zamknij

Wiadomości

Konie i armatka wodna. Setki policjantów zabezpieczało mecz w Rybniku

2021-10-25, Autor: 

Stróże prawa zabezpieczali mecz pomiędzy drużynami ROW 1964 Rybnik, a Czarni-Góral Żywiec. O bezpieczeństwo dbali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, Oddział Prewencji Policji z Katowic oraz pododdział z Bielska-Białej. Wśród mundurowych byli przewodnicy psów służbowych, stróże prawa obsługujący armatkę wodną oraz policja konna.

Reklama

W Rybniku rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami ROW 1964 Rybnik, a Czarni-Góral Żywiec. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwało około 170 policjantów z rybnickiej komendy. Do tego dodajmy katowicki oddział prewencji i bielskie pododdziału prewencji.

Wśród mundurowych byli przewodnicy psów służbowych, stróże prawa obsługujący armatkę wodną oraz policja konna. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Dzięki ich zaangażowaniu na mieście nie doszło do zakłócenia porządku – mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

Mimo to na swoim sektorze pseudokibice odpalili race świetlne. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej już prowadzą działania zmierzające do identyfikacji i zatrzymania sprawców.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 48

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~BAROSZA30 2021-10-25
  09:58:42

  28 39

  W dalszym ciągu lepsi pseudokibice, niż pseudo pismaki piszące farmazony od srovidu po poprawności polityczne, kończąc na pseudo milicji pacyfikujących wszystkich wolnych ludzi mających swoje zdanie :-D

 • ~halupczok1 2021-10-25
  11:11:12

  54 2

  tu trzeba postawić pytanie i nie jedno - Czy to jest normalne żeby taka oprawa towarzyszyła organizacji meczy piłki nożnej?, Czy z powodu meczu pół miasta trzeba zmusić do objazdów?, Po co Policja w takiej ilości? ,, jak chcą ręcznej konfrontacji niech ja mają, każdy dostaje do biletu czarny worek z zamkiem błyskawicznym i spraw po jednym sezonie rozwiązana.

 • ~Fischer 2021-10-25
  13:01:55

  22 1

  ~halupczok1 dokładam kolejne pytania:
  1. czy RSK otrzymało zlecenie od środowisk kibicowskich lub organizatorów na usunięcie profesjonalnych plansz informujących o tym wydarzeniu?
  2. jeżeli tak, to czy w ramach dostępu do informacji publicznej możemy poznać wartość tego zlecenia i termin realizacji czyli usunięcia tych plansz?
  Dla wyjaśnienia: używam słowa plansze na wyrost, jest to po prostu folia stretch z napisami wykonanymi sprayem. Jedna z takich plansz ;) fruwa już na Nowinach.
  Z pełnym uszanowaniem.

 • ~norton 2021-10-25
  21:33:09

  5 0

  Zastanawiam się czy policja chwali się czy skarży?
  Dla mnie jest to skandal, że zwykły mecz drużyn z 7 czy też 8 ligi paraliżuje miasto i utrudnia życie normalnych obywateli.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1645