zamknij

Wiadomości

Konflikt A. Skowron - G. Janik: prokuratura umarza postępowanie

2015-11-20, Autor: bf
Prokuratura Rejonowa w Rybniku umorzyła śledztwo dotyczące rzekomego pobicia Arkadiusza Skowrona przez posła Grzegorza Janika. Zdaniem śledczych między obu panami doszło do szarpaniny, ale nie zauważyli na nagraniu znamion przestępstwa, którego miał się dopuścić polityk.

Reklama

Przypomnijmy, do zajścia między Grzegorzem Janikiem a Arkadiuszem Skowronem miało dojść w nocy z 2 na 3 sierpnia, na terenie rybnickiego stadionu. W pomieszczeniach MOSiR-u dobiegał końca raut z okazji otwarcia w Rybniku Letnich Światowych Igrzysk Polonijnych. - Jako gospodarz imprezy zajrzałem do VIP-roomu, gdzie jeszcze paliło się światło. Siedział tam poseł Janik i parę innych osób. Gdy ujrzał mnie w drzwiach w niewybrednych słowach zarzucił mi, że nie został oficjalnie zaproszony na otwarcie igrzysk. Zagroził mi również, że jeśli PiS dojdzie do władzy, to za 3 lata zostanę usunięty ze stanowiska – powiedział nam na początku września Arkadiusz Skowron.

Do „dogrywki” miało dojść za parę chwil na zewnątrz, na parkingu. - Poseł zamachnął się na mnie i uderzył mnie w szyję. Dopiero gdy go odepchnąłem, zaniechał czynnej napaści na mnie – stwierdził Skowron.

Grzegorz Janik całą awanturę nazwał politycznym atakiem na jego osobę. Podkreślił, że sprawa ujrzała światło dzienne dopiero 30 dni po igrzyskach, a na niespełna 2 miesiące przed wyborami parlamentarnymi. Stwierdził, że nie dzwonił do Arkadiusza Skowrona, bo nie wiedział, że ten oczekuje od niego przeprosin. - Informacje, które zostały przesłane przez pana Skowrona mediom są nieprawdziwe i mają na celu zdyskredytowanie mnie przez zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Jest to brudna zagrywka polityczna i pokazuje, że PO, która przejęła władzę w Rybniku, zastosuje wszystkie chwyty, aby utrzymać się przy władzy - napisał w oświadczeniu Grzegorz Janik.

>>Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Walka na pięści w rybnickiej polityce. Czy poseł Janik pobił A. Skowrona?<<

Dzisiaj już wiemy, że Prokuratura Rejonowa w Rybniku umorzyła dalsze postępowanie w tej sprawie. - Nie dopatrzyłem się wyczerpania czynu zabronionego przez art. 222, to jest - naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Przede wszystkim, zdaniem prokuratury, pokrzywdzony nie był w momencie zajścia funkcjonariuszem publicznym. Do zdarzenia doszło po imprezie sportowej, kiedy to już pokrzywdzony nie pełnił funkcji publicznej. Po drugie, na nagraniu z monitoringu widać, że doszło do szorstkiego, męskiego spotkania. Obaj panowie się poszarpali, jeden pan popchał drugiego i odwrotnie, ale nie doszło do rękoczynów. Nie widzę tutaj powodu, by ten czyn miał być ścigany przez nas z oskarżenia publicznego – wyjaśnił Rafał Łazarczyk, zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku.

Zadowolenia nie kryje poseł Grzegorz Janik. - Od początku byłem zdania, że jest to polityczna zagrywka zorganizowana przez pana Arkadiusza Skowrona i wiceprezydenta Piotra Masłowskiego. Przebywam jeszcze w Warszawie, ale jak wrócę do Rybnika to skontaktuję się ze swoimi prawnikami i podejmę decyzję co dalej robić w tym temacie – wyjaśnił nam Grzegorz Janik.

Z kolei zdaniem Arkadiusza Skowrona, decyzja prokuratury jest o tyle niezrozumiała, że w czasie gdy miało dojść do rękoczynów (2 sierpnia), nadal pełnił rolę funkcjonariusza publicznego. - Począwszy od 1 do 8 sierpnia cały czas sprawowałem powierzone mi zadanie. Choć prokuratura umorzyła śledztwo, nadal mam status pokrzywdzonego. Mogę wnieść oskarżenie na drodze cywilnej, ale szczerze mówiąc – nie mam na to już czasu. Nie jestem ponadto człowiekiem „żądnym krwi”, nie zastawiłem na pana Janika żadnej pułapki jak to mówi – powiedział Arkadiusz Skowron.

Jak sądzicie, czy to dobra decyzja prokuratury?

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~inzynier 2015-11-20 08:07:08

  Widać,że to była polityczna zagrywka przed wyborami.Mam nadzieje,że pan dyr. Skowron przeprosi p.posła Janika publicznie w mediach.
  Tak zachowują się ludzie kulturalni.Pan prezydent Masłowski powinien również uderzyć się w pierś.Jednak było to bądź co bądź oskarżenie złożone do prokuratury.Panowie nieładnie się"bawicie".Łatwo komuś zniszczyć opinię,bardzo łatwo takim bezpodstawnym oskarżeniem.

  0 35
 • ~czarny_julek 2015-11-20 08:45:06

  Brawo Janas! Być może i nie jest Pan, Panie Skowron, człowiekiem "żądnym krwi" (brawo REDAKCJO za "RZĄDNY") jednakże Pana charakterek pozostawia naprawdę wiele do życzenia...

  21 0
 • ~fortuna708 2015-11-20 08:49:14

  Panie skowron, smiech na sali- "nie jestem czlowiekiem rzadnym krwi". to po jaki beret po 30 dniach lecial pan do prokuratury? bo koleszka z rydlutow panu kazal ( maslowski ). jest pan zwykla marionetka ktora skacze jak panu zagraja. !!! a janik idz teaz mu cywilny proces wytocz, moze dostanie nauczke , choc ktos kto z honorem widzial sie przez dziurke od klucza w zyciu go miec nie bedzie!!!

  9 0
 • ~hub381 2015-11-20 08:56:01

  Ludzie takie swary z posłem w tle-to wołanie o pomstę do piekła dla PiS-u. Wstyd,ale ta partia wstydu nie uważa! To powiem"FUJ" !

  13 0
 • ~sarin 2015-11-20 08:59:38

  Jeden wart drugiego

  17 0
 • ~Marcin74 2015-11-20 09:37:09

  No ale sorry… co miał zrobić rybnicki prokurator? Wszcząć postępowanie i narazić się swoim szefom? Mógł stracić pracę, możliwość spłacania kredytu jeśli jakiś ma, wpaść w długi, stracić rodzinę – przecież nie postawił by się PIS. Nie po tym jak bez ogródek udowadniają, że nie dadzą ruszyć swoich a do tego kontrolują sondy i prokuraturę. Bez względu na to jakie przestępstwo któryś z nich popełnił. Gdyby się jednak znalazł jakiś prokurator -chojrak i dopatrzył znamion czynu karalnego a sąd skazał posła w pierwszej instancji to i tak nie ma problemu. Pan prezydent go ułaskawi mówiąc, że to polityczna prowokacja. Zróbcie sobie takie ćwiczenie: Idźcie na miasto po godzinach urzędowania biura posła z PIS kiedy już nie jest funkcjonariuszem publicznym (co za bzdura!), nazwijcie posła paroma niewybrednymi epitetami, zamachnijcie się i uderzcie do w szyję. Leciutko. Potem nagrania z zajścia zanieście do prokuratury. Zobaczymy jak sprawa się skończy ;)

  29 0
 • ~biuro@. 2015-11-20 09:47:56

  mamo !!! a on się popycha !...:-)

  30 0
 • ~Gryjta 2015-11-20 10:57:58

  Panie pośle Janik, ale liczę, ze tak po "chrześcijańsku" prawnie i sprawiedliwie po prostu Pan nie będzie chciał politycznego odwetu...

  27 0
 • ~norton 2015-11-20 12:07:33

  I tak istnieje dudapomoc... Więc po co ta napinka?

  19 0
 • ~Luiza 2015-11-20 12:10:27

  Mina Janika na bilbordzie-...bezcenna :)

  28 0
 • ~Piotr55555 2015-11-20 22:41:51

  Krótko mówiąc Pan Skowron chciał zaszkodzić Panu Posłowi Janikowi przed wyborami. Niestety Panu S nie udało się tego dokonać..................więc po wygranych wyborach Posła Janika - Pan Skowron "nie ma na to czasu" tyle w temacie.

  5 0
 • ~tiiki 2015-11-21 11:08:58

  Janika znam, ale kto to jest ten Skowron? Autor nie napisał ani słowa, a nie znam gościa...

  2 0
 • ~IS 2015-11-22 11:49:40

  Czy OCZKA POSŁA mogą kłamać? ☺

  5 0
 • ~ 2015-12-02 14:32:55

  Pan Janik ma zadatki dyktatorskie. Z zachowań i opinii wynika że jest zapatrzonym w siebie egoistą który jak trzeba to i po gębie da bo co jestem z PIS-u więc mi wolno. Wstyd mi za pana posła. I ta jego wrodzona skromność, mimo że już dawno po wyborach to gdzie nie popatrzyć darmowe porady prawne i te ślipka. Jeżeli ma pan litość to na miłość Boską niech sobie pan wywiesza bilboardy ale bez twarzy, wystarczy pisemna informacja to i może więcej klientów się znajdzie.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Twoim zdaniem dni elektrowni w Rybniku są policzone?
Oddanych głosów: 1596