zamknij

Wiadomości

Komunikat PKW: oto europosłowie wybrani w wyborach (listy)

2024-06-10, Autor: 

Jest oficjalny komunikat Państwowej Komisji Wyborczej. Znamy podział polskich mandatów do Parlamentu Europejskiego. Wiemy, kto będzie tam naszym głosem. Zobaczcie listy.

Reklama

Polskę w PE będzie reprezentowało 53 europarlamentarzystów, w tym 6 z województwa śląskiego.

Lista Kandydatów, którzy uzyskali mandaty:

Koalicja Obywatelska

◦ Adamowicz Magdalena
◦ Arłukowicz Bartosz Adam
◦ Brejza Krzysztof
◦ Budka Borys Piotr
◦ Buła Andrzej
◦ Gasiuk-Pihowicz Kamila
◦ Halicki Andrzej Witold
◦ Joński Dariusz
◦ Kierwiński Marcin Piotr
◦ Kohut Łukasz Marcin
◦ Kopacz Ewa Bożena
◦ Lewandowski Janusz Antoni
◦ Łukacijewska Elżbieta Katarzyna
◦ Marczułajtis-Walczak Jagna Kinga
◦ Nykiel Mirosława
◦ Protas Jacek
◦ Sienkiewicz Bartłomiej Henryk
◦ Szczerba Michał Roch
◦ Wawrykiewicz Michał
◦ Wcisło Marta Anna
◦ Zdrojewski Bogdan Andrzej

Lewica

◦ Biedroń Robert
◦ Scheuring-Wielgus Joanna Izabela
◦ Śmiszek Krzysztof Jan

Trzecia Droga PSL-Pl2050 Szymona Hołowni

◦ Hetman Krzysztof Andrzej
◦ Jarubas Adam Sebastian
◦ Kobosko Michał Andrzej

Konfederacja Wolność i Niepodległość

◦ Braun Grzegorz Michał
◦ Bryłka Anna Mirosława
◦ Buczek Tomasz Wojciech
◦ Sypniewski Marcin
◦ Tyszka Stanisław
◦ Zajączkowska-Hernik Ewa

Prawo i Sprawiedliwość

◦ Bielan Adam Jerzy
◦ Bocheński Tobiasz Adam
◦ Brudziński Joachim Stanisław
◦ Buda Waldemar Grzegorz
◦ Dworczyk Michał Paweł
◦ Gosiewska Małgorzata Maria
◦ Jaki Patryk Tomasz
◦ Kamiński Mariusz
◦ Maląg Marlena Magdalena
◦ Mularczyk Arkadiusz
◦ Müller Piotr Józef
◦ Obajtek Daniel
◦ Ozdoba Jacek Dawid
◦ Rzońca Bogdan Józef
◦ Szydło Beata Maria
◦ Tarczyński Dominik
◦ Wąsik Maciej Roman
◦ Wiśniewska Jadwiga Maria
◦ Zalewska Anna Elżbieta
◦ Złotowski Kosma Tadeusz

Oceń publikację: + 1 + 61 - 1 - 34

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~gen 2024-06-10
  15:14:14

  28 17

  Najbardziej prześladowane w POlsce "małżeństwo" Biedroń i Śmiszek dostało się do PE , ci to będą walczyć o dobro POlaków i się bogacić . Ciekawe ile stref wolnych od LGBT teraz znajdą i jak długo będą płakać ,że są prześladowani , pewnie do następnych wyborów.

 • ~gen 2024-06-10
  15:53:03

  25 16

  W więzieniach jak zwykle wygrało PO ciekawe dlaczego ?:)

 • ~Franek 7 2024-06-10
  16:10:58

  22 27

  Nowo wybranym pożal się Boże europosłom z PiSu przypomnę tylko, że po 1945 naziści uciekali do Argentyny w celu uniknięcia odpowiedzialności za swoje uczynki. To, że udało się wam uzyskać mandat do europarlamentu nie oznacza, że unikniecie odpowiedzialności za osiem lat przekrętów i złodziejstwa.

 • ~gen 2024-06-10
  18:57:59

  25 9

  Franek twoi KOwcy , nawet pół roku nie rządzili i już zwiali , nawet ci z rządu. Już wiedza co zrobili , więc to profilaktyczne działanie . Ale te nazwiska "Budka , Kohut , Wikło , Joński itd. przecież to porażka , trzeba być głupszym od nich żeby na nich głosować , a być głupszym od nich ,to już sztuka :)

 • ~gen 2024-06-10
  19:06:37

  16 6

  Sorry , miało być Wcisło nie Wikło :) ta pani głosowała przeciwko budowie zapory na granicy .

 • ~pozor! 2024-06-10
  19:43:47

  10 21

  Ślonzoki majom swoja reprezyntacja w Brukseli w postaci Kohuta.

 • ~Franek 7 2024-06-11
  00:08:53

  7 13

  Gdyby PiS wystawił na jedynce snopek słomy to by spokojnie zdobył mandat do europarlamentu. Takie mam nieodparte wrażenie patrząc na gwiazdy PiSu. A na pewno na Podkarpaciu ;)

 • ~Franek 7 2024-06-11
  08:39:08

  2 8

  Politycy, samorządowcy, duchowni czy celebryci – lista osób, które uzyskały dyplom MBA na uczelni Collegium Humanum, cały czas się wydłuża. Tak jak wydłuża się lista zarzutów stawianych przez prokuraturę jej byłemu rektorowi Pawłowi C. Zarzuty dotyczą nie tylko handlu dyplomami z prestiżowym, uprawniającym do zasiadania w zarządach spółek tytułem, ale dotyczą także mobbingu i molestowania. Łukasz Karusta rozmawiał z tymi, którzy w Collegium Humanum pracowali, ale i z tymi, którzy dyplom MBA na uczelni zdobyli. Szczególnie ci drudzy po wybuchu afery są mało rozmowni. „

  Noooo, to Rysiu Czarnecki, który był pośrednikiem w załatwianiu lewych dyplomów PiSowcom już jest pewnie spocony. Nie dostał się biedaczek do europarlamentu no to na kilometrówce już nie pociągnie za to Punto w cabriolecie a jeszcze dodatkowe zarzuty się szykują. Kaziu Smolka i reszta swołoczy będzie krzyczał o zemście politycznej …

 • ~Franek 7 2024-06-11
  09:03:18

  2 8

  „Fikcyjne działy z osobami zatrudnionymi tuż przed wyborami i wysokie pensje, finansowanie wieców wyborczych polityków PiS z publicznych pieniędzy, a w tle niegospodarność i wydatki bez pokrycia. To pierwsze, wstępne wyniki kontroli w Agencji Rozwoju Przemysłu.
  Ustalono m.in., że w okresie przed wyborami i utworzeniem nowego rządu, zatrudniono ok. 30 proc. dodatkowych osób z bardzo korzystnymi dla nich warunkami finansowymi i sześciomiesięcznym okresem wypowiedzenia . Jak ustaliła WP, dodatkowo utworzono de facto fikcyjne działy, w których te osoby zostały zatrudnione, a w których nie realizowano żadnych zadań.

  Gros tych osób była powiązana ze środowiskiem PiS. Z kolei fundacja ARP miała finansować wiece wyborcze polityków powiązanych z partią rządzącą. A jak nieoficjalnie usłyszeliśmy, to dopiero wierzchołek góry lodowej.„

  Poprosimy o komentarz czołowych PiSowskich trolli i zwolenników tej mafii.

 • ~Franek 7 2024-06-11
  10:19:11

  1 4

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch rektorów uczelni prywatnych w Koninie i Szczecinie oraz byłego rektora częstochowskiej Akademii Polonijnej - przekazał w komunikacie zespół prasowy CBA.
  Jak poinformowano, "funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie prowadzą wielowątkowe śledztwo w sprawie m.in. działania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie, w zamian za przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych, wystawiali dokumenty, związane z ukończeniem studiów oraz dyplomami MBA, uprawniające do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa".
  Zatrzymani rektorzy prywatnych uczelni
  "6 czerwca 2024 roku funkcjonariusze Delegatury CBA w Rzeszowie, na terenie województwa zachodniopomorskiego, śląskiego oraz wielkopolskiego, zatrzymali trzech mężczyzn związanych ze środowiskiem akademickim niepublicznych uczelni wyższych. Zatrzymani to: Andrzej K., były rektor Akademii Polonijnej w Częstochowie, Waldemar U., rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie oraz Marek W., rektor Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich w Koninie" - podano w komunikacie CBA.
  "Z materiału dowodowego wynika, że osoby te, działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, udzieliły korzyści majątkowej osobie reprezentującej Polską Komisję Akredytacyjną w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznej. Celem przestępczego działania było bezprawne wywieranie wpływu na decyzje dotyczące uczelni wyższych, którymi zarządzali zatrzymani rektorzy. W sprawie przewijają się wątki związane z kontrolami i wnioskami rozpatrywanymi przez Polską Komisję Akredytacyjną wobec tych uczelni wyższych" - zaznaczono.

 • ~Franek 7 2024-06-11
  10:20:57

  5 5

  Tak się kształciły PiSowskie elity. Takie doktory jak niejaki Jaki i reszta tych gamoni, którzy doktoraty pisali po zawodówce odrazu ;)))
  Zamykać tą bandę hurtowo.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Chcecie powrotu Kabaryjtonu na stadion miejski w Rybniku?
Oddanych głosów: 519