zamknij

Wiadomości

Kolejny dzień, kolejna akcja. Kogo tym razem pilnują policjanci?

2022-04-27, Autor: 

Dzisiaj policja prowadzi kolejną akcję. To ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Reklama

Kierujący powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

W zaplanowane działania będą zaangażowane między innymi policyjne zespoły „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym – mówią mundurowi.

Zauważają, że wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policja apeluje o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze – słyszymy.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 24

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Longina b 2022-04-27
  11:14:53

  22 0

  Wielka akcja.Przecież to powinno być ich codzienną pracą.

 • ~Krzysztof Ścieszka 2022-04-27
  12:27:35

  21 1

  Jak by te akcje były ze wglądu na bezpieczeństwo to panowie by stali w miejscach niebezpiecznych a takich nie brakuje nawet na tak ulubionej przez panów ul. Rudzkiej. A niestety przeważnie stoją na odcinkach z najlepsza widocznością dla manewru wyprzedzania bo a nuż wyskoczy na drogę jakaś rybka z zalewu i będzie nieszczęście.

 • ~Dador 2022-04-27
  19:59:53

  7 0

  Bardzo lubię takie akcje. Bujając się po mieście, nigdzie nie uświadczyłem żadnego patrolu policji, nawet nie minąłem się z takowym. Ta zasada sprawdza się mi już od lat, tj. policja ogłasza akcje "Znicz", "Prędkość", "Pieszy", "Rowerzysta" = brak patroli w Rybniku. Szczerze, to nie wiem, gdzie oni się chowają wtedy. Może na wylotówkach koszą, ale po centrum jeździ się na luzie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1637