zamknij

Wiadomości

Kolejne utrudnienia w rejonie remontowanego mostu. Jutro zamykają kładkę

2016-09-15, Autor: bf, źródło: UM Rybnik

Remont mostu na ul. Raciborskiej zbliża się ku końcowi. Zanim to nastąpi, piesi będą musieli zmierzyć się z jeszcze dodatkowymi utrudnieniami. Jutro (16 września) planowane jest zamknięcie tymczasowej kładki dla pieszych.

Reklama

W związku z końcowym etapem przebudowy mostu na ulicy Raciborskiej – budową chodnika i ścieżki rowerowej – z dodatkowymi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się piesi. - W piątek, 16 września planowane jest zamknięcie tymczasowej kładki dla pieszych. Z kolei od 19 do 24 września (poniedziałek-sobota) zamknięta zostanie tymczasowa kładka oraz chodnik od strony „DH Barbara” (okolice ul. Raciborskiej 9) – mówi Agnieszka Skupień z rybnickiego magistratu.

W czasie zamknięcia ruch pieszy będzie się odbywał poprzez istniejącą kładkę dla pieszych zlokalizowaną ok. 100 m od remontowanego mostu – od strony parku przy ulicy Skłodowskiej-Curie.

Roboty budowlane prowadzone w ramach przebudowy mostu na Nacynie w ciągu ul. Raciborskiej są obecnie realizowane w zakresie: układania krawężnika na drogach dojazdowych do obiektu mostowego, robót rozbiórkowych rusztowania oraz robót przezbrojeniowych sieci elektroenergetycznych. - Po ich zakończeniu rozpoczęte zostaną roboty bitumiczne, które potrwają do 26 września br. Następnie rozpoczną się prace porządkowe na obiekcie, wokół niego oraz w korycie rzeki. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na 1 października 2016, a oddanie do użytku mostu – na połowę października 2016 – dodaje rzecznik magistratu.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Olafik 2016-09-15 10:38:34

  Jak i tym razem nie dotrzymają terminu, to ciekawe co będzie przyczyną, remonty w rybniku to jedna wielka porażka, jak długo można remontować np. zatoczkę przy pkp?

  23 7
 • ~7dyzio1 2016-09-15 19:15:49

  Do Rybnik.com.pl Czy by redakcja mogła się zainteresować firmą co robi ciepłociąg od ul. Webera , PCK , Gliwicka !! Mieszkańcy tych ulic już mają dość takich fachowców co robią odcinek 1 kilometra w 2,5 miesiąca a końca nie widać . Jak tak dalej pójdzie to za chwilę dojdzie do rękoczynów z tymi fachowcami od 7 boleści !!

  13 2
 • ~THE Bill 2016-09-16 07:29:46

  Olafik - zobacz sobie czas sezonowania betonu. Podejrzewam, że to jest przyczyną nie otwierania tej zatoczki. Nie można na nią zbyt wcześnie wjechać, żeby jej nie uszkodzić. Z wierzchu wygląda ok, ale autobus to jest ogromna masa. Lepiej się przemęczyć niż płakać za miesiąc że co za fuszerka - kruszy się lub pęka.

  7 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 327