zamknij

Wiadomości

Kolejne nowoczesne boiska przy dwóch rybnickich szkołach

2013-06-07, Autor: Wacław Wrana
Od wczoraj powodem do dumy Szkoły Podstawowej na Smolnej oraz Zespołu Szkół nr 2 są nowoczesne boiska.

Reklama

Na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 34 w dzielnicy Smolna, powstał wielofunkcyjny kompleks boisk (rozmiar 62mx30m) o nawierzchni ze sztucznej trawy. Wykonano również bieżnię o nawierzchni poliuretanowej. Prace objęły też m.in. drenaż z włączeniem do kanalizacji, montaż sprzętu sportowego i elementów małej architektury oraz montaż piłkochwytów i remont fragmentu istniejącego ogrodzenia. Kompleks kosztował 652.911,24 zł.

> Zobacz zdjęcia z otwarciaNowego, wielofunkcyjnego boiska ze sztucznej trawy doczekali się również uczniowie Zespołu Szkół nr przy ul. Mikołowskiej. Prócz piłki nożnej, na boisku można uprawiać też piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Na boisko miasto wydało 269.352,34 zł. – Głośno wypowiem dziś nasze inne marzenie, aby przy szkole powstała w końcu sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia – mówiła podczas uroczystości dyrektorka Zespołu Szkół nr 2 – Maria Malinowska.

Na otwarcie boiska uczniowie „Hanki” rozegrali mecz z drużyną nauczycieli – zobacz zdjęcia.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Krivy 2013-06-07 08:20:50

  Super sprawa, tylko niech ktoś mi wytłumaczy po co boiska do siatkówki ze sztuczną trawą? Zapytam inaczej - ile w tej chwili jest boisk do siatki plażowej czyli z piaskiem. Najlepsi zawodnicy tej dyscypliny zarówno kobiet jak i mężczyzn wywodzą się z Rybnika, a po boiskach do plażówki pozostało tylko wspomnienie. To że za rok wrócą na Rudzie, nie ratuje sytuacji.

  0 0
 • ~minowa 2013-06-07 09:07:37

  WF najwazniejszym przedmiotem w szkole. Miliony wydaje się na boiska. Ile wydaje się na pracownie przedmiotowe ? No, ale potrzebni są obywatele wyłącznie do łopat i grabi. Oni wprowadza nas w innowacyjna, nowoczesną Polskę.

  0 4
 • ~Cwilin 2013-06-07 09:34:46

  Przy dzisiejszym komputerowym trybie życia dzieci, WF powinien być codziennie po godzince;)

  2 0
 • ~Krivy 2013-06-07 09:52:53

  minowa - brednie piszesz. Na pracownie także wydaje się miliony, szkoły są coraz lepiej doposażone. Wiedz natomiast że większość rybnickich gimnazjów nie posiada sali gimnastycznej o powierzchni pozwalającej grać normalnie w siatkówkę, że nie wspomnę o innych grach zespołowych.

  2 0
 • ~Gosik321 2013-06-07 10:11:35

  Najlepiej nich zrobią tak jak z Gimn.11. Na nową(w zasadzie w tej szkole jedyną) salę gimnastyczną pieniądze były od rodziców uczniów zbierane przez kilkanaście lat. Salę wybudowano i po kilku latach szkołę zamknięto i teraz nie wiadomo co robić i z budynkiem i salą. Żeby się nie okazało, że będą przy tych szkołach wypasione boiska a za kilka lat z powodu niżu demograficznego będą stały puste i niszczały.
  ~Krivy "boisko do plażówki" jest/było niby w Niedobczycach obok parku, ale woła o pomstę do nieba-szybciej złamiesz na nim nogę lub wdepniesz w psią kupę niż czegokolwiek się nauczysz. I fakt takie z prawdziwego zdarzenia by się przydało.

  2 0
 • ~adamb 2013-06-07 18:29:22

  @minowa - a znasz takie powiedzenie: "w zdrowym ciele zdrowy duch" ? Nie każdy będzie uczonym czy inteligentem ale zdrowy powinien być każdy ! Trzeba też zauważyć, że leczenie obecnych dzieci i młodzieży będzie w przyszłości kosztowało. Moim zdaniem trzeba dbać tak o sale wykładowe jak i o sale gimnastyczne i boiska... a z tym nie jest najgorzej - nie narzekajmy tylko i wyłącznie :)

  0 0
 • ~song 2013-06-07 19:55:45

  Jak przeczytałem opinię MINOWY to ciarki mi przeszły po plecach. Nie przypuszczałem , że taki ciemnogród jeszcze funkcjonuje.
  Pani dyryrektor ma rację w 100%. Brak prawdziwej sali sportowej to w tej szkole prawdziwy dramat. Zresztą ta sama sytuacja jest w LO 1. No może tam sportowy "kurnik" jest ciut większy. Podobno te komentarze czytają radni !!!!!!!!!!????????????

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3154