zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

Kolejna osoba zarażona koronawirusem w Żorach

2020-03-29, Autor: AB, Śląski Urząd Wojewódzki

Wczoraj informowaliśmy czytelników o kolejnym pacjencie z koronawirusem w Żorach. Niestety, pojawiła się kolejna niekorzystna wiadomość o rozprzestrzenianiu się wirusa.

Reklama

Ministerstwo Zdrowia wydało kolejny komunikat o kolejnych zdiagnozowanych przypadkach koronawirusa.

 Wśród zdiagnozowanych pacjentów znalazła się mieszkanka Żor. To już piąty przypadek wśród mieszkańców miasta.

- W szpitalu zakaźnym w Tychach w ciężkim stanie hospitalizowana jest kobieta, która zakaziła się przez kontakt z osobą chorą. Kobieta była pod nadzorem powiatowej inspekcji sanitarnej w Rybniku - mówi Alina Kucharzewska z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

województwie śląskim hospitalizowane są 123 osoby, kwarantanną objęte są 14 442 osoby, a nadzorem sanitarnym – 7 793. Do godziny 8.00 WSSE w Katowicach wykonała blisko 3 tys. badań pobranych próbek.

Oceń publikację: + 1 + 140 - 1 - 24

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Bonifacy Onufrewicz 2020-03-29 08:58:18

  Wirus zaatakował nie bez powodu w ostatnim możliwym momencie. Skoro bezmyślność ludzka degraduje Planetę(Pamiętacie strajk klimatyczny młodzieży?),to Planeta musi się bronić. Ta Planeta(to żywy organizm) daje nam życie, a my o nią nie dbamy,czyli nie dbamy o własny los i takie są konsekwencje. Więc zamiast lamentować, warto byłoby się pochylić nad zmianą postępowania, nad nie kopceniem,nad nie zatruwaniem, to co powinno przyświecać ludzkości,to czyste środowisko i zdrowi ludzie żyjący w symbiozie z przyrodą. Człowiek jest najbardziej zjadliwym patogenem tej Planety ! Jeśli ludzkość nie przyjmie tego do świadomości i nie zmieni schematu postępowania,to będzie tylko gorzej.

 • ~zak 2020-03-29 11:14:57

  Sprawdzają się wizje pisarzy sf, że Ziemia gdy się przeludniła , zaczęła się bronić i sama regulować ilosć ludzi ,właśnie przez epidemie i klęski żywiołowe.

  53 31
 • ~siarzewski 2020-03-29 11:53:51

  Ludzie umierają. Mamy epidemię. A pisowcy za wszelką cenę chcą organizować wybory.

  Ja się pytam, czy ktokolwiek odważy się być teraz członkiem komisji wyborczej ??

 • ~mister0282 2020-03-29 14:03:20

  siarzewski, a czym Ty się tak przejmujesz? Niech sobie idą PiSowcy na swoje wybory ze swoimi ludźmi w komisjach i tyle. Wskaźnik zgonów w ich elektoracie jest na tyle duży, że następne wybory wygra opozycja.

  36 62
 • ~Tadeusz Dybała 2020-03-29 16:18:44

  Obywatele odwołują wybory w maju 2020 roku.
  https://www.youtube.com/channel/UCMX6w6hpnLrLHmDNmscIw0Q

  Po mimo, że wszyscy mówią, że wybory w maju to głupota, to władze chcą i tak te wybory przeprowadzić. Ja się z tym nie zgadzam. W związku z powyższym zdecydowałem, że my obywatele musimy odwołać wybory.
  Od 2005 roku daję ludzi do komisji wyborczych. Zawsze robiłem, to za darmo i z różnych opcji politycznych. Robiłem to tylko z powodu, żeby ludzie sobie zarobili i żeby w komisjach nie byli sami partyjni.
  Tym razem wraz z Lilą Ślipek znowu zorganizowaliśmy całą procedurę umieszczenia ludzi do komisji wyborczych. Jednak nie możemy tym razem barć za to co się stanie odpowiedzialności. Myślę, że wybory 10 maja to najgłupszy pomysł jaki może być. W związku z powyższym postanowiłem, jako odpowiedzialny obywatel Polak odwołać wybory po przez zdeklarowanie, że nie pójdę pierwszy raz do komisji wyborczej, oraz do wyborów. Jeżeli wszyscy zrezygnują z komisji wyborczych, to zmusimy władze do przesunięcia wyborów na przykład na sierpień.

  Ja nie wyobrażam sobie przeżywania bólu, który mnie odwiedzi po tym jak przyniosę do domu koronawirusa i z tego powodu ktoś z mojej rodziny umrze. Przecież macie wyobraźnie i jesteście wstanie sobie wyobrazić jaki to jest poczucie bezsilności. Uczucie skutków nieodwracalnych. Uczucie, że to Ty właśnie jesteś winien temu. Myślę, że nie jest Ci to potrzebne. Jeżeli ktoś umiera z rodziny, to idziesz na cmentarz i tam opłakujesz tego członka. Zaś jeżeli Ty będziesz winien temu, to nie dość, że nie pozwolą Ci zorganizować tego pogrzebu, to jeszcze nie będziesz miał odwagi iść na ten cmentarz z świadomością, że to Twoja wina. Jak długo będziesz się borykał z tym uczuciem?

  To teraz tylko od nas, od Ciebie zależy, czy wybory się odbędą. To tylko od nas i od Ciebie zależy, czy Twoja rodzina będzie bezpieczna. Nie spieprz tego, proszę Cię.
  Tadeusz Dybała

  37 28
 • ~Tadeusz Dybała 2020-03-29 16:22:45

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3636697753068031&id=100001835271995

  5 14

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2994