zamknij

Wiadomości

Koleje Śląskie wracają z bezpłatnymi wycieczkami w góry z przewodnikiem!

2021-06-25, Autor: red

Koleje Śląskie rozwijają sieć połączeń w Beskidy. A do tego od lipca do września 2021 roku, w każdą ostatnią sobotę miesiąca, pasjonaci górskich wędrówek będą mogli udać się na bezpłatną wycieczkę w góry razem z licencjonowanym przewodnikiem.

O walorach turystycznych Beskidów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To idealne miejsce dla osób lubiących długie piesze wędrówki, podczas których można podziwiać malownicze doliny oraz dziką przyrodę. Liczba szlaków, barwne krajobrazy oraz niezwykłe historie tego regionu to niewątpliwie jedne z największych atutów najmłodszych gór w Polsce, które co roku przyciągają coraz większą liczbę turystów. Beskidzkie szlaki, poza walorami przyrodniczymi, charakteryzują się również dużym zróżnicowaniem tras pod względem trudności, co umożliwia aktywne spędzanie czasu wolnego w gronie rodzinnym.

Od kilku lat siatkę połączeń w Beskidy rozwijają Koleje Śląskie. W ramach akcji „Kolej na Beskidy” turyści mogą dojechać pociągiem ze śląskich aglomeracji to wyjątkowa okazja dla osób podróżujących pociągami Kolei Śląskich w rejony Beskidu Małego, Śląskiego oraz Żywieckiego.

Mało tego, w wakacje wracają bezpłatne wycieczki w góry razem z licencjonowanym przewodnikiem. Wycieczki odbywać się będą od lipca do września 2021 roku, w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

Warunkiem udziału w akcji jest wysłanie elektronicznego zgłoszenia oraz posiadanie ważnego biletu na przejazd pociągiem Kolei Śląskich do stacji, w której rozpoczyna się wycieczka w dniu jej rozpoczęcia. Liczba uczestników każdej wycieczki jest ograniczona do 20 osób. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Najbliższa wycieczka odbędzie się już 31 lipca 2021 roku na trasie: Zwardoń –Rachowiec – Sól Kiczora- Wielka Zabawa - Rajcza, skąd uczestnicy wycieczki odjadą w drogę powrotną.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji „Kolej na Beskidy”, w tym formularz zgłoszenia oraz regulamin wycieczek można znaleźć na stronie www: https://www.kolejeslaskie.com/turystyka/kolej-na-beskidy/.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 4

Materiał oryginalny: https://www.tuzory.pl/wiadomosci,koleje-slaskie-wracaja-z-bezplatnymi-wycieczkami-w-gory-z-przewodnikiem,wia5-3266-21012.html

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2021-06-25
  15:28:32

  1 16

  przewodnik, a nocleg nocleg i wyżywienie zapewniają?

 • ~adamczykhenryk1 2021-06-25
  18:10:04

  5 14

  Za wolne wakacje czekają nas przymusowe strzępienia

 • ~Arteks 2021-06-27
  12:06:46

  0 5

  Po co nam przewodnik do miejsc do których nie da się Kolejami Śląśkimi dojechać? Czemu rządzący województwem PiS nie poprawi oferty kolejowej w Beskidy dla Rybnika, Wodzisławia, Raciborza, Rydułtów czy Żor? Na razie mamy tylko kilka pociągów do Bielska tak jakby nie mogły jeździć do Rajczy czy Zwardonia i jeden do Wisły ale tylko w sb, nd. PiS mówi, że inni ludziom zabierali połączenia, a oni dają. No to zwracamy uwagę, że marszałek Chełstowski z PiS nie wypełnia postulatów kierownictwa swojej partii!!!

 • ~pasażer 2021-07-03
  19:45:19

  2 0

  Arteks zawsze możesz jechać przez Katowice, co wielokrotnie proponowałeś twierdząc że trwa to naprawdę niewiele dłużej niż przez Żory, nie pamiętasz ? to przeczytaj swoje stare wpisy

 • ~Arteks 2021-07-03
  21:21:59

  0 1

  @pasażer - oczywiście, że pamiętam bo ja w przeciwieństwie do ciebie wiem o czym piszę. Co innego jechać przez Katowice do dość oddalonego od nas Zakopanego czy Krynicy (gdzie jeździ się przeważnie na dłuższe wyprawy), a co innego w pobliskie Beskidy gdzie jeździ się na jeden dzień bo to geograficznie bardzo blisko. Koleje Śląskie uruchomiły świetny pociąg Kubalonka - w czasach poprzedniego marszałka z PO. Niestety w czasach PiS mimo propagandzie o poprawie komunikacji - nie ma żadnych inicjatyw z poprawą komunikacji lokalnej, a nawet ostatnio ubyło pociągów. Zlikwidowano też bezpośrednie połączenia osobowych pociągów do Krakowa co sam zauważyłeś.

 • ~pasażer 2021-07-03
  21:31:37

  1 0

  do Krynicy ktoś jeszcze jeździ od nas pociągiem ? chyba tylko desperaci, co do Zakopanego to sam chwaliłeś że mamy dobre połączenie z tym miastem, jak dobre widać po ilości Rybniczan z niego korzystających, do Zakopanego jeździ się najczęściej na weekend, czasami przedłużony, a połączenie którym się tak podniecałeś trafia kulą w płot, co do Krakowa, sam pisałeś że to nie problem przesiadać się w Katowicach, widać kręcisz się jak chorągiewka na wietrze

 • ~Arteks 2021-07-03
  22:43:22

  0 2

  @pasażer - jakbyśmy mieli coś mierzyć ilością korzystających to najmniejszym zainteresowaniem w Rybniku jeśli chodzi o punkty komunikacyjne cieszy się lotnisko... a jednak istnieje marnując spory areał miasta. A pociągi mają to do siebie, że nie tylko odwożą ale też przywożą - więc zawsze ktoś na stacji pośredniej z danego pociągu korzysta. Czym bogatsza oferta dojazdowa - tym lepiej dla naszego miasta. Jeśli uważasz, że mnie "podniecają" pociągi to ja pragnę zauważyć, że ciebie "podniecają" brudne piece węglowe. ;) Pociągi w Europie są co raz bardziej trendy, a niemodne piece kopciuchy trafiają co raz częściej na złom.

 • ~pasażer 2021-07-03
  22:52:56

  3 0

  Arteks lotnisko z tego co wiem nie jest lotniskiem pasażerskim tylko sportowym, rozumując twoim pokrętnym trybem najmniejszym zainteresowaniem pod względem komunikacyjnym cieszą się przystanie wodne nad zalewem
  jeżeli jest tak jak piszesz to dlaczego tak zawzięcie bronisz największego brudnego truciciela w mieście podniecając się jego "nowoczesnością" za każdym razem ?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Chcielibyście zobaczyć galę MMA w Rybniku?
Oddanych głosów: 459