KK ROW: rybniczanki zaskoczone w pierwszej połowie

2011-11-19, Autor:
W 9. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy KK ROW Rybnik pokonał w hali w Boguszowicach Ineę AZS Poznań 77:47.

W meczu KK ROW – INEA AZS faworyt był tylko jeden. Zajmujące czwarte miejsce rybniczanki miały bez problemów pokonać ostatnie w tabeli poznanianki. Problemy jednak się pojawiły, na szczęście tylko w pierwszej połowie. Tak wyrównanego początku meczu mało kto się spodziewał. Co prawda po pierwszej kwarcie ROW prowadził 25:17, ale po kilku minutach drugiej kwarty było już tylko 25:23. Do końca pierwszej połowy trwała twarda walka, która zakończyła się prowadzeniem zawodniczek Kazimierza Mikołajca 36:30. – Nie ukrywam, że obrona strefowa była dla nas sporym problemem – mówił opiekun rybniczanek. – Gratuluję pomysłu trenerowi gości. Nie spodziewałem się tak dobrej postawy z ich strony.

Po zmianie stron zobaczyliśmy inny ROW: – W czasie przerwy założenia były proste. W drugiej połowie mieliśmy mocniej bronić, tak jak to było w poprzednich meczach – komentował trener Mikołajec. Rzeczywiście w czasie kolejnych 20 minut obrona rybniczanek była bardziej skuteczna. ROW stracił w tym okresie tylko 17 punktów. Ważna była również skuteczność pod koszem rywalek: – Dobrze, że po przerwie pokazałyśmy, na co nas stać – mówiła Magdalena Skorek. – Zagraliśmy szybciej w ataku. Więcej graliśmy przez środek – dodał trener. Wszystkie te rzeczy sprawiły, że po końcowej syrenie ROW prowadził z poznaniankami 30-punktami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 77:47. Najwięcej punktów dla ROW-u zdobyła Sybil Dosty (23 punkty). Dobrze zagrała również Skorek (17 punktów).

Kolejny mecz KK ROW rozegra w Krakowie z Wisłą (sobota 26 listopada, godz. 17:30). Najbliższe spotkanie w Rybniku odbędzie się w niedzielę 4 grudnia o godzinie 17:00. Do hali w Boguszowicach przyjedzie ŁKS Łódź. W międzyczasie rybniczanki rozegrają wyjazdowy mecz Pucharu Polski z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski (30 listopada).

KK ROW Rybnik - INEA AZS Poznań 77:47 (25:17, 11:13, 16:10, 25:7)

KK ROW: Dosty 23, Skorek 17, Radwan 8, Fitz 8, Rickeviciute 7, Rack 7, Gawor 4, Harris 3, Suknarowska 0, Morawiec 0, Kocon 0.

INEA AZS: Gawrońska 13, Mistygacz 11, Kędzia 10, Horodeńska 10, Adamowicz 3, Woźniak 0, Marciniak 0, Wiśniewska 0, Lewińska 0.