KK ROW przegrał w Toruniu. Pozostała walka o 5. miejsce

2012-04-04, Autor:
W Toruniu miejscowa Energa pokonała KK ROW i awansowała do pierwszej czwórki Ford Germaz Ekstraklasy. Rybniczanki będą walczyć o miejsca 5-8.

Po dwóch meczach ROW-u Rybnik z Energą Toruń stan rywalizacji był remisowy. O awansie do pierwszej czwórki FGE zadecydowało trzecie spotkanie, które dziś zostało rozegrane w Toruniu. Mecz bardzo dobrze rozpoczęły rybniczanki. Po kilku minutach zawodniczki trenera Kazimierza Mikołajca prowadziły 14:5! Szybko jednak do głosu doszły gospodynie. Pod koniec pierwszej kwarty to one miały przewagę 5 punktów (25:20). Drugie 10 minut to również dominacja torunianek, które na przerwę schodziły prowadząc 46:33.

Po zmianie stron rybniczanki radziły sobie ze zmiennym szczęściem. W pewnym momencie zaczęły jednak odrabiać straty, by na kilka minut przed końcem przegrywać zaledwie 2 punktami (64:66). W ostatnich sekundach zabrakło jednak skuteczności i to Energa cieszyła się z awansu do kolejnej rundy play-off, w której czeka na nią Wisła Kraków. Po przegranej w Toruniu 66:71 rybniczankom przyjdzie walczyć o miejsca 5-8.

W Toruniu wśród zawodniczek ROW-u najskuteczniejsze były Mekia Valentine (18 punktów) i Alexis Rack (16 punktów).

Energa Toruń - KK ROW Rybnik 71:66 (25:20, 21:13, 14:18, 11:15)

Energa: Leah Metcalf 25, Jazmine Sepulveda 14, Julie Page 14, Emilia Tłumak 10, Bridgette Mitchell 6, Adeola Wylie 2, Weronika Idczak 0.

KK ROW: Mekia Valentine 18, Alexis Rack 16, Sybil Dosty 11, Rebecca Harris 9, Magdalena Radwan 8, Magdalena Skorek 4, Katarzyna Suknarowska 0, Katarzyna Gawor 0.

220. Przegrany z 205 i 210 – Przegrany z 204 i 209 – rewanż

II runda play-off 1-4 rozgrywana jest do 3 zwyciestw (2-2-1). Gospodarzem pierwszego, drugiego i piatego meczu jest zespół, który po I etapie zajmował w tabeli wyższe miejsce. Play-off 5-8 w systemie mecz i rewanż. Gospodarzem pierwszego meczu jest zespół, który po I etapie zajmował w tabeli niższe miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1