KK ROW: niespodziewana porażka w Brzegu

2012-01-08, Autor:
W 15. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki ROW-u Rybnik niespodziewanie przegrały w Brzegu z Odrą 61:68.

Razem z koszykarkami ROW-u do Brzegu wybrała się spora grupa kibiców z Rybnika. Kibice nie zawiedli i głośnym dopingiem wspierali nasze zawodniczki przez cały mecz. Niestety do poziomu dopingu nie dostosowały się koszykarki, które tylko w pierwszej kwarcie zagrały na miarę swoich możliwości. Zdecydowane prowadzenie po 10 minutach 25:14 napawało optymizmem przed kolejnymi częściami meczu. Po kilku roszadach w składzie ROW-u coraz skuteczniej zaczęły jednak grać gospodynie, które po pierwszej połowie zmniejszyły stratę do 3 punktów – 39:36 dla ROW-u.

Po zmianie stron nadal lepiej spisywały się koszykarki Odry, pomimo tego, że ROW znów grał swoim najsilniejszym składem. Niestety tym razem Amerykanki nie pociągnęły rybnickiego zespołu do zwycięstwa. Dobra gra Odry sprawiła, że na 4 minuty przed końcem spotkania prowadziła ona już 11 punktami – 59:48. Od tego momentu rozpoczęła się pogoń rybniczanek, które w pewnym momencie zmniejszyły stratę do 2 punktów – 63:61 dla Odry. Ostatnie słowo należało jednak do zawodniczek z Brzegu, które wygrały mecz 68:61.

Tym samym Odra odniosła czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Dla ROW-u była to czwarta porażka. – Jeśli pozwala się przeciwnikowi na prawie 20 zbiórek pod naszą tablicą, to nie można myśleć o zwycięstwie – mówił po meczu trener ROW-u, Kazimierz Mikołajec. – Może ten zimny prysznic był nam potrzebny. Liga jest trudna i nigdzie nie będzie łatwo o zwycięstwo.

W Brzegu najwięcej punktów dla ROW-u zdobyła Alexis Rack (13 pkt.). Dobrze spisała się również Magdalena Radwan (11 pkt.).

Kolejny mecz KK ROW rozegra w sobotę 14 stycznia o godzinie 17:00. Do hali w Boguszowicach przyjedzie MKS Tęcza Leszno.

Odra Brzeg - KK ROW Rybnik 68:61 (14:25, 22:14, 16:6, 16:16)

Odra: Inna Kochubej 19, Marta Żyłczyńska 15, Ebony Ellis 11 (16 zb), Justyna Daniel 10, Jessica Starling 9, Natalia Małaszewska 3, Ewelina Buszta 1.

KK ROW: Alexis Rack 13, Magdalena Radwan 11, Rebecca Harris 8, Katarzyna Suknarowska 7, Rachele Fitz 6, Sybil Dosty 6, Magdalena Skorek 4, Laima Rickeviciute 4, Aldona Morawiec 2.