KK ROW: mecz przegrany w defensywie

2012-10-03, Autor:
W drugiej kolejce Ford Germaz Ekstraklasy KK ROW Rybnik przegrał z Energą Toruń 79:89

. Mecz z Energą rozpoczął się dla rybniczanek obiecująco. Po 5 minutach w hali w Boguszowicach gospodynie prowadziły 12:8. Dobrą partię rozgrywały wtedy Leah Metcalf i i Marcedes Walker. Szczególnie starała się ta druga, która chciała zamazać złe wrażenie pozostawione po meczu z Gdynią. Chwilę później jednak przyjezdne zdobyły 10 punktów z rzędu, a po pierwszej kwarcie prowadziły 22:18. W kolejnych minutach torunianki powiększyły przewagę do 13 oczek i na przerwę schodziły wygrywając 48:35. – Musimy poprawić grę w obronie. We własnej hali nie możemy tracić tak wielu punktów – mówiła zawodniczka ROW-u, Magdalena Skorek.

W drugiej połowie Energa spokojnie kontrolowała grę. W ostatniej kwarcie rybniczanki zbliżyły się do rywalek na 8 oczek (80:72), ale to wszystko, na co było je stać. Ostatecznie ROW zdobył 79 punktów, tracąc przy tym aż 89: - Zawiedliśmy w defensywie. Straciliśmy za dużo punktów z rzutów wolnych i z kontry. Energa była rzutowo i fizycznie świetnie przygotowana – skomentował po meczu trener Kazimierz Mikołajec. – W naszej drużynie zabrakło zawodniczki, która pociągnęłaby zespół – dodał.

Wśród koszykarek ROW-u najskuteczniejsza była Walker, która zaliczyła 26 punktów i 10 zbiórek.

Kolejny mecz rybniczanki rozegrają 6 października w Polkowicach z CCC.