KK ROW: Lider przegrał w Rybniku. Za nami rewelacyjna pierwsza runda

2011-12-17, Autor:
W 13. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy KK ROW Rybnik pokonał Matizol Lider Pruszków 74:63.

W ostatnim meczu pierwszej rundy sezonu zasadniczego Ford Germaz Ekstraklasy do hali w Boguszowicach przyjechał Matizol Lider Pruszków. Drużynę gości poprowadził Adam Prabucki, który nie tak dawno trenował ŁKS Siemens AGD Łódź. Z zespołem tym przegrał na początku grudnia z KK ROW 55:56. Tym razem liczył na lepszy wynik, a w jego osiągnięciu miała mu pomóc gwiazda rybnickiej ekipy z poprzedniego sezonu, Laurie Koehn. Amerykanka wróciła do składu Lidera po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Koehn trafiła szybko za trzy, a jej drużyna po kilkudziesięciu sekundach prowadziła 6:0. Wtedy do roboty wzięły się rybniczanki, które zdobyły 11 punktów z rzędu. Do końca kwarty, głownie dzięki dobrej grze Alexis Rack, ROW powiększył przewagę do 11 oczek – 26:15. W drugiej kwarcie trener Kazimierz Mikołajec dał odpocząć podstawowym koszykarkom, co wykorzystały przyjezdne. Przy stanie 30:17 dla ROW-u zawodniczki z Pruszkowa zdobyły 20 punktów z rzędu! Dało im to prowadzenie 37:30. Schodząc na przerwę Lider wygrywał jednak tylko 1 punktem – 38:37.

Po zmianie stron trwał wyrównany bój. O losach spotkania zadecydował początek ostatniej kwarty. Wtedy dobra gra Amerykanek ROW-u pozwoliła wyjść rybnickiej drużynie na kilkupunktowe prowadzenie. Do końca meczu koszykarki Kazimierza Mikołajca kontrolowały grę i wygrały całe spotkanie 74:63.

Na uwagę zasługuje wspaniała atmosfera, jaka miała miejsce na trybunach. Kilkuosobowa grupa kibiców z Pruszkowa zmobilizowała fanów z Rybnika do jeszcze większej aktywności. Głośny śpiew i doping na pewno pomogły rybniczankom odnieść cenne zwycięstwo. Warto dodać, że kibice ROW-u przygotowali również sektorówkę, która zrobiła spore wrażenie na wszystkich widzach.

W meczu z Liderem najwięcej – 23 punkty, zdobyła Alexis Rack. Dobrze spisały się również Rebecca Harris (15 punktów) i Rachela Fitz (13 punktów). Wśród przyjezdnych najskuteczniejsza była Laurie Koehn, która wywalczyła 14 punktów.

Po rozegraniu 13 meczów FGE drużyna z Rybnika ma na swoim koncie 10 zwycięstw i tylko 3 porażki. Od ROW-u lepsze okazały się tylko zespoły z najwyższej półki – Wisła Kraków, CCC Polkowice i Lotos Gdynia. KK ROW zajmuje obecnie rewelacyjne 4. miejsce, które przed sezonem mało kto obstawiał.

Przed nami runda rewanżowa FGE. Na początek rybniczanki zmierzą się z Artego Bydgoszcz. Mecz zostanie rozegrany w środę 21 grudnia o godz. 18:30 w hali w Boguszowicach. Na inaugurację sezonu 2011/2012 KK ROW wygrał w Bydgoszczy z Artego 71:70.

KK ROW Rybnik - Matizol Lider Pruszków 74:63 (26:15, 11:23, 15:12, 22:13)

KK ROW: Rack 23, Harris 15 (11 zb), Fitz 13, Rickeviciute 7, Dosty 6, Radwan 5, Skorek 5, Morawiec 0, Suknarowska 0, Gawor 0.

Lider: Koehn 14, Holt 11, Oha 11, Chomać 9, Szczechowiak 8, Pietrzak 5, Colson 2, Stanek 0, Tomiałowicz 0, Bednarek 0, Wielebnowska 0.