KK ROW: koszykarki Widzewa znokautowane w pierwszej połowie

2012-02-04, Autor:
W 19. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy KK ROW Rybnik pokonał w hali w Boguszowicach Widzew Łódź 74:53. Warto dodać, że do przerwy rybniczanki prowadziły aż 54:18!

Tak jednostronnej pierwszej połowy kibice koszykarek ROW-u dawno nie widzieli. Co prawda na początku meczu z Widzewem prowadzenie objęły przyjezdne, ale później karty rozdawały rybniczanki. Przez pewien fragment pierwszej połowy koszykarki Kazimierza Mikołajca zdobyły nawet 16 punktów z rzędu. Przez 20 minut pozwoliły one rywalkom na zdobycie zaledwie 18 punktów, samym zdobywając ich aż 54.

Po zmianie stron rybniczanki objęły najwyższe w tym meczu prowadzenie – 56:18. Wtedy aktywniej zaczęły grać łodzianki, a koszykarki ROW-u jakby spoczęły na laurach. Przy stanie 60:23 aż 10 punktów z rzędu zdobyły zawodniczki Widzewa. Pomimo gorszej gry, rybniczanki utrzymywały bezpieczną przewagę wypracowaną w pierwszej połowie. Pomimo przegrania dwóch ostatnich kwart KK ROW pewnie pokonał Widzew 74:53.

Wśród koszykarek trenera Mikołajca najwięcej punktów już tradycyjnie zdobyły Amerykanki – Sybil Dosty – 17, Rebecca Harris – 16, Rachela Fitz – 16 i Alexis Rack – 10. Tej ostatniej kibicowała z trybun mama, która przyjechała sprawdzić, jak córka radzi sobie na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet.

Meczu z Widzewem nie będzie miło wspominać Magdalena Radwan, która na początku drugiej kwarty skręciła kostkę i nie pojawiła się już na parkiecie.

Przed koszykarkami ROW-u trzy wyjazdy – do Polkowic (8 lutego), Gdyni (15 lutego) i Poznania (18 lutego). Kolejny mecz na własnym parkiecie rybniczanki rozegrają 7 marca z Wisłą Kraków.

KK ROW Rybnik - Widzew Łódź 74:53 (28:9, 26:9, 6:15, 14:20)

KK ROW: Sybil Dosty 17, Rachela Fitz 16, Rebecca Harris 16, Alexis Rack 10, Katarzyna Suknarowska 3, Magdalena Radwan 3, Magdalena Skorek 2, Aldona Morawiec 2, Katarzyna Gawor 2, Laima Rickeviciute 2, Mekia Shanta Valentine 1, Justyna Kocon 0.

Widzew: Aleksandra Pawlak 17, Leona Jankowska 14, Barbara Głocka 6, Magdalena Rzeźnik 5, Anna Tondel 5, Lidia Kopczyk 3, Kamila Polit 2, Lucyna Kotonowicz 1, Justyna Okulska 0.