zamknij

Wiadomości

Kierowca potrącił starsze małżeństwo w centrum Rybnika

2021-01-05, Autor: bf

Dzisiaj rano doszło do poważnie wyglądającego wypadku na ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Kierujący renault, 86-letni mężczyzna potrącił 73-latka i jego 67-letnią żonę. Na szczęście małżeństwo wyszło z tego bez poważniejszych obrażeń.

Reklama

Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 7.45 w Rybniku na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.

- 86-letni kierujący renault megane jadąc w kierunku centrum potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 73-latka i jego 67-letnią żonę. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący osobówką został ukarany 500-złotowym mandatem karnym i 10 punktami karnymi – mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych.

- Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność – dodaje policjantka.

Wszystko to przemawia za powszechnym używaniem elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży niezależnie od wieku. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone na przedniej i tylnej części ubrania, w sposób pozwalający na dostrzeżenie ich w światłach kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. Z elementów odblaskowych powinno korzystać każde dziecko poruszające się po drodze, niezależnie od tego, którą częścią drogi się porusza – chodnikiem, poboczem, czy jezdnią.

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~sympatykrybnika 2021-01-05 11:47:09

  Ja też apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych.
  Błagam tylko nie piszcie, że wiekowy potrącił wiekowych, chociaż sam to napisałem.

  41 7
 • ~Arteks 2021-01-05 11:58:17

  @sympatykrybnika - apele do kierowców nie mają żadnego sensu. To tak jak apelować do alkoholika aby nie kupował alkoholu. Apelujmy do tych którzy mogliby zaradzić takim nieszczęściom, do radnych i władz miasta o ZMIANY w ruchu samochodowym w centrum miasta. Wiele miast takie zmiany ma już za sobą i chwalą się spadkiem ilości wypadków w porównaniu do poprzednich lat (np. Jaworzno, Katowice, Gdańsk). Przydałoby się: ograniczanie ruchu pojazdów lub całkowite wycofanie aut z niektórych miejsc Śródmieścia (za wyjątkiem dostawców), zmniejszanie ilości miejsc parkingowych - które zupełnie niepotrzebnie ściągają samochody, podwyższenie opłat abonamentowych - nadal są zbyt tanie i nie powodują rezygnacji z parkowania w centrum przez dojeżdżających, szykany, fotoradary, obniżanie prędkości w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

 • ~ 2021-01-05 12:00:02

  .....” Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność ....”
  To słowa skierowane bardziej do przechodzących przez pasy, aby trochę bardziej używali rozumu, i wyobraźni to naprawdę nie boli.

  58 16
 • ~sympatykrybnika 2021-01-05 12:31:04

  ~goliat – Brak logiki jak słowa „kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność ...” mają być „skierowane bardziej do przechodzących przez pasy”.

  31 15
 • ~agulec 2021-01-05 13:02:40

  Proponuje aby wprowadzić Max wiek, w którym można prowadzić pojazdy mechniczne.
  Kolejny raz wypadek z udziałem starszego kierowcy

  32 81
 • ~kamyl 2021-01-05 14:34:12

  nikt nie został ranny, to nie ma mowy o wypadku, proszę używać poprawnej terminologii

  33 3
 • ~sympatykrybnika 2021-01-05 14:36:12

  ~agulec – a błagam tylko nie piszcie ...

  7 1
 • ~1floyd 2021-01-05 14:38:02

  Kierowca został ukarany mandatem, 500 zł, i 10pkt karnych. Serio? Moim zdaniem, powinien mieć natychmiast, zatrzymane prawo jazdy, i skierowany na badania psychotechniczne. Jeśli przeszedł by je bez problemu, wtedy mu je zwrócić. W tak podeszłym wieku, reakcja na zdarzenia na drodze jest mocno opóźniona. Po 65 roku życia badania psychotechniczne winny być obowiązkowe. Po tym wieku, większość z nas będzie już na emeryturze i prawo jazdy nie jest niezbędne do życia. Jeśli ktoś chce dalej z niego korzystać to tylko po badaniach. Niejednokrotnie spotykam wiekowe osoby, z trudem otwierające drzwi samochodu by później nim odjechać, stwarzając zagrożenie na drodze. Młody kierowca ma zwyżki w ubezpieczeniu. W przypadku osób starszych winno być podobnie. Chyba że przedstawi ważne badania psychotechniczne. Wtedy na normalnych zasadach.

  22 46
 • ~l3l 2021-01-05 18:19:42

  Prawda lezy po srodku. Kierowca niech zwolni, bo mokro i ślisko. Pieszy niech popatrzy zanim wejdzie na pasy, bo mokro i ślisko. Do pieszych jeszcze prośba. Noscie odblaski to będzie jeszcze bezpieczniej ( nie mam na myśli kamizelek zeby od razu ukrocic niepotrzebne komentarze ale jakis gazet cokolwiek)

  34 1
 • ~l3l 2021-01-05 18:21:34

  *gadżet.

  6 3
 • ~nostrzyk 2021-01-06 21:20:22

  Pewnie wracali (bo ta godzina by pasowała ) z kościoła od Matki Boskiej Bolesnej i myśleli że Opatrzność Boża nad nimi czuwa a t u się rozczarowali jak zwykli zjadacze chleba . Zamiast popatrzeć na lewo i prawo to narobili kłopotu kierującemu

  1 6
 • ~KA64 2021-01-06 21:26:24

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz 2,5 roku rządów prezydenta Rybnika - Piotra Kuczery?

Oddanych głosów: 537