zamknij

Wiadomości

Kierowca autobusu musiał gwałtownie hamować. Dwie pasażerki z obrażeniami

2019-10-28, Autor: bf

Zdarzenie drogowe na ul. Kościuszki. Kierowca autobusu musiał gwałtownie hamować na drodze, by nie zderzyć się z pojazdem, który wymusił pierwszeństwo. Dwie pasażerki zostały zabrane do szpitala.

Reklama

Do zdarzenia doszło około godziny 12.00 na ul. Kościuszki. Jak mówi nam asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik policji w Rybniku, kierowca nieznanego pojazdu wymusił pierwszeństwo na mężczyźnie, który prowadził autobus.

- Aby uniknąć najechania na tył pojazdu, kierowca większego pojazdu musiał gwałtownie hamować. W wyniku tego dwie pasażerki doznały urazów. Zabrało je pogotowie ratunkowe – dodaje Bogusława Kobeszko.

Na szczęście obrażenia kobiet nie były duże, zostały wypisane do domów.

Apelujemy do kierowców o rozwagę na drogach, zwłaszcza że znajdujemy się w okresie przed Wszystkimi Świętymi.

Oceń publikację: + 1 + 51 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
  • ~polk 2019-10-28 15:59:18

    Przecież każdy autobus ma kamery, nie widzę problemu ze znalezieniem sprawcy.
    Chyba, że to kierowcą autobusu coś zawinił to zapewne nic się nie nagrało.
    Trzecia opcja to brązowe Punto.

  • ~Rybniczek:) 2019-10-28 17:12:23

    Kierowcy rybnickich autobusów też niejednokrotnie wymuszają pierwszeństwo - na rondach to wręcz nagminne. Może zapominają, że autobus to nie Seicento i potrzebuje więcej miejsca oraz czasu, żeby włączyć się do ruchu

    86 51
  • ~rafal.witos 2019-10-28 17:32:50

    Rybniczek - sam sobie odpowiedziałeś - autobus potrzebuje więcej miejsca i czasu żeby włączyć się do ruchu - ale nie wymusza pierwszeństwa - na ogół sytuacja jest taka że zarówno autobus jak i osobówka wjeżdżają na rondo jednocześnie - ale autobus robi to wolniej. Nie oznacza to wcale wymuszenia - wszak oba pojazdy mają takie samo prawo do włączenia się w tym samym czasie do ruchu. No chyba że twoim genialnym zdaniem - autobusy mają stać do bólu - aż miasto opustoszeje. Włącz człowieku myślenie zanim coś napiszesz.

  • ~rafal.witos 2019-10-28 17:39:56

    A co do artykułu - dwie sprawy - chamskie zajeżdżanie drogi autobusom przez osobówki - to praktycznie codzienność - i czy ktoś z tych "prędkich" myśli o tym , ze tym ciężkim pudłem wypełnionym ludźmi - ciężko wyhamować .......... kierowcy autobusów nie po to zostawiają więcej miejsca przed sobą - żeby się tam pchać bez rozumu - tylko po to żeby właśnie mieć miejsce na łagodniejsze hamowanie - czy to tak trudno uszanować - śpieszy się wszystkim - tym w osobówkach - strasznie - a pasażerom komunikacji to już nie? A druga kwestia -mam wrażenie , że albo artykuł jest "pobieżny" albo policji nie chce się dochodzić sprawcy - bo przecież dane pojazdu który spowodował taką sytuację - można z kamer odczytać.

    98 10
  • ~Rybniczek:) 2019-10-28 19:22:56

    @rafal.witos - każde włączenie się do ruchu z drogi podporządkowanej, które zmusza jadącego drogą z pierwszeństwem do nagłego hamowania jest uznawane za wymuszenie. Niezależnie, czy kierujący prowadzi autobus i "goni" go rozkład, czy ktoś jedzie prywatnym samochodem osobowym i spieszy się po karpia do Lidla

    26 27
  • ~Andrzej Trybuś 2019-10-28 19:34:42

    Rybniczek - sam się plączesz w swoich "zeznaniach". Najpierw piszesz o włączaniu się na rondach - a potem udowa

    15 4
  • ~Hen IO 2019-10-28 20:23:22

    Nie lepiej było napisać: wymusił pierwszeństwo na kierowcy autobusu.
    Jak to brzmi: wymusił na mężczyźnie. Co wy tam bierzecie w tej redakcji.

    45 0
  • ~Wojciech Nowicki 2019-10-28 21:34:56

    Autobus to nie bryczka z końmi gdzie można przed niego wyjechać. Czasami ludzie by chodz raz musieliby się przejechać autobusem pełnym ludzi i wtedy chciałbym usłyszeć ich opinie.

    23 2
  • ~Jacek Kałusek 2019-10-28 22:22:39

    Maryjko Bosko!! Kiedyś autobusy miejskie były tak naładowane ludźmi, że każde hamowanie kończyło się na bliższym poznaniu sąsiada - towarzysza podróży :) Było fajnie i sympatycznie :) No i przekazywanie biletów osobie stojącej najbliżej kasownika z komentarzem "z jednej strony" :)

    40 2
  • ~PogromcaSzkodnikow 2019-10-28 22:25:37

    Pewnie Arteks pedałowoł na kole na szychta i zajechoł droga mnijszym pojazdem droga chlopu w wikszym pojezdzie.

    28 9
  • ~qwer 2019-10-29 00:37:26

    To była czarna Wołga dlatego nic się nie nagrało ;)

    9 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy to dobrze, że konferencja "Tęczowa zaraza - antychrześcijańska rewolucja w Polsce” nie odbyła się?




Oddanych głosów: 2206