zamknij

Wiadomości

Kiedy pojedziemy nowy rondem na Wodzisławskiej?

2019-04-05, Autor: bf

Mamy kwiecień, a dalej jeździmy bajpasem na ul. Wodzisławskiej. Według wcześniejszych planów miał być użytkowany do grudnia 2018 roku. Jak długo będziemy musieli z niego korzystać? Kiedy kierowcy będą jeździli nowym rondem?

Reklama

W październiku 2017 roku informowaliśmy Was o zmianie organizacji ruchu na Wodzisławskiej. Ruch wzdłuż tej ulicy odbywa się dzięki bajpasowi. Mieliśmy z niego korzystać do grudnia 2018 >>Od poniedziałku na ul. Wodzisławskiej pojedziemy już bajpasem. Powstanie tam wiadukt<<

Z kolei w czerwcu 2018 roku zamknięto skrzyżowanie ulic Wodzisławskiej i Hetmańskiej. Utrudnienia miały potrwać 4 miesiące >>Nowy bajpas na Wodzisławskiej. Zamykają skrzyżowanie z Hetmańską<<

Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku czas minął. Od kiedy kierowcy będą mogli korzystać z nowego ronda, które wybudowano na Wodzisławskiej

Jak wyjaśnia nam Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa UM w Rybniku, bajpas zostanie zlikwidowany z końcem kwietnia. - Zmiana terminu oddania ronda do użytkowania nie jest bezpośrednio uzależniona od wykonawcy. Niestety dostawca materiałów budowlanych nieoczekiwanie wydłużył terminy dostaw – tłumaczy.

Agnieszka Skupień dodaje, że wykonawcy też zależy na jak najszybszym oddaniu ronda do użytkowania. - Harmonogram prac przewiduje pewną etapowość, jeżeli rondo nie jest oddane, to aktualnie wykonawca nie może prowadzić robót zaplanowanych bezpośrednio pod rondem – słyszymy.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się porządkowanie terenu oraz oznakowanie pionowe i poziome, a tak zwana warstwa ścieralna będzie układana z początkiem przyszłego tygodnia.

Oceń publikację: + 1 + 57 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~norton 2019-04-05 11:03:55

  Pani Agnieszko Skupień - zmiana terminu zakończenia jest tylko i wyłącznie zależna od wykonawcy prac. Czy na świecie jest jeden dostawca materiałów budowlanych? Po za tym kogo interesują problemy z dostawą materiałów? Po to UM podpisuje umowy by prace były realizowane w terminie. No chyba, że tak nie jest.

 • ~Andrzej Olszewski 2019-04-05 11:16:21

  A czy jakaś inwestycja drogowa w rybniku została ukończona w terminie?

 • ~buchu 2019-04-05 13:01:43

  Al co to urzędników obchodzi czy będzie w terminie czy nie. Oni nie mają z tego tytułu żadnych korzyści ani strat. W myśl zasady "Czy się stoi czy się leży...".

  46 10
 • ~kinbyr 2019-04-05 14:23:29

  Czyli z tego wynika, że miasto podpisało umowę na samą robociznę z Wykonawcą, a materiały dostarcza we własnym zakresie???
  Bardzo ciekawe warunki kontraktowe. W specyfikacji do przetargu żadnych informacji o tym nie było.....
  Pani rzecznik kolejny raz, nie wiem już który, kpi sobie z mieszkańców albo bezrefleksyjnie powtarza informacje, które ktoś jej (nie wiem kto) podsyła.
  Śmiem twierdzić że jak by kazali powiedzieć że to przez trudne warunki atmosferyczne panujące tej zimy ( długo utrzymujący się siarczysty mróz i katastrofalne opady ściegu) to też by się znalazło w jej komunikacie.

  49 8
 • ~absurdalny 2019-04-05 15:40:38

  ~Andrzej Olszewski oczywiście, np. Remont ulicy Kotucza.

  5 12
 • ~minowa 2019-04-06 18:00:52

  Spokojnie, bez nerwów. Tym rondem i tak pojedziemy przez rok albo i dłużej tylko na wprost.....

  9 2
 • ~Dador 2019-04-07 14:19:14

  Po przerwie zimowej (15 marca) widziałem, że Intercor wrócił na plac budowy. W zeszłym roku tempo było spore, więc duże szanse, że się wyrobią. Obiekty inżynierskie prawie wszystkie gotowe, warstwy wiążące w dużej części położone. Jestem dobrej myśli.

  6 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3473