Kejza Team Rybnik: medale mistrzostw Węgier

2017-03-31, Autor:

Weterani z Kejza Team Rybnik nie odpuszczają. W Szazhalombatta k. Budapesztu odbyły się XIX Otwarte Mistrzostwa Węgier w judo w kategorii Masters.

W imprezie wzięło udział ok. 300 uczestników z 15 krajów. Wśród polskiej ekipy byli zawodnicy z Kejza Team Rybnik. Nasi weterani zdobyli złoto i brąz. Obaj stoczyli po trzy walki.

Krzysztof Czupryna (kat. M4 - 66kg) zwyciężył w swojej kategorii, wszystkie walki kończąc przed czasem. Tym samym zdobył złoty medal. Mariusz Walendzewicz pierwszą walkę wygrał w dogrywce po zaciętym boju (GS), drugą przegrał po udanym kontrataku przeciwnika, a trzecią dość gładko wygrał przed czasem, zdobywając brązowy medal.

Turniej ten był jednym ze sprawdzianów przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w Zagrzebiu.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 1