zamknij

Wiadomości

Kawiarnia w Rybniku ma dość lockdownu. Wkrótce otwarcie

2021-02-04, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Rządowe obostrzenia zmuszają przedsiębiorców do podjęcia zdecydowanych kroków. Klubokawiarnia Żółty Młynek w Rybniku zapowiada otwarcie lokalu. W przeciwnym razie zostanie ona zamknięta na zawsze.

Reklama

- Nadszedł czas decyzji, rodzinna kawiarnia nie może zostać zamknięta na zawsze, dlatego musimy się otworzyć. Przed nami wiele ciężkich przeciwności, ale jeżeli nam pomożecie to wspólnie damy radę w tych ciężkich czasach. Naszych gości prosimy o zachowanie odstępów, jak również o posiadanie maseczki. Dbajmy o siebie i bądźmy odpowiedzialni – informuje na swoim fanpage'u klubokawiarnia Żółty Młynek.

Zgodnie z zapowiedziami, lokal przy ul. Św. Jana (plac kościelny) ma zostać otwarty w następny piątek (12 lutego). Czy właściciele nie obawiają się wizyty policji/sanepidu?

- Jesteśmy przygotowani. Wczoraj mieliśmy u siebie sanepid, odebrał nam lokal. Niczego się nie doszukał. To nasza „podkładka”, druga – będziemy organizować turnieje w chińczyka. Po trzecie mamy pomoc prawną. W lokalu obowiązywać będzie reżim sanitarny – wyjaśnia Natalia Sobiech, współwłaścicielka Żółtego Młynka.

Jak przyznaje, lockdown pociągnął ze sobą dość duże straty w działalności lokalu.

- Kawiarnia to nasz rodzinny biznes i nie chcieliśmy zamykać jej na zawsze. Produkty tracą termin ważności, a za czynsz trzeba płacić. Mówimy tu o stratach w tysiącach złotych. Prowadziliśmy działalność na wynos, ale ta formuła w naszym przypadku się nie sprawdziła – dodaje Natalia Sobiech.

Żółty Młynek, choć działa w centrum Rybnika, nie znajduje się na głównym trakcie przemarszu mieszkańców.

- Posiłki na wynos generowały więcej strat niż zysku. Myśleliśmy, że przeczekamy lockdown, ale cały czas się przedłuża – zauważa właścicielka.

Do tematu będziemy wracali.

Oceń publikację: + 1 + 74 - 1 - 33

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~Franek7 2021-02-04
  12:20:57

  Nawet rząd Cyrankiewicza nie był tak antypolski jak rząd PiSu.

 • ~exx 2021-02-04
  12:43:50

  51 55

  No czekam kiedy minusy przysłonią plusy. Dawać trolskie sługusy!

 • ~absurdalny 2021-02-04
  12:58:29

  Rybniccy przedsiębiorcy nie mają jaj, siedzą w tych internetach i jedynie płaczą, i jak na mantrę powtarzają - lockdown, lockdown, lockdown ... Dlaczego się nie zbiorą wszyscy i nie otworzą wraz wspólnie wszystkiego? Przecież przy tylu otwartych lokalach usługowych zabraknie policjantów i kontroli z sanepidu. Wisła poszła tym krokiem, nie biadolą na facebookach jak im to jest źle, tylko ruszyli swoje tyłki wspólnie i wyszli na tym bardzo dobrze.

 • ~zak 2021-02-04
  13:14:37

  49 46

  @Franek7 i absurdalny - widać , że na państwowym etacie siedzicie i życia nie znacie . Przed kompem każdemu się dobre buntuje .

 • ~Franek7 2021-02-04
  14:00:05

  26 38

  Zak ty za to znasz życie ale w socjalizmie chyba. A ja w antyrządowych demonstracjach jestem weteranem... ;)

 • ~ada24 2021-02-04
  14:07:30

  41 33

  Patrząc na zdjęcie to wypadałoby (szczególnie w dobie pandemii) wyprać poduchy, odświeżyć koce i generalnie zadbać o czystość (żeby nie powiedzieć sterylność) Póki co mnie nie zachęca to zdjęcie do odwiedzin...

 • ~absurdalny 2021-02-04
  14:13:03

  29 25

  ~Zak w Twoim przypadku, przed kompem się dobrze troluje. W jaki więc sposób pomagasz przedsiębiorcom, jak wielu wsparłeś? Wisła jakoś nie buntuje się przed kompem. Znawca życia i doświadczeń się znalazł.

 • ~Franek7 2021-02-04
  14:19:19

  31 22

  Nowohucki kucharz pisze do Jarosława Gowina: Nie nadajecie się nawet do obierania chrzanu

  Gdybyśmy jako kucharze gotowali tak, jak rządzą Wasi ludzie, nie byłoby problemów z gastronomią, bo tej dawno by już nie było - pisze Maciej Twaróg, nowohucki kucharz, w liście do Jarosława Gowina.

 • ~Mona Mo 2021-02-04
  14:36:25

  12 16

  *Zadzieram kiece i lecę!* xD xD xD

 • ~Lateks 2021-02-04
  15:11:48

  33 14

  Problem jest taki że zamiast z konkurencją się dogadać i otworzyć się jednocześnie, to robią wojnę podjazdową kto pierwszy i na kogo złożyć donos. By się zmobilizowali to albo by dostali prawdziwą pomoc od państwa, albo by mogli prowadzić swój interes. A takie szumne zapowiedzi to tylko badanie gruntu. Każdy dobrze wie że można w domu ugotować, że na dyskoteki nie trzeba chodzić. Ale są takie regiony jak Podhale gdzie bez tych źródeł dochodu ludzie za chwilę będą tynk jeść. Już są oferty kupna pensjonatów, a o tym że Chińczycy wykupują hotele na świecie to też jakby nikt nie chciał pisać.

 • ~Bernard Jona 2021-02-04
  19:01:22

  7 13

  Następny który chce się z "koniem" kopać.

 • ~Arteks 2021-02-04
  21:29:58

  20 12

  W MPK Wrocław kierowcy MPK nie przyjęli mandatów od policji za przewożenie większej liczby pasażerów niż nakazują to rozporządzenia rządu. We wszystkich przypadkach sąd przyznał rację kierowcom, a nie policji... Wszystkie sprawy albo umorzono albo kierowców uniewinniono. To tak ku przestrodze jakby policji przyszło do głowy karać kierowców naszego ZTZ. Jeśli rząd chce karać swoich obywateli za to, że chcą normalnie pracować, prowadzić działalność gospodarczą i normalnie żyć - musiałby najpierw ogłosić stan wyjątkowy. Co ciekawe, mamy największe utrudnienia w życiu od czasu II wojny światowej, a nasz rząd nie uznał za zasadne wprowadzenia takiego stanu. No i wcale mnie nie dziwi to, że ludzie mają dość tej patowej sytuacji. Natomiast to rząd wyjdzie z tej sytuacji jako przegrany jak się okaże, że nie tylko wielu obywateli nie respektuje rozporządzeń - to w dodatku niezależne sądy tych obywatelu uniewinniają lub sprawy umarzają. Być może ten rząd ma u siebie wyjątkowo niekompetentnych prawników którzy nie rozumieją przepisów. Mamy też premiera i ministrów którzy nie potrafią przewidywać... Społeczeństwo jest po stronie uciskanych - warto aby politycy o tym pamiętali.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2611