Katowiczanie rozbili MKKS w III kwarcie

2021-02-21, Autor:

W 21. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik wysoko przegrali na własnym parkiecie z AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice.

Początek meczu MKKS-u Rybnik z AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice nie zwiastował katastrofy. Gospodarze długo toczyli zacięty pojedynek z katowiczanami. Pod koniec drugiej kwarty rybniczanie przegrywali zaledwie 34:36.

Później do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, którzy prawdziwy popis gry dali w trzeciej kwarcie. Przy stanie 39:51 zdobyli 19 punktów z rzędu i MKKS przegrywał już 39:70.

Ostatecznie mecz zakończył się porażką rybniczan 51:92.

W meczu z AZS-em najskuteczniejszym zawodnikiem MKKS-u był Tomasz Czajkowski, który zdobył 15 punktów.

MKKS Rybnik - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 51:92 (18:22, 20:23, 5:27, 8:20)

Punkty dla MKKS-u: Czajkowski 15, Ochodek 12, Anduła 9, Mazur 4, Stachowicz 3, Koczy 2, Kawczyński 2, Czorny 2, Kukuczka 2, Ścieszka 0, Ośliźlok 0, Kosiorowski 0

21. kolejka II ligi grupy C: MKS II Dąbrowa Górnicza - KŚ AZS Politechnika Śląska 91:72 MKKS Rybnik - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 51:92 AZS Częstochowa - KK UR Bozza Kraków 71:85 BS Polonia Bytom - GTK Sordrew Gliwice 126:58 AZS AGH Kraków - AZS PWSTE Jarosław 111:86 KKS Ragor Tarnowskie Góry - Daas BH Bielsko-Biała 82:64