zamknij

Wiadomości

Kąpielisko Ruda Najlepszą Przestrzenią Publiczną? Trwa głosowanie

2015-08-05, Autor:  Karolina Benedik
Kąpielisko Ruda zostało zgłoszone do corocznego konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną w Województwie Śląskim. Jest to jedyny zgłoszony obiekt z powiatu rybnickiego, jak i sąsiednich powiatów - wodzisławskiego i raciborskiego. O nagrody w tym roku walczy 31 realizacji. Można głosować do 31 sierpnia.

Reklama

Głosowanie będzie trwało do końca sierpnia. Aby głos był ważny, należy wybrać 3 realizacje, ocenić je, przyznając im 1,2 lub 3 punkty i podać swój adres e-mail, na który zostanie przysłany link do potwierdzenia głosu. Realizacja, która otrzyma najwięcej punktów zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów. Głosy internautów nie mają jednak wpływu na werdykt jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia Marszałka w czterech kategoriach: zrewitalizowana przestrzeń publiczna, zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej, przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 60 tysięcy złotych.

Swój głos można oddać na stronie internetowej Najlepszej Przestrzeni Publicznej.W zeszłym roku Nagrodę internautów otrzymała realizacja Rynek Od.Nowa – rewitalizacja śródmiejskiej przestrzeni publicznej w Jaworznie.
Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (39):
 • ~piotr0904 2015-08-05
  08:00:28

  10 0

  Kąpielisko Ruda to patelnia a woda jak olej po sardynkach i na to głosować

 • ~birhow1 2015-08-05
  09:53:57

  9 0

  jaka przestrzeń chyba ktoś pomylił pojęcia tytuł NAJLEPSZA PUSZKA PUBLICZNA i w tym konkursie na pewno zagłosuje.

 • ~ 2015-08-05
  10:25:28

  1 0

  Nie no, zawsze znajdą się tacy, którzy po prostu muszą narezkać i krytykować. Fakt, może kąpielisko nie jest doskonałe, może można było pewne rzeczy zrobić inaczej, ale pokażcie lepsze w okolicy! Poza tym możecie korzystać, nie musicie.

 • ~Arteks 2015-08-05
  10:57:10

  4 0

  Jeden z najbardziej znanych redaktorów TV w Polsce stwierdził, że nie widział jeszcze w Polsce drugiego tak nowoczesnego kąpieliska letniego... Natomiast wolałbym jednak aby Rybnik wystawiał do konkursu związanego z przestrzenią - jakieś bardziej miastotwórcze obiekty bo główną ideą tego konkursu powinne być zmiany urbanistyczno-rewitalizacyjne miast, a Ruda chociaż jest świetnym kąpieliskiem raczej tkanki urbanistycznej miasta nie zmienia. A zagłosować warto.

 • ~Adaśko 2015-08-05
  11:01:09

  0 0

  Jaka przestrzeń.Nie róbcie śmiechu.Sardynki w puszce mają lepiej.Kolejny bubel postawiony w naszym mieście.

 • ~fuckPR 2015-08-05
  11:08:59

  5 0

  Chantalle Nie ma nic lepszego w okolicy,gdyż pan były prezydent sprzedawał co popadnie i zarżnął wszystko do okoła.Piękne ośrodki jak ten w Kamieniu ,chciał przerobić nie wiadomo na co,w końcu została po nim dziura z deszczówką i park dinozaurów.Tak dobrze ,że nie zbudował tam markietu. Obecnie jest za dużo mieszkańców na takie coś+okoliczne miejscowości ,stara ruda była nieporównywalnie większa. Co do wykonania znajdzie sie kilka rzeczy do poprawki czy jakieś nie dociągnięcia ,pytanie co robi niezatapialny dyrektor z 17-letnim stażem by sprostać wymaganiom klientów? moim zdaniem wpisuje dodatkowe zakazy do regulaminu i to wszystko,co z oświetleniem niecek tak chwalono sie nim w zeszłym sezonie? bo jakoś nie widziałem w tym roku, a może znowu czeka nas remont . Czy w tym mieście nie ma na co głosować tylko basen i piaskownice?

 • ~karlos 84 2015-08-05
  11:11:43

  1 0

  chyba sobie ktoś jaja robi tam nie ma skali na -20,ruda to jeden wielki bajzel to kąpielisko sie nadaje na wioskę 300 osobową a nie na miasto,chyba ze pan FUDALI brał pod uwagę tylko swoje osiedle a reszta mieszkańców niech popatrzy z zewnątrz bo w środku miejsca brak.

 • ~ 2015-08-05
  11:12:44

  0 2

  Droga Redakcjo, czy moglibyście w końcu naprawić liczniki??? Proszę o to po raz kolejny. Dodaję plusa, to się minusuje, minusuję, to od razu odejmują się trzy punkty. W ten sposób nigdy tak naprawdę nie wiemy które wypowiedzi mają swoje poparcie, a które wywołują sprzeciw.

 • ~Arteks 2015-08-05
  11:39:36

  0 4

  @42topson - każdy wpis forumowej ciemnoty tylko potwierdza, że niektórzy naprawdę nic nie wiedzą i nigdzie nie byli... Wielu Polaków może pomarzyć o takim basenie bo nielicznych stać na taki wydatek! W większości podtrzymywane sa skanseny z PRL.
  Sardynki w puszce to masz nad Bałtykiem i to do tego płacisz za: paliwo lub bilet kolejowy, jedziesz szmat czasu, bardzo duże pieniądze za kwatery i... jak mówiono dzisiaj w TVN, trzeba wstawać o 6.00 i rozkładać parawany żeby zarezerwować miejsce na plaży. Jeśli komuś się nie podoba tłok na popularnej Rudzie - wcale nie musi tam chodzić! To obecnie najnowocześniejszy i największy basen z niecek stalowych w Polsce - więc z pewnością jego wielkość nie jest problemem. Problemem jest jego popularność na Śląsku i to, że w innych miastach przeważnie są betonowe skanseny podtrzymywane remontami "przy życiu" od lat. @fuckPR - piękny ośrodek w Kamieniu? Chyba w latach 60... Jak sobie przypomnę te okropne betonowe niecki z fatalną wodą i żabami w środku to mnie aż skręca. @Karol - problem jest raczej w tym, że na Rudę przyjeżdża pół Śląska bo to w tej chwili najlepszy basen. Tak więc problemem nie jest jego wielkość ale to, że na Śląsku nie ma za bardzo innych nowoczesnych basenów. W Jastrzębiu kilka lat temu wybudowali podobny ale z mniejszą ilością atrakcji "stalowy" basen. Jest dużo mniejszy niż Ruda i.... nie słyszałem aby ktoś narzekał że jest za mały. A Rybnik jak już coś zrobi to... wszyscy chcą to zobaczyć :D

 • ~daro 2015-08-05
  11:43:46

  5 0

  stara ruda była fajna wielka tylko wyremontować i dodać atrakcji czyli zjeżdrzalnie i to co teraz jest

 • ~karlos 84 2015-08-05
  11:56:23

  0 4

  to nie jest kąpielisko,na tylu mieszkańców to śmieszne co u nas w mieście się dzieje.projekt dla wioski 200 osób nie dla miasta

 • ~Arteks 2015-08-05
  11:59:55

  0 5

  @zajo84 - kompletna bzdura - jeśli byłoby to prawdą to w innych miastach stalowe niecki budowanoby większe! A tymczasem te nieliczne które powstały w Polsce w ostatnich latach - wszędzie są mniejsze niż w Rybniku. Problemem jest zbyt duża ilość osób która przyjeżdża na Rudę z całego Śląska. Chyba nawet nie spodziewano się takiej ilości. Poza tym temat nie dotyczy tego czy tam jest tłok czy nie. To konkurs na najlepszy obiekt. Nie chcecie - nie musicie głosować.

 • ~isia104 2015-08-05
  12:48:15

  6 0

  Gdyby ośrodek był większy, przypuszczalnie przyjeżdżało by jeszcze więcej ludzi, a gdyby był mniejszy, byłoby ich mniej... Jest to obiekt dla tych, którym nie przeszkadza taki ścisk czyli układ "sardynek w puszcze". Przecież nikomu nikt nie rozkazuje tam przebywać! Nie podoba się, proszę nie przychodzić - proste! Jest kilka niedociągnięć, ale można przymknąć na nie oko. No ale jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Pozdrawiam wypoczywających na naszej "Rudzie" :)

 • ~Anja06 2015-08-05
  15:05:37

  5 0

  ~isia104 tu nie chodzi czy się komuś podoba czy nie bo każdy pośrednio dokłada sie do Rudy w postaci podatków i ma prawo wymagać.Zatkane toalety i połykajace pieniądze szafki to już chyba norma,wiele razy chcieliśmy to zgłosić ale kierownictwo istnieje chyba tylko fikcyjnie,powoli zaczyna sie robić burdel organizacyjny jak na stadionie. Podgrzewana niecka? owszem fajny chwyt reklamowy ale na ,,nieogrzewanych'' basenach jest dużo cieplejsza woda nawet gdy jest pochmurno czyli bardzo średnio wyszło szczególnie pod względem finansowym Isia104 piszesz można przymknąć oko, ok ale warto przypomnieć ,że kosztowało to wszystkich 38 milionów i moim zdaniem po niepełnych dwóch sezonach nie powinno być w ogóle takiego tematu co do niedociągnięć ,uchybień itp.Pozdrawiam

 • ~niuti 2015-08-05
  16:49:52

  4 0

  dla wszystkich, którzy wychwalają, że Ruda taka za.ebista i zjeżdża pół Śląska proponuję się zapoznać z niedaleką Ostrawą i jej obiektami wodnymi. Mega wielka Poruba i zdecydowanie większy żeby nie powiedzieć, że nasz przy nim to mikrus basen "nierdzewkowy" Jih. Można ? Można.

 • ~chammomila 2015-08-05
  16:56:54

  1 0

  Primo - konkurs jest aby ocenić i ew nagrodzić coś co JEST a nie to że czegoś brak... Owszem w mieście wielkości Rybnika powinny być w mojej ocenie jeszcze dwa obiekty takie jak Ruda. Secundo - usterki jakie są są spowodowane obłożeniem obiektu ...po prostu są tak intensywnie użytkowane że najzwyczajniej ulegają zużyciu szybszemu niż wynikało z założeń. Na Rudzie są braki choćby w postaci mizernej gastronomi czy braku choć małego sklepiku gdzie można by zakupić np dmuchane akcesoria dla dzieci ( piłki , kółka etc) kremy przeciwsłoneczne itp szczególnie jest to uciążliwe przy fakcie że nie można wyjść z terenu basenu i wrócić na tym samym bilecie nawet na sekundę Tertio- tego lata gościła u mnie rodzina z tak wielkiego i bogatego miasta jakim jest Londyn i byli zachwyceni Rudą przede wszystkim ilością przemyślanych i bezpiecznych atrakcji jakie to miejsce oferuje tak dzieciom jak i ich rodzicom, wg ich opinii w Londynie ciężko by było znaleźć tak łatwo dostępny porównywalny obiekt.

 • ~S1J1Z1 2015-08-05
  17:49:07

  0 1

  He,he.Serio z całego śląska przyjeżdżają na to śledziowisko?W SJZ jest podobny to po co tyle kilometrów się tłuc żeby leżeć jeden na drugim jak śledzie a przedtem czekać godzinę do kasy? Znajomi z Świerklan już wymyślili nazwy dla tego basenu-śledziowisko lub rybitwopatelnia jak kto woli.He,he.

 • ~KSnake 2015-08-05
  18:59:32

  13 0

  Przecież problemem NIE JEST RUDA i to jaka jest, kłopot stanowi BRAK INNYCH obiektów tego typu. Po co likwidowano kąpielisko w Kamieniu? Dlaczego wykończono (tak, to dobre słowo) basen na Paruszowcu (jedyny w okolicy otwarty obiekt tego typu o wymiarach olimpijskich)? Czemu zasypano nieckę w Boguszowicach zamiast ją wyremontować?

 • ~qwer 2015-08-05
  19:32:01

  0 3

  Arteks do takiego konkursu mógł by być wystawiony ,Kwartał Domus, przed i po zniszczeniu parku.Ciekawe która opcja by wygrała.Zapomniałem dla Ciebie to były KRZACZORY :) Takie konkursy to debilizm nie pierwotny ale wtórny.

 • ~Arteks 2015-08-05
  19:36:59

  0 0

  @S1J1Z1 - tak, w Jastrzębiu jest podobny ale dużo mniejszy - u nas nie dość że niecka basenu kąpielowego jest większa to jeszcze jest osobny pływacki no i całe zaplecze z fajnymi boiskami do siatkówki plażowej (już drugi raz odbywał się w Rybniku ogólnopolski turniej Plaża Open). W okolicy przystań kajakowa, szkoła windsurifungu - to również przyciąga na Rudę. Są też nowocześniejsze urządzenia i chyba trochę lepsze zjeżdżalnie - wiadomo, zawsze co powstaje po czymś kilka lat, zawiera nowe technologie i elementy. Ja osobiście chwalę zarówno rybnicki jak i jastrzębski obiekt bo obydwa reprezentują lepszą epokę niż np. ostrawska Poruba nie mówiąc o innych śląskich skansenach ale... z powodu, że Jastrzębie leży na kompletnym zadupiu, albo nie potrafi się promować albo też ma bardzo słaby transport zbiorowy albo jeszcze innego - mało kto tam jeździ i mało kto o nim wie. W każdym razie faktycznie basen jastrzębski nie jest za bardzo znany na Śląsku. A na rybnicką Rudę przyjeżdża pół Śląska. Faktycznie można mówić o śledziach bo jest tam szalenie tłoczno. No ale obiekt mimo że dużo większy niż w Jastrzębiu cieszy się tak dużym powodzeniem. Możliwe też, że w Jastrzębiu ludziom wystarczą kąpiele w łaźniach górniczych i mało kto chodzi na basen, a inni nie wiedzą. Na twoim miejscu starałbym się jakoś pomóc waszym miernym władzom w promocji fajnego obiektu który jest pustawy zamiast hejtować rybnicki. :) Nam hejtngiem nie zaszkodzisz, a bagatelizowanemu na Śląsku Jastrzębiu nie pomożesz

 • ~Arteks 2015-08-05
  19:40:03

  0 6

  @qwer - obrażasz renomowany ogólnowojewódzki konkurs mający na celu promocję różnych ciekawych przemian przestrzeni na Śląsku? Ale z ciebie prostak i ciemniak! I nie wyskakuj z kwartałem bo to nie to miejsce i nie ten temat. Jeśli Ruda została nominowana to powinniśmy jako Rybniczanie być z tego dumni.

 • ~qwer 2015-08-05
  19:47:50

  3 0

  Chyba żartujesz prostackie i ciemniackie jest głosowanie w takich konkursikach dla plepsu.Nic to nie wnosi i nie daje.Chyba ze zaspokajasz w ten sposób swoje ego :)

 • ~Arteks 2015-08-05
  19:51:18

  0 4

  @niuti - bardzo lubię Ostrawę jako miasto i cały czas lobbuję gdzie tylko się da za tym aby wreszcie zaczęły do Czech jeździć pociągi co otworzy jeszcze większe możliwości turystyczne związane z okręgiem ostrawskim, rybnickim i GOP. Ostrawa to zagłębie sportowe i możemy im tylko zazdrościć wielości obiektów ale proszę nie wspominajcie tej Poruby bo... robicie z siebie dylentantów. Poruba trąci myszką, betonowa duża niecka, obiekty takie jak przebieralnie też jakby z minionej epoki i wcale nie jest pusto. W upalne dni masa ludzi. Woda bardzo mocno chlorowana. Sprawdziłem to osobiście i jeśli byłem pod wrażeniem np. oferty kulinarnej czy wielkości całego obiektu to odnośnie jakości czułem się jak na Rudzie przed przebudową...

 • ~Arteks 2015-08-05
  19:53:36

  0 5

  @qwer - jak to określiłeś - "pleps" - niczego nie rozumie, a to konkurs dla ludzi świadomych i tych którzy chcą aby Śląsk się zmieniał na lepszy, a poszczególnie miasta zaskakiwały ciekawymi pomysłami i obiektami. Tak więc "pleps" nie tylko nie powinien głosować ale też nie powinien się wypowiadać w tematach o których nie ma pojęcia.

 • ~qwer 2015-08-05
  19:55:35

  4 0

  Jak tak Cię czytam to na myśl przychodzą mi kroniki filmowe lat "50

 • ~Koniczynka 2015-08-05
  23:52:58

  9 0

  @Arteks - a jakie to masz możliwości kulinarne na rudzie??gdy jest tam blisko 10 tyś ludzi? żadne jeśli kogoś odstrasza godzinne stanie po przepysznego hamburgera. Czechy są o lata świetlne przed nami, nawet z bardzo starą porubą, o tym ze piwka nie kupisz nie wpomne, bo nie każdy idzie po "śmierć" na basen gdzie raczej by się nie dało utopić w takim ścisku na rudzie W Szymocicach od lat jest piwko i jeszcze nikt się nie utopił ale basen mniejszy ilość ratowników też. Ci na rudzie muszą tylko zagwizdać by ktoś czasem nie wlazł na atrakcję dla pływających z kółkiem i takie tam... nie wspominając że mimo tego że są ludzie i kasuje się $ atrakcje czy tam pompy włancza się, właśnie nikt nie wie kiedy i kto tym steruje, bo moim zdaniem powinny być zawsze włączone niech oszczędzają na sobie, a nie na ludziach którzy płacą za bilet... Lubie rudę i bedę tam chodził tylko nie w niedziele oczywiście z własnym poczęstunkiem ale tak trudno było dobudować kilka budek na około z gastronomią? nie oszczędzać na prądzie?

 • ~GieKSa2 2015-08-06
  08:38:16

  0 3

  arteks poliż jeszcze władzy..."problem jest raczej w tym, że na Rudę przyjeżdża pół Śląska.." na Śląsku (Górnym) mieszka ok. 4,635 mln ludności.....a to rybnickie g ó w n o choc odnowione jest dalej tylko pokomunistyvcznym basenem, w który myje sie kilkaset ludzi zostawiając brud w wodzie i pieniądze w kasie i sklepikach i tyle w temacie rybnickiej perełki rekreacyjnej

 • ~Arteks 2015-08-06
  09:27:08

  2 0

  @GieKSa2 - w takich sytuacjach jeśli mamy jako Rybniczanie powód do dumy najlepiej widać żółć zawiści naszych sąsiadów. Co zostało pokomunistycznego na Rudzie - chyba tylko jakieś drzewa? A redaktor Orłoś w "Nie ma jak Polska": określił nasz Rudę tak - "widziałem różne baseny w życiu ale na tak pięknym i nowoczesnym obiekcie jak w Rybniku jeszcze nie byłem". Swoją drogą zazdrość sąsiadów jest jednak uzasadniona. W konkursie na ponad 20 obiektów z całego naszego subregionu jest tylko reprezentant Rybnika. To kolejny dowód że w całej półmilionowej aglomeracji tylko Rybnik trzyma poziom. Z jednej strony to powód do dumy, z drugiej do smutku - że otaczają nas same miernoty. W GOP czy na Podbeskidziu co drugie miasto ma jakiegoś kandydata. U nas tylko Rybnik...

 • ~ 2015-08-06
  12:55:01

  0 2

  najlepsza przestrzeń?to jest kompletna porażka zburzyli duży basen i wybudowali w jego miejscu o połowę mniejszy żabiok gdzie nie można się ruszyć żeby na kogoś nie wejść

 • ~kurier 2015-08-06
  14:00:16

  0 1

  Mieszkam na Śląsku kilka lat i nie potrafie się nadziwić temu wiecznemu narzekaniu, niezdowoleniu i niedocenianiu tego co tu macie (mamy). Świetne drogi, świetne miejsca pracy o których inni moga pomarzyć, kapitalne imprezy, naprawde rewelacyjny basen, świetne tereny zielone i ciągle zawodzenie. W moich rodzinnych stronach możnaby o czymś takim tylko pomarzyć, a muszę wam powiedzieć że ludzie są tam bardziej zadowoleni, ciesza się z o wiele mniejszych drobiazgów i są dumni ze swoich miasteczek czy miast mimo, że nie ma tam żadnej przyszłości i prawie żadnego rozwoju a taki basen jak ruda pozostaje tam tylko w sferze marzeń.

 • ~Anja06 2015-08-06
  14:39:19

  3 0

  Kurier dla człowieka ze wsi (tym bardziej tych w centralnej polsce) zawsze będzie wszystko ładnie wyglądało,nowe wrażenia ,droga asfaltowa,budynki wyższe niż te z dobudowanym piętrem,spoko tylko ,że my tu mieszkamy od urodzenia i mamy trochę większe wymagania.Taki basen zrobił by furorę w podlubelskiej wsi. Rybnik to miasto około 140tyś także zamknięcie wielu dużych ośrodków moim zdaniem niepotrzebne ,wybudowanie nowszego o połowę mniejszego musi się wiązać z krytyką i tak właśnie się dzieje.Był to typowy projekt pod wybory okrojony do granic,byle świeciło i ładnie wyglądało szczególnie w nocy gdy nikt sie nie kąpie ,teraz za to płacimy wszyscy ,brakiem przestrzeni i wszechobecnym ściskiem.

 • ~Don C. 2015-08-06
  16:31:19

  5 0

  @Arteks -zapominasz o jednym - program "Nie ma jak Polska" z Rybnika był sponsorowany przez miasto.Więc co Orłoś miał powiedzieć innego?Żeby było jasne sam twierdzę że obiekt jest dobry tylko jak zauważa większość za mały.Sam Rybnik wraz z powiatem ma ok. 210 tys. mieszkańców więc wcale nie muszą tłumy sąsiadów z okolicznych powiatów robić wjazdu na obiekt żeby był ścisk.

 • ~Arteks 2015-08-06
  16:50:57

  0 4

  @Don C. - Orłoś co tydzień jest w jakimś innym mieście, dzięki temu facet ma o wiele lepszą orientację niż każdy z nas bo doskonale wie co w nich się dzieje i co warto pokazać. A my bywamy na różnych śląskich czy czeskich kąpieliskach i wiemy, że standardem są baseny z betonową niecką, mocno chlorowaną wodą, wydeptaną trawą i pomalowanymi ławkami... Natomiast on zauważył słusznie, że to najlepszy basen jaki widział w Polsce. I raczej nie skłamał. Piszesz, że powiat liczy ponad 200 tys., dodam że subregion pół miliona. Dlaczego wszyscy wiszą tylko na Rybniku i Jastrzębiu oraz na niewielkich Szymocicach i Raciborzu jeśli chodzi o baseny? Dlaczego niektórzy mają pretensje do Rybnika który wyłożył kilkanaście milionów zł na świetne kąpielisko, zamiast domagać się u swoich władz fajnych basenów zamiast pierdoł w postaci muzeów ognia czy hangarów dla straganiarzy? I wielkość moim zdaniem nie jest problemem bo skoro ten jest największy w Polsce ze stalowych niecek - to wychodzi na to że inne są tylko mniejsze. W Szymocicach (które nawet lubię) jest miniaturowy basenik, nie słyszałem nigdy o planach jego powiększenia. Nikt też nie narzeka tam na tłok i na to, że wpław można go przepłynąć jednym susem... @Anja06 - na wsiach Polski centralnej nie ma basenów - tam ludzie kąpią się jeszcze w rzekach, a budżet niejednej wiejskiej gminy jest mniejszy niż wartość Rudy... Przestrzeliłaś ups ;)

 • ~Arteks 2015-08-06
  16:55:38

  0 5

  Kolejna sprawa to ta, że większa część dyskusji jest kompletnie bez sensu bo tu nie chodzi o to czy tam jest tłok czy go nie ma - jest to obiekt zakwalifikowany jako jedyny z naszego subregionu do konkursu związanego z najlepszą przestrzenią 2014. I powiem wam więcej - gdyby władze województwa ogłosiły konkurs na najbardziej oblegany obiekt naszego województwa z dziedziny sportu, kultury czy rozrywki - nasza Ruda zajęłaby pierwsze miejsce. Mam pewien pomysł na rozładowanie tłoku na Rudzie - podwyższenie cen biletów oraz wprowadzenie opłat za parkowanie. Wiem, że to brutalne ale... moglibyśmy dzięki temu zmniejszyć tłok na tym obiekcie. A za darmochę miasto mogłoby uruchamiać co latem kąpielisko na Pniowcu nad zalewem - urocze miejsce, fajna plaża, a woda podobno ma już klasę dopuszczającą kąpiele. Co wy na to? Też będziecie hejtować jak zwykle? ;)

 • ~GieKSa2 2015-08-06
  21:01:20

  2 0

  arteks ty jesteś albo (....usunięto by), albo tak naiwny, że wprost infantylny....takie "Orłosie" tak pitolą na każdym takim spotkaniu....jakbyś dostał żreć, pić(wodę oczywiscie), itp....to gadałbyś inaczej?

 • ~Arteks 2015-08-06
  22:40:55

  0 1

  @GieKSa2 - bawi mnie jak nasze różne kompleksy strzelają na oślep i bardzo nieumiejętnie... Bo jeśli świetny polski redaktor, który jest znanym prezenterem i ze swoją partnerką robią naprawdę dobre programy promocyjne różnych polskich miast - według jakiegoś kretyna pitoli to... jak określić twój bezsensowny ślinotok? To że władze wojewódzkie nominowały Rudę do najlepszej przestrzeni publicznej województwa jest zaszczytem dla wszystkich mieszkańców miasta. Niestety jest to też kolejny kawałek drewna do ogniska kompleksów i zazdrości naszych sąsiadów którzy hejtują już nie tylko Rybnik, nie tylko świetne nasze obiekty, nie tylko władze województwa które Rudę nominowały ale także świetnych prezenterów telewizyjnych bo odważyli się zachwycić Rybnikiem w tym także Rudą i nie tylko. :) Drogie - kompleksy, przeprowadźcie się do Rybnika zamiast parskać jadem. Sporo ciekawych inwestycji mieszkaniowych powstaje w naszym mieście - macie okazję. Dzięki świetnej Rudzie - da się tu robić ogólnopolskie imprezy takie jak Plaża Open czy Igrzyska Polonijne. To rybnicki basen uratował honor tej imprezy :DDD

 • ~Koniczynka 2015-08-07
  00:05:19

  1 0

  Woda na Pniowcu i zalewie przez tyle lat nie nadawała się do kąpieli że aż trudno uwierzyć w to że gdy znalazł się inwestor już jest cacy Bo jak kwitnie to tak samo śmierdzi i na moje oko jest co najmniej ta sama co ta z przed kilku lat gdzie wszędzie były zakazy kąpieli i karano ludzi mandatami Nie wiem jak jest teraz ale nie widzę Ciebie Arteks zwolenniku niecek z nierdzewki jak kąpiesz się na
  Pniowcu czy też elektrowni

 • ~Arteks 2015-08-07
  00:13:13

  0 3

  @koniczynka - ale twoje przypuszczenia się nie liczą. Sanepid w zeszłym roku dopuścił do użytku zarówno plażę nad zalewem jak i jego wody... W tym roku zdaje się że nie było takich badań bo właściciel to wstrzymał ale nie z powodu złej jakości wody. Swoją drogą - w jakich ludzie się bajorach i rzekach kąpią... Byłoby coś dla tych którzy nie chcą płacić, a Ruda powinna być droższa i elitarna. Parking powinien być koniecznie płatny. Nawet w ubóstwianej Porubie - parking jest płatny. Zresztą zajmują go głównie Polacy bo Czesi przyjeżdżają na basen tramwajem. Tam się da - dzięki pajacowatemu ZTZ - u nas nie jest to możliwe.

 • ~Anja06 2015-08-08
  10:49:47

  2 0

  Arteks ,, Ruda droższa i elitarna''?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 203