zamknij

Wiadomości

Kampania „Białej Wstążki”: włączyli się policjanci i uczniowie

2018-12-18, Autor: bf, źródło: KMP Rybnik

Kampania „Białej Wstążki” to największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Jak co roku rybniccy policjanci aktywnie włączyli się w kampanię. 

Mundurowi przypinali białe wstążki mieszkańcom oraz informowali o formach przemocy i prawach ofiar. W miniony weekend, na rybnickim rynku odbyła się kampania „Białej Wstążki”. Jak co roku, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku wspólnie z nauczycielami oraz uczniami Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku, rozdawali mieszkańcom białe wstążki – symbole międzynarodowej kampanii „Biała Wstążka”.

Reklama

- Promowali w ten sposób ideę największej na świecie kampanii skierowanej do mężczyzn, mającej na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Rybniccy stróże prawa rozdawali też ulotki dotyczące przemocy i informowali o formach przemocy, prawach ofiar i miejscach, do których ofiary przemocy mogą zwrócić się po pomoc – mówi sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski, rzecznik rybnickiej policji.

Czy wg Was przemoc wobec kobiet w naszym kraju nasila się?

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 29

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Pavel Kolop 2018-12-18 11:53:10

  Tak, kobiety mają się bardzo źle, szczególnie w sądach rodzinnych, gdzie dyskryminacja mężczyzn ma się nadzywczaj dobrze. Ilu ojców nie może się widywać z dziećmi z powodu jakiejś heksy? Naprawdę mam pisać? A może ilu mężczyznom zniszczono życie kalumniami o rzekomym molestowaniu (bo powiedział, że ma ładne nogi) trzeba przypomnieć?

  23 17
 • ~ka22 2018-12-18 12:49:31

  To nie jest akcja przeciwko molestowaniu tylko przeciwko PRZEMOCY. Jak np. w rodzinie bardzo bogobojnego posła Piaseckiego i w rodzinach z niebieską kartą , w których interwencje policyjne są codziennością a skatowane ofiary w szpitalu twierdzą, że spadły ze schodów. Znowu.
  I tak, napisz ilu mężczyznom zniszczono życie za tekst o nogach. Ja jestem bardzo ciekawa. Zupełnie na marginesie, w jakim celu mówić obcym kobietom, że mają ładne nogi. Co one mają z tą wiedzą zrobić.

  18 13
 • ~Pavel Kolop 2018-12-18 13:35:50

  Polecam wywiady z profesorem Jakubem Steliną, kierownikiem Katedry Prawa Pracy Uniwersytetu Gdańskiego (przykładowo), który sam podkreśla, że to wielkie pole do nadużyć. To raz.
  Dwa: molestowanie jest wg specjalistów forma przemocy.
  Trzy: Najnowsze badania podają, że przemoc wobec kobiet i mężczyzn występuje tak samo często. Dlaczego zatem ta kampania nie jest skierowana także do kobiet??? Co z tak chętnie podkreślanym równouprawnieniem? Ktoś "zapomniał"?
  Na pytanie, co kobieta ma zrobić z wiedzą o ładnych nogach odpowiem starą anegdotą, że Dnia Kobiet zwykle nie obchodzą te kobiety, które nie dostają w tym dniu kwiatów. ;)

  14 11
 • ~ka22 2018-12-18 14:03:10

  No proszę, to jednak molestowanie jest formą przemocy. Mimo wszystko, nadal mówimy o przemocy jak w przypadku Piaseckiego.
  Stelina ? Protegowany Kaczyńskiego i Dudy ? Ten co się podał do dymisji ? A to dziękuję .
  Gdzieś niedawno czytałam o przemocy wobec mężczyzn, więc nie histeryzuj. Na razie wypierasz temat postawą - a bo u was biją murzynów.
  I takie spostrzeżenie, im brzydszy, grubszy i bardziej prokościólkowy osobnik, tym większe wymagania w kwestii kobiecej urody. Daj sobie powiedzieć, mało kobiet będzie zachwyconych komplementami od ciebie.

  11 12

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za budową w Rybniku nowej kopalni "Paruszowiec"?
Oddanych głosów: 1303