zamknij

Wiadomości

Kamień: zamiast hotelu dom spokojnej starości?

2019-01-23, Autor: 

Miasto chce wydzierżawić Hotelu Olimpia w Kamieniu inwestorowi, którzy zamierza przekształcić hotel w dom spokojnej starości. Podobno dzierżawą obiektu zainteresowany jest biznesmen z Włoch. Zielone światło na dzierżawę obiektu mają w czwartek dać radni podczas sesji rady miasta.

Reklama

W czwartek kolejna sesja Rady Miasta Rybnika. W programie sesji pojawiła się tajemnicza uchwała o dzierżawie miejskiej nieruchomości.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, chodzi o działkę na której stoi Hotel Olimpia w dzielnicy Kamień. Uchwała zakłada, że okres dzierżawy działki przez miejską spółkę Hossa zostanie wydłużony z trzech do dziesięciu lat. Wszystko po to, by Hossa mogła wynająć hotel inwestorowi, który jest zainteresowany przekształceniem obiektu w dom spokojnej starości. To posunięcie miałoby spowodować, że nieruchomość przestanie przynosić straty.

Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Rybniku tłumaczy, że podjęcie uchwały nie oznacza, że przekształcenie hotelu w dom seniora jest przesądzone. Czwartkowa uchwała ma dać zielone światło na dalsze rozmowy z inwestorem. Podkreśla jednak, że zmiany na terenie ośrodka w Kamieniu są potrzebne, bo przynosi on straty.

- Działalność prowadzona w dotychczasowej formule jest deficytowa, wydłużona dzierżawa spowoduje na przykład inny system rozliczania np. środków trwałych. Podsumowując, Miastu zależy na tym, by teren się rozwijał, na ten moment nie jest jeszcze przesądzone, co powstanie w tym miejscu – mówi rzecznik.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że budową domu spokojnej starości jest zainteresowany inwestor z Włoch.

Jarosław Sikora, prezes miejski spółki Hossa potwierdza, że są prowadzone rozmowy dotyczące powstania w Kamieniu domu spokojnej starości. - To bardzo dobry temat biorąc pod uwagę taką lokalizację. To jedna z opcji, którą rozważamy. Obiekt dalej będzie miejski, zależy nam na tym, by majątek nie został zdekapitalizowany – tłumaczy.

Jak dodaje, zapotrzebowanie na usługi hotelowe w Kamieniu spada. - Mimo że zgrupowań piłkarskich u nas jest dość sporo, to średnioroczne obłożenie obiektu nie jest zadowalające – tłumaczy.

Wątpliwości co do pomysłu przekształcenia hotelu w dom spokojnej starości ma mieszkaniec Kamienia i były radny - Benedykt Kołodziejczyk. Zwraca uwagę, że w minionych latach Miasto zainwestowało w Kamieniu sporo pieniędzy w rozwijanie infrastruktury hotelowej i sportowej. - Moim zdaniem władze Rybnika powinny poszukać w pierwszej kolejności inwestora zainteresowanego działalnością hotelowo-gastronomiczną. Jestem przekonany, że prywatna firma nie miałaby problemu z rentownością takiego interesu. Nie chcę nikogo krytykować, ale prawa i realia rynku są takie, że w tej branży prywatne firmy radzą sobie znacznie lepiej niż spółki miejskie czy państwowe - uważa Benedykt Kołodziejczyk.

Co sądzicie o pomyśle przekształcenia Hotelu Olimpia w dom spokojnej starości? Czy to dobry ruch władz Rybnika?

Oceń publikację: + 1 + 163 - 1 - 358

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (55):
 • ~trywialny 2019-01-23
  10:03:58

  Plotka głosi że to pan Ly Vanna z królewskiej rodziny Kambodży z udziałem spółki Alelega. Pewny biznes.

 • ~Lateks 2019-01-23
  10:08:10

  Uważam że to świetnie się wpisuje w politykę UM tzw. zrównoważony rozwój umierającego miasta. Tylko jeszcze trzeba robotniczą zrobić jednokierunkową z kontrapasem dla rowerzystów. Co by kierowcy tylko dojeżdżali do domu starości. A powrót tylko na rowerach...

 • ~ 2019-01-23
  10:08:33

  Dobry pomysł.
  Jeśli hotel jest pusty bo nikt w nim nie chce spać, funkcja domu opieki jest jak najbardziej odpowiednia. Przecież niedawno w Kamieniu już jeden powstał.
  Zamiast strat będą zyski a mieszkańcy i tak będą korzystać z całego ośrodka MOSIRu .

 • ~dvdka 2019-01-23
  10:22:22

  Glupkowaty pomysł.....miasto chce "reanimować basen przy hotelu, zrobiło pluskadełko ...nie mówie, że to nie może współgrać...ale czy przyszłym seniorom w okresie wakacyjnym nie bedą przeszkadzały dzieci???...

 • ~Piotr Czaja 2019-01-23
  10:22:59

  54 40

  Lateks- powrot z tamtad to karawanem

 • ~ 2019-01-23
  10:38:02

  45 22

  do Piotr Czaja
  Nim karawan Cię zabierze , zapoznaj się z tym :

  https://www.ortograf.pl/watpliwosci-jezykowe/jak-piszemy-z-tamtad-czy-stamtad-razem-czy-osobno

  wyjdzie wszystkim na dobre :)

 • ~rosthost1 2019-01-23
  10:43:03

  85 14

  Za jaką kasę wydzierżawi ten wyremontowany hotel?? Opozycjo zacznij działać w tym mieście bo tu wszystko spi.

 • ~palaczzasypowy 2019-01-23
  10:45:59

  zobaczymy,już spółka z kapitałem 10 tyś miała budować kopalnie na paruszowcu,jak widać obecna władza poza bzdurami typu,nalowanie jakiś dziwnych pasów na jezdni,zardzewiałych doniczek,światełek,nie ma jakiegokolwiek pomysłu.

 • ~matszw 2019-01-23
  10:48:03

  51 19

  Moja pierwsza myśl - wreszcie jakiś pomysł, druga myśl - ach ten Benedykt... Działalność polityczna tego pana opiera się tylko na tym żeby powiedzieć coś w stylu "może ktoś ma lepszy pomysł?". Jak widać lata kiedy zreaktywowany był hotel nie przyniosły temu budynkowi zysku, więc czas go przebranżowić i tu pojawia się lokalny fachowiec i twierdzi, że prywatny inwestor ukręcił by lody na tej budzie. Tak, zapewne gość z kilkoma milionami złotych wsadziłby je w nędzny hotel położony w pięknym, atrakcyjnym turystycznie, czystym wręcz - "uzdrowiskowym Rybniku.

 • ~matszw 2019-01-23
  11:07:11

  48 12

  Moja pierwsza myśl - wreszcie jakiś pomysł, druga myśl - ach ten Benedykt... Działalność polityczna tego pana opiera się tylko na tym żeby powiedzieć coś w stylu "może ktoś ma lepszy pomysł?". Jak widać lata kiedy zreaktywowany był hotel nie przyniosły temu budynkowi zysku, więc czas go przebranżowić i tu pojawia się lokalny fachowiec i twierdzi, że prywatny inwestor ukręcił by lody na tej budzie. Tak, zapewne gość z kilkoma milionami złotych wsadziłby je w nędzny hotel położony w pięknym, atrakcyjnym turystycznie, czystym wręcz - "uzdrowiskowym" Rybniku. Zacząłby ściągać bogatych turystów z Europy zachodniej co przyczyniłoby się stworzeniu turystycznego eldorado, zamknięciu kopalń i przebranzowieniu górników na hotelarzy. Rybnik - Dubajem drugiej połowy XXI wieku!

  Patrząc realnie na możliwości miasta/regionu dom spokojnej starości ma rację bytu, wokół hotelu jest gdzie pospacerować, jest też sporo miejsca na rozwinięcie infrastruktury. Trzeba chłopa z głową i będzie to hulać.
  Wcześniejszy komentarz zbyt wcześnie poszedł w świat;)

 • ~Tuuniaa 2019-01-23
  11:25:08

  A na Żorskiej wycinają całą aleję pięknych starych drzew pod budowę ścieżki rowerowej. Normalnie się popłakałam. Ekologia w naszym mieście. Myślę że każdy rowerzysta marzy o jeździe betonową pustynią wzdłuż stojących w korku samochodów i w smogu. Brawo.

 • ~Antosia_0613 2019-01-23
  11:27:44

  99 16

  Bardzo dobry pomysł. Społeczeństwo się starzeje a brak takich miejsc które mogłyby zapewnić w miarę godną przyszłość seniorom .Rodziny wielopokoleniowe to już historia a zapracowane i zabiegane społeczeństwo nie będzie w stanie opiekować się swoimi bliskimi. Tylko jedno nasuwa się pytanie :'kogo będzie na to stać " ?

 • ~Takja 2019-01-23
  11:38:39

  32 10

  SUPER z cała pewnością pielęgniarki zacierają już ręce - te Panie oczywiście które przejdą na emeryturę będą miały do pracy blisko dostaną mieszkanie służbowe , bo skąd wezmą opiekę medyczną nie wiem,chyba że to będą te likwidowane łóżka w szpitalach ale to i tak nie załatwi tematu nadal PIELĘGNIAREK NIE MA I ICH BRAKUJE.

 • ~Arteks 2019-01-23
  11:40:22

  60 36

  Pomysł pełen sprzeczności. Na plus - lokalizacja, duże potrzeby w związku ze starzejącym się społeczeństwem, na minus - ubytek miejsc hotelowych, mniejsze wykorzystanie bazy sportowej, zaprzepaszczenie atutu historii ośrodka "Orłów Górskiego". Jak się to ma do pomysłu z ośrodkiem senioralnym w ramach projektu "Juliusz"? Czy to będzie "konkurencyjny" obiekt wobec niego czy też miasto wycofuje się z budowy nowego obiektu na 3 Maja?

 • ~halupczok1 2019-01-23
  11:43:52

  79 9

  To jest myślenie zagraniczny inwestor bo miasto samo nic nie potrafi wymyślić a pieniądze idą na niezbędną politykę rowerowa od której nie ma odwrotu jak mówi najważniejszy w magistracie.BRAWO

 • ~rekin59 2019-01-23
  12:58:01

  30 49

  Opozycja nie może działać, bo nie nadeszły wytyczne z Nowogrodzkiej, a bez tego ani rusz. A Nowogrodzka nie ma teraz do tego głowy bo sytuacja wymyka się z rąk i coraz większe przerażenie w szeregach. Dzisiaj znowu prestiżowa porażka, kto nie poprzestaje na tafałpeinfo ten wie.

 • ~GBB 2019-01-23
  13:05:20

  39 11

  Bardzo dobra decyzja.
  1. Miasto nie potrafiło prowadzić hotelu. Jako przedsiębiorca miałem okazję z niego skorzystać. Czwarta liga hotelowa.
  2. Chęć do otwierania nowych hoteli w mieście, które samo jest konkurentem i ma 2 swoje hotele jest niska. Te miejskie hotele to klapa.
  3. Rybnik potrzebuje hoteli w centrum a nie na peryferiach.
  4. Zatrzymanie seniorów w Rybniku, to konieczność.

 • ~smr 2019-01-23
  14:10:46

  34 21

  Jakis bogaty emeryt z włoch chce łoić kase na polskich biednych emerytach ...

 • ~rzyt 2019-01-23
  14:57:48

  3 8

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~rzyt 2019-01-23
  15:02:17

  42 18

  Zapomniałem zapytać kiedy zostaną sprzedane wodociągi wzorem wzorów Gdańska? Opcja ta samo, pomysły te same /rowery,/ to mam prawo spodziewać się, że w rurach zamiast wody będzie Wasser.

 • ~ 2019-01-23
  15:13:29

  14 6

  ~GBB
  "Bardzo dobra decyzja.
  1. Miasto nie potrafiło prowadzić hotelu. Jako przedsiębiorca miałem okazję z niego skorzystać. Czwarta liga hotelowa."
  nie korzystałem z hotelu, ale z" restauracji" klasy podrzędnej kotleciarni, ale nie ma się czemu dziwić, skoro decyzyjne stanowiska obsadzone były "z klucza partyjnego" osobami, które nie miały nic wspólnego z tego typu branżą, nie wiem jak jest współcześnie...
  czy ten "inwestor" to ktoś na miarę "tajemniczego inwestora" , którego pojawieniem mamiły nas poprzednie władze przy różnych okazjach ?
  jeżeli ktoś będzie chciał zainwestować, zrobi to dla zysku (logiczne), a ile do tego biznesu, dołoży miasto ? no ewentualnie może uda się uszczknąć co nieco do prywatnej kieszeni

 • ~Jan R. 2019-01-23
  15:28:23

  38 4

  Oby to nie był inwestor podobny do tego z "Wisły" Kraków.

 • ~rekin59 2019-01-23
  16:07:58

  26 29

  Może ociec Tadeusz zwietrzy interes? Na cele kultu oczywiście.......swojej osoby.

 • ~Jan Marian 2019-01-23
  17:10:21

  35 14

  Pomysł bardzo dobry, tylko znów czuć na odległość wałki, czemu dzierżawa obcym, nie mamy Polskich instytucji? Pewnych finansowo oraz personalnie? Jak zwykle typowe dla POKO, niewiele robić, spychoterapia i oddawanie obcym.

 • ~Dariusz Zawadzki 2019-01-23
  17:26:58

  28 4

  Skoro miasto chce to wynająć to należało by ogłosic przetarg przeciesz taki dom opieki może ktos z naszego miasta by prowadził

 • ~ogarek7 2019-01-23
  17:37:02

  32 5

  Najbardziej w ten pomysł wpisują się budowane za miliony boiska... Dziadki bedą smigać, aż miło....

 • ~MaciejK 2019-01-23
  19:46:10

  18 11

  Bardzo dobry pomysł. Tym bardziej, ze miasto w tej kwestii niewydolne - wiele starszych osób potrzebuje opieki, a na Żużlowa kolejki, ze mozna nie dożyć.

 • ~Esprit 2019-01-23
  19:49:21

  20 2

  "Romantycznej" młodzieży wydaje się, że marzeniem ludzi starszych jest dokonywanie żywota z dala od miejskiego zgiełku. Być może tak, ale dotyczy to osób, które mają problemy ze wstaniem z łóżka. Pamiętajmy jednak, że spora liczba naszych dziadków ma coraz lepszą kondycję i chcą być bliżej życia miejskiego, a nie tkwić w umieralni na zatyłczu. Znam przypadki osób, które z pięknych, zacisznych Rud przeniosły się do miasta. Wracając do Olimpii. Nawet w Rybniku jest sporo osób, które mają wystarczającą ilość środków do zainwestowania w zakup hotelu. Trzeba zorganizować przetarg albo kilka przetargów, by dowiedzieć się ile naprawdę kosztuje ten obiekt. Byłbym bardzo ostrożny, by sprzedawać go jakiemuś Stanowi Tymińskiemu.

 • ~Esprit 2019-01-23
  19:50:35

  2 0

  Miało być "Stanowi Tymińskiemu".

 • ~Anatol Szafrański 2019-01-23
  20:13:35

  31 6

  Kiedyś Kamień to było świetne miejsce do wypoczynku ale zaniedbania włodarzy miasta doprowadziły ten ośrodek do ruiny.Dlaczego nie poszukać krajowego inwestora jeżeli miasto nie stać żeby reaktywować ten ośrodek ,odbudować nbasen bo na rudzie w wekendy nie ma miejsca
  żeby odpocząc .A Kamień to świetne miejsce i włodarz miasta niech pomyśli skąd znależć środki bo na zdemontowanie pięknej kostki brukowej na chodniku wzdłuż całej drogi na ul Raciborskiej i zalanie chodnika asfaltem to były znalezione i niepotrzebnie zmarnowane środki.Jezdże codziennie tą trasą a rowerzystów na godz może jeden przejedzie.Więc może znajda się srodki i na odbudowę ośrodka w Kamieniu.

 • ~donia96 2019-01-23
  21:26:21

  41 7

  Jestem przeciw temu projektowi żeby tam był dom spokojnej starości . Teraz to jest jedyne miejsce gdzie ja z rodziną jeździmy rowerem z Rybnika przez las na piękny ośrodek żeby przez weekend naładować akumulatory do dalszej pracy. A bo co mi te bajpasy w centrum Rybnika smród , smog i ja mam tam jechać w tym smrodzie z rodziną nigdy. Kuczera otwórz oczy !!!

 • ~rzyt 2019-01-23
  21:30:52

  24 1

  Panie Szafrański; takie argumenty do ludzi bez wyobraźni w zarządzaniu miasta nie docierają. Za chwilę będą budować tam hotel, bo boiska będą potrzebowały takiego zaplecza. Hossa to od zawsze miała bessę w działalności, kojarzę tą spółkę z sesji RM kiedy głosowano jej dofinansowanie. Takie spółki nie mają prawa bytu na rynku biznesowym bo są zbyt powiązane z UM. Często w takich spółkach lądują "spady" z UM. To samo dotyczy PWiK, ZGM, ZM. Ale to nie jest domeną tylko tego ZM; tak było zawsze.

 • ~Arteks 2019-01-23
  23:05:17

  6 30

  @donia96 - Kuczera otwarł oczy i przypomniał sobie, że centrum nie jest potrzebne tylko do imprez, sklepów, miejsc pracy i urzędu. To także miejsce w którym mieszkają ludzie. I oni też chcą czasami skorzystać z roweru i dzięki tym "bajpasom" mogą to zrobić bezpiecznie np. jadąc do lasu, nad zalew czy na stadion lekkoatletyczny. @Anatol - prywatni przedsiębiorcy rzadko chcą inwestować w takie ośrodki, a jeśli już to idą bardziej w kierunku SPA, basenów hotelowych itd. @GBB - z jednej strony masz rację bo lepiej dla miasta jeśli hotele są w centrum. Z drugiej strony nie wiem czy pozbycie się obiektu w dobrym stanie i zamiana go na dom opieki - to dobry pomysł. Niedawno mówiono nam, że seniorzy chcą korzystać z dobrodziejstw miasta - co rozumiem bo chociażby w kinach na seansach filmowych spotykam proporcjonalnie więcej starszych ludzi niż jeszcze z 10 lat temu. To już bardziej widziałbym w Kamieniu jakiś ośrodek dla sportowców przy okazji promujący miasto.

 • ~ 2019-01-23
  23:10:38

  31 3

  ~donia96 - ja mówię to samo, że normalni ludzie myślący logicznie to wiedzą, że żadna to przyjemność jechać rowerem kontrapasem pod prąd wśród ruchu aut w śródmieściu przez główne skrzyżowania i wdychać spaliny ale nasz oficerek razem z Kuczerą tego nie rozumieją i uparcie nadal idą swoim tokiem myślenia wraz z ich wizjami, które okazują się całkowicie nieprzemyślane!!!

 • ~Arteks 2019-01-23
  23:25:16

  5 31

  @bartezz - czyli Niemcy, Skandynawowie, Austriacy, Czesi, Belgowie, Szwajcarzy czy Holendrzy - którzy na potęgę w swoich miastach stosują takie rozwiązania według ciebie - nie myślą logicznie? A może jest inaczej i to nie Kuczera jest uparty - tylko ty i kilku innych malkontentów? Jeśli się nigdzie nie bywa, nie chce się czytać na temat nowych trendów urbanistycznych, nie chce się czytać artykułów o transporcie, nawet nie chce się oglądnąć zdjęć w google maps z innych miast - to jest to rodzaj lenistwa. A gdyby to było takie nielogiczne - to łatwo można byłoby ten trend inwestycyjny miasta obalić. Tymczasem od ponad roku słyszymy różnego rodzaju lamenty - ale kompletnie bez żadnych argumentów. Strachy o braku bezpieczeństwa okazały się iluzją. Przekonanie o tym, że coś jest złe - bez podania na to jakiegoś przykładu jest czymś takim samym jak nielubienie cebuli lub szpinaku (podczas gdy inni je uwielbiają). I tak to z pewnością nasz prezydent traktuje - bo według zapowiedzi oficera, czeka nas w tym roku wysyp kolejnych prorowerowych inwestycji. :)

 • ~ 2019-01-23
  23:52:12

  31 3

  Arteks - już wiele razy ci mówiłem, że g.... wiesz gdzie ja bywam w europie czy na świecie więc zamilcz w tym temacie gdy nie znasz prawdy a skończ spekulować swoje chore domysły!!! całe centrum dowodzenia skąd nadajesz to twoje M...w króliczoku z wielkiej płyty i tam kończy się całe twoje rozeznanie! przejeżdżając ostatnio przez wiele miast w Niemczech, w Austrii i w Czechach nie uraczyłem takich rozwiązań jakie mamy w Rybniku. Ścieżki rowerowe są tam mądrze poprowadzone i połączone razem z chodnikiem oddalone od drogi i nie sąsiadujące razem z samochodami, Powiadasz " wysyp prorowerowych inwestycji " ? a kiedy ci ludzie spoważnieją i zaczną zajmować się sprawami wymagającymi natychmiastowej interwencji jak np. smogiem w mieście, wymianą pieców, na które były obiecane dotacje przed wyborami a po wyborach się z tego wycofano? dlaczego o tym nie napiszesz i nie punktujesz tego co miało być jest bardzo ważne dla miasta a nie ma!!! zauważ Arteks, że ludzie mają głęboko i szeroko te kontrapasy i w sezonie letnim są one dosłownie puste a jadąc rowerem np. nad zalew jest tłok, że nieraz jedzie się gęsiego..? jadąc rowerem w Rudach w lesie na asfaltowych ścieżkach spotykam dziesiątki osób z Rybnika... coś w tym jest no nie..?!!

 • ~ 2019-01-24
  00:02:46

  28 2

  ~Arteks "czyli Niemcy, Skandynawowie, Austriacy, Czesi, Belgowie, Szwajcarzy czy Holendrzy - którzy na potęgę w swoich miastach stosują takie rozwiązania według ciebie - nie myślą logicznie? "
  oj myślą bardzo logicznie, dlatego tam wyprowadzono najpierw ruch przelotowy z centrum, chociażby przez budowę obwodnic, rzeczy u nas nieznanej (mam nadzieję, że droga P_R coś zmieni, ale co z kierunkiem północ- południe, brak pomysłu od lat), dopiero wtedy można się bawić w sensownie prowadzone pasy rowerowe, a
  "A może jest inaczej i to nie Kuczera jest uparty - tylko ty i kilku innych malkontentów? " krytyka zabierania się za to od d.. strony to malkontenstwo
  "Jeśli się nigdzie nie bywa, nie chce się czytać na temat nowych trendów urbanistycznych, nie chce się czytać artykułów o transporcie, nawet nie chce się oglądnąć zdjęć w google maps z innych miast - to jest to rodzaj lenistwa" brak obwodnic, ruch przelotowy przez centrum (bo przez miasto pomimo korków i tak jest szybciej, niż naokoło), to te najnowsze trendy ? kontrapasy malowane na głównych drogach, to też najnowsze trendy, widać duże, o wiele bardziej rozwinięte miasta są daleko za nami
  "A gdyby to było takie nielogiczne - to łatwo można byłoby ten trend inwestycyjny miasta obalić." tak logiczne myślenie obali każde inne, choćby tamte miało rację, pamiętam ten tekst z kabaretu z lat 80, nic nie stracił na aktualności
  Tymczasem od ponad roku słyszymy różnego rodzaju lamenty - ale kompletnie bez żadnych argumentów." bo żadne argumenty nie docierają
  "Strachy o braku bezpieczeństwa okazały się iluzją." bo wyobraźnia i zdrowy rozsądek powstrzymuje przed korzystaniem z tego typu wynalazków, dlatego ciężko spotkać jest rowerzystę na "malowankach" w centrum, co dostrzega i nad czym ubolewa nawet prezydent, jednak nie wyciąga z tego faktu wniosków
  "bo według zapowiedzi oficera, czeka nas w tym roku wysyp kolejnych prorowerowych inwestycji. :)" widać tu przede wszystkim parcie na szkło, ciekawe tylko, czy zainteresowanie użytkowników rowerów tymi wynalazkami, będzie takie, jak dotychczas, właściwie nie ma to znaczenia, bo jak widać dotychczas, normalny mieszkaniec (nawet ten jeżdżący rowerem) się tutaj nie liczy

 • ~Arteks 2019-01-24
  11:46:30

  2 22

  @bartezz - gdybyś tam bywał nie pisałbyś takich pierdoł - zarówno "króliczoki" jak i polityka prorowerowa to w zachodnich miastach STANDARD. Marnujesz czas na płone wypowiedzi - a nie chce ci się nawet poczytać w necie i pooglądać obiektywnie jak się sprawy mają. U nas w centrum kilka lat temu prawie w ogóle nie było rowerzystów. A teraz pl. JPII czy Rynek latem są pełne rowerzystów. I będzie ich co raz więcej - wraz z poprawą infrastruktury rowerowej. @ursus - ale odszedłeś od meritum... No i zmieniłeś ton narracji z "braku bezpieczeństwa" na brak obwodnic (co mnie nie dziwi) . A przecież w Rybniku od lat budowano system dróg okrążających centrum: Kotucza, Góreckiego-Obwiednia, Wielopolska, Prosta mają charakter obwodnicowy, a obecnie nie muszę chyba przypominać, że powstaje płd obwodnica miasta. Auta krążące po centrum to nie ruch tranzytowy tylko ci którzy świadomie przyjeżdżają autami w jakichś celach.

 • ~ 2019-01-24
  12:07:14

  18 0

  Arteks "
  U nas w centrum kilka lat temu prawie w ogóle nie było rowerzystów. A teraz pl. JPII czy Rynek latem są pełne rowerzystów. I będzie ich co raz więcej - wraz z poprawą infrastruktury rowerowej."
  a pamiętasz wczesne lata 90 i rynek pełen rowerzystów, kiedy wszyscy kupowali "górale", sprawiła to panująca moda i nikomu nie przeszkadzał brak infrastruktury rowerowej, która akurat do rynku i tak nie dociera
  "@ursus - ale odszedłeś od meritum... " biorę przykład z o wiele bardzie doświadczonego w tym temacie
  "No i zmieniłeś ton narracji z "braku bezpieczeństwa" na brak obwodnic (co mnie nie dziwi) . ???
  " A przecież w Rybniku od lat budowano system dróg okrążających centrum: Kotucza, Góreckiego-Obwiednia, Wielopolska, Prosta mają charakter obwodnicowy, " chyba nigdy nie widziałeś obwodnicy , oczywiście, zgodnie z "nowoczesnymi i europejskimi" zasadami, postój na każdym możliwym skrzyżowaniu i światłach to wzór nowoczesności i sprawia, że szybciej, pomimo stania w korkach wychodzi przejazd przez miasto
  "a obecnie nie muszę chyba przypominać, że powstaje płd obwodnica miasta" fajnie, szkoda tylko że brak nawet dalekich perspektyw na sensowne połączenie jej z drogami od północy (Gliwickiej i Mikołowskiej), samochody jadące z tych kierunków będą dalej niezmiennie skazane na "system dróg okrążających centrum"
  "Auta krążące po centrum to nie ruch tranzytowy tylko ci którzy świadomie przyjeżdżają autami w jakichś celach." kolejny pewnik z rodziny "tak jest, bo ja tak powiedziałem"

 • ~Ilona Kargul 2019-01-24
  18:04:32

  16 0

  Hotel Olimpia w Kamieniu jest obiektem, który powinien być przekształcony na "Dom Spokojnej Starości" dla mieszkańców naszego
  regionu. Dlaczego my mieszkańcy Rybnika i okolic nie mamy takiej
  możliwości? Jestem zdegustowana i zawiedziona Anoli.

 • ~ 2019-01-24
  20:58:14

  17 0

  Arteks - no w przeciwieństwie do ciebie to ja w ogóle nie tracę czasu na napisane czegokolwiek na tym forum, kiedy ty drukujesz taśmowo komentarze, ja tu napiszę coś dosłownie raz za czas i to ja podziwiam ciebie, że marnujesz godziny, dni i miesiące pisząc elaboraty, z których czytający mają niezłą zabawę : ) ale cóż każdy robi to co chce -jak śpiewał klasyk. Te króliczoki to na zachodzie taki standard jak u nas byś powiedział, że poldek to wypasiona fura... moi znajomi mieszkający w rożnych landach w Niemczech pozbyli się dawno mieszkań w bloku i kupili domy jednorodzinne nawet kosztem zadłużenia się. Rowerzystów korzystających z kontrapasów w centrum u nas to można latem policzyć na palcach, ale rowerzystów jeżdżących szlakami rowerowymi poza centrum to już widzi się dziesiątkami a nawet setkami- Arteks prawdy nie oszukasz!!!

 • ~Arteks 2019-01-24
  21:30:32

  3 23

  @bartezz - ja pominę już twoje różne sprzeczności jakie wychodzą z twojej klawiatury. Raz to wypunktowałem i omal nie rozlałeś herbaty ze złości... Nas nie obchodzą twoi realni lub nierealni znajomi z Niemiec. To na tyle bliski Polsce kraj, na tyle ciekawy turystycznie i ważny jeśli chodzi o różnorakie biznesy - że każdy za niewielkie pieniądze może go zwiedzić i samemu się przekonać na własne oczy jak tam żyją ludzie i jak wyglądają miasta. Ja znam Niemcy od Goerlitz po Kolonię i od Hamburga po Garmisch Parten Kirchen. :)
  W Niemczech na wsiach mieszkają głównie osoby które mają coś wspólnego z rolnictwem albo agroturystyką. Niemcy to kraj bardzo rozwinięty, z pięknymi miastami w których mieszka zdecydowanie większość społeczeństwa. A jak miasta to oczywiście przeważają tam budynki wielorodzinne - zwane przez ciebie i inne osoby o wsiowej mentalności "króliczokami". Właśnie z takich krajów inspiracje powinni czerpać nasi urbaniści bo tam nie pozwolono na suburbanizację i wszyscy nie ponoszą jej fatalnych skutków. Dobrze, że przynajmniej polscy oficerzy rowerowe biorą przykład z niemieckich miast.

 • ~ 2019-01-24
  22:22:03

  17 0

  Arteks - " miszczu " obracania kota ogonem... jak już coś chcesz napisać to napisz to ze stanem faktycznym jak to było... " o mało się herbatą nie oblałem ze śmiechu jak przeczytałem twoje komenatrze " a było to w czerwcu 2018r. prawda?? no widzisz jaki jesteś znowu prawdomówny : ) Ja też znam Niemcy od Hamburga po Monachium więc nie kozacz bo nie jesteś jedyny.
  Nie podniecaj się tak tymi króliczokami bo naprawdę nie ma czym, jeszcze jakiś czas i trzeba będzie to burzyć bo wielka płyta była obliczona przez konstruktorów na ok-50 lat więc czas króliczoków dobiega końca a ty tu jarasz się nimi jak dziecko dostanie nową zabawkę - Arteks spoważniej trochę ; )

 • ~Arteks 2019-01-25
  19:18:06

  3 19

  @bartezz - bardzo w to wątpię. Bo gdybyś bywał w Niemczech widziałbyś na każdym kroku w miastach - bloki i kontrapasy czy drogi rowerowe. I nie powtarzaj banałów o budynkach z wielkiej płyty bo jest odwrotnie - te budynki się modernizuje i upiększa, a nie burzy. Za to domy jednorodzinne przedwojenne i te z czasów PRL - znikają. Na ul. ks. Jośki w miejscu domu powstał mały apartamentowiec, a w miejscu dwóch domów na Dąbrówki - powstaje Aldi. To przykłady tylko z mojej dzielnicy. Pod drogę P-R zburzono chyba z 60 domów. A znasz blok któryby zburzono? Bartezz spoważniej trochę bo wyskakujesz jak "Filip z konopii". ;)

 • ~ 2019-01-26
  00:46:24

  16 0

  Arteks - Amerykę normalnie odkryłeś, że w Niemczech są bloki i kontrapasy wow : ) tylko te kontrapasy nie są we wszystkich miastach tak kretyńsko poprowadzone jak u nas!!! na ogół są połączone z chodnikami nie z drogami i nie pod prąd! choćbyś nie wiem co napisał to i tak króliczoki będą króliczokami i nie ma się czym jarać bo nikt z nowoczesnych i obytych ludzi w świecie się tym nie szczyci tak jak ty, tylko buduje chawirę lub kupuje segment developerski ale nie wybiera 11 piętrowego króliczoka! no ochłodnij człowieku bo to już robi się śmieszne naprawdę : ) a gdyby twój króliczok stał w planie zagospodarowania przestrzennego w miejscu gdzie ma przebiegać jakaś ważna droga to też by został zburzony bez cienia wątpliwości wiec spadnij na ziemię Arteks - nie rób sobie siary tymi klatkami oodzielonymi ściankami z papendekla!!!

 • ~Arteks 2019-01-26
  18:42:27

  0 20

  @bartezz - zostaje ci tylko wykłócanie się, gdybanie i podśmiechujki. Miejska mentalność jest ci obca, na współczesnych trendach w urbanistyce się nie znasz. I niestety mało gdzie bywasz. A jeśli jechałeś autostradą pod Niemczech to miast nie widziałeś bo zazwyczaj one omijają miasta szerokim łukiem. Akurat dzisiaj widziałem odcinek Świata z góry na Planete i pokazywano Koreę Płd. m.in. Seul z gigantycznymi osiedlami bloków - miasto w których mieszkają bogaci ludzie, a siedzibę mają tak znane koncerny jak chociażby Samsung. Gdyby tak się zastanowić to Polska, Rumunia, Albania i kraje latynoskie to chyba jedyne kraje w których ludzie przenoszą się z miast do wsi. W innych krajach, nawet w Afryce - tendencja jest odwrotna. No i Polska jest jednym z ostatnich krajów Europy w których masowo pali się węglem w chałupach z kominami. U nas ludzie się nie szanują...

 • ~Ilona Kargul 2019-01-28
  11:21:28

  10 2

  Hotel w Kamieniu to odpowiednie miejsce na dom spokojnej starości dla mieszkańców naszego regionu. Realny cennik za pobyt, obsługa i zarządzanie to również miejsca pracy dla mieszkańców naszego regionu.

 • ~zbyh62 2019-01-28
  11:47:21

  4 0

  Jeżeli została dokonań zmiana użytkowania (zmieniły się warunki), to tak naprawdę należny rozpisać nowy przetarg pod PZP i wybrać najlepszą ofertę, może nasi krajowi inwestorzy będą zainteresowani. Aneks - możne dotyczyć umowy zawartej, a w niej jak mniemam nie nic o zmianie sposobu użytkowania - z hotelarskiego na do opieki.

 • ~Raduce 2019-01-28
  12:31:18

  15 1

  Szczerze powiedziawszy to ktoś musi kręcić poważne lody w tej całej Hossie. Hotel jest non-stop oblegany przez różnego rodzaju szkółki, kluby piłkarskie, etc.. Zarobek może nie jest kolosalny, ale stały. Sali przy Olimpii nie sposób wynająć...bo caly czas zajęta, więc pytam o co tu chodzi? Kaj je ta kasa?
  Czy chcę, żeby w Kamieniu powstał dom spokojnej starości? Czemu nie? Pod warunkiem, że nie zamkną całkowicie ośrodka dla mieszkańców. Bądź co bądź trochę imprez w roku się tam odbywa (wystawa psów, festyny, dożynki, etc.). No i są boiska, pluskadełko, siłownia zewnętrzna...Szkoda by tego było.
  A jak już MUSI być tak, że seniorzy zamieszkają w Kamieniu na stałe, to niech Pan Kuczera w końcu coś zrobi ze smrodem i zgazyfikuje dzielnicę. Obecnie w Kamieniu nie da się oddychać, bo tak ekologicznie szanowni mieszkańcy opalają swoje domostwa czornym eko-badziewiem.
  W piątek zapraszam wszystkich normalnych i dbających o zdrowie własnych dzieci na spotkanie do SP, po to, by dzielnica w końcu miała możliwość podłączenia swoich instalacji CO i CWU do gazu. Ograniczmy czarny terroryzm i wyjdźmy (choć częściowo) z zaścianka i zacofania umysłowego, żę "yno wonglem trza połlić". YNO to może być tylko ROW!!! Jeśli umysłowe orzęski dalej będą przeważać w tym temacie, wszyscy zdechniemy jak pies pod płotem. My, jak my...ale naszych dzieci szkoda. Już teraz warto zobaczyć, ile dzieci z Rybnika leczy nowotwory wszelkiego rodzaju w Instytucie Onkologii w Gliwicach...ich ilość jest przerażająca, jak dla mnie.

 • ~ 2019-01-28
  14:17:04

  14 2

  Arteks - "Miejska mentalność jest ci obca, na współczesnych trendach w urbanistyce się nie znasz. I niestety mało gdzie bywasz" - nie znam się bo wg ciebie. nie mieszkam tak jak ty w takim wysokim króliczoku, z tym bywaniem w świecie też masz na myśli króliczoki??? wiesz powiem ci, że od czasu do czasu bywam w 11p. króliczoku na Nowinach bo mieszka tam ktoś z mojej rodziny ale będąc w nim chcę go jak najszybciej opuścic bo czuje się w nim fatalnie. Dlaczego ty wszystko spłycasz do tych klatek na psy rozdzielonymi cieńkimi ściankami zza, których słychać całe życie sąsiadów - to jest dla ciebie coś pięknego? gratuluję ci poczucia humoru ;-))) mimo wszystko wolę swoją niezależność bez ingerencji ucha sąsiada.

 • ~Bernard Jona 2019-01-28
  20:44:37

  14 0

  Szkoda "Kamienia" - taki teren i lokalizacja a tak jest marnowany.

 • ~Arteks 2019-01-29
  10:33:40

  1 15

  @bartezz - przeczytaj swój wpis jeszcze raz? Czy naprawdę taka mowa nienawiści sprawia ci przyjemność? Gdziekolwiek mieszkasz - masz nierówno pod sufitem.

 • ~ 2019-01-29
  12:21:01

  16 1

  Arteks - no proszę zacząłeś mnie obrażać gdy brak ci argumentów! to, że ty masz nierówno pod sufitem to większość tu na portalu o tym wie od bardzo dawna! szczególnie w ostatnich dniach można to wyczytać z komentarzy jaką ludzie mają z ciebie zabawę lecz ty żyjesz w przekonaniu, że jedynym sposobem na życie jest mieszkanie w 11 piętrowym familoku, to jest wg. ciebie dopełnienie życia, dlatego uświadamiam cię, że to bzdura, którą wpoiłeś sobie do głowy i za wszelką cenę chcesz nią zainteresować innych, jak widzisz bezskutecznie!

 • ~kamarRyb 2019-02-06
  16:56:12

  3 2

  Uważam, że Rybnik powinien posiadać hotel i restauracje o bardzo wysokim standardzie (5*).
  Biznesowi goście lokowani są w hotelach gliwickich lub katowickich, co tak naprawdę uwłacza Rybnikowi.
  Po zamknięciu restauracji Delicje/Ristorante nie ma gdzie zaprosić wymagających gości.
  Lepiej poprawić standard hotelu Olimpia w Kamieniu i oddać go w prywatne ręce, a nie zmieniać przeznaczenia na dom spokojnej starości.
  Czy chcecie zrobić z 138-tysięcznego miasta kompletną wiochę?

 • ~tir 2019-02-06
  18:48:41

  6 1

  Niech miasto w końcu wyremontuje ten ośrodek i zrobi z niego prawdziwe miejsce do wypoczynku. Przecież ten teren ma ogromny potencjał.Amfiteatr,boiska do beseballa nogi siaty czy kosza,siatkówka plażowa,tenis ziemny i stołowy,siłownia,tor,pluskadełko,paintball za komuny było jeszcze pole kempingowe które teraz miałoby ogromne znaczenie.Karawaning w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie,nie wspomnę o pobliskich lasach i kilometrów ścieżek rowerowych.Jeśli miasto zrobi z mosiru ośrodek z prawdziwego zdarzenia to do hotelu ludzie sami będą walić drzwiami i oknami bo będzie po co.No i w końcu basen zrobić bo my ,okoliczni mieszkańcy czekamy na niego z niecierpliwością.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak zamierzasz spędzić wakacje 2024?

Oddanych głosów: 468