zamknij

Biznes

Kamień: przez 15 lat rządzić będą dinozaury

2009-09-11, Autor: 
Prezydent Rybnika i przedsiębiorca Bogdan Kulczycki odkryli karty i ujawnili jakie mają plany zagospodarowania ośrodka w Rybniku – Kamieniu.

Reklama

O tym, że inwestorem w Kamieniu będzie Bogdan Kulczycki, informowaliśmy już w środę – czytaj więcej. W czwartek szczegóły planów przedsiębiorcy poznali na konferencji prasowej dziennikarze.W Kamieniu już w maju 2010 roku powstanie Rybnicki Park Atrakcji (RPA). Na 20 hektarach powierzchni, którą miasto wydzierżawi Kulczyckiemu, usytuowany zostanie m. in. znany ze Stodół Park Dinozaurów. Nowością będzie Bajkowa Kraina i Bajkowy Plac Zabaw, w których znajdą się domki i kilkumetrowe figury postaci bajkowych. - Kiedy staniemy obok 9-metrowego Guliwera, poczujemy się jak Liliputy – zapowiada Bogdan Kulczycki.


W nieckach dawnego basenu usytuowane będzie łowisko i przystań kajakowa. W dalszej kolejności przedsiębiorca zamierza wyremontować tawernę oraz stworzyć mini zoo i pole do mini golfa. Pomiędzy poszczególnymi atrakcjami kursować będzie Bajkowa Kolejka, którą będą mogły się poruszać zarówno dzieci, jak i dorośli.


Jak poinformował Adam Fudali – prezydent Rybnika, z Kulczyckim na dniach podpisana zostanie umowa na okres jednego roku. W międzyczasie rada miasta ma przegłosować uchwałę, na mocy której miasto wydzierżawi przedsiębiorcy teren ośrodka na okres 15 lat. Za pierwszy rok dzierżawy Bogdan Kulczycki zapłaci miastu jedynie 3 tysiące złotych. - Zaznaczam jednak, że firma zapłaci 170 tysięcy złotych podatku od nieruchomości – przekonuje prezydent Fudali.


Podczas konferencji, dziennikarze powołując się m. in. na krytyczne opinie wyrażane przez czytelników Rybnik.com.pl pytali prezydenta, czy nie żałuje, że podpisując umowę z Bogdanem Kulczyckim zamyka sobie drogę do realizacji śmiałych wizji sprzed dwóch lat. Wtedy to, urząd miasta przedstawił kompleksową koncepcję zagospodarowania ośrodka w Kamieniu, razem z terenami kąpieliska „Ruda”. - Jak widać, jak dotąd nie znaleźli się chętni, aby zrealizować te śmiałe koncepcje. Niemożliwe było też przywrócenie dawnych funkcji ośrodka, bo współczesne standardy nie pozwalają nam napełniać basenów skażoną bakteriami wodą. Dzięki inwestycji pana Kulczyckiego, ośrodek w Kamieniu odżyje, a miasto nie będzie musiało wydawać 400 tysięcy złotych rocznie na jego utrzymanie – argumentował prezydent. - Na Rybnik.com.pl ludzie głupoty wypisują. Jak są tacy mądrzy, niech dadzą gotówkę na stół i pokażą co potrafią – wtórował prezydentowi Kulczycki.


Przedsiębiorca wyjawił, że choć wiele pracy przed nim, to nakłady w Kamieniu nie będą liczone w milionach złotych. - To dlatego, że Dino Park jest już gotowy, a wiele pozostałych atrakcji powstaje własnym sumptem – mówi. Żeby doprowadzić ośrodek do stanu używalności, inwestor musi doprowadzić na teren ośrodka wodę, kanalizację i prąd.


W sezonie zatrudnienie w Rybnickim Parku Atrakcji ma znaleźć 40 osób, a w okresie zimowym 20.


Załamany pomysłami na zagospodarowanie ośrodka jest mieszkaniec Kamienia i radny opozycyjnej Platformy Obywatelskiej – Benedykt Kołodziejczyk. - Totalna tragedia. Liczyłem, że inwestor którego znajdzie pan prezydent, zainwestuje w Kamieniu przynajmniej 10 milionów złotych. To skandal, aby takie miejsce dzierżawić za 3 tysiące złotych, tylko po to, aby uniknąć procedury przetargowej – mówi Kołodziejczyk.


Dodaje, że choć o to prosił, prezydent nigdy nie przedstawił mu wiarygodnego badania wskazującego, że w Kamieniu nie ma czystego źródła wody. - Argumentacja, że "miasto musi wydawać 400 tysięcy złotych na utrzymanie ośrodka, więc lepiej się go pozbyć", jest absurdalna. Miasto ma nie tylko prawo, ale i obowiązek utrzymywania infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Miasto jest dla jego mieszkańców, a wolą mieszkańców jest, aby w Kamieniu było kąpielisko – przekonuje Kołodziejczyk.

 

Prace w Kamieniu inwestor ma zacząć lada dzień. Ośrodek ma być gotowy dla odwiedzających w maju 2010 roku.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (326):
 • ~alchemik 2009-09-11
  09:08:41

  0 0

  Pan Kołodziejczyk, zamiast się załamywać, to może raczej sam by poszukał inwestora z 10 milionami.... Powodzenia życzę!!! :D

 • ~LondOn 2009-09-11
  09:11:39

  0 0

  Skandal.. miało być na rok, jest 15 lat. Więc możemy się pożegnać z ośrodkiem w Kamieniu i powspominać jedynie jego lata świetności na zdjęciach z przeszłości. Wszystkie boiska w Rybniku po remoncie i pozamykane że brak do nich dostępu, a te które zostały likwidują. Dostęp do bazy sportowej robi się naprawdę żałosny. Nie masz kasy, nie stać cię - won, miasto nie będzie utrzymywało swoich darmozjadów czyli mieszkańców ;)

 • ~kredka11 2009-09-11
  10:04:17

  0 0

  Panu Kulczyckiemu (swoją drogą ale się wstrzelił z nazwiskiem;), przydałby się jakiś porządny kurs PR- co się mówi na konferencjach, a czego nie powinno;). Wypowiedzią o głupotach wypisywanych na portalu strzelił sobie w kolano. Zapomniał bowiem, że "inwestycji" nie robi dla siebie, ale właśnie dla tych głupich ludzi co tu siedzą i coś komentują...

 • ~qwerty 2009-09-11
  10:13:46

  0 0

  zastanawia mnie tlyko, czy obecni tu na forum ludzie znajda troche wiecej krytyki dla panujacej nam wladzy i nie beda slepo wierzyc w cudowne PLANY z bajeranckimi wizualizacjami przygotowanymi za NASZE pieniadze.
  Gdzie te inwestycje z centrum (ilez to planow bylo na zagospodarowanie blotnistych parkingow w Centrum)? gdzie ten osrodek w Kamieniu? gdzie inwestycje w strefie ekonomicznej? Gdzie wspaniale ulice po budowie kanalizacji? Gdzie te szumne zapowiedzi wplywania na PKP, zeby polepszyla nam polaczenia kolejowe? Gdzie lobbowanie na rzecz drogi ekspresowej na polnoc od Rybnike? Gdzie parkingi wielopoziomowe? Pytania moznaby mnozyc. Poki co pan prezydent dobry jest w kreowaniu sobie PRu wespol z telewizja, ktorej wydzierzawil swietna miejscowke za kilka zlotych za metr. Propounej nastepnym razem przed skresleniem jego nazwiska na karcie wyborczej zastanowic sie dwa razy. Bo plany byly na Rybnik jaka wielka metropolie, a poki co na prawde od czasu Purmo, to chyba nie pojawil sie w naszym miescie ZADEN porzadny inwestor. Widac wszystkie szumne plany koncza sie jak ten z Kamienia.

 • ~blackboy_aj 2009-09-11
  10:20:56

  0 0

  Nie mam już ochoty na krytykę, mam jednak nadzieję, że mój krytyczny głos, który zabrałem w poprzednim wątku, ulegnie zmianie po otwarciu RPA i zostane mile zaskoczony. Bo narazie z tego co przeczytałem nie widzę tam, żadnych atrakcji dla dorosłych poza wędkowaniem i kajakami, ale to i tak mamy teraz do dyspozycji nad Zalewem. Być może wartoby pomyśleć nad PARKIEM MINIATUR do tego wszystkiego, takim jaki jest w Inwałdzie, zresztą jest obok tego DinoPark, a może w przyszłośći Ruda zostanie połączona drogą z Kamieniem, nadal mam nadzieję, że powtanie aquapark w rybniku:)

 • ~Pit 2009-09-11
  10:23:27

  0 0

  Co za bufon...

 • ~KeRim 2009-09-11
  10:24:36

  0 0

  Ciekawi mnie ile AF dostał w przysłowiowej kopercie za przecisniecie tego gniota... Naprawdę, łał, 9-metrowy Guliwer.... Cała Europa będzie nam zazdrościć!! Będzie cudownie! Qwerty nie zapominajmy o wielkich planach przebudowania targowiska... Ile mają już te plany? 10 lat? Mam nadzieję, że po wyborach nie usłyszymy już o tym człowieku...

 • ~Lateks 2009-09-11
  10:27:25

  0 0

  qwerty nic dodać nic ująć..., a tak przy okazji to niech mi ktoś powie jak to jest możliwe że "telewizja" ma prawo urządzić sobie parking na rynku a każdy inny obywatel, przedsiębiorca itp.itd. nie ma prawa tam wjechać, o parkowaniu całymi dniami nie wspominam...
  widać że nasz wielmożnie panujący pAF dzieli wszystkich debili na równych i równiejszych.

 • ~Marcin74 2009-09-11
  10:30:29

  0 0

  Ale, o co chodzi?! Mamy XXI wiek! a w Kamieniu będą gipsowe figury postaci z bajek?! Z czym do ludzi?!! Łowienie ryb w basenie! Już nie mogę się doczekać! Jestem podekscytowany tym fantastycznym pomysłem żeby iść na ryby! „…To dlatego, że Dino Park jest już gotowy, a wiele pozostałych atrakcji powstaje własnym sumptem – mówi…” – Dino Park to tandeta na poziomie plastikowych kwiatków z odpustu – a własnym sumptem oznacza najtaniej jak można byle zarobić. Głupi tłum i tak przyjdzie, bo w tym mieście nie ma alternatywy. A nie, sorty… może iść – ten tłum – na koncert Paulli.

 • ~kredka11 2009-09-11
  10:34:12

  0 0

  Też mnie ten "własny sumpt" zastanowił:) Własnym sumptem się rozmnożą ryby w stawie zapewne;) - jedna z głównych atrakcji. Przeglądam właśnie zdjęcia- no wiocha po prostu i plastik, że aż strach! A poniżej dalej na stronie UM wisi wizualizacja Kamienia...ehhh

 • ~sybin 2009-09-11
  10:41:06

  0 0

  ej powiedzcie mi kiedy są wybory? bo muszę sobie w kalendarzu zapisać, żeby nie zapomnieć.

 • ~jamaju 2009-09-11
  10:46:26

  0 0

  "Zaznaczam jednak, że firma zapłaci 170 tysięcy złotych podatku od nieruchomości – przekonuje prezydent Fudali". Tak naprawdę chodzi tylko o to, aby jakiś "grosz" wpłynął do pustej, miejskiej kasy.

 • ~Santos 2009-09-11
  10:46:40

  0 0

  kulczycki - NIE ! fudali - NIE ! oby te RPA upadlo jak najszybciej ! a z nim czasy rządów pana Fudalego !

 • ~Andarien 2009-09-11
  10:54:25

  0 0

  Mieszkam w Kamieniu od urodzenia. Kąpielisko jest jedynym miejscem, do którego można iść na spacer. Teraz będziemy mieli jedno wielkie NIC... Co ich obchodzą mieszkańcy?! Niech chodzą sobie do kościola i do mięsnego i nigdzie indziej, bo nie ma gdzie. Może jeszcze mam placić 30 zl na to, że będę mogla sobie tam wejść? Ludzie, którzy mają pieniądze, niestety nie mają mózgów, a już ym bardziej wyobraźni. Przez tylelat basen niszczal bo nikt się nim nie interesowal. Przecież tak trudno troszke go zmniejszyć,zdrobic dno i odnowićkilka obiektów. Szkoda slow, naprawdę...

 • ~Marcin74 2009-09-11
  10:59:54

  0 0

  Naprawdę to jakaś żena! Namawiam oficjalnie do obywatelskiego nieposłuszeństwa (chyba tak to się nazywa). Jakieś pikiety? Protesty? 1.000.000 maili do UM z prośbą – Nie róbcie nam wiochy z Rybnika? Może jak by się każdy mieszkaniec naszego Miasta zrzucił miesięcznie po złotekpiątka na ten podatek to UM odstąpiłby od tej bzdury? Może postawmy na rynku „obywatelską skarbonkę” z napisem – Nie dla kiczu w Rybniku! do której będziemy wrzucać datki? Może załóżmy fundację (stop dla kiczu w Rybniku) z nr konta gdzie każdy świadomy mieszkaniec będzie przekazywał 1% z podatku po to, aby nie było w Kamieniu ani nigdzie indziej w granicach miasta gigantycznych, wieśniackich, gipsowych krasnali!?

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  11:03:21

  0 0

  andarien - przez tyle lat nie przeszkadzal ci niszczejacy basen, a teraz kiedy ktos chce zrobic cos z tym terenem to nagle wielka tragedia. dla twojej wiadomosci i innych malkonentow: wstep na teren osrodka bedzie bezplatny (ok 16 hektarow), a platny bedzie tylko dino park i bajkowa kraina do ktorych nie ma przeciez przymusu wchodzic. takze wszyscy spacerowicze nie musza sie obawiac, ze nagle ktos kaze im placic za przejscie piechota ich ulubionej trasy. wystarczy troche zainteresowac sie tematem, a nie wypisywac pierdoly na podstawie komentarzy internautow, ktorzy podaja informacje z sufitu.

  co do basenu, przeczytaj jeszcze raz powyzszy artykul i postaraj sie wysilic ten swoj rozwiniety brakiem pieniedzy mozg ;)

 • ~myszkaa 2009-09-11
  11:08:17

  0 0

  Połykające koszy na śmieci, mini zameczek z gipsu, kolejka z obwoźnego lunaparku, ryby w basenie - super inwestycja. Ciekawe jaka będzie reakcja na taki "plac" drużyn piłkarski które co roku przyjeżdżają do Kamienia na zgrupowania. Owszem, niech dzieci mają jakieś miejsca do zabaw, jednak nie takie do których wstęp kosztuje ogromne pieniądze (15 zł żeby przez 5 minut zobaczyć plastikowe dinozaury). Idąc tą drogą wstęp do RCA będzie kosztował w granicach 30 - 40 złotych + złowienie ryby w basenie 10 zł. W gratisie będzie wrzucenie papierka do połykającego kosza na śmieci.

  Atrakcja na całe województwo!? Pewnie tak, bo tylko u nas może w ten sposób zmarnować taki teren.

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  11:18:10

  0 0

  infrastruktura dla sportowców pozostanie nienaruszona, a za 15zł wchodzi się do dino parku na cały dzień, a nie na 5min, chyba, ze w tak krotkim czasie potrafisz przeczytac wszystkie tabliczki z informacjami o kilkudziesieciu gatunkach, jakie znajduja sie w parku nad zalewem. jesli tak to gratuluje

 • ~ 2009-09-11
  11:22:58

  0 0

  Nareszcie coś się tam dzieje.

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  11:28:39

  0 0

  nastepny ma klopoty z czytaniem ze zrozumieniem. proponuje przeczytac powoli i uwaznie. najlepiej kilka razy:
  "Niemożliwe było też przywrócenie dawnych funkcji ośrodka, bo współczesne standardy nie pozwalają nam napełniać basenów skażoną bakteriami wodą."

 • ~michal03 2009-09-11
  11:31:45

  0 0

  "Mieszkam w Kamieniu od urodzenia. Kąpielisko jest jedynym miejscem, do którego można iść na spacer."
  Dla mnie najlepszym miejscem na spacer jest las który jest zaraz za tym spornym terenem.
  Nie raz na rowerze kiedy jeździłem na pobliskich szlakach rowerowych widziałem sporo osób spacerujących po lesie. Sam nawet przyjeżdżałem do Kamienia specjalnie po to by tam sobie pobiegać.

 • ~Max 2009-09-11
  11:31:52

  0 0

  Bardzo dobrze, że TAM w końcu będzie sie coś działo.....Obiekt niszczeje..Przynajmniej ktoś będzie dbać o Ośrodek....W ośrodku "Pod Żaglami" też sie niec nie działo a teraz w weekendy jest tyle ludzi, że pomieścić sie nie można...Jest muzyka na żywo i coś dla ciała!A w Kamieniu???No raz na rok wystawa pieseczków......No też ładne stworzenia......:))Fajnie, że bedzie sie coś dziać!!

 • ~dizers 2009-09-11
  11:44:07

  0 0

  fajnie brzmi RPA ,prawie jak SRB :D

 • ~alchemik 2009-09-11
  11:47:36

  0 0

  No i tak to przeżywacie jak stonka wykopki??? Jak się facetowi nie uda, to plajtnie i teren wróci do miasta, nie? A jak się uda......... to dopiero se pokomentujecie :D

 • ~robinhood 2009-09-11
  11:55:02

  0 0

  Największa wtopa prezydenta od początku jego sprawowania władzy! MASAKRA! A co z tym śmiałym projektem, który ktoś musiał 2 lata temu wykonać za publiczne pieniądze. Marnotrawienie publicznej kasy! WTOPA TOTALNA!

 • ~myszkaa 2009-09-11
  11:55:16

  0 0

  Do ~Ovis_Musimon (domniemywam że Pan Kulczycki). Wątpię w to aby ktokolwiek w Dino Parku był dłużej niż 1,5 godziny. Jak już ktoś pisał 40 zł (tylko kosztuje chyba wstęp dla dwójki rodziców i dziecka) za to aby poczytać tabliczki i w 5 minut zobaczyć wszystkie dinozaury to trochę dużo. Tym bardziej że nie jest to jakaś wielka atrakcja. Podobnych DinoParków w Polsce jest ogromna ilość (jadąc w tym roku nad morze i do Zakopanego naliczyłem się chyba z 6 podobnych), które także reklamowały się poruszającymi figurami...

  Nie mam nic przeciwko placom zabaw dla dzieci, ale nie w takiej cenie za taką jakość i w takim miejscu. Niech Pan Prezydent zobaczy jakie oblężenie przeżywają bezpłatne boiska (na Orlika w Niedobczychach ciężko się dostać, tak samo na boiska w SP5 bo są zajęte). Fajnie że powstanie coś takiego, ale w dzisiejszych czasach to nie są wielkie atrakcje, a jedynie elementy dekoracji wielkich lunaparków jak np: Phantasialand, Movie World itp. Z Kamieniem będzie tak samo jak z Wesołym Miasteczkiem w Chorzowie. Duże z marnymi atrakcjami w wysokiej cenie...

 • ~amanda 2009-09-11
  11:58:12

  0 0

  Totalna porażka!!! Ten nasz prezydent jak najszybciej woli się wszystkirgo pozbyć i nie ważne za jakie pieniądze!! Mam nadzieję , że nie wygra kolejnych wyborów!!! A widac panowie warci siebie są i doskonale się rozumieją!!! A wesołego miasteczka nam napewno nie trzeba, a tych beznadziejnych chińskich Dino zaurach juz nie wspomnę!!!!Porażka i jeszcze raz porazka!!!!

 • ~ 2009-09-11
  11:58:12

  0 0

  Yaman weż się ogarnij o prezydencie piszesz chamie że ty jesteś całe życie nieudacznikiem nie znaczy że jeśli ktoś ma pieniądze nie może ich inwestować

 • ~dizers 2009-09-11
  12:00:52

  0 0

  ~alchemik ,masz rację zobaczymy co z tego wyjdzie. Osobiście chciałbym aby to miejsce było porównywalne z parkiem miniatur i dinoparkiem w inwałdzie http://www.dinolandia.eu/ , http://www.parkminiatur.com/ polecam :)

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  12:05:23

  0 0

  pudlo z rozszyfrowaniem mojej tozsamosci, mozesz strzelac dalej :) jesli kogos nie interesuja dinozaury to nikt nie kaze na teren parku wchodzic i placic. nie wiem skad wzielas te 5min, wychodzi ok 8 sekund na jednego dinozaura, iscie ekspresowe tempo :) zapewniam, ze jest wiele rodzin, ktore spedzaja w parku kilka godzin, a nawet takich, ktore wielokrotnie tam wracaja, wiec dla rodzicow malych dzieci i fascynatow dinozaurow jest to niezaprzeczalna atrakcja. proponuje przyjsc w niedziele i zobaczyc te tlumy, nie tylko z woj. slaskiego, ktore podziwiaja rybnickie dinozaury.

  inwestor taka ma wizje i wypada poczekac az ja zrealizuje, a potem sie wypowiadac. jakos przez te kilka(nascie?) lat nie znalazl sie nikt, kto chcialby cos z osrodkiem w kamieniu zrobic. lista atrakcji jest dluga, wiec kazdy znajdzie cos dla siebie. a ci co lubia spacery dalej beda mogli je uskuteczniac. lasu wokol pod dostatkiem, jak wspomnial wczesniej michal03.

 • ~cziwello 2009-09-11
  12:05:43

  0 0

  Adamie Fudali nie mogę doczekać się już wyborów polecisz ze stolka z hukiem i twoi kolesie równierz. Adam zniszczył cały chandel w mieście stawiając 2 molochy w centrum jakby jeden nie wystarczył !! A z kamieniem to już wbiłeś sobie gwóźdź do trumny za 3000zł na rok i pierdzeniu o jakimś podatku !! Kto to jest ten Kulczycki pewno jakiś były UB-ek czy cos w tym stylu qwerty mać lustrację też sie powinno przeprowadzić nawet dzisiaj. Jeszcze jedno idiotyczny plan Adama o przywróceniu ruchu handlowego w centrum miasta za pomocą nowych latarni zakrawa o zdobycie nagrody kretyna roku widzę więzy krwi z Kononowiczem.Dodam jeszcze że program ciągnięcia światłowodu po całym centrum też jest przeterminowany zrobił to już Sławek Chrószcz "RYBNET" miasto mialo zaplacic polowe kasy ktorą wydaje teraz i było by bez roboty a tak to jest światło pociągnięte dwa razy a cenami i tak nie przebije lokalnych dostawców.Jego plany przewalania miejskiej oraz euro kasy to max porażka nie potrzeb nie pochwalono go w TVP koleś po tym już totalnie zwariował.
  Sumując rzyczę temu miastu nowego młodego prezydenta po studiach najlepiej ekonomicznych i żeby nie był jakimś ultra Katolikiem bijącym żonę i chlejącym wódkę jak Boluś Piecha. Pozdrawiam mieszkańców miasta

 • ~ 2009-09-11
  12:16:53

  0 0

  cziwello chandel,równierz,rzyczę z jakiej ty wiochy jesteś?naucz się pisać poprawnie po Polsku sieroto a potem się wypowiadaj bo wątpie że ktoś na inteligentny na poziomie chciał by z tobą rozmawiać lub też interesowało twoje zdanie

 • ~amanda 2009-09-11
  12:18:24

  0 0

  CZIWELLO !!! ZUPEŁNIE SIĘ Z TOBA ZGADZAM DOBRZE TO PODSUMOWAŁEŚ:) POWINNI DAĆ MŁODEGO I TWORCZEGO PREZYDENTA, A NIE STARYCH PAJACÓW BO NA TO CO WYCZYNIA NASZ PAN PREZYDENT NIE DA SIĘ JUŻ DOPRAWDY PATRZEĆ!! MASZ RACJĘ JAK MOŻNA BYŁO POSTAWIĆ TAKIE KOLOSY W SAMYM CENTRUM MIASTA!!! ALE W NASZYM MIEŚCIE NIESTETY WIĘKSZOŚC STARUCHÓW RZĄDZI!!! SAM SIĘ O TYM PRZEKONAŁEM STARTUJĄĆ DO URZĘDU MIASTA DO PRACY!! JEDEN Z CZŁONKÓW KOMISJI STWIERDZIŁ, ŻE NASZ STUDENTÓW NICZEGO NIE UCZĄ MĄDREGO!!!, ALE CO Z TAKIM PALANTEM DYSKUTOWAĆ JAK ON PEWNO SAM NIE MA NAWET ŚREDNIEGO!!! DOSTANIE SIĘ DO URZĘDU DO PRACY BEZ ZNAJOMOŚCI GRANICZY Z CUDEM!!! A PO ZNAJOMOŚCI ZNAJDUJĄ TAM PRACE LUDZIE, KTÓRZY BYLI NAJWIĘKSZYMI MIERNOTAMI W LICEUM I NIE MAJĄ NAWET MATURY!!! ŻENADA!!!

 • ~Max 2009-09-11
  12:20:10

  0 0

  Ja uważam, że obecny Prezydent jest najlepszym od czasów wojny!Prezydent Makosz nic nie zdziałał w naszym mieście, a dzięki obecnemu Prezydentowi mamy ronda, ścieżki rowerowe, przytulną Starówkę, wiele remontów dróg, remont Bazyliki.....Myślę, że niejaki"cziwello" przegina...Pewnie nie jest z naszego miasta i nam zazdrości!!No i jeszcze musisz iść (cziwello) do szkoły...najlepiej do podstawowej bo nie nauczyli cię ortografii:))A żeby być chamem to nie trzeba sie uczyć....A mamusia niech nauczy kultury.....

 • ~zenek65 2009-09-11
  12:22:29

  0 0

  ~Ovis_Musimon, "Niemożliwe było też przywrócenie dawnych funkcji ośrodka, bo współczesne standardy nie pozwalają nam napełniać basenów skażoną bakteriami wodą." a jakiż to problem uzdatnić taką wodę, przy dzisiejszym stanie techniki. Stacja uzdatniania dla basenu to wydatek zdecydowanie mniejszy niż straty jakie ponosi miasto z powodu zamknięcia basenu. Powtarzam, że jeszcze raz że Rybnik, a co za tym idzie jego władze dostały perłę w postaci ośrodka w Kamieniu a jak się zachowały to widać. Brak słów. A te wszystkie cuda na koniec kadencji to tylko w Polsce

 • ~ 2009-09-11
  12:23:05

  0 0

  Ciekawe jaką cenę wywali za wejście na teren tego RPA??? Przeciez ten facet to typowy przykład wiejskiego przedsiębiorcy, który jak zainwestuje to w expressowym tempie musi się mega wzbogacić windując ceny! Do dupy z tym pomysłem!

 • ~charlie 2009-09-11
  12:26:41

  0 0

  W tym momencie ogłaszam upadek i śmierć tego miasta. TO JEST SKANDAL!!! Do wyborów jeszcze rok, ja jednaj chciałbym powołać komitet obywatelski, który zbierze głosy w sprawie odwołania Fudalego z funkcji Prezydenta, miarka się już przebrała. Zrobić jakąś pikiete, strajk, happening, zebrać się powiedzmy jutro na rynku, i powiedzieć głośne NIE lamentem na tej stronie nic nie zdziałamy! Zgadzam się z Marcinem74 również wzywam do obywatelskiego nieposłuszeństwa i łamania wszystkich przepisów, które wprowadziła ta nieudolna Rada Miasta. Proponuje wpływać na radnych aby nie głosowali za przedłużeniem na 15 lat dzierżawy. Coś musimy zrobić!!!

 • ~Mariusz 2009-09-11
  12:30:04

  0 0

  charlie01, Tak jak "zrobiliśmy" z np. Szyndzielnią ? Hihi

 • ~alka_shadow 2009-09-11
  12:33:19

  0 0

  Swoją drogą czy można rozumieć,że brak przetargu to łapówka dla Adasia? Dlaczego w gminie Marklowice z której się wszyscy śmieją można było zrobić park na miare XXI wieku?? Dlaczego na wsi w Lyskach można organizować festiwal na miare XXI wieku?? Wstyd mi jak mówie gdzie mieszkam i jak spędzać można w Rybniku wolny czas! Można iść na basen i leżeć jak śledziki, można pójść do kina i oglądać bezmyślne produkcje a i można pojeździć na lodowisku jak śledziki. Nie wiem jakimi kategoriami myśli Adam i jaką ma szkołe skończoną, bo z pewnością nie ekonomie ani zarządzanie, ale jedno wiem: wybaczcie mi,że na niego głosowałam to się więcej nie powtórzy!!! ?Cziwello jestem z Tobą!

 • ~alchemik 2009-09-11
  12:33:22

  0 0

  O rany, spadam z tego temat!!Do zakutych głów i tak nic nie dociera, bo nawet nie czytają innych argumentów tylko klepią od kilku dni to samo... Dziwna rzecz, ze znam osobioście kilka osób z Kamienia, które są zachwycone, że ośrodek ożyje i będzie gdzie wyjść z dzieciakami. Wreszcie alternatywa dla Tropikalnej Wyspy, No ale.... tutejsze zgredy dzieci nie mają, więc o czym mowa...? Siedzi tu dwóch czy trzech maruderów, każdy ma po pięć nicków i klepie w kółko to samo!! Może referendum zrobic - obawaim się, że mogłyby Was zdziwic wyniki!!!

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  12:37:51

  0 0

  charlie - w koncu piszesz do rzeczy. skoro tak lezy ci na sercu dobro tego miasta, ze az nie mozesz spac po nocach czytajac takie informacje jak ta powyzsza to zacznij w koncu dzialac. bo tych "dobrych rad" i lamentowania w komentarzach pod artykulami naprawde nikt nie bierze na powaznie. jedni sie posmieja, inni powkurzaja i tyle. ide jednak o zaklad, ze na tych wpisach sie skonczy i dalej pozostaniesz anonimowym szczekaczem. tak jak w tym slynnym powiedzeniu o karawanie :)

 • ~alka_shadow 2009-09-11
  12:39:23

  0 0

  rozumiem,że jeżeli się nie ma dzieci to trzeba z tego miasta się wyprowadzić?

 • ~jondek 2009-09-11
  12:39:40

  0 0

  maxans – ronda wprowadził prezydent Makosz, Fudali tylko się podczepił pod Jego pomysł, ale pewne jest że dzięki Fudalemu mamy w Rybniku Telewizję (na rynku).

 • ~charlie 2009-09-11
  12:40:14

  0 0

  alchemik masz mentalność na poziomie SWD zero w Tobie ambicji i rozmachu, bylejakość jest Twoją mocną stroną, skoro bylejakość popierasz. Żądam od Prezydenta odpowiedzi na pytanie dlaczego zakończył poszukiwania inwestora pod plany jakie były wcześniej na Kamień? Również przepraszam za mój głos oddany w ostatnich wyborach na Fudalego to już się nie powtórzy. Alchemik a może to Ty jesteś Kulczycki i sobie założyłeś kilka nicków i piszesz głupoty.

 • ~alka_shadow 2009-09-11
  12:43:52

  0 0

  Swoją drogą czy można rozumieć,że brak przetargu to łapówka dla Adasia? Dlaczego w gminie Marklowice z której się wszyscy śmieją można było zrobić park na miare XXI wieku?? Dlaczego na wsi w Lyskach można organizować festiwal na miare XXI wieku?? Wstyd mi jak mówie gdzie mieszkam i jak spędzać można w Rybniku wolny czas! Można iść na basen i leżeć jak śledziki, można pójść do kina i oglądać bezmyślne produkcje a i można pojeździć na lodowisku jak śledziki. Nie wiem jakimi kategoriami myśli Adam i jaką ma szkołe skończoną, bo z pewnością nie ekonomie ani zarządzanie, ale jedno wiem: wybaczcie mi,że na niego głosowałam to się więcej nie powtórzy!!! ?Cziwello jestem z Tobą!

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  12:44:19

  0 0

  charlie - w koncu piszesz do rzeczy. skoro tak lezy ci na sercu dobro tego miasta, ze az nie mozesz spac po nocach czytajac takie informacje jak ta powyzsza to zacznij w koncu dzialac. bo tych "dobrych rad" i lamentowania w komentarzach pod artykulami naprawde nikt nie bierze na powaznie. jedni sie posmieja, inni powkurzaja i tyle. ide jednak o zaklad, ze na tych wpisach sie skonczy i dalej pozostaniesz anonimowym szczekaczem. tak jak w tym slynnym powiedzeniu o karawanie :)

 • ~Santos 2009-09-11
  12:45:10

  0 0

  sam jestem bardzo ciekaw jakie wyniki przyniosłaby sonda wśród mieszkańcow Kamienia ... na próbie mysle conajmniej 1000 osób.
  a może nawet sam prezydent pofatygowałby się do kamienia i zorganizowałoby się jakąs otwartą konferencję gdzie kazdy by mogl wypytac prezydenta ? czemu nie ? jakies inne pomysly ?

 • ~mily pan 2009-09-11
  12:54:24

  0 0

  Ja sie tez zastanawiam ja to jest mozliwe ze ten WIELKI PREZYDENT RYBNIKA robi takie szemrane interesy,przeciez ta GWIAZDA otrzymala juz prawie wszystkie nagrody a tu lipa.Oj Fudali Fudali masz to jak w banku ze to ostatni rok twojej wladzy.

 • ~tommi 2009-09-11
  12:55:24

  0 0

  tylko po co, nikt a przynajmniej miasto nie ma w tym interesu żeby rozbic taką sondę, postanowiono tak a nie inaczej, więc tak będzie, przynajmniej do czasu nowych wyborów, a swoją droga dziwi mnie dlaczego macie wyłacznie do prezydenta pretensje choc to prawda że to On podjoł taką decyjze ale chyba rada miast tez ma coś dopowiedzenia na tema inwestycji, oprócz tego że przygotować nowa umowe po upływie jednego roku dla p. Kulczyka, jak dla mnie niech będzie dono park, dobrze ze wogóle coś się wydarzyło skoro każda inwestycja wirtualna pozostaje wyłącznie w swerze planów, niewiem tylko ile osób jest zainteresowanych dinozaurami, choc jak czytamy nie tylko dino park w Kamieniu zagości

 • ~trzynasty 2009-09-11
  13:08:20

  0 0

  Kolejna porażka na horyzoncie. Zobaczcie, co "biznesmen" zrobił z ośrodkiem w Stodołach. Totalna wiocha, brak dbałości o sprzęt pływający, ceny z kosmosu. Gdyby nie kilku zapaleńców ludzie w tej chwili pływaliby na kilku kajakach i tak popularnych rowerkach wodnych. A Rybnik żaglami stoi. Kto będzie odwiedzał takie "atrakcje" w Kamieniu? A i doroczna wystawa psów pewnie też zostanie wyrugowana z tego terenu. Szkoda. Gadać.

 • ~Sylas 2009-09-11
  13:11:52

  0 0

  Ale ubaw! Panie Adamie, co z tym projektem ośrodka sportowego w Kamieniu? Przecież to musiało kosztować niezły pieniądz! Ale Pan Adam udowodnił już przy okazji zwrotu dotacji na Orlika, że pieniądze tego miasta można marnotrawić w idiotyczny sposób! Gdzie realizacja tego super stadionu, basenu itd.? Chcecie facetowi oddać ośrodek na 15 lat? A jeśli za 5 lat znajdzie się inwestor na realizację poważnych projektów? Wiecie co będzie najśmieszniejsze? Ukrainie nie uda się Euro, Polsce zostanie przyznana organizacja mistrzostw w Chorzowie, Kamień zostanie wzięty pod uwagę jako ośrodek przygotowawczy dla drużyn a ktoś ten ośrodek wybierze. Już widzę oczyma wyobraźni jak Frank Lampard zabawia się z kumplami z kadry na tych żółtych kaczuszkach :)

  http://www.rybnik.pl/index.php?id=223&p=gallery,114,1313

  Panie Adamie, Pan to ma pomysły, pogratulować! Myślę, że mieszkańcy Panu podziękują, za rok :)

 • ~DarGrze 2009-09-11
  13:18:05

  0 0

  Na Smolnej piszemy o was, forumowicze ;) Zobaczcie http://www.smolna.rybnik.pl/

 • ~Santos 2009-09-11
  13:21:42

  0 0

  Pan prezydent twierdzi ze baza sportowa nie bedzie kolidować z czescia rozrywkową. a mnie zastanawia jak druzyny beda sie dostawały z hotelu na boisko ? chcąc nie chcąc sportowcy beda musieli iść przez czesc rozrywkową. Wg mnie przez ten pomysl Hossa moze wiele stracić bo kto wie czy kluby nie zrezygnują ze zgrupowań w Kamieniu...

 • ~admin 2009-09-11
  13:23:11

  0 0

  Apelujemy o przestrzeganie regulaminu dodawania opinii i o merytoryczną dyskusję.

 • ~Misiek1980 2009-09-11
  13:26:45

  0 0

  Redakcjo jesteście zwykłymi komuchami zabraniającymi ludziom się wypowiadać i ten post usuniecie bo to w waszym stylu, może inni tego nie przeczytają, ale wy będziecie wiedzieć, że rybnik.com.pl= cenzura. Brawo i dziękuję za wolność słowa

 • ~amanda 2009-09-11
  13:28:55

  0 0

  DROGA REDAKCJO!! PROPONUJE TE KOMENTARZE DAĆ POCZYTAĆ NASZEMU PREZYDENTOWI!!! MOŻE OTWORZY OCZY!!! I DOBRZE, ŻE KAŻDY MOŻE WYRAZIĆ TO CO MYŚLI!! TO SIĘ NAZYWA WOLNOŚĆ SŁOWA:):):):):)

 • ~pawelito 2009-09-11
  13:31:24

  0 0

  Właśnie, zgadzam się z redakcją - proszę o merytoryczne argumenty tylko. Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić Andrzeja i Przemka, z którymi od niedawna dojeżdżam do pracy. Aha... w związku z tym pragnę dołączyć jeszcze jeden nierealny postulat: proszę Pana Prezydenta, żeby wpłynął na PKS Rybnik, aby ten z kolei utworzył ekspresową linię autobusową do Sosnowca przez Katowice (odjazd z Rybnika o 7:15, powrót z Sosnowca o 17:00). Amen.

 • ~Smolniok 2009-09-11
  13:35:35

  0 0

  ojojojojoj Dinuśie nami rządzą: Dinuś Fudali, Dinuś Śmigielski, Ryszka, Kryszczyszynynyn. Jest bajkowo, kolorowo i kwieciście. Babajagi, Kotek w butach, jakaś stopka kurza, Guliwerek i Liliputki, brakuje tylko Power Rangers i Pokemonów. Ach... jak pięknie... o... ciuchcia będzie i złote rybki. WIELKA inwestycja godna naszego miasta. Mogę dać w gratisie od sąsiada krasnoludka. Co za wiocha

 • ~Misiek1980 2009-09-11
  13:40:14

  0 0

  Ja tylko spytałem czy władze naszego miasta myślały już o leczeniu? I napisałem, że są głupkami, można napisać, że władze podjęły głupią decyzję, ale, że są głupkami już nie? normalną rzeczą jest, że głupią decyzje podejmuje głupek a nie osoba normalna. Skoro władze podjęły taką a nie inną decyzję są głupkami i tyle, wynika z logiki. Jak myślicie co władze wymyślą na pozostałe tereny inwestycyjne? moje propozycje to na parkingu przy UM powinno się postawić Biedronkę a na parkingu na przeciwko targowiska jakiś dla odmiany supermarket, żeby nudno nie było oczywiście. Za to na Rudzie no to już KRASNAL PARK zdecydowanie, pojechać pod granicę Niemiecką kupić ze sto sztuk, za wejście 15 zł. od głowy i interes życia! oczywiście wcześniej zasypać basen i zburzyć stadion bo po co nam one?

 • ~ziupo 2009-09-11
  14:14:47

  0 0

  Do Redakcji: Tak się pisze rzetelne newsy: http://www.smolna.rybnik.pl/n/inozaur_jurajski_rpa_atrakcje_kulczycki_kamien/509

 • ~seb_glo 2009-09-11
  14:18:08

  0 0

  no nareszcie dzieci będą miały trochę radości a tak po zatym to mogli by tam kąpielisko niewielkie wybudować coś na wzór stodół bo i tak tam nie dożo ludzi chodziło

 • ~tina1964 2009-09-11
  14:21:25

  0 0

  Widze ze Pan Prezydent przed podjęciem decyzji powienien przeprowadzić referendum wśród mieszkańców co by woleli, bo myslę że zwolenników " dinozaurów" to raczej brak. Gdzy w przyszły roku rtozpoczna się wakacje, pewnie cała młodzież, dzieci - i nie tylko- przyjda Panu Prezydentowi serdecznie "podziękować", że mają wspaniały basen i mają gdzie spędzać czas. To jest żenujące ,że miasto powiatowe ma tylko jeden basen, na cały okręg. I taki wspaniały teren puścicć w " maliny" i to na 15 lat. Ja pamiętam czasy , gdy tam był basen i dobrze funkcjonował, zreszta Pan Prezydent tez te czasy pamięta. A dinozaury sa dobre tylko na obrazku i zobaczyć może tak, ale za cene 15 zł od osoby, całkowity czas przejścia może z 15 min, srednia przyjemność. I tak będzie w Kamieniu, może z ciekawości, każdy pójdzie raz i na tym się kończy. A co przez te 15 lat. Poprostu szok. GRATULACJE PREZYDENCIE POMYSŁU - TO JEST POPROSTU ŻENADA.A Panu Kulczyckiemu zycze aby nie wyjechał na tych dinozaurach razem z liliputami !!!

 • ~sponsor1 2009-09-11
  14:29:14

  0 0

  Jak myślicie co robi Fudali czytając te komentarze? Ja nie wiem, ale myślę, że powoli powinien zacząć się pakować bo przez te naście lat trochę jego rzeczy w gabinecie się zebrało i 365 dni może być za mało na pozabieranie wszystkiego. Mam jeszcze jedną nadzieję, że w Rybniku mamy wiernych i ideowych wandali, którzy nie pozostaną bierni i długo ten ośrodek nie pożyje. Goodbye and Good luck chciałoby się powiedzieć Panie Fudali.

 • ~mieszkankakamien 2009-09-11
  14:31:14

  0 0

  jestem w szoku!! szkoda tego basenu.Jeden basen na cały Rybnik i okolice to mało!(basen Ruda) ludzie leża obok siebie jak śledzie a w Kamieniu beda dinozaury i guliwery! Od urodzenia mieszkam w Kamieniu, kiedys korystalismy z basenu do czasu kiedy zostal on kompletnie zaniedbany i cicho marzylismy z rodzina ze obiekt ten bedzie odnowiony. Nie wyobrazam sobie ze nie bedzie w Kamieniu kapieliska

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  14:32:14

  0 0

  proponuje przeczytac artykul ze smolna.rybnik.pl oprocz dinozaurow bedzie tez kilkanascie innych atrakcji. wszystko jest wyszczegolnione na mapce. dzieciom na pewno te atrakcje spodobaja sie o wiele bardziej niz zapuszczony przez 15 lat osrodek. poglad na to, czy "dinozaury" podobaja sie czy nie daja setki odwiedzajacych to miejsce kazdego tygodnia. skoro inwestycja sie zwrocila, to chyba o czyms swiadczy. gdyby bylo tak beznadziejnie jak tu niektorzy pisza, to pies z kulawa noga by tu nie zagladal. basenow w rybniku jest kilka, park z dinozaurami tylko jeden. proponuje zapytac dzieci, czy wola sie kapac czy ogladac dinozaury, mozesz sie zdzwic ;]

 • ~mieszkankakamien 2009-09-11
  14:38:25

  0 0

  ~Ovis_Musimon obiekt w Kamieniu jest tak duży, że z pewnościa zmieści sie tam i basen i park Dinozaurów. A gdzie te baseny w Rybniku?

 • ~Antoni12 2009-09-11
  14:44:14

  0 0

  Już się z nas śmieją na Śląsku i nie dziwię się im, zastanawiam się czy mam się jeszcze przyznawać, skąd pochodzę http://www.tvs.pl/informacje/15910/ szok na reporterce wywołała kwota dzierżawy, ale to nic najlepiej wypowiedział się Pan Piontek normalnie jakbym słyszał Kononowicza, Cieszymy się, mieszkańcy też się będą cieszyć, będą się cieszyć bo będą sklepy i praca będzie i normalnie kur** wszystko będzie, czyli jak u Kononowicza nie będzie nic. Po prostu masakra hehehehehehe nie wierzę kładę się na tym łóżku ze śmiechu. Boże co za wstyd, chyba się jeszcze nie obudziłem hehehehehehehe ile razy spotkam na ulicy Fudalego tyle razy będę się śmiać. Po prostu wymietli, masakra hehehehehehehe.

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  14:51:34

  0 0

  mieszkankakamien - mowa o basenach krytych. czynnych caly rok, a nie tylko krotko w sezonie. poza tym proponuje zapoznac sie z pierwsza wypowiedzia w tym materiale: http://www.radio90.pl/rybnicki-park-atrakcji.html to zamyka dyskusje w temacie basenu w kamieniu. co do materialu tvs, to zwykla fuszerka i amatorszczyzna ze strony autorki, z reszta wystarczy przeczytac komentarz pod materialem.

 • ~Antoni12 2009-09-11
  14:59:33

  0 0

  Panie Kulczycki śmieją się z pana, pan to nawet grubą rybą nie jesteś, jakaś płotka zwykła, ale można napisać, że to fuszerka. Jest Pan dla mnie nikim ot i tyle, zwykły ubecki karierowicz i niech się pan nie zasłania głupim nickiem bo to nic nie pomoże.

 • ~ 2009-09-11
  14:59:56

  0 0

  Społeczeństwo Rybnika to nie tylko 20 flustratów wypowiadających się na tej stronie Rybnik liczy 140 000 mieszkańców i większość tak szczerze ma głęboko gdzieś ten basen nawet nie wie jak tam dojechać a Adam Fudali ma wielu zwolenników i to że obrażacie go tutaj raczej nic nie zmieni

 • ~mieszkankakamien 2009-09-11
  15:03:59

  0 0

  ~Ovis_Musimon hmmm baseny kryte chyba nie o to Nam chodzi:) czytając plan zagospodarowania ośrodka nie ukrywam, że zapowiada się ciekawie - te opowiesci o kolorowych postaciach z bajek i domkach na kurzych łapkach..... zobaczymy:) Problem z wodą ..... hmm.. czyżby problem nie do rozwiązania? pożyjemy zobaczymy:) PozdROWienia

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  15:07:04

  0 0

  Kulczyki ma na pewno lepsze rzeczy do roboty niż siedzenie caly dzien i odpisywanie na glupie komentarze. ja sie moge bez problemu ujawnic, ale nie mam zamiaru wychodzic przed szereg, bo dobrze wiem, ze zaden z was krzykaczy-krytykantow nie ma na tyle jaj, zeby zrobic to samo. skoro biznesmen, ktorego stac na inwestycje w Kamieniu jest plotka to kim ty jestes Antonii? planktonem?

 • ~mieszkankakamien 2009-09-11
  15:09:14

  0 0

  ~Ovis_Musimon obiekt w Kamieniu jest tak duży, że z pewnościa zmieści sie tam i basen i park Dinozaurów. A gdzie te baseny w Rybniku?

 • ~Antoni12 2009-09-11
  15:20:38

  0 0

  Nie ma sprawy, powiedz tylko kiedy i gdzie i na pewno się pojawię, zaproś jeszcze pana Kulczyckiego i Fudalego bo ta rozmowa będzie dotyczyć tego co zrobili z Kamieniem. Przekliniak nie wiem czy mówi Ci coś liczba 52 a właściwie 52% to ostatni wynik tego niemrawego prezydenta i zapewniam Ci, że zwolenników mu nie przybyło a wręcz odwrotnie.

 • ~KusterMaster 2009-09-11
  15:22:16

  0 0

  Jak powstała jedna biedronka to później gdzie się dało PKS itp itd. po plazie zaraz to samo obok - focus potem straż miejska potem dinozaury.... strasznie słabe zarządzanie inwestycjami !!!!! ale jak ktoś napisał MY demokraci nic nie zmienimy musimy się tylko przyglądać i śmiać bo tylko tyle możemy.

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  15:28:00

  0 0

  wystarczy, ze napiszesz tutaj ile masz lat, gdzie pracujesz i co takiego zrobiles dla rozwoju Rybnika, ze masz moralne prawo krytykowac tych, ktorzy cos robia. oczywiscie nie liczac wpisywania przepelnionych troska o nasze miasto komentarzy ;]

 • ~Antoni12 2009-09-11
  15:31:06

  0 0

  Jesteś chory. Prezydent został wybrany i podlega mieszkańcom i każdy mieszkaniec ma prawo wyrazić opinię i skrytykować tego prezydenta jeśli tego nie rozumiesz to z myśleniem nadajesz się do poprzedniej epoki. Jednak prezydent i ten pseudo biznesmen boją się konfrontacji z mieszkańcami dlatego o żadnym spotkaniu nie będzie mowy.

 • ~myszkaa 2009-09-11
  15:34:49

  0 0

  ~Ovis_Musimon krytykować może każdy, wszędzie i zawsze. Czy aby krytykować jakiś film trzeba być reżyserem lub aktorem? Jeżeli tak myślą osoby które biorą się za modernizację Kamienia to gratuluję. Przez rok będą tłumy, bo jak ktoś już tu napisał - ciekawość ludzka rzecz. Po trzech latach będzie pustka i pretensje związane z marnowaniem terenu. Wystarczyło wybudować tam parę boisk do piłki nożnej i koszykówki (takich jak na Orliku), jakiś skatepark, amfiteatr przystosowany do organizacji dużych imprez. Ludzi było by pełno a ośrodek by żył każdego dnia od rana do wieczora. Po jakimś czasie znalazłby się z pewnością inwestor na budowę aquaparku.
  A tak przez 15 lat dinozaury :)

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  15:37:25

  0 0

  jestem chory jak czytam taka 'konstruktywna krytyke' pelna plotek, zer i ubeckich karierowiczow. zaproponuj swoje rozwiazania, wykaz sie inicjatywa, zamiast produkowac takie zgorzkniale wpisy, ktore nic nie wnosza. najlepiej jakby kamien niszczal przez kolejne 15 lat, zeby tacy jak ty nie mieli na co narzekac.

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  15:39:51

  0 0

  dinozaury i kilkanascie innych atrakcji. myszka, odsylam kolejny raz do artykulu na stronie smolna.rybnik.pl pozdrawiam

 • ~ 2009-09-11
  15:40:03

  0 0

  Antoni12 ale co ty chcesz człowieku od tego Biznesmena to zle że chce inwestować?On wydzierżawił ten teren za zgodą władz mogli mu nie dawać,najlepiej krytykuj każdego kto chce inwestować w nasze miasto

 • ~ 2009-09-11
  15:41:13

  0 0

  A ten koleś zerem nie jest jeśli ma tyle kasy.Ciekawe co ty w życiu osiągłeś

 • ~KusterMaster 2009-09-11
  15:42:33

  0 0

  Zwierzyniec - Muflon kłóci się z Myszą o Dinozaury... ;p porażka

 • ~IS 2009-09-11
  15:47:58

  0 0

  Skala inwestycji mnie poraziła... :-)))) Mini ZOO - kilka baranów, koza, struś, paw itp. MiniGolf - parę dołków, kilkanaście kijów, parę przeszkód z betonu, Park Jurajski - parę plastikowych tandetnych jaszczurek o których nawet dzieci mówią "kicha", pięć kajaków, wózek akumulatorowy z wagonikiem jako kolejka parkowa, plus stragan z popcornem i watą cukrową. Chapeau bas p. Kulczycki - to idealny pomysł jak nabić kapsę prawie nic nie inwestując.

 • ~ziupo 2009-09-11
  15:51:36

  0 0

  Generalnie szkoda terenu na takie coś, ale jeśli już jest, to niech inwestor się postara i zupełnie odmieni wygląd tamtych terenów, bo jeśli po prostu wniesie tam te zabawki, a zostawi podłoże [trawa, chodniki] i nieckę basenu w takim stanie w jakim jest obecnie, to to będzie po prostu biednie wyglądało. Można pomyśleć nad wyrównaniem terenu, zasianiu nowej trawy, wybudowaniu chodników i doprowadzenia do porządku okolic po byłym kąpielisku. W końcu robi to niejako dla siebie. Boję się tylko, że wszystkie te atrakcje zostaną chaotycznie porozrzucane i tyle. Przekliniak, Ovis_Musimon - niestety, ale Kulczyckiemu brakuje warsztatu polonistycznego i PR'owego, a do tego przejawia pewien brak kultury i poszanowania dla klientów i mieszkańców miasta. Rozumiem, że mogło go ponieść, ale na takiej konferencji trzeba wypowiadać się dyplomatycznie, z rozwagą i umiejętnie dobierać słowa - po prostu PR. "Jak są tacy mądrzy, niech dadzą gotówkę na stół i pokażą co potrafią – wtórował prezydentowi Kulczycki.".

 • ~werkk 2009-09-11
  15:53:56

  0 0

  Napiszcie mi kto to jest ten Kulczyk przedsiębiorca ale czego tych jaszczurek?

 • ~IS 2009-09-11
  15:58:04

  0 0

  Skala inwestycji mnie poraziła... :-)))) Mini ZOO - kilka baranów, koza, struś, paw itp. MiniGolf - parę dołków, kilkanaście kijów, parę przeszkód z betonu, Park Jurajski - parę plastikowych tandetnych jaszczurek o których nawet dzieci mówią "kicha", pięć kajaków, wózek akumulatorowy z wagonikiem jako kolejka parkowa, plus stragan z popcornem i watą cukrową. Chapeau bas p. Kulczycki - to idealny pomysł jak nabić kapsę prawie nic nie inwestując.

 • ~ 2009-09-11
  15:58:28

  0 0

  Posieje nową trawe i dziki mu ją zryją zaraz chyba że je wyłapie i w mini zoo umieści

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  15:59:15

  0 0

  IS - podaj lepiej numery najblizszego losowania lotto skoro juz masz ta swoja szklana kule, w ktorej tak wyraznie widzisz przyszlosc :)
  ziupo - jak widac mozna krytykowac zachowujac kulture wypowiedzi i przedstawic przy okazji swoje sugestie, a nie tylko mieszac z blotem. reszta powinna brac przyklad, chociaz sadze, ze ten poziom jest dla paru osob niedostepny.

 • ~Antoni12 2009-09-11
  16:03:44

  0 0

  Ja mam pretensje przede wszystkim do prezydenta, że na takie coś pozwolił, wołałbym żeby przez dwa albo trzy lata ośrodek stał jak stoi a w tym czasie szukać prawdziwego inwestora, skoro robi się plany za które płaci się kilkaset tysięcy złotych trzeba wiedzieć, że są inwestorzy, jestem pewien, że taki by się znalazł a teraz głupia rada miasta przegłosuje dzierżawę na 15 lat i gówno wyjdzie z projektów, Fudalego nie będzie a dinozaury zostaną. Co do "inwestora" (chyba za duże słowo w odniesieniu do tego pana) nie wie nawet ile zainwestuje pieniędzy, hahahaha tak mini zoo za 3 lata, mini golf za x lat, będą dinozaury i nic więcej. Przygłupy z rady miasta jak pan Piontek, którzy się wysłowić nie mogą, nie wiem jakie szkoły kończył ten pan, coś czuję, że na podstawówce zakończył swoją edukację teraz przegłosują dzierżawę na 15 lat, pewnie nie wiedzą, jak oceniają tą "inwestycję" mieszkańcy bo sądząc po takim leśnym dziadku nie wie co to internet a głupio się wypowiada nie dosyć, że bez sensu to jeszcze poziom stylistyczny tej wypowiedzi na poziomie przedszkolaka.

 • ~ziupo 2009-09-11
  16:08:15

  0 0

  Przekliniak - wątpliwe żeby Pan Kulczycki miał już na start te 2mln i mógł je lekko wyłożyć z kieszeni, tak jak to zaproponował na konferencji. Gdyby tak było, to opisaliby go dawno w Wproście i Forbsie ;) Zapewne będzie się posiłkował kredytem, ale ja nie mam nic przeciwko. Ważne, żeby to zrobił schludnie. Jeśli będzie czysto, ładne i kolorowo, to nie będzie tak razić w oczy. Mi brakuje tam raczej czegoś dla starszej młodzieży, np gokartów [prawdziwych], terenu do gry w paintballa [wiem wiem, jeden mamy] albo ASG.

 • ~Dawidddddddd 2009-09-11
  16:08:21

  0 0

  W tym miejscu powinien być park, baseny nie basen bo miejsca jest dość na kilka basenów. Mogły by się pojawić np tor do jazdy na wyczynowych rowerach, obok jest przecież dobrze prosperujący paintbal.... wiec jest gdzie sporty tam uprawiać. ( da się jak ktoś chce) do tego boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki plażowej, miejsca na grilla, ogniska. Domki letniskowe do wynajęcia, tereny do uprawiania jogingu, ścianka wspinaczkowa z prawdziwego zdarzenia... Pomysłów jest ogrom... Nie trzeba wszystkiego robić na raz. Prawda jest taka, że Kamień jest ofiarą nieudolnej polityki prezydenta który pieniądze ładuje w kanalizacje zapominając o całej reszcie. jak się do tego doda dług jaki ma Rybnik to wychodzi czemu łatwiej się za grosze pozbyć, niż próbować odnawiać. Może powinniśmy pomóc tym nieudacznikom w Urzędzie podpowiedzmy co można tam zorganizować zamiast kilku zabawek i pseudo inwestora.. Pozdrawiam

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  16:10:35

  0 0

  ...napisał ktoś, kto nawet nie potrafi poprawnego stylistycznie zdania napisać. gdzie w pierwszym zdaniu masz podmiot i orzeczenie panie wykształcony? :) cytuje: "Ja mam pretensje przede wszystkim do prezydenta, że na takie coś pozwolił, wołałbym żeby przez dwa albo trzy lata ośrodek stał jak stoi a w tym czasie szukać prawdziwego inwestora, skoro robi się plany za które płaci się kilkaset tysięcy złotych trzeba wiedzieć, że są inwestorzy, jestem pewien, że taki by się znalazł a teraz głupia rada miasta przegłosuje dzierżawę na 15 lat i gówno wyjdzie z projektów, Fudalego nie będzie a dinozaury zostaną." Dawno nie widziałem zdania tak wielokrotnie złożonego :))))

 • ~offensywa 2009-09-11
  16:15:16

  0 0

  Super inwestycja, chętnie zobaczę jak piłeczki siadają w dinozaury. Stokrotne dzięki dla inwestorów i władz za taką możliwość

 • ~IS 2009-09-11
  16:19:50

  0 0

  Ovis_Musimon, może juz zapomniałeś, ale wybieramy ludzi do zarządu miasta po to aby czynili to miasto takim jakim chcielibyśmy je widzieć. Więc Waszym zas...nym obowiązkiem jest wsłuchiwać się w nasze opinie. Nie płacimy Wam (Wasze pensje to nasze podatki) abyście szli po najmniejszej linii oporu i wyjmowali z kapelusza takich Kulczyckich. A już pisanie: "jak jesteście tacy mądrzy to sami znajdźcie inwestora na aquapark" to szczyt bezczelności. To właśnie Wam płacimy za to żebyście go znaleźli. Ale spoko, dalej będziemy sobie jeździć do Tarnowskich Gór, Pawłowic lub Gorzyc. Ja rozumiem że Rybnik przy tamtych lokalizacjach odpadł w przedbiegach i nie miał żadnych szans :-))))))))))))))

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  16:23:30

  0 0

  jesli myslisz, ze jestem urzedasem to sie mylisz. pieniadze, ktore zarabiam nie pochodza z twoich podatkow, wiec mozesz spac spokojnie. najwazniejsze, ze w kamieniu po 15 latach w koncu zaczyna sie cos dziac. jesli RPA bedzie dobrze prosperowal, to otworzy furtki dla kolejnych inwestycji, proste.

 • ~Antoni12 2009-09-11
  16:26:31

  0 0

  To, że nie widziałeś nie oznacza, że nie istnieje, na Syberii też nigdy nie byłem a nie będę twierdzić, że nie istnieje. O czym my w ogóle mówimy tego miasta już nie ma, było wielkie SR a zostało marne SRB albo co gorsza SWD bez ambicji, polotu, wiary w sukces. Nie ma nic, normalnie Kononowicz coraz bardziej do tej sytuacji mi pasuje.

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  16:32:12

  0 0

  wartosciowanie ludzi i ich ambicji na podstawie miejsca ich zamieszkania mowi wszystko na twoj temat. twoja ambicja jest anonimowe uzewnetrznianie swoich uprzedzen? zalosne. moja dyskusja z toba konczy sie w tym miejscu. mieszkam w scislym centrum rybnika od urodzenia, tak swoja droga, wiec mozesz sobie darowac swoje dywagacje, do ktorych az sie pewnie palisz. nie pozdrawiam.

 • ~sponsor1 2009-09-11
  16:35:00

  0 0

  Banda darmozjadów i nic więcej, co do wypowiedzi Ovis_Musimon to Ty jesteś prawdziwy Ovis Musimon nic dodać nic ująć, nie pasujesz do tego miasta, mentalnie jesteś na poziomie Wodzisławia, byle co się im rzuci to biorą. Jesteś byle jaki i nic więcej, podobnie jak cała ta inwestycja. Zero odwagi w poczynaniach, szybko, szybko niech ktoś to kupi bo co to będzie? uf udało się mamy cudowny park nareszcie. Na prawdę jakbym słyszał SWD. Jesteś nijaki.

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  16:39:41

  0 0

  kompleksy wylaza uszami, tylko SWD i SRB. zmiencie plyte panowie :)

 • ~sponsor1 2009-09-11
  16:43:31

  0 0

  Możesz mieszkać w centrum możesz nawet sobie rozbić namiot na rynku a i tak mentalnie będziesz na ich poziomie. Nie ma co z Tobą dyskutować bo i tak nie dojdziemy do porozumienia masz inne cele i łatwo zaspokoić Twoje potrzeby, nie pasujesz i już. Ludzie w tym mieście mają nieco inną mentalność.

 • ~ 2009-09-11
  17:06:37

  0 0

  Kulczycki=rondo music

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-11
  17:08:50

  0 0

  osmieszaj sie dalej takim kretynskim gadaniem specjalisto od rybnickiej mentalnosci. proponuje stworzenie potretu psychologicznego typowego rybniczanina, oczywiscie popartego konkretnymi przykladami. na pewno kazda lokalna gazeta to opublikuje. do dziela mistrzu

 • ~pawelito 2009-09-11
  18:37:53

  0 0

  W związku z tym, że jest tak wiele postów i trudno się tu odnaleźć, chciałbym jeszcze raz pozdrowić moich kolegów, z którymi dojeżdżam do pracy: Andrzeja i Przemka. Andrzeju i Przemku, pozdrawiam. Życzmy sobie, żeby uruchomili tę ekspresową linię do Katowic i Sosnowca. Amen.

 • ~ntp 2009-09-11
  18:59:29

  0 0

  debile, narzekac kazdy potrafi, ale jak juz ktos co zaczyna robic to od razu zawistne pieski szczekac zaczynaja. poczekajcie moze najpeirw na efekty, a potem krytykujcie.

 • ~charlie 2009-09-11
  19:14:46

  0 0

  Tylko, że potem to już będzie za późno bo czasu się nie cofnie. Zaufałem Prezydentowi a on mnie zrobił w chu** obiecał sport_market a dał mi dinozaury. M.in dlatego na niego głosowałem, widać, że z obietnic wywiązuje się jak Peło pseudo liberalna partyjka. Powinien teraz przeprosić ludzi, że nie dotrzymał słowa.

 • ~mily pan 2009-09-11
  19:31:13

  0 0

  Cos mi sie wydale ze Fudali upieksza Rybnik pod tych SWD czy SRB im sie bedzie podabalo, wiocha zawsze lubila takie atrakcje.

 • ~mily pan 2009-09-11
  19:47:19

  0 0

  wydaje

 • ~ 2009-09-11
  19:55:38

  0 0

  Pan Prezydent Fudali i jego klika i tyle sprzedać wszystko za bezcen i pogrzebać możliwość inwestycji na lata a Dino-land jedna wielka klapa 15 minut i po zwiedzaniu za 15 zł czyli mega drogo a teraz będzie jeszcze drożnej naco komu figurki Panie Kulczycki a te ceny to zoo kosztuje 12 zł a utrzymanie zwierząt to dopiero koszty. Moja propozycja do" Mam talent" w TVN mieszkańcy Rybnika i jak zaparkować w mieście po zlikwidowaniu kolejnego parkingu- to dopiero trzeba mieć talent. Inwestor był specjalnie utrzymywany w tajemnicy żeby inni nie mogli dojść do głosu i nie dopuścić do takiej inwestycji, przetargu nie było więc trochę to podejrzane. Może i się mylę ale poco ta tajemnica i tajemniczy inwestor proszę to wytłumaczyć mieszkańcom!

 • ~ 2009-09-11
  19:57:36

  0 0

  Pan Prezydent Fudali i jego klika i tyle sprzedać wszystko za bezcen i pogrzebać możliwość inwestycji na lata a Dino-land jedna wielka klapa 15 minut i po zwiedzaniu za 15 zł czyli mega drogo a teraz będzie jeszcze drożnej naco komu figurki Panie Kulczycki a te ceny to zoo kosztuje 12 zł a utrzymanie zwierząt to dopiero koszty. Moja propozycja do" Mam talent" w TVN mieszkańcy Rybnika i jak zaparkować w mieście po zlikwidowaniu kolejnego parkingu- to dopiero trzeba mieć talent. Inwestor był specjalnie utrzymywany w tajemnicy żeby inni nie mogli dojść do głosu i nie dopuścić do takiej inwestycji, przetargu nie było więc trochę to podejrzane. Może i się mylę ale poco ta tajemnica i tajemniczy inwestor proszę to wytłumaczyć mieszkańcom!

 • ~wiatraczek 2009-09-11
  20:06:25

  0 0

  amanda, chyba faktycznie na tych studiach to niewiele przynajmniej Ciebie nauczycli. Prezydenta nam nikt nie daje, sami sobie go wybraliśmy. Więc to jaki będzie ten kolejny zależy również od Ciebie, a nie od tych, którzy nam go dadzą.
  Poza tym proszę, nie krzycz.

 • ~kliknij_tutaj 2009-09-11
  20:25:40

  0 0

  Najpierw prezydent nie pozwala otworzyć dodatkowej drogi na kamień , która ułatwiła by pewne sprawy.
  Teraz prezydent pozwala na taką głupote - przez pierwsze dwa lata aby dostac się do kamienia trzeba będzie rowerem jechać aby ominąc korki- bo każdy będzie ciekaw cóż to jest- a dlaczego? bo przecież drogi przez las nie można było zbudować. (chociaż pewnie na proźbe pana K. owa droga powstanie.)
  poźniej? zniknie zainteresowanie bo domyslam sie że ceny bedą wiele wiele wyższe niż w obecnymn parku dinozaurów, a tego typu przedsięwzięcie jest dla rodzin z dziećmi- które nie bedą sobie mogły pozwolić na koszty rzędu 40zł/os conajminej tydzień w tydzień.
  i przez kolejne lata ( do końca obiecanych 15stu) dinozaury będą stały i sie uśmiechały starością do znikomej liczby odwiedzających.

  Panie Kulczycki, jest pan niesamowicie bezczelny, to że ma pan środki na to by " rzucić pieniądze na stół" i pewne znajomości które ułatwiły panu to rzucanie nie oznacza iż jest pan lepszym człowiekiem od innych. owszem ludzie nie mają pieniędzy ale znają wartość swoich ziem a pan chce zrobić jakiś cyrk z naprawde dobrego miejsca na porządny projekt. I do tego jest pan oburzony że ludziom sie nie podoba pana "genialny" pomysł. należało sie liczyć z tego typu opiniami, bo pana dinopark furory raczej nie zrobił. kolejne figurki? żenua.

 • ~wiatraczek 2009-09-11
  20:31:48

  0 0

  Ovis, jeśli rzeczywiście dinozaury się zwróciły (czyżbyś był tym młodzieńcem oprowadzającym wycieczki?) to tylko i wyłącznie ze względu na cenę. Poza tym wcześniej na miejscu dinozaurów w Stodołach był plac zabaw i nagle się "zbył". I śmieszne trochę są te worki nylonowe przytwierdzone do płotu od wewnątrz, bo nie daj Boże, ktoś za darmo przez dziurę w płocie podejrzy...
  a Już szczytem zdzierstwa jest koszmarny dionozaur, na którym można pojeździć za jedyne 5zł, mimo, że wcześniej się wydało kupę kasy na bilety. Ceny na stoisku z gumowymi zwierzakami też z kosmosu. Ale za to można napisać, że inwestycja się zwróciła...

 • ~Monique A. 2009-09-11
  20:37:40

  0 0

  no właśnie dafi ... bilet do zoo kosztuje 12 zł i są tam też dinozaury a ponadto wiadomo, zoo. Cały dzień zwiedzania za 12 zł dla dzieci 6zł ! a tu 15 zł dzieci 10 zł i ... 20 min oglądania. Sama dałam się narżnąć na te dinusie i więcej za to nie zapłacę.
  Tak samo mnie ciekawi po co było tyle mowy o tajemniczym inwestorze a potem ... takie wielkie nic, plastikowe budki. Lepiej już można było nic nie mówić niż się ośmieszać tajemniczością i "atrakcją na miarę całego śląska". A ten rzecznik prasowy pana Kulczyckiego to sam chyba nie wie o co biega... no ale jaka atrakcja taki i rzecznik :]

 • ~qbert 2009-09-11
  20:52:09

  0 0

  Och malkontenci, moim zdaniem dobrze, że tam coś powstanie bo póki co to w sumie NIC :). Kwaczecie basen basen a ja pamiętam jak był basen- masa ludzi tylko gadało zamknijcie to g**no bajoro co żaby tam pływają :). Ktoś tu płacze- toż to nie będzie miejsca na imprezy (to spójrz na "smolną" ja tam widzę miejsce na imprezy wyznaczone w planie. Ktoś inny- dinozaury z plastiku/metalu, a ja tam byłem i jakoś mi się wydaje, że one z czego innego. Ktoś, że nikt tam nie chodzi- o ile się orientuje to ludzi tam co dzień masa,a że wy tam raz pójdziecie, lub wcale to nic ja tam ludzi z Łodzi i Piotrkowa Tryb. spotkałem co przyjechali obejrzeć i wiecie co? Mało, że się podobało to taniej niż w innych podobnych,a i dinozaury bardziej ruchawe :). Z czasem się to bardziej rozbuduje koszty pewnie to i tak nie małe będą (myślę, że końcowy koszt takiej akcji w ciągu kilku lat to pewnie sporo więcej niż 2mln),a z tego co wyczytałem to dzierżawa rzędu 3tys to tylko 1 rok na rozkręcenie więc nie płaczcie. Jeśli tak wam się nie podoba to ruszcie wasze 4 litery wymyślcie coś i przeprowadźcie taką inwestycje sami, a zobaczycie ile się krzykaczy znajdzie. Zresztą jeszcze się taki nie urodził coby ... Myślę, że ocenimy dopiero jak powstanie, a póki co to czekać nam zostaje. Teren i tak jest tylko dzierżawiony więc jakby co to zawsze można oprotestować i liczyć na odebranie.

 • ~qbert 2009-09-11
  20:55:17

  0 0

  A co do pięknych planów zagospodarowania to, jak widać, były one nierealne nawet dla 1500set ludzi z naszego województwa, którzy zarabiają miesięcznie ponad 1 mln pln. Widać gra niewarta świeczki. Musimy się pogodzić z tym, że dzisiejszy świat, niesty, ale opiera się na pieniądzu i nikt nie ma ochoty inwestować w nierentowne projekty.

 • ~charlie 2009-09-11
  21:03:53

  0 0

  qbert kolejny młot. Kto Ci powiedział, że inwestor musi być ze Śląska. Miasto miało jechać na targi m.in do Monachium czy Canne o ile dobrze pamiętam, promować te tereny. Kolejny z myśleniem zaściankowym bo w Rybniku nie można a właśnie, że można! ludzie wyśmiewali Fudalego kiedy mówił o centrach handlowych, gdzie w Rybniku takie coś, na takiej prowincji, gdzie w Rybniku kampus uniwersytecki, z takim myśleniem to wiesz gdzie? SWD przyjmie Cię z otwartymi rękoma. Fudali się wystraszył, że w ciągu roku nie uda mu się znaleźć inwestora i że ludzie na niego nie zagłosują no to znalazł Kulczyckiego, i najlepiej na tym nie wyjdzie.

 • ~qbert 2009-09-11
  21:19:51

  0 0

  charlie01 ja myśle, że Rybnik ma jakieś miasta partnerskie za grabanicą, info było na stronie i to nie krótko,coś tam wygrało i jest o nim głośno. Rybnik jest miastem kojarzonym nie tylko w Polsce, ale z tego o czym sam się przekonałem też w krajach sąsiadujących i nie tylko... Jedno małe "ale" - widocznie jesteśmy za małą wioską(mówię o całym czyli SR razem z SRB w waszej nomenklaturze) i zbyt mało atrakcyjną, żeby przyciągnąć kapitał rzędu tych 10, 20 czy 100 mln czy ile by tam trzeba było na wybudowanie tego projektu wraz z oczyszczalnią, a może po prostu nikomu nie udało się wpaść na pomysł jak przyciągnąć taki kapitał. Jesteście taacy mądrzy i wszystko wiecie najlepiej to zamiast narzekać to rzućcie jakieś poważne pomysły jak ściągnąć takie pieniądze do naszego miasta, a nie narzekajcie, bo tyle to potrafi każdy. Pan Kulczycki ma przynajmniej jaja żeby robić to co wymyślił, podejmuje to ryzyko, a czy kogoś z nas stać na to? Czy ktoś z nas ma dość siły przebicia? jeśli charlie01 masz kase, pomysl i jaja to działaj- myśle że wszyscy cie poprzemy , albo nie :)

 • ~Vario 2009-09-11
  21:28:18

  0 0

  Jaki Inwestor - taka inwestycja. Mało tego wszystkiego dzierżawa na rok za 3000 zł - Jedna wielka Mafia jak dla mnie. wole do Chorzowa sie wybrac mam dinozaury, zoo i mini zoo za 12 zł i ile frajdy ;)

 • ~sfjenty 2009-09-11
  21:58:18

  0 0

  Wszystko spoko tylko ten czynsz maly. Zeby bylo chociaz tak 3150 zl na rok no ale to sfera marzen... Cieszmy sie z tych 3000 na rok bo po 15 latach uzbiera sie 45000 a za to to juz mozna pare przystankow pomalowac :D:D:D

 • ~Wojtek 2009-09-11
  23:18:54

  0 0

  Jeszcze niedawno szukałem działki budowlanej w Kamieniu... jak dobrze, że nie znalazłem. Ovis_Musimon: gołębie na rynku są większą atrakcją dla dziecka, niż ten "wspaniały" Dino Park. No i za darmo!

 • ~Max 2009-09-11
  23:36:28

  0 0

  ....Haha!!Normalnie smiech mnie bierze.......Nawet czytać sie tego nie chce co piszecie......3 tys PLN.....A ile zapłaciły markety Real,Lidl i inne???A wy sie czepiacie człowieka, który chce coś zrobić w Rybniku...No pewnie zaorać Kamień i zasadzić brzozy energetyczne!!hahah......No dajcie już dupie siana!!Jest dobze, że coś sie dzieje!!Zobaczycie, że połowa wojewódzctwa śląskiego i opolskiego przyjada zobaczyć RPA!!A ty diskopolo chyba jesteś malutkim dzieciątkiem, skoro wiesz co bawi dzieci!!Haha!!!Oj,sama wieś....Pa

 • ~keram 2009-09-12
  00:12:09

  0 0

  Z jednej strony dobrze, że cokolwiek się tam będzie działo i z pewnością jest dość miejsca, żeby wprowadzić tam dinusie, osiołki itp. Z opisu wynika, że inwestycja będzie rozłożona na lata czyli pewnie w dużej mierze kolejne atrakcje będą robione z pieniędzy zarobionych na już istniejących. W sumie wychodzi niezły zysk przy stosunkowo małych inwestycjach. Patrząc na zainteresowanie dinozaurami nad zalewem to dla inwestora to wręcz pewny zysk. Obawiam się bylejakości i tandety (patrz nad zalewem) - dzieciom będzie się i tak podobało, a rodzice popłaczą, ale zapłacą. Ciekaw jestem jak będzie z utrzymaniem części ogólnodostępnej (darmowej), bo jak znam życie to okaże się, że na drogi, chodniki, latarnie itp. elementy pomiędzy poszczególnymi atrakcjami i tak wyłoży miasto (choć mogę się mylić). Z mapek wynika, że część sportowa będzie mocno ograniczona i to jest chyba jeden z największych minusów - przykładowo kryte korty tenisowe na pewno znalazłyby wielu amatorów, a i otwarte w lepszym stanie przyciągnęłyby klientów. Poza tym jednym z atutów Kamienia była zawsze przestrzeń - miejsce gdzie można rozłożyć koc, pograć w piłkę, paletki, ogólnodostępne boiska, place zabaw - teraz pewnie wszystko zabiją deskami jak nad Zalewem. A brak basenu to oczywiście wstyd. Jakie by tam atrakcje nie były to basen jest zdecydowanie bardziej potrzebny, ale nie można na nim tak łatwo zarobić... Można by się zastanowić nad partnerstwem pp, ale czy to kogoś obchodzi?

 • ~ROW_MiSiEk 2009-09-12
  03:45:10

  0 0

  Ludzie, czy wy nie potraficie czytać?? Autor artykułu napisał: "Za pierwszy rok dzierżawy Bogdan Kulczycki zapłaci miastu jedynie 3 tysiące złotych"... Posunięcie bardzo dobre ze strony miasta: i tak dostanie 170tyś pln, a przynajmiej w pierwszym roku dla troche ulgi inwestorowi którego czekają i tak nie małe inwestycje. To się nazywa wychodzić naprzeciw inwestucją w mieście. Podyskutujemy jak podany zostanie koszt dzierżawy na kolejne lata...

 • ~werkk 2009-09-12
  07:17:58

  0 0

  Te wielkie inwestycje to postawienie Chińskiej tandety, lokomotywa dla dzieci, 2 huśtawki sprowadzenie kozy paw i 3 gołębie

 • ~sfjenty 2009-09-12
  09:02:41

  0 0

  ROW_Misiek no to napisz mi ile bedzie placil pozniej? Dziwne ze ustawa ma gwarantowac 15 lat dzierzawy ale nie pisza nic o czynszu za te lata tylko za pierwszy. Pomysl na biznes jest super. Sam myslalem o mini zoo i juz sie za ziemia rozgladalem. Znalazlem w Czernicy z zabudowaniami ale koszt dzialki plus remont budynkow i budowa zagrod dla zwierzat troche mnie przerazily (okolo 600000). Nie wpadlem na to, ze zamiast kupowac moge poprosic Fudaliego o Kamien :D:D

 • ~ 2009-09-12
  09:26:30

  0 0

  DLA MNIE PORAŻKA! TOTALNA! TAKI TEREN NA TAKI SZIT! BEZ SENSU!

 • ~ROW_MiSiEk 2009-09-12
  10:49:44

  0 0

  ~sfjenty: Nie wiem ile będzie płacił i liczę,że będzie to rozsądna kwota. Tymczasem chodziło mi oto,że wielu to wypowiadających się nie czyta dokładnie... I tak właśnie jak też napisałeś, na początek potrzebna jest nie mała kasa, więc myśle,że tylko i wyłącznie dla tego na pierwszy rok czynsz jest symboliczny. Teraz pozostaje już wszystko w rękach naszych ranych, w końcu myślę,że po coś ich wybieramy, a nie tylko po to, aby negowali te czy inne decyzje... Pozdrawiam i mam nadzieje,że kolejne wątki na ten temat będą bardziej nas łączył. Póki co, plus za chęci podjęcia inwestycji innej niż handel w tym mieście. Życze, aby dla wszystkich okazał się to dobry pomysł, który będzie się rozwijać :)

 • ~charlie 2009-09-12
  11:21:27

  0 0

  Ile tu się pojawiło zaściankowości rodem z SWD, wsioków łatwo zaspokoić nie ma co. Ja w tym wszystkim znalazłem jeden plus, ten koleś wyniesie się z nad zalewu, znowu będzie cisza i spokój, będzie można iść z dziewczyną na spacer. Podobnym inwestorem mogłaby być przekupka z bazaru, nie widzę różnicy, koleś zna się na gitarach i perkusji, chce być wielkim Kulczykiem. Przypomina mi jakiegoś cinkciarza, zwykłego hochsztaplera i karierowicza rodem z "Nikodem Dyzmy". Hehe "inwestor" taaaaa a ja baletnica z Teatru Bolszoj miło mi.

 • ~ 2009-09-12
  11:41:41

  0 0

  Zastanawia mnie tylko czy on na tym zarobi.Jeśli to będzie atrakcja typu Dino Park to klientów tam będzie miał jednorazowych przyjdą zobaczą i nie będą wracać.Zatrudnienie znajdzie 40 osób doliczyć koszty związane z zatrudnianiem ludzi to około 100 000 na miesiac mu wyjdzie.Ogromne rachunki za prąd za wode.Podatek od nieruchomości hmm wie co robi chyba wkońcu jest biznesmenem.Też mi troche żal tego miejsca bo można było spokojnie pochodzić sobie zrobić Grilla wstęp nic nie kosztował.Ale trzeba iść do przodu jeśli nie było szans na reanimacje upadłego basenu.

 • ~aabb 2009-09-12
  12:03:52

  0 0

  Zazdrość ci dupe ściska charlie że ktos ma kase i inwestuje w kamieniu. Krytykuj dalej ludzi z SWD, SRB itd bo tylko incognito mozesz to robic. Pewnie zostałeś parę razy upokorzony i leczysz kompleksy...
  Zaraz... "incognito"... hmm...daj znać niedorozwinięty chłopczyku czy znasz takie słowo:)))) i zrozumiałeś mój tekst - tzn czy przeczytałeś ze zrozumieniem.:]]]

 • ~Wojtek 2009-09-12
  12:10:27

  0 0

  sfjenty: Znajdź sobie teraz jakiś miejski teren, idź do Fudalego i powiedz, że chcesz za dzierżawę płacić 3000 rocznie. Nie będzie mógł odmówić. Mini ZOO to dużo lepszy pomysł niż jakieś gipsowe krasnale-giganty i łowienie ryb w basenie. Wielkie szczęście, że zamiast Plazy i Focusa nie powstały jakieś targowiska któregoś z lokalnych "biznesmenów", pewnie było blisko. Zazwyczaj nie uczestniczę w wyborach prezydenta miasta, ale w najbliższych będę.

 • ~sarin 2009-09-12
  12:16:18

  0 0

  Czy mie sie wydaje czy mial byc tam wczesniej aqua park?? Kto by chcial tam chodzic i przez 15lat ogladac jakies 3 dinozaury?

 • ~parapsychopatolog 2009-09-12
  12:46:44

  0 0

  Dobrze Ci się wydaje. Jednak mógłbyś powiedzieć kto by go wybudował? Lepiej niech stoją tam sobie dinozaury niż miałoby to wszystko zarosnąć i zniszczeć. A i jeszcze jedna sprawa. Wstyd mi powoli mieć rybnickie tablice gdy czytam takie prostackie wypowiedzi na temat dzielenia ludzi na tych z magicznymi literkami SR i reszta świata w domyśle wioska. Niestety poziom buractwa jest wszędzie mniej więcej taki sam.

 • ~charlie 2009-09-12
  12:53:38

  0 0

  Najśmieszniejsi to są ludzi, którzy krytykują kogoś i są oskarżani o kompleksy, czy wy w ogóle wiecie co to słowo oznacza? Jeśli ktoś powie coś o kimś co innej osobie nie odpowiada to najlepszym atakiem jest oskarżenie go o kompleksy i leczenie ich na forum. To nie zmieni faktu, że Kulczycki= przekupa z bazaru a ludzie z małymi ambicjami to wsioki z SWD i SRB.

 • ~sfjenty 2009-09-12
  13:05:46

  0 0

  Ciekawe ile dostal z Unii na rozwoj turystyki regionalnej. Na to sa powazne pieniadze. Pewnie inwestycja wyjdzie mu na zero a zysk pewny przez minimum 10-15 lat bo "baby boom" w pelnii. Szkoda, ze nie mam takich wtyczek jak ten biznesmen...

 • ~sfjenty 2009-09-12
  13:09:40

  0 0

  A kto mi jeszcze przypomni ile bedzie kosztowac prezentacja Kamienia na tych 3 targach miedzynarodowych gdzie wejsciowka kosztuje €8000? 1000000 zlotych? Czy wiecej?

 • ~Wojtek 2009-09-12
  13:16:47

  0 0

  Może za dwa-trzy lata ktoś by wybudował aqua park, kiedy skończy się kryzys banków i będzie można kredytować takie inwestycje. Na dzień dzisiejszy jest bardzo ciężko uzyskać kredyt na jakikolwiek rozwój, a nikt nie jest na tyle głupi, żeby inwestować z własnej kieszeni. Niestety władze zamknęły furtkę inwestorom, którzy być może za kilka lat mogliby zrobić w Kamieniu coś sensownego. Dlaczego na dzierżawę tego terenu nie było przetargu? Może ktoś wie?

 • ~charlie 2009-09-12
  13:17:01

  0 0

  sfjenty więcej :D:D:D to jest dopiero porażka, koleś wydaje kase na foldery, na reklamę, na projekty a potem stawia dinusie, pojechane ma nieźle

 • ~Antoni12 2009-09-12
  13:42:54

  0 0

  Będę to wklejać wszędzie http://www.tvs.pl/informacje/15910/ ok. 2:05 jak taki analfabeta może być w RM ja się pytam co za osioł na takiego bezmózga głosował? Ten człowiek chyba żadnej szkoły nie skończył (najlepsze hasło to, że sklepy się będą cieszyć) no i ten rzecznik prasowy, jakiś niedorozwój, kogo w tym kraju się kształci?

 • ~mily pan 2009-09-12
  13:45:37

  0 0

  Czy ten PRZEKRET FUDALEGO mozna bedzie kiedys zaskarzyc do sadu admistracyjnego,prokuratury czy izby obrachunkowej oto ze Fudali ta umowa narazila miasto na wielka szkode.

 • ~DonPedro 2009-09-12
  13:47:18

  0 0

  Ambitni forumowi rybniczanie nigdy nie pojada do Kamienia ogladac: chinskie dinozaury, Sierotke Marysie i 40 Zbojnikow :) Tak jak nigdy nie widzialem w Bukowie albo w Rogowie pod minizoo samochodow z tablicami SR. Zaden rybniczanin nie byl w Kamieniu na koncercie Ich Troje, za to wszyscy byli na Myslovitz i ogladaja offowe filmy. Rybniczanie nie chodza do Mac'a tylko degustuja sie miedzynarodowa kuchnia, pija tylko wyjatkowe piwo warzone w dawnej slodowni miejscowego browaru, nie wejda do browarowej pizzerii - ambicja nie pozwala.
  Skoro Rybnik jest znany z rond a poza tym z niczym innym to moze bedzie kojarzony z tania rozrywka z nad zalewu i Kamienia:)

 • ~Antoni12 2009-09-12
  13:50:37

  0 0

  Nie obrażaj Rybnika jeszcze z zakładu psychiatrycznego jest znany. Ponawiam pytanie czy władze miasta myślały już o skożystaniu z jego usług?

 • ~Antoni12 2009-09-12
  13:52:14

  0 0

  skorzystaniu oczywiście, wklejam ponownie link http://www.tvs.pl/informacje/15910/ 2:05

 • ~Zrzeda 2009-09-12
  14:04:24

  0 0

  Antoni, ci na TVS to się raczej rzetelnością nie popisali, bo wszystkie te szumne wizualizacje, które pokazali dotyczą RUDY a nie Kamienia! (sprawdź sam: http://www.rybnik.pl/index.php?id=616). Nie powiem, żeby się przyłożyli do tematu… A tak dla porządku: temat aquaparku umarł w butach już pare lat temu. Wg prezentacji UM, Kamień miał być „sport-piknik” czyli to: http://www.rybnik.pl/__files/kamien_plansza.jpg . W ogóle nie wiem z czym macie problem? Ma całkiem zarosnąć ten Kamień? Nie tam sobie póki co pobrykają dzieciaki, a jeśli znajdzie się jakiś inny poważny inwestor, to pewnie powie się Kulczyckiemu adios, proste, nie? Przecież dzierżawa jest na razie na 1 rok, więc jeśli np. w Monachium czy Cannes znajdzie się jakiś bogaty szejk marzący o złotym pałacu w Rybniku-Kamieniu, to go sobie wybuduje i nawet wataha dinozaurów go nie powstrzyma …:-D

 • ~Antoni12 2009-09-12
  14:16:16

  0 0

  Zrzeda no właśnie nie bo na dniach tęczowa koalicja BSR PiS przegłosuje dzierżawę na 15 lat i tak to się skończy. Ja wiem co tam miało powstać, nie musisz mi o tym mówić, ale jeśli się przyjrzysz dokładnie planom jest tam basen, wiesz co? ch** z tym basenem, jak dla mnie nie jest on konieczny, ale nie róbmy wsi, no nie róbmy wsi! Już wiem, radny Piontek wykształcenie: zawodowe. Zawsze ceniłem ludzi z takim wykształceniem, są to zazwyczaj ludzie pracowici, bardzo często bardzo mądrzy, oczytani, ale to co prezentuje sobą ten pan to wyjątek, który może tą regułę potwierdzić. Wklejam link, mam nadzieję, że mieszkańcy Kamienia tego człowieka już nie wybiorą http://www.tvs.pl/informacje/15910/ troglodytów Ci u nas dostatek.

 • ~Antoni12 2009-09-12
  14:44:48

  0 0

  Acha i jeszcze jedno, ale wy jesteście sprzedawczyki, najpierw hura jest Kulczycki zrobi dino park, wydzierżawi na rok, może w tym czasie uda się znaleźć innego inwestora i Kulczyckiemu powie się "Do widzenia" Może i ja kolesia nie lubię, może mi się nie podoba, ale jeśli coś takiego by mu zrobili to byłoby to zwykłe świństwo i nic więcej. Jesteś dobry bo innych nie ma, ale ja się inni pojawią to możesz zbierać manele i spadać to świadczy o waszej wsiorskiej mentalności. Od razu mu trzeba było powiedzieć NIE! bo teraz nawet jak się znajdzie ten inwestor będą mieli dwa wyjścia albo zostawić GÓWNO PARK albo powiedzieć Kulczyckiemu spadaj i zachować się jak świnia. Jak widać inteligencją obie strony nie grzeszą.

 • ~Santos 2009-09-12
  14:57:50

  0 0

  to spisek z PZPN-em ! reprezentacja jednak pojedzie do RPA !

 • ~ROW_MiSiEk 2009-09-12
  15:35:25

  0 0

  Ehhh forumowicze... Moze i pomysł nie jest rewelacja, al macie lepszy?? W obecnej dobie internetu wystarczy posiedzieć, poszukać inwestora i zaprosić go do UM. Myśle,że nikt tam nie miał by nic przeciwko temu. Ale po co, przecież jak to Polacy, zamiast samemu coś zrobić, to lepiej nic nie robić i krytykować. To,że oni rzadzą w naszym imieniu, to nie oznacza,że sami nie mozemy też wyjśc z jakąś inicjatywą!!! Pozatym sądzę,że pan Kulczycki też nie będzie mieć nic przeciwko, gdy ktoś poprosi go o spotkanie i przedstawi mu jakieś ciekawe wizje kierunku rozwoju tegoż Parku. Mam 25 lat, ale cieszę się,że rodzice będą mieć okazję niedziele spędzić z najmłodszymi gdzieś indziej, niż w markecie, ja to bardzo często ma miejsce...

 • ~sarin 2009-09-12
  16:57:59

  0 0

  DonPedro nie chrzan glupot bo wcale to nie jest tanie. (ogladanie 3 dinozaurow)

 • ~Maco Polo 2009-09-12
  17:16:43

  0 0

  Woda, która do zeszłego roku pojawiała się w basenie w Kamieniu zanieczyszczona jest ... borowiną. Podpowiem tym, którzy nie wiedzą co to za cudo: borowina - nieodwodniony torf leczniczy, odznaczający się wysokim stopniem rozkładu roślinności bagiennej, stosowany w formie kąpieli leczniczych w chorobach gośćcowych, kobiecych i naczyń krwionośnych. Ludzie z Rybnika i okolic terapii borowinowej szukają w Ustroniu i Goczałkowicach. Nasz szanowny prezydent postanowił natomiast pozyskac dla miasta 170 tys. zł podatku, który i tak pewnie umorzy. Takie rzeczy w Rybniku to normalka !!! Panie prezydencie, a wydawałoby się, że jako osoba z problemami zdrowotnymi będzie pan lepiej rozumiał ludzi z problemami zdrowotnymi, a nie finansowymi (Bogdan Kulczycki)

 • ~qwerty 2009-09-12
  17:37:21

  0 0

  czy kiedykolwiek jakikolwiek artykul mial tyle komentarzy w tym portalu ? ;)

 • ~Antoni12 2009-09-12
  18:05:59

  0 0

  Nie miał bo w ostatnim tygodniu zaprzedano historię Rybnika za bezcen, za dinozaury, za 17o tys złotych i to jest skandal, czy prokuratura już o tym wie?

 • ~ 2009-09-12
  18:22:16

  0 0

  W Raporcie mówili ze to będzie park rozrywki porównywalny z Chorzowskim wesołym miasteczkiem :)

 • ~mily pan 2009-09-12
  20:04:29

  0 0

  Ja juz ostatni raz w tym temacie ale chcialem tylko napisac ze wydzierzawiajac na 15 lat tereny w Kamieniu pana Fudalego moze nie byc juz na tym swiecie a napewno nie bedzie juz prezydentem miasta RYBNIKA wiec umowa na 15 lat to jakis absurd

 • ~keram 2009-09-12
  20:29:16

  0 0

  Moim zdaniem problem to nie tylko "co" ale i "jak". Znamienne jest podejście prezydenta w słowach - "Jak widać, jak dotąd nie znaleźli się chętni, aby zrealizować te śmiałe koncepcje". Uczciwiej byłoby powiedzieć "nie znalazłem inwestora". Druga sprawa - jeżeli miasto ogłasza że szuka inwestora na park wodny, podkreśla przy każdej okazji o promocji za granicą itp. to mniejsi inwestorzy nie czują się zaproszeni do stołu. Ale gdyby wprost napisać, że miasto szuka chętnych także na częściowy podnajem terenu na szeroko rozumianą rekreację, także na zorganizowanie gastronomii (pewnie z alkoholem - tawerna) na preferencyjnych warunkach itd. to zainteresowanych byłoby więcej, a konkurencja zawsze oznacza to samo - lepiej i taniej. Jeżeli spojrzeć na plan zagospodarowania obiektu to jedno uderza - ogromne ograniczenie przestrzeni ogólnodostępnej, w tym placu zabaw dla dzieci (nie zdziwię się jak te istniejące huśtawki nagle znajdą się za płotem "między nogami Gulliwera" - niby będzie dla dzieci, ale chyba nie na tym ludziom zależy. I to jest problem.

 • ~dizers 2009-09-12
  22:04:49

  0 0

  JA W NASTĘPNYCH WYBORACH NIE ZAGŁOSUJĘ NA FUDALEGO ANI JEGO TWA !!!!!!!!!!!!!!!! MAM JUŻ GO DOŚĆ I SPOSOBU JEGO RZĄDZENIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! RYBNIK TO PIĘKNE MIASTO ,ALE NIESTETY BEZ CHARAKTERU !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ~aabb 2009-09-12
  22:26:32

  0 0

  W porządku komentarze ale brak tu odrobiny (a nawet sporo) prymitywizmu - Charlie01 i student odezwijcie się. Vhwila bez was jest jak porządna popijawa bez kaca - czyli nienaturalna:)))) FUCK Fudali...

 • ~Marton 2009-09-12
  23:09:34

  0 0

  Witam, jestem mieszkańcem Kamienia i choć nie pamiętam zbyt dobrze czasów świetności szpendlowca to mam pamiątkowe zdjęcia z czasów kiedy basen tętnił życiem. Interesowałem się tematem inwestycji na terenie byłego MOSIR-u w Kamieniu już od dłuższego czasu. Ostatnio kiedy sprawy nabrały tępa jeszcze bardziej, przeczytałem komentarze i teraz chciałbym dołożyć moje 0,03 zł ;)
  Po pierwsze netykieta, czy ktoś z uczestniczących w dyskusji słyszał w życiu o netykiecie, chyba nie sądząc po tonie i sposobie wypowiedzi.
  Co do samego ośrodka, moim zdaniem odpowiedzialność za to do czego doszło ponosi miasto, jako właściciel nieruchomości. Już od dawna wiadomo było, że jeśli nie będzie inwestycji to wszystko upadnie, jednak miasto swoim postępowaniem dawało kolejne ciosy ośrodkowi. Imprezy plenerowe w ciągu ostatnich kilku lat odbywały się na kampusie, a ostatnio na stadionie na Gliwickiej. Szkoda, bo duże imprezy plenerowe przynosiły rozgłos dla Kamienia i dawały mu szansę na istnienie (m. In. Kayah, Ich Troje, Lato z Radiem, Budka Suflera). No cóż, ktoś podejmował takie, a nie inne decyzje i doszło do tego że ośrodek był dosłownie w rozsypce – wystarczyło spojrzeć na kilka budynków lub miejsca w których kiedyś jakieś stały ( bo już je rozebrano).

 • ~Marton 2009-09-12
  23:10:41

  0 0

  cd.
  Teraz kiedy pojawił się inwestor powstała burza, prezydent karmił nas tajemnicami, pomysłami i unikatami, w komentarzach pojawiały się hasła ”Efteling”, „Prater” (europejskie wesołe miasteczka i parki tematyczne), a tu nagle dowiadujemy się, że tymi inwestycjami mają być przeniesienie DinoParku i uruchomienie RPA w ciągu kilku lat. Co nie jest ani nowe, ani w szczególny sposób unikalne, a nawiązania do Prateru po tym co można zobaczyć na zdjęciach to chyba jakiś żart. Z tego co można przeczytać ma powstać samonapędzająca się maszynka do robienia pieniędzy, a nie park tematyczny-atrakcji. Z całym szacunkiem, ale moim zdaniem panu Kulczyckiemu brakuje wizji i rozmachu. A jego ekipa (moim zdaniem p.~ Ovis_Musimon to rzecznik pana Kulczyckiego) nie potrafi wywiązać się z sowich obowiązków.

 • ~Marton 2009-09-12
  23:12:20

  0 0

  cd. cd.
  Zmiana jaka ma zostać przeprowadzona powinna być poprzedzona jakąś akcją promocyjną, stroną WWW, czy chociażby opublikowaniem prezentacji z tym co ma być zrobione, a słyszymy tylko że nikt nic nie wie dokładnie, a ludzie którzy chcą pokazać swoje kompetencje dają się sprowokować i prowadzą dyskusje na bardzo niskim poziomie przepraszam za wyrażenie na poziomie pseudo-inteligentów… niestety brakuje PR i to odstrasza opinię publiczną (potencjalnych klientów ?! Chyba, że ktoś liczy na to, że odwiedzać nas będą tylko goście spoza miasta/regionu) . Co gorsza słyszymy o wizji dzierżawy na 16 lat i kwocie śmiesznych 3000 zł, co tym bardziej rozjusza wszystkich, bo plany przypominają trochę zabawę z petardami bez rodziców mając 3 lata.
  Życzę powodzenia ekipie pana Kulczyckiego, bo każdy kiedyś od czegoś zaczynał. (Bo cóż też teraz więcej mogę zrobić)
  Non uno die Romam aedificatam esse constat ;)

 • ~ 2009-09-13
  00:17:50

  0 0

  gdzie jest piesek fudalego rzecznik arteks?ciekaw jestem co ten gorol z kielc ma do powiedzenia?

 • ~charlie 2009-09-13
  01:48:29

  0 0

  aabb nie wiem gdzie jest student, ale ja już kilkakrotnie się tutaj wypowiedziałem, stfu1 już też się nad tym zastanawiałem dlaczego arteks nie wypowiada się na ten temat, pewnie sam zwątpił w prezydenta. qwerty ten artykuł i tak mało osób skomentowało i tak mało osób go czytało, go powinni przeczytać wraz z komentarzami wszyscy mieszkańcy Rybnika, powinni wiedzieć o tym jakie były plany, a co zrobiono, powinni wiedzieć, że prezydent wydał setki tysięcy złoty na projekty, kolejne setki na przygotowanie folderów, które miały jechać na targi, powinni porównać to z tym co na zaserwowano i zapewniam, że jeśli mieszkańcy mieliby przegląd sytuacji to Fudali za rok nie ma 5% głosów. Przekliniak, tak, tak, to RPA będzie nawet większe o Disneylandu, bo tak w TVT powiedzieli, znalazłeś sobie prawdziwie niezależną telewizje informacyjną

 • ~ROW_MiSiEk 2009-09-13
  02:01:15

  0 0

  ~Marton: dwie sprawy: Koncerty, fakt dawały Kamieniowi rozgłos, ale chyba tylko ze względy na fatalny dojazd i gigantyczne korki!!! Kilka rzy tam byłem i niestety musze stwierdzić,ze jedyną "najmilszą" opcją aby się tam dostać był spacer z centrum piechotą... Więc wybacz imprezy tam to była pod tym względem jedna wielka porażka...
  Po drugie, co już wczesniej pisałem: czytajcie artykuł!!!! 3000pln to za pierwszy rok, a o innych latachjeszcze nic nie napisano. Więc nie piszcie głupot,że 3000pln na 15 czy tam 16 lat!!! Do szkołby, jak macie porblemy z czytaniem ze zrozumieniem!!!

 • ~DonPedro 2009-09-13
  05:57:29

  0 0

  W Kamieniu dino park. A moi znajomi z Katowic, Gliwic kojarza Rybnik wlasnie z dinozaurami bo ich maluchy jezdza na wycieczki nad Zalew Rybnicki. A my chcielibysmy aby tam w Kamieniu byl aquapark, ale po co w takim miejscu? Droga waska, lokalizacja na uboczu, atrakcje dodatkowe: las i staw. Moze lepiej przeznaczyc na park wodny dzialke w szczerym polu np. w Golejowie albo Ochojcu. Gmina Gorzyce postawila basen w polu przy drodze 78 i mimo, ze to jest SWD to malo krytyki zbiera. A Kamien to swoja droga troche niekorzystne miejsce, z daleka od centrum, pod gorke, przy wiekszym natezeniu zainteresowanych rozrywka wystepuja korki, woda w basenie byla nasaczona bogactwem produkcji miejscowej kolonii ( wylewy z szamb, woda z burzowki). Na dekady 70/80/90 wystarczalo, standardy i wymogi podskoczyly i nie da sie tego ominac wiec basen padl. Zeby pograc z ekipa w siate albo pile trzeba wybrac sie samochodem.

 • ~mario33 2009-09-13
  10:29:36

  0 0

  porażka z tym Dino parkiem i tyle hmmm ciekawe tylko dlaczego przenosi Dino park do kamienia ze stodół ???

 • ~sarin 2009-09-13
  11:01:23

  0 0

  Bo tam bedzie mogl postawic o dwa dinozaury wiecej ;/

 • ~ziupo 2009-09-13
  11:05:24

  0 0

  3tyś na początek, ale w następnych 15 latach zapewne nie będzie to powyżej 10 tyś.

 • ~mario33 2009-09-13
  11:22:31

  0 0

  wcale nie bo my to tylko majonietki którymi pan Fudali morze pomiatasz a my mu na to pozwalamy pozdrawiam

 • ~IS 2009-09-13
  12:46:23

  0 0

  A niechże sobie Fudali wynajmie za kilka groszy to miejsce, na 2-3 lata ale nie na 15 lat. Po nim przyjdą lepsi sprawniejsi i zrobią w tym miejscu coś na co wszyscy czekamy. Umową 15-letnią uśmierca to miejsce i wiąże ręce następcom. Ale zapewne o to chodzi. Pan Kulczycki bez problemu mógłby zwinąć ten swój Latający Cyrk po trzech latach i przenieść w inne miejsce, tak jak teraz przenosi z Chwałęcic. A'propos stawki za najem - za najem lokali handlowych w kamienicy płacę 5000 zł. Miesięcznie, nie rocznie.

 • ~Sylas 2009-09-13
  13:56:34

  0 0

  Dokładnie IS, po co gościowi oddawać ten teren aż na 15 lat?! To absurd i głupota! W końcu po coś Rybnik jedzie na te zagraniczne targi! A co do Arteksa, to pewnie się zawiódł na prezydencie i nie chce się wypowidzieć. Jak dziś pamiętam jego wypociny na temat wyższości Pana Adama nad innymi kandydatami na stanowisko prezydenta. Ponoć tylko On snuje odważne i nowoczesne pomysły, a co najważniejsze, wprowadza je w życie. No cóż, nie wyszło. A jeżeli chodzi o temat najmu, pamiętacie jak w czasie kampanii wyborczej BSR wynajęło lokal na Sobieskiego za marne grosze? Obstawiam, że statystyczny student jest w stanie spokojnie przepić tą kwotę w ciągu tygodnia :)

 • ~Misiek1980 2009-09-13
  14:12:12

  0 0

  Nie rozumiecie Kulczycki musiał lobbować za takim rozwiązaniem bo nie daj Boże w ciągu roku znajdzie się jakiś inwestor i on będzie musiał się z Kamienia wynosić i więcej wyjdą go koszty przeprowadzki niż zarobi na tym interesie karierowicz. Dlatego nie może pozwolić na niekorzystne dla niego zapisy w uchwale. Założę się, że jak ta uchwała nie przejdzie koleś zrezygnuje z tego pomysłu bo mu się zwyczajnie nie opłaci, dlatego uważam, że sprawa nie jest do końca rozstrzygnięta i trzeba walczyć, przekonywać swoich radnych nawet szantażem, że nie odda się na nich głosu w następnych wyborach jeśli poprą ten chory pomysł.

 • ~kliknij_tutaj 2009-09-13
  15:24:10

  0 0

  Umiejscowienie na większe atrakcje faktycznie nie za dobre.
  przypomnijcie sobie koncerty np Ich Troje. nawet rowerem nie dało sie dostać do Kamienia. a samą gwiazde przeprowadzano dziurawą drogą leśną ponieważ pan prezydent na proźbe mieszkańców nie wybudował dodatkowej drogi która rozwiązała by większosc problemów komunikacyjnych.
  chodzą słuchy ( potwierdzone ) jako że był inwestor. Pan J.D , lecz zrezygnował gdy okazało się że dodatkowej drogi dojazdowej nie będzie. wtedy istotne były głosy ludzi ( odnośnie dodatkowej drogi biegnącej przez las do kamienia od strony wielopola/golejowa) teraz prezydent już z głosami ludzi się nie liczy.
  osobiście bym wolała aby ten basen stał pusty aniżeli ma sie niszczyć na tego typu "atrakcje" , a jeżeli już nie ma innego wyjścia, to dlaczego na 15ście lat? czy 3 lata by nie wystarczyły ? ? ?

  Panie Fudali Rybnik panu nie wybaczy tej decyzji.
  15ście lat?
  może być pan pewien że jeden głos ( mój ) pan już stracił.


  i

 • ~Antoni12 2009-09-13
  15:55:11

  0 0

  WAŻNE!!! W środę o godzinie 16:00 rozpocznie się sesja rady miasta, na której będzie głosowany projekt uchwały wg. której dzierżawa tego terenu miałaby być przedłużona na 15 lat. Nie wiem jak wy, ale ja o 16:00 już jestem po pracy i chętnie się wybiorę na tą sesję oj chętnie, zapraszam wszystkich zainteresowanych tą sprawą i zbulwersowanych taką koleją rzeczy do urzędu miasta, pokażmy, że nam zależy! P.S wklejam ponownie link http://www.tvs.pl/informacje/15910/ 2:05 czy takich radnych chcemy?

 • ~regan 2009-09-13
  19:20:36

  0 0

  tylko 3 tyś złoty za roczną dzierżawe ludzie za mieszkanie kilku metrowe płacą wiecej kpina panie prezydencie

 • ~Arteks 2009-09-13
  19:36:10

  0 0

  Naczelne gderacze tego forum pytały się co Arteks ma do powiedzenia. No to przemówię w takim razie mimo że uważam, że czasem lepiej milczeć niż pisać głupoty o czym zapomina większość komentujących jak ten tłum w dygresji Brezy: "Na szczęście ludzie to nie tylko tłum, ale i jednostki". Oto zdanie jednej z jednostek: Nie za bardzo podoba mi się taki pomysł na Kamień, wolałbym Piknik-Park-Kamień. Z drugiej strony sam pomysł na RPA nie jest głupi i myślę, że jakby się poszukało to znalazłoby się jakieś tereny np. po hałdach gdzie można byłoby wydzierżawić je na 20 lat. Jakoś sobie nie wyobrażam, że do Kamienia przyjedzie jakaś drużyna sportowa a za oknem będzie rozrabiać dziecięca gawiedź lub będą ryczeć dinozaury... Z drugiej strony jakoś ta sprawa mnie nie grzeje (w przeciwieństwie do słynnej biedronki na dworcu PKS - co oburza mnie do dzisiaj). Myślę, że gdyby prezydentem był ktoś inny niż Fudali zachowałby się identycznie jak on. Mimo wszystko lepiej mieć takiego Kulczyckiego u siebie niż gdyby miał stworzyć taki park za granicami Rybnika. Samorządowiec musi czasem wybrać coś co nie wszystkich usatysfakcjonuje niż doprowadzić do całkowitego upadku ten ośrodek.

 • ~Edmundek96 2009-09-13
  22:10:10

  0 0

  Według mnie to nie wypali. To są słowa rzucane na wiatr.

 • ~obserwator444 2009-09-14
  00:03:23

  0 0

  Proszę, tak dla przykładu: http://www.traunstein.de/index/verwalt/einrich/schwimmbad/bad.htm tak wygląda basen w 20 tys miasteczku, podaje akurat taki przykład, bo miałem okazje tam być paręnaście lat temu... My mieszkamy w 7x większym mieście i mamy jeden basen (już mi się nie che opisywać w jakim jest stanie, bo każdy to wie). Co widać na forum i nie tylko, rybniczanie domagają się basenu z prawdziwego zdarzenia, to dlaczego ku*** funduje się nam dinozaury z laminatu, ryby w basenie, 9m Guliwery i inne badziewia. Pan Kulczycki wypowiadając się w ten sposób o mieszkańcach rybnika pokazuje swój snobizm, chamstwo i jeszcze dużo innych gorszych cech których nazewnictwo odbiega od parlamentarnego języka. Jedna rzecz mnie tylko cieszy, że wynosi się z Ośrodka w stodołach. Pozdrawiam!

 • ~obserwator444 2009-09-14
  00:07:19

  0 0

  acha i jeszcze mógłby prezydent zamknąć np na tydzień ruch w Rybniku, żeby szanowny Kulczycki mógł sobie spokojnie przewieźć swoje dinozaury ze Stodół do Kamienia! Ot, takie kolejne udogodnienie ze strony miasta!

 • ~obserwator444 2009-09-14
  00:17:19

  0 0

  Rybnik! Miasto z ikrą... w basenie :)

 • ~charlie 2009-09-14
  00:29:02

  0 0

  To nic ja proponuje spojrzeć na tą stronę http://www.caprima.de/start.html (po prawej można zobaczyć zdjęcia panoramiczne) to fotogaleria z basenu w Dingolfingu miasta z ludnością 18 000 nie mam nic więcej do dodania. Rybnik europejskie miasto? tak chyba za 1000 lat hehehe. Jeśli ktoś kiedyś będzie przejeżdżał przez Bawarię to polecam jest pięknie. Swoją drogą to też zdjęcie zakładu pracy w tym miasteczku http://www.bmwarchiv.de/images/1258-52-bmw-werk-dingolfing-produktion-fahrwerks-und-antriebskomponenten-res-728.jpg, ale to już na marginesie, niech sobie tego prezydent nie bierze zbytnio do serca.

 • ~ziupo 2009-09-14
  09:45:21

  0 0

  obserwator444 - jakie wynosi? Przecież ośrodek w Stodołach on też dzierżawi, ale od ER. Nie znasz człowieka, to nie opowiadaj bzdur.

 • ~dizers 2009-09-14
  10:37:50

  0 0

  ~obserwator444 ,masz absolutną rację :D Pamiętam jeszcze czasy jak w basenie pływały kijanki :D Forumowicze,zadajcie sobie pytanie z czego rybnik słynie ?? ..... a właśnie z niczego !!! nie włączając rond ! Tak się akurat składa że obecna ekipa rządząca przez długi okres czasu nie potrafiła znaleźć inwestora.Owszem to nie jest łatwe ale nie niemożliwe !!! Może czas zmienić ekipę ?? !!! Myślałem że ośrodek w kamieniu to będzie to miejsce sportowo-turystyczne (fakt faktem z kiepskim dojazdem) Pamiętam organizowane tam koncerty ,totalna porażka jeśli chodzi o organizację ale miejsce dobre. Osobiście uważam że kamień to nie najlepsze miejsce dla pomysłu tego pseudo biznesmena. Tak to niestety wygląda jak zwraca się większą uwagę na medale oznaczenia i inne pierdy ... a nie zajmuje się tym co najważniejsze ROZWOJEM MIASTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ~keram 2009-09-14
  12:27:06

  0 0

  Ilość komentarzy wskazuje na to, że sprawa dla mieszkańców jest ważna i najwyraźniej przedstawiona koncepcja większości nie odpowiada. Moim zdaniem ośrodek ma być przede wszystkim dla mieszkańców i spełniać ich potrzeby. Basen jest taką potrzebą. Gdzieś na tym forum mieszkankakamienia wspominała, że jest miejsce i na basen i dinozaury i chyba takie jest zdanie rozsądnej większości. Nie przekreśla się możliwości stworzenia czegoś innego oprócz basenu, ale "obok" a nie "zamiast". Proszę przyjrzyjcie się mapce z koncepcją nowej zabudowy. Sam park z dinozaurami jest w miejscu jak najbardziej akceptowalnym i wpisuje się w ogólną koncepcję Kamienia jaka istnieje, tzn. 3 współosiowych pierścieni z basenem w centrum. Co więcej dinozaury ukryte częściowo w lesie (mogłyby być też częściowo za fosą gdzie był kiedyś taki fort, a później muszla koncertowa) byłyby osłonięte od "darmowego podglądania) w sposób bardziej estetyczny niż to deskowanie nad Zalewem. Gorzej z bajkową krainą - ta jest planowana już na pierścieniu wewnętrznym - teren obecnego placu zabaw, przylegający do basenu. Pomijam fakt, że nie ma co oczekiwać bohaterów wyglądających jak ulubieńcy z tv (prawa autorskie...), ale znając dotychczasowe podejście znad Zalewu to powstanie tam odpowiedniej jakości płot, istniejące huśtawki będą tylko za opłatą, a poczucie przestrzeni i swobody będzie tylko wspomnieniem. c.d.n.

 • ~keram 2009-09-14
  12:53:06

  0 0

  ciąg dalszy: Kajaki? Oczywiście, ze mogą być - najlepiej tam, gdzie już jest przystań kajakowa, a że atrakcja płatna to można zorganizować możliwość częściowego podglądania dinusiów z wody (wspominałem już o fosie...). Natomiast robienie z obecnego basenu stawu dla kajaków to nieporozumienie (o tym będzie jeszcze dalej). Stadnina koni? Słowo na wyrost i ciągle nic nowego - stajnie już istnieją, konie też tam czasem goszczą (przynajmniej gościły). Nie tak dawno były tam nawet organizowane obozy w siodle. Parking na 1000 aut? Hmm - tu już bym się zastanowił, czy proponuje się go we właściwym miejscu, kosztem dużej zielonej przestrzeni za kortami (no chyba, że tak jak nad zalewem ma być płatny i jedyne otwarte wejście będzie przy tym parkingu - biznesowo prosty, ale skuteczny pomysł). Rezygnacja z tej przestrzeni to rezygnacja z imprez masowych i kolejne zakłócenie koncepcji ośrodka jako miejsca wytchnienia i odpoczynku. Poza tym aż się prosi o kryte korty w tym miejscu (ale to już jest prawdziwa inwestycja, a nie przenoszenie makiet). Namiot na imprezy? Tylko dlaczego w miejscu boisk do koszykówki? Sadzawka do łowienia złotych rybek? Z planu wynika, że ma być w miejscu istniejących zbiorników (obok kortów) i to też pewnie by nikomu nie przeszkadzało i spokojnie można to zrobić bez budowania płotu wokół (w ogóle niczego nie trzeba budować). Mini zoo - tu też bym się na miejsce można zgodzić - na uboczu, nie przeszkadza,i nie burzy ogólnej koncepcji. c.d.n.

 • ~misiaq 2009-09-14
  13:00:32

  0 0

  Dlaczego moje dzieci (3 i 4lat) proszę mnie żębym zabrał je na basen (mieszkam w Rybniku a na basen do Gorzyc) widać dinozaury nie są dobrąatrakcją "cotygodniową" - basen tak. Pozatym cena - w Rybniku za 4 osoby muszę wydać jakies 24 zł(4x6) w Gorzycach 2x4 zł (opiekun dziecka wchodzi za free a dzieciak 4 zł). Dlaczego dzieci wolą Gorzyce od Mosiru ? Bo jest zjeżdzalnia, jacuzzi itp. I ostatnie pytanie - dlaczego takie wiochy jak Gorzyce czy Marklowice (wioska) mogą mieć duzo lepsze atrakcje od Rybniku i zarazem ... duużo tańsze (lub darmowe) . Na szczęście kadencja Pana Prezydenta się skończy, pytanie jednak ile w tym czasie jeszcze sprzeda lub zepsuje.

 • ~keram 2009-09-14
  13:07:42

  0 0

  ciąg dalszy cz.2: Mini golf? - akurat to miejsce - pomiędzy hotelem a basenem zostawiłbym otwarte - tam naprawdę musi być przestrzeń, żeby ludzie się mogli czuć swobodnie. Może w innym miejscu dałoby się na to wygospodarować kawałek zieleni (np. zamiast parkingu). No najważniejsze - basen albo jego brak. Tego ludzie potrzebują. Do końca nie wiem jak jest z tą wodą - albo zanieczyszczona, albo za mało - różnie się słyszy, co sprawia wrażenie kręcenia. Ale żeby nie było że tylko krytykuję (choć mam prawo) to kilka propozycji. Jeżeli na tak wielki basen jest wody za mało to może zrobić kilka brodzików (na płytkim zużywa się mało wody na większej powierzchni)? Poza tym z obserwacji różnych większych basenów wynika, że koncentracja ludzi jest blisko brzegu - właśnie na płytkim. W poprzek pływa zdecydowanie mniej osób, dla których fajny byłby basen sportowy o wymiarach olimpijskich - przy okazji można by tam urządzać okazjonalne zawody. Ludzie chcą aqua parku, ale system zjeżdżalni otwartych też pewnie by wielu zadowolił, a przy tym nie oznacza rezygnacji z poszukiwania poważnego inwestora na ośrodek całoroczny. A propos - trzeba się starać, żeby Kamień mógł funkcjonować nie tylko w czasie wakacji - stąd wcześniejsza propozycja krytych kortów. Chyba gdzieś tam jest Paintball (przynajmniej mógłby być), boiska do różnych dyscyplin też warto odnowić (siatkówka - kiedyś były, koszykówka - chyba są, piłka nożna - coś nie tylko dla rozgrywek klubowych). c.d.n.

 • ~keram 2009-09-14
  13:50:45

  0 0

  ciąg dalszy cz.3: Przydałoby się boisko ze sztuczną nawierzchnią i renowacja istniejących bieżni. Jeżeli do Olimpii mają przyjeżdżać sportowcy to mogliby korzystać za opłatą, a dla ludności darmowe godziny też by się znalazły. Z innych propozycji - park linowy, ściany wspinaczkowe, a może i hala sportowa na tyle duża, żeby można tam było urządzać coś więcej niż rozgrzewkę (ale szczególnie wielka nie jest potrzebna). A- zapomniałem o Relaksie - ma tam być tawerna (cokolwiek to znaczy) - jeżeli będzie basen to popyt na gastronomię będzie na pewno, a jak by ktoś chciał to i coś więcej mógłby tam urządzać. Kiedyś tam były dyskoteki, mogą być inne atrakcje bardziej klubowe... Plac zabaw dla dzieci jest, ale w międzyczasie chyba poznikały drewniane pomosty, zjeżdżalnie itp. Dalsze propozycje - często wspomina się o problemie drogi przez las - a może zastanowić się nad koncepcją zostawienia samochodu po drugiej stronie lasu, a wprowadzić transport wahadłowy "kolejką" przez las - droga nie musi być asfaltowa, ważne, żeby w takim przypadku dać szlabany i nie wpuścić miejscowych "ekologów" do jeżdżenia skrótem (skoro drogi nie chcieli to niech jej dla nich nie ma). Taka "kolejka" byłaby atrakcją samą w sobie, a na czas imprez masowych to można zorganizować też darmowe autobusy z centrum, aby nie powodować korków (lub je ograniczyć). c.d.n.

 • ~keram 2009-09-14
  14:05:58

  0 0

  ciąg dalszy cz.4 i ostatnia: Podsumowując - nie trzeba przekreślać ani idei aqua parku, ani możliwości wprowadzenia innych atrakcji. Oprócz moich pomysłów może się pojawić wiele innych, które się będą uzupełniały. Ośrodek w Kamieniu jest duży - zmieści się tam sporo nowych elementów, ale szkoda przekreślać definitywnie to z czego słynie (słynął) - zielona przestrzeń, baseny i miejsce przygotowań dla sportowców. Wydaje się, że wiele ze wspomnianych elementów, można realizować etapowo, stosunkowo niedużymi nakładami, ale ważne jest przy tym zachowanie kontroli nad całościową wizją oraz zaproszenie większej liczby przedsiębiorców i poprzez konkurencję uzyskanie wyższej jakości i atrakcyjniejszej oferty finansowej. Przerażające jest, że to o czym piszę wydaje mi się oczywiste i proste, a tymczasem z Urzędu Miasta gdzie pracuje sztab ludzi wychodzi propozycja jakby spisana na kolanie gimnazjalisty, a na dodatek trzymano to w tajemnicy bardziej niż rozmowy odnośnie polskich stoczni, a tymczasem potrzeba otwartości i jasnych sygnałów do potencjalnych inwestorów. Howgh! (choć może się jeszcze odezwę:)

 • ~sponsor1 2009-09-14
  15:39:50

  0 0

  Już całe miasto o tym mówi :D dzisiaj w pracy to był główny temat i powiem wam, że ludzie nawet nie byli po prostu źli, oni byli wkurzeni i to nieziemsko. Nie rozumiecie nadal, tam będzie tylko park z dinozaurami, dopiero po kilku latach ma się pojawić reszta. Kolesiowi zależy na szybkiej forsie i tyle. Ja się dziwię ludziom, którzy w ogóle do tego dino gówna w stodołach chodzili, wolałbym puścić dzieciom film dokumentalny i tak takie 4 letnie dziecko ani z tego nic nie zrozumie ani z filmu a za zaoszczędzoną kasę pojechać z nimi na basen np. do Gorzyc czy Tarnowskich Gór i taniej i przyjemniej. Również zachęcam do przyjścia na tą sesję RM w środę jak i nie korzystania z tego ośrodka w Kamieniu i jego "oferty"

 • ~sponsor1 2009-09-14
  15:41:08

  0 0

  Już całe miasto o tym mówi :D dzisiaj w pracy to był główny temat i powiem wam, że ludzie nawet nie byli po prostu źli, oni byli wkurzeni i to nieziemsko. Nie rozumiecie nadal, tam będzie tylko park z dinozaurami, dopiero po kilku latach ma się pojawić reszta. Kolesiowi zależy na szybkiej forsie i tyle. Ja się dziwię ludziom, którzy w ogóle do tego dino gówna w stodołach chodzili, wolałbym puścić dzieciom film dokumentalny i tak takie 4 letnie dziecko ani z tego nic nie zrozumie ani z filmu a za zaoszczędzoną kasę pojechać z nimi na basen np. do Gorzyc czy Tarnowskich Gór i taniej i przyjemniej. Również zachęcam do przyjścia na tą sesję RM w środę jak i nie korzystania z tego ośrodka w Kamieniu i jego "oferty"

 • ~Misiek1980 2009-09-14
  17:11:50

  0 0

  A ja sobie poszperałem :) i znalazłem aquapark, gdzie? w Wągrowcu w Wielkopolsce w mieścinie 18 000 jest własnie budowany piękny taki obiekt a więc nie jest tak źle w Polsce można spotkać "europejskie" miasta i miasteczka, zawsze jest tak, że ktoś odstaje, w tym wypadku Rybnik.

 • ~ 2009-09-14
  18:53:06

  0 0

  Z mojej strony mam propozycje dla prezydenta 400 tys zł rocznie za utrzymanie i pieniadze od rpa moze przeznaczyc na basen znacznie go zmniejszyc np zostawic brodzik i zaczac budowac po kolei pare mniejszch basenow w miare mozliwosci finansowych , wtedy nawet woda miejska moze byc do napelniania tak jak na rudzie , bo nasz prezydent caly czas mowi o napełnieniu starego basenu woda a to wiadomo ze nierealne , a ludzie faktycznie sie gotują jak sie znimi rozmawia o ambitnych planach na kamien , niech sobie sa z boku w lesie dinusie ale basen tez musi byc !!!!!!

 • ~mario33 2009-09-14
  19:27:17

  0 0

  witam popieram ~keram1977 ma świetny pomysł ale na sesji rady miasta tez nie morze nasz zabraknąć pokażmy całemu miastu ze nam zależy na kamieniu nie tylko na ośrodku ale na całej dzielnicy w której praktycznie nic ciekawego się nie dzieje pozdrawiam i nie dajmy się walczmy o swoje

 • ~czeski1 2009-09-14
  21:09:02

  0 0

  Fudali DNO. Wykaz planowanych inwestycji w ramach planu tego pana:
  1. nowy fotoradar dla strazy miejskiej - niech obsługują cała miasto w 8 punktach dziennie,
  2. nowa siedziba straży miejskiej - gamonie muszą się mieć dobrze
  3. dinozaury - przeciez to symbol pierdzenia w stołki zamiast aktywnego poszukiwania inwestora

 • ~Fudali_STOP 2009-09-14
  21:24:28

  0 0

  Komentarzy jak nie przymierzając na onecie hehe. Widać, że los ośrodka leży mieszkańcom na sercu w przeciwieństwie do Fudalego no, ale co zrobić, ten pseudo prezydent już ma pewnie nasra** w majtach i się wykpi i nie wystartuje w wyborach. A ja chce żeby wystartował, chce żeby mieszkańcy go rozliczyli i to oni powiedzieli mu NIE a nie on sam sobie. Ma poczuć, że skrzywdził to miasto swoimi decyzjami. Jak nie dostanie nawet 5% to się obudzi. I bardzo dobrze, że tyle komentarzy, ja także chciałbym żeby wszyscy się zebrali przy UM w środę, te lenie muszą poczuć nad sobą bat, muszą wiedzieć, że to my im dajemy robotę i że to my decydujemy a jeśli oni robią to czego nie chcemy to WON!!! A chętnych jest sporo. STOP DARMOZJADOM I LENIWYM URZĘDASOM

 • ~remmers 2009-09-14
  22:48:54

  0 0

  Pan Fudali nie ma żadnych ambicji widocznie już się dorobił bo biedronek to nam mogą pozazdrościć większe miasta, hipermarketów też mało nie mamy a w planach nastepne. Kiedy w końcu zrozumie ze zarządza miastem w ktorym mieszkają ambitni i wymagający ludzie a nie ciemnota ktorej sie zafunduje byle co i ma sie ich z głowy.
  Panie "fudali" CZY TO JEST JAKAŚ ZEMSTA ZA COŚ? Jak sobie chłopie nie dajesz rady z podejmowaniem decyzji to miej godność i ustąp miejsca komuś kto bedzie miał pomysł na rozwój miasta bo jak do tej pory to się pogrążasz w oczach mieszkańców Rybnika i nie tylko.

 • ~misiaq 2009-09-15
  07:44:25

  0 0

  Propoonuję zrobić stronkę niedlaFudalego.pl i niech tam mieszkancy wpisuja swoja dezaprobatę i prośbę o rezygnację z funkcji.

 • ~regan 2009-09-15
  08:22:07

  0 0

  tak wszyscy tutaj piszą a zastanawiam sie czy gwiazda całego tego zamieszania pan prezydent wogóle sie tym przeją i przejzał te komentarze ?

 • ~parapsychopatolog 2009-09-15
  10:24:19

  0 0

  Ludzie, co wam się z tym aquaparkiem odbiło? Moim zdaniem tego typu obiekt nie miałby szans zarobić na siebie w rejonie Rybnika. Ilu z was by tam chodziło więcej niż raz w roku? A Rybnik to nie Kraków gdzie przyjeżdzają rocznie miliony turystów. Z resztą najlepszym przykładem na to, że aquapark nie miałby szans przetrwać jest to, że nie znalazł się nikt kto wpakował by w to pieniądze (może któryś z krzykaczy niżej je wyłoży?). Co do samego kamienia to niestety nie wydaje się to za atrakcyjne miejsce na żadną większą inwestycję. Tak więc nie mam nic przeciwko dinozaurom. No może tylko umowa na 15 lat jest troszkę za długa.

 • ~keram 2009-09-15
  10:48:16

  0 0

  @Parapsychopatolog - nie, ludziom nie odbiło. Koncepcja aquaparku i inne śmiałe wizje pochodzą z Urzędu Miasta. Lokalnej społeczności pomysł się spodobał, ale jeżeli przejrzysz komentarze to wyraźnie widać jak najbardziej racjonalne podejście ludzi do zaistniałej sytuacji. Jeżeli aqua park nie może zaistnieć teraz, to może w przyszłości, a jeżeli później też nie, to nie znaczy, że w zamian ludzie zaakceptują cokolwiek z radością. W tym przypadku sytuacja jest prosta - przez wiele lat ludzie mieli ośrodek z dużym basenem, który im zamknięto nie dając w zamian nowego nawet w innym miejscu. To, że ludzie (zwłaszcza latem)chcą się wykąpać przygotowanym na to miejscu jest chyba naturalne, a jak coś już było, a teraz jest zabrane to świadomość tej potrzeby jest jeszcze bardziej zrozumiała. Cała reszta to elementy, które mogą się świetnie uzupełniać z basenem, ale w żaden sposób go nie zastąpią.

 • ~Antoni12 2009-09-15
  12:00:32

  0 0

  A ja was jeszcze raz proszę, przyjdźcie jutro do UM na sesję o godzinie 16:00 a zobaczycie, że tych dinozaurów nie będziemy mieć, tylko musimy tam być. Ja jeszcze raz wklejam ten link http://www.tvs.pl/informacje/15910/ ok. 2:05 to m.in tacy ludzie decydowali o tym, że w Kamieniu postawią nam dinozaury. Powiedzmy im nie!!!

 • ~qwerty 2009-09-15
  12:03:40

  0 0

  mozliwe, ze nikt nie zechcial wylozyc grubej kasy na aquapark w Kamieniu, poniewaz NIE MA do niego dojazdu. Kiedys slychac bylo o polaczeniu DK 78 z Kamieniem, ale 1. pewnie nie ma na to kasy (i nie bedzie, bo nasi wlodarze sa slabi w lobbowaniu na nasza rzecz) 2. slychac bylo sprzeciwy nawiedzonych "zielonych", ze ta droga przechodzilaby przez (zdaje sie) park krajobrazowy.
  Poza tym bez tej drogi to nic innego (oprocz dino parku) pewnie tam nigdy nie powstanie. Wszyscy pamietamy korek ciagnacy sie od Domusu do samego Kamienia kiedy zorganizowano tam koncer Perfectu i Ich troje (a moze to byly jakies inne zespoly, ale glowy nie dam).

 • ~Rybniczanin 2009-09-15
  12:08:21

  0 0

  Witam.
  Wlasnie trafilem na stonę informacyjną RPA. Czy ktos ją juz widzial ?? http://rparybnik.pl/
  wynika z niej, ze nie bedzie tak jak napisano w Dzienniku Zachodnim i wielokrotnie na tym forum, ze zamiast basenu, hali sportowej, boisk i kortow bedą dinozaury Lista atrakcji, które tam bedą i juz są zapowiada sie ciekawie. A z planu zagospodarowania na mapie wynika, ze dinozaury bedą w miejscu obecnie itak niezagospodarowanym i ogrodzonym jakis rdzewiejącym, podziurawionym płotem.
  No i prosze przeczytac co jest napisane na koncu. Wiec jak ktos chce zadzialac w tej sprawie do do boju :]
  na koniec dla rozladowania atmesfery zobaczcie to www.youtube.com/dinozauryrybnik calkiem wesoło tam mają ;]

 • ~Antoni12 2009-09-15
  12:24:58

  0 0

  I co Ty tam widzisz fajnego? wszystko co fajne już tam jest czyli część bazy sportowej, zepsują to tymi durnymi pomysłami zamiast rozwijać to miejsce w tym kierunku a więc bazy sportowo rekreacyjnej sport_piknik tak jak było w planach, wraz z boiskami do siatkówki plażowej, piłki nożnej, koszykówki, basenem, skate parkiem, kortami tenisowymi, przystanią kajakową, z porządnym placem zabaw, paintballem, a dinozaury? jak już muszą być to gdzieś na obrzeżu żeby nie przeszkadzały ogólnej koncepcji zagospodarowania tego terenu. Tak to ma wyglądać, a nie ochłapy rzucają nam jakieś ochłapy. Ktoś dobrze napisał oni myślą, że mają do czynienia z ludźmi o zerowej ambicji a tak nie jest a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że to właśnie Fudali sprawił, że teraz mamy takie ambicje. Kilkanaście lat temu pewnie większość by się zadowoliła tym GÓWNO PARKIEM, ale teraz wiemy, że w Rybniku można robić wielkie rzeczy a gdy ktoś nie potrafi niech odejdzie

 • ~keram 2009-09-15
  13:29:06

  0 0

  @Rybniczanin1982 - niestety z podanej strony nie wynika to co napisałeś. Prawdę powiedziawszy w ogóle niewiele z niej wynika i w żaden sposób nie neguje to przedstawionych w mediach i na tym forum obaw co do przyszłości ośrodka. Rozumiem, że fajnie byłoby się przekonać, że rzeczywiste plany są dużo lepsze niż dotychczasowa prezentacja, ale z listy potencjalnych atrakcji to nie wynika. Moją ciekawość wzbudziły jedynie punkty, które nie są ujęte na mapce z planem zagospodarowania, a brzmią jak przepisane z tego forum - park linowy i boisko ze sztuczną nawierzchnią. Jeżeli to jest forma odpowiedzi na pojawiające się na forum opinie to znaczy, że ktoś je czyta (w końcu jest 26 tyś. odsłon), ale odpowiedź jest ciągle mglista, a najważniejsze jest to czego nie zawiera - basen... A jak mam być złośliwy to strona jest zrobiona na szybko i zawiera błędy (choć mnie też się zdarzają :) ). A swoją drogą jak na tą stronę trafiłeś? Pytam poważnie - nie znalazłem do niej nigdzie odnośnika, Google też nie zwróciło mi odpowiednich wyników...

 • ~bmeliza 2009-09-15
  13:31:07

  0 0

  Czytam te wszystkie brednie i nie wierze, człowiek chce zrobić coś dla Was a Wy go obrażacie. Przecież lepiej zagospodarować teren, który od dawna jest nieużytkiem i mieć z tego pożytek, coś dla Wszystkich. A Wam Źle!!!
  do Antoni12 i innych wiecznie niezadowolonych:
  Piszecie, że Fudali sprawił iż macie zerowe ambicje, a jaki Wy poziom reprezentujecie wulgarnymi wyzwiskami "Gówno Park" i inne...
  Przecież to nie jest z Waszych pieniędzy, tylko z kieszeni prywatnego inwestora, a jednak dla Was. Przecież nikt Was nie zmusza, żeby tam spędzać czas, nie chcecie to nie idźcie, ale innym dajcie prawo wyboru.
  Pozdrawiam Wszystkich.

 • ~bmeliza 2009-09-15
  13:34:15

  0 0

  Czytam te wszystkie brednie i nie wierze, człowiek chce zrobić coś dla Was a Wy go obrażacie. Przecież lepiej zagospodarować teren, który od dawna jest nieużytkiem i mieć z tego pożytek, coś dla Wszystkich. A Wam Źle!!!
  do Antoni12 i innych wiecznie niezadowolonych:
  Piszecie, że Fudali sprawił iż macie zerowe ambicje, a jaki Wy poziom reprezentujecie wulgarnymi wyzwiskami "Gówno Park" i inne...
  Przecież to nie jest z Waszych pieniędzy, tylko z kieszeni prywatnego inwestora, a jednak dla Was. Przecież nikt Was nie zmusza, żeby tam spędzać czas, nie chcecie to nie idźcie, ale innym dajcie prawo wyboru.
  Pozdrawiam Wszystkich.

 • ~Antoni12 2009-09-15
  13:49:22

  0 0

  Bredzisz po pierwsze dobrymi chęciami to podobno piekło jest wybrukowane a to tylko chęci bo to wcale nie będzie nic nadzwyczajnego. A po drugie jak wytłumaczysz ten fenomen, za tzw. komuny w Polsce wybudowano wiele dróg np. tzw. Girkówke, wybudowano trasę łazienkowską, poza tym postawiono Pałac Kultury, Spodek i można długo wymieniać, ale to nie zmieni faktu, że tzw. komuna w Polsce była zła. Tutaj jest analogiczna sytuacja to, że ktoś coś nam wybudował nie oznacza, że to coś jest dobre podobnie jak ta cała sytuacja bo tak nie jest, jest chora. Najpierw wydajemy setki tysięcy złotych na projekty, potem się obiecuje, że się je zrealizuje co powoduje zaufanie społeczne a konsekwencją tego są wygrane wybory przez Fudalego, potem kolejne setki tysięcy złotych się wydaje żeby pojechać promować te tereny na targach a potem się informuje ludzi, że będzie tam tzw. GÓWNO PARK. Sorry ale mamy prawo czuć się oszukani i całą tą sytuacją zażenowani, jeśli tego nie kapujesz to wiesz, SWD Cię przyjmie z otwartymi rękoma, tak Pan Kieca tylko czeka na takich bezmózgów bez większych ambicji, którzy będą siedzieć cicho

 • ~Rybniczanin 2009-09-15
  14:19:42

  0 0

  Zobaczcie jakie paryżanie mają zaściankowe myślenie. Chcą dinozaury, podczas gdy światli europejczycy z Rybnika ich nie chcą.

  http://www.rmf.fm/fakty/?id=161792

  keram1977 : na stroną trafiłem, ponieważ jestem tematem bardzo zainteresowany i podesłał mi ją znajomy.

  www.rparybnik.pl

  Pozdrawiam • ~qwerty 2009-09-15
  14:31:08

  0 0

  Prezydent PODKRESLA, ze zaplacony zostanie podatek od nieruchomosci w wysokosci 170tys. A ja sie pytam czy KTOKOLWIEK odpowiedzial za to, ze z kasy miasta trzeba bylo oddac prawie MILION zlotych nie rozliczonych na czas dotacji (zdaje sie na "Orlika" i na boiska obok "Rudy") ? Jako ze prezydent mowil, ze cala kasa z dochodow budzetowych idzie do jednego worka, a nastepnie z tego worka jest wydawana, tak wiec mozna powiedziec, ze teraz ratujemy stracony milion wyprzedajac wszystko za wszelka cene.

 • ~Fudali_STOP 2009-09-15
  14:42:44

  0 0

  Rybniczanin1982 Ty nie porównuj tamtej kolekcji z tym co ma być w Rybniku bo to niebo a ziemia a poza tym to tylko wystawa i za kilkanaście tygodni zniknie. Lepiej spytaj paryżan czy wolą dinozaury czi Disneyland wtedy się przekonasz jaka jest ich postawa. Porównuje mi kolekcje sezonową unikatowych zbiorów dinozaurów z jakimś sztucznym badziewiem. No bez przesady to profanacja. qwerty to, że się pozbyto takiego terenu za bezcen oznacza tylko jedno w kasie miasta są pustki a oni się jarają GÓWNO PARKIEM

 • ~keram 2009-09-15
  14:50:26

  0 0

  @Rybniczanin1982 - niestety, ale dla mnie Twoje posty są mało wiarygodne. Bardzo wiele osób się tematem zainteresowało, ale na tą stronę nie trafiło. Bycie w pierwszej dziesiątce czy nawet dwudziestce odwiedzających daną stronę (jest licznik), która publicznie nie była reklamowana to wygląda jak wchodzenie na stronę własną albo osoby znajomej, która reprezentuje rpa. Do tego Twoje komentarze sugerują albo nieuważne czytanie wszystkich wiadomości, albo próbę manipulowania opinią publiczną. Po pierwszym komentarzu miałem nadzieję, że się mylę, ale kolejny Twój post w którym znowu promujesz stronę rpa utwierdza mnie w przekonaniu, że w taki czy inny sposób reprezentujesz rpa. O to pretensji mieć nie można, ale próbujesz to robić w sposób sugerujący niezależność. Twoja wzmianka "nie bedzie tak jak napisano w Dzienniku Zachodnim i wielokrotnie na tym forum, ze zamiast basenu, hali sportowej, boisk i kortow bedą dinozaury" sugeruje, że jednak to na co Rybniczanie liczą ma być, ale tak nie jest. Poza tym skoro jest to planowane to dlaczego na planie zagospodarowania nie ujęto parku linowego i boiska ze sztuczną nawierzchnią? Pomijam, że sprytnie pominięto do czego to boisko miałoby służyć i jakie mieć wymiary, a ustawienie na liście w sąsiedztwie boiska piłkarskiego nasuwa skojarzenia z futbolem. Takie tanie sztuczki w połączeniu z błędami na tej stronie tylko potęgują wrażenie nieudolnej akcji maskującej ewidentne braki tak koncepcji jak i sposobu wprowadzania rpa. Obym się mylił..

 • ~Rybniczanin 2009-09-15
  15:25:09

  0 0

  To tekst z Dziennika zachodniego manipuluje opinia publiczną pisząc "zamiast...''. Istniejące tam boisko nie zostanie przeciez zlikwidowane a wrecz przeciwnie - powstanie drugie (a co do tego boiska ze sztuczna nawierzchnią to raczej miasto nie zamierza go budowac w innym celu niz do uprawiania sportu wiec mysle, ze skojazenie z futbolem jest prawidlowe), hala sportowa również nie zostanie wyburzona zeby postawic w jej miejscu dinozaury, a co do basenu słowo 'zamaist' tez nie pasuje, poniewaz basen przeciez juz nie istnieje. Wiec moim skromnym zdaniem to wlasnie takie krytyczne opinie jak art w DZ są manipulacja, a w zasadzie tanią sensacją - byle skrytykowac i sprzedac jak najwieksza liczbe gazet.

 • ~Rybniczanin 2009-09-15
  15:28:34

  0 0

  To tekst z Dziennika zachodniego manipuluje opinia publiczną pisząc "zamiast...''. Istniejące tam boisko nie zostanie przeciez zlikwidowane a wrecz przeciwnie - powstanie drugie (a co do tego boiska ze sztuczna nawierzchnią to raczej miasto nie zamierza go budowac w innym celu niz do uprawiania sportu wiec mysle, ze skojazenie z futbolem jest prawidlowe), hala sportowa również nie zostanie wyburzona zeby postawic w jej miejscu dinozaury, a co do basenu słowo 'zamaist' tez nie pasuje, poniewaz basen przeciez juz nie istnieje. Wiec moim skromnym zdaniem to wlasnie takie krytyczne opinie jak art w DZ są manipulacja, a w zasadzie tanią sensacją - byle skrytykowac i sprzedac jak najwieksza liczbe gazet.

 • ~Arteks 2009-09-15
  15:42:35

  0 0

  @Qwerty - pominę wypowiedzi osób zupełnie niezorientowanych w temacie ale ty, proszę Cię nie udawaj głupiego jesli chodzi o Aqua-park OK. Na dzień dzisiejszy na Śląsku istnieje tylko jeden taki obiekt - w Tarnowskich Górach i spytaj się mieszkańców tego miasta z czym Ci się on kojarzy a odpowiedzą Ci, że z brakiem zupełnie innych inwestycji i spłacaniem kompleksu basenów od wielu, wielu lat... Tak więc zupełnie nie chodziło o dojazd ale po prostu o to, że na dzień dzisiejszy Aqua-park to inwestycja za droga nawet dla bogatego w sumie miasta jakim jest Rybnik. Myślę, że warto jeszcze poczekać kilka lat i wybudować coś naprawdę porządnego a myślę, że za 3-4 lata będzie można wrócić do tematu. A jeśli ktoś pisze o Aqua-parku w kontekście Wągrowca to albo sobie robi żarty ta osoba albo została wprowadzona w błąd. Prawdziwych Aqua- parków jest w Polsce kilka i większość musi być dotowanych bo nie zarabia na siebie. A co do drogi do Kamienia przeciwnikami jej powstania poza mieszkańcami byli także radni z Kamienia z PO - co warto podkreślić.

 • ~sponsor1 2009-09-15
  15:59:32

  0 0

  Arteks powiedz mi dlaczego prezydent mnie oszukał?

 • ~mily pan 2009-09-15
  16:01:09

  0 0

  Artex prosze Cie nie pisz juz glupich postow,pisz gdzie indziej ale nie tu, sam przeciez napisales ze Kamien malo co Cie interesuje twoj konik to Biedronki ok

 • ~Monique A. 2009-09-15
  16:12:01

  0 0

  pomijając beznadziejny pomysł RPA nadal nie rozumiem po co wewnątrz robić parking skoro obok jest już istniejący ... no i co to za pomysł z tawerną w zrujnowanym relaksie, to się nadaje do wyburzenia a nie remontu. Miejsca w kamieniu jest pod dostatkiem, niech sobie gdzieś z boku będą te dinusie ale ten plan zagospodarowania który nam się oferuje jest, mówiąc oględnie, beznadziejny. A strona jaką wpycha nam rybniczanin jest równie beznadziejna jak sam pomysł ( a właściwie brak pomysłu na kamień )

 • ~sponsor1 2009-09-15
  16:37:36

  0 0

  Dowiem się od was dlaczego prezydent mnie oszukał? Zresztą sam go jutro o to spytam

 • ~WojciechWue 2009-09-15
  16:58:22

  0 0

  www.rparybnik.pl

 • ~kermitzaba2009 2009-09-15
  17:00:24

  0 0

  http://www.youtube.com/watch?v=NkYw4cBR3_c :D:D oglądam i oglądam chyba spadnę z krzesła :D Polecam obejrzenie.. :)

 • ~WojciechWue 2009-09-15
  17:07:53

  0 0

  e tam, te dwa lepsze : http://www.youtube.com/watch?v=lf-s0kUd6DU&feature=channel http://www.youtube.com/watch?v=Mw4kX9XtsvI&feature=player_profilepage :D:D

 • ~charlie 2009-09-15
  17:16:21

  0 0

  karmitzaba2009 mistrzostwo myślałem, że padnę, zaraz zacznie się rozsyłanie do rybniczan oj będzie się działo oj będzie. Masakra hehe

 • ~pogromczyni 2009-09-15
  17:18:29

  0 0

  Ten filmik robił chyba jakiś oszołom. Wziął zdjęcia z koncepcji Rudy, a tu przecież chodzi o Kamień. Nauczcie się ludzie czytać teksty w języku polskim.

 • ~remmers 2009-09-15
  17:22:20

  0 0

  Dla osób które mają wątpliwości że aquapark w Rybniku nie miałby sensu daję linka do aquaparku w Olesnej na obrzeżasz Frydka Mistka czyli niedaleko granicy polskiej do ktorego jeździ wielu moich znajomych i chwalą sobie to miejsce http://pl.tixik.com/aquapark-olesna-2360820.htm nie jest to jakas rewelacja ale jakby podobny obiekt powstał w Rybniku to podejrzewam ze mieszkańcom by to wystarczyło.

 • ~remmers 2009-09-15
  17:26:57

  0 0

  http://pl.tixik.com/aquapark-olesna-2360820.htm

 • ~robinhood 2009-09-15
  18:35:56

  0 0

  http://www.youtube.com/watch?v=NkYw4cBR3_c ale jaja :)

 • ~Antoni12 2009-09-15
  18:45:40

  0 0

  Właśnie wysłałem kilka maili do naszych radnych z prośbo by jutro głosowali przeciw tej uchwale, jeśli chcesz się przyłączyć również możesz napisać, niestety na stronie UM znajduje się kilka adresów mailowych. Podaje: [email protected] Radny Kazimierz Salamon BSR, [email protected] Radny Stanisław Jaszczuk PiS, [email protected] Radny Jacek Piecha PO, [email protected] Radny Piotr Kuczera PO, [email protected] Radny Benedykt Kołodziejczyk PO, [email protected] Radny Bronisław Drabiniok PO. Niestety więcej adresów mailowych nie ma na stronie UM, penie można znaleźć jakieś informacje w urzędach dzielnic.

 • ~JestemZa 2009-09-15
  18:46:23

  0 0

  Zobacz www.rparybnik.pl / do ~Monique Nie dla idiotów parking tylko dla zmotoryzowanych. Co do miejsca to jak byś znala się na mapce to wiedziala byś ze dinusie bedę w lesie w części dziś niedostępnej

 • ~Monique A. 2009-09-15
  18:58:51

  0 0

  ~JestemZa a istniejący parking przed ośrodkiem jest dla kogo, dla rowerów ? akurat tak się składa że mieszkam w Kamieniu więc wiem gdzie co jest.
  Co do planu to owszem, dinusie są w lesie i niech sobie tam są, ale akurat reszta "atrakcji" ma być obok istniejącego placu zabaw. Ciekawa jestem jak to odgrodzą, pewnie swoim zwyczajem płotem z desek by nikt nie podpatrzył atrakcji przez zapłaceniem. A dodatkowy parking jest pewnie po to by za niego kasować kasę :]

 • ~JestemZa 2009-09-15
  19:00:14

  0 0

  Nie chcesz w Kamieniu szkółki jazdy konnej, parku linowego, pola do mini golfa, parku dinozaurów, bajkowej krainy, łowiska ryb, mini Zoo, placu zabaw, gokartów, imprez plenerowych , bajecznie kolorowej kolejki i innych atrakcji ktore w połączeniu z istniejącymi obiektami sportowymi i atrakcjami tworzyly by duży kompleks rekreacyjno sportowy to głosuj przeciw. Zobacz info www.rparybnik.pl
  www.parkjurajski.net
  Zobacz film http://www.youtube.com/watch?v=lf-s0kUd6DU
  Zobacz kolejny film http://www.youtube.com/watch?v=UfQIzTodXtU

 • ~Antoni12 2009-09-15
  19:11:04

  0 0

  nie chcesz tego? http://www.rybnik.pl/__files/kamien_plansza.jpg głosuj za. Nie wiem co lepsze debilu bez ambicji.

 • ~Monique A. 2009-09-15
  19:12:14

  0 0

  ~JestemZa ale co ty mi oferujesz ? tego jednego dinusia ruszającego się którego już znam ? byłam z dzieckiem widziałam, zapłaciłam 40 zł, spędziłam tam całe 30 min bo więcej nie ma co oglądać i co dalej ? drugi raz na to nie pójdę bo po co ? co jeszcze mi oferujesz ... bajecznie kolorową kolejkę ? którą ? to z foto ? żart ? bajkowa kraina z paru chińskich pudełek ? zdechłe kaczuszki jeżdżące w kółko ? imprez plenerowych pod tym zapowiadanym namiotem ? i to wszystko w cenie takie że lepiej będzie pojechać do zoo. Nie żartuj proszę bo widzę to profesjonalne podejście tajemniczego inwestora i jego rzecznika prasowego i nie mam złudzeń co to tej inwestycji.

 • ~Fudali_STOP 2009-09-15
  19:16:06

  0 0

  http://www.youtube.com/watch?v=NkYw4cBR3_c buahahahahahahahahahahaha buahahahahahahahahahahahahahahaha buahahahahahahahahahahahahaha buahahahahahahahahahahahahahahaha tyle w temacie.

 • ~JestemZa 2009-09-15
  19:19:54

  0 0

  www.rparybnik.pl W centrum paryża grasują dinozaury a w Rybniku NIE chcą dinusi Zobacz http://www.rmf.fm/fakty/?id=161792

 • ~charlie 2009-09-15
  19:33:07

  0 0

  Chcą na kilka tygodni w ramach wystawy, nie porównuj unikatowych prawdziwych eksponatów do byle jakich sztucznych dinusiów. To jedna a ta sama osoba pisze, która już wcześniej dodawała ten sam link. Daj sobie pan spokój. Żeby porównywać unikatowe zbiory z sztucznymi dinozaurami, ośmieszasz się pan

 • ~mario33 2009-09-15
  19:37:44

  0 0

  ludzie to ze tutaj piszemy te komentarze to i tak za wiele nie daje po pan Adam się z tego nic nie robi najlepiej wyjdźmy i protestujmy zróbmy coś dla naszego kamienia aby było lepiej powalczmy o nasze sprawy

 • ~Monique A. 2009-09-15
  19:39:15

  0 0

  ~JestemZa to porównanie nie ma sensu więc nie rób z ludzi idiotów

  czy naprawdę wielkim problemem byłoby zmniejszenie obecnego ex basenu i zrobienie chociażby płytkiego basenu ze ślizgawkami dla dzieci ? obok zamiast guliwera i kaczuszek na szynach miejsce by pograć na trawie z dziećmi w paletki lub piłkę, trochę piasku do piłki plażowej a dinusie dać do i tak nieczynnego w tym roku pola campingowego ? ten teren jest już ogrodzony, niech sobie tam te mega atrakcje stoją ale po co zaraz rozrzucać to na całe 20h ? konie tak czy siak są a przynajmniej były co roku, kajaki mogą pływać tam z tyłu jak jest w planie, imprezy plenerowe tam gdzie ma być bezsensowny parking, korty które już są i już mamy coś dla sportu i dzieci. wyremontować boisko do kosza, zrobić mały skatepark no ale przede wszystkim basen, mniejszy niż obecny. Zimą można zrobić lodowisko, imprezy z lepieniem z śniegu rzeźb czy cokolwiek, kulig na saniach ... miejsca jest ku temu wiele a nie dawać to jakiemuś pseudo inwestorowi by porozrzucał plastikowe krasnoludki !

 • ~ 2009-09-15
  19:55:39

  0 0

  jutro o 16 zaczyna sie sesja rady miasta i bedzie prawdopodobnie glosowanie ale nie za dzierżawa ośrodka (ale przez tylna furtke ) , ma byc to głosowanie o pełnomocnictwie prezydenta w tym ze on może podpisac umowe sam , to znaczy ze zaden z glosujacych radnych nie bedzie wiedzial na co glosuje , czy to jest normalne pytam ????

 • ~charlie 2009-09-15
  20:00:21

  0 0

  Proszę przyjdźcie jutro do tego urzędu, można poświęcić jedno popołudnie dla ratowania naszego kochanego ośrodka w Kamieniu. P.S ale ten rzecznik Kulczyckiego to patałach nie ma żadnych argumentów tutaj widać hehe.

 • ~ 2009-09-15
  20:09:26

  0 0

  Brak mi słów oburzenia i zniesmaczenia. Kiedy pierwszy raz o tym czytałem byłem prawie pewny , że to jakiś żart. Najlepszy teren w Rybniku , który mógł znowu stac się osrodkiem przygotowań sportowych i pełnić równiez funkcje rekreacyjne stanie się ekspozycją gipsowych figurek. To straszne i nieprawdopodobne. Katastrofa. ale czemu się tu dziwic jeśli nasz pożal się Boże prezydent najlepiej się czuje na wiejskich festynach (niczego nie ujmując tymże). W ciągu roku będziemy mieli dostęp do międzynarodowej autostrady A1. zamiast promować miasto , reklamowac na lewo i na prawo upstrzymy rybnik figurkami . Grajdoł, grajdoł , grajdoł. Teraz tylko brakuje nam gipsowych krasnoludków przed UM. Panowie, won z tego urzedu !!!!!!!!!!
  Nie mozna dopuścić do realizacji tego paranoicznego projektu.

 • ~JestemZa 2009-09-15
  20:37:53

  0 0

  www.RPArRybnik.pl / / www.parkjurajski.net

 • ~JestemZa 2009-09-15
  20:39:06

  0 0

  www.RPArybnik.pl / / www.parkjurajski.net to dobre adresy

 • ~charlie 2009-09-15
  20:41:33

  0 0

  http://www.youtube.com/watch?v=NkYw4cBR3_c oraz http://www.youtube.com/watch?v=NkYw4cBR3_c to dobre adresy i idź już stąd koleś bo czytać tych głupot co piszesz się nie da. Co za ograniczony bezmózg

 • ~keram 2009-09-15
  20:45:34

  0 0

  Streszczenie dla osób nie mających czasu na przeglądanie wszystkich komentarzy: grupa protestujących nie odrzuca całkowicie nowych atrakcji w Kamieniu, ale zwraca uwagę na zachowanie ogólnej koncepcji z oficjalnej strony miasta: http://www.rybnik.pl/__files/kamien_plansza.jpg Głównie chodzi o zachowanie zmniejszonego kąpieliska oraz dużej istniejącej przestrzeni ogólnodostępnej. Przedstawiona przez prezydenta i inwestora propozycja jest tu: http://smolna.rybnik.pl/n/inozaur_jurajski_rpa_atrakcje_kulczycki_kamien/509 Nie ma na niej basenu, a strefa ogólnodostępna ograniczona jest do skrawka wielkości połowy obecnego basenu. Niektórzy sugerują, że mieszkańcy Rybnika są idiotami i w ogóle nie chcą mieć inwestora, ale to z komentarzy "opozycji" nie wynika. Niejako w odpowiedzi na konkretne uwagi i propozycje mieszkańców pojawiła się strona rparybnik.pl, która sugeruje że forsowany przez prezydenta rpa zapewni wiele atrakcji, w tym głównie już istniejące i kilka nieujętych na mapce. Niestety konkretów tam brak. Dodatkowe wątki to sposób ściągania inwestorów (np.dlaczego w oficjalnych planszach jest basen, a prezydent mówi, że nie ma wody; brak zaproszeń dla inwestycji cząstkowych), kwestie czynszu, rozliczenia za Orlika, kilka emocjonalnych inwektyw oraz pytanie czy Kamień ma być dla mieszkańców Rybnika miejscem do częstego spędzania czasu (koncepcja pierwotna) czy też nastawiony na jednodniowych turystów ("ile razy można płacić i oglądać dinozaury"). To taki mój subiektywny skrót

 • ~ 2009-09-15
  21:09:40

  0 0

  utrzymanie ośrodka to 400 tysiecy zlotych według prezydent , przy czym jest tam 6 pracownikow ktorzy jednak pracuja głownie w rybniku np ostatni tydzien kosil trawe w niedobczycach niewiadomiu na rudzie w chwalowicach ( koszty na kamien ) , woda na rudzie tez jest miejska tam miasto stac na napełnienie basenu jesli nasz by był mniejszy tez by pewnie szło , korty tenisowe od poczatku roku zamknite ( gosciu wyremontowal a pozniej podwyzszyli mu czynsz na 1,5 tys zl miesiecznie- przy czynszu za caly osrodek 3 tys he he to jest bajer ) pole campingowe zmkniete ludzie nawracali z pod osrodka wszedzie widnieja drogowskazy na na miejscu niemila niespodzianka , pozatym po co pole bez basenu , ale na koniec roku szlo zrobic wielka impreze caravaningu ( pewnie dla zmyły ) , pare lat temu pole dostawalo nagrody jako najlepsze w polsce ale wszystko idzie zniszczyc, niestety :(

 • ~JestemZa 2009-09-15
  21:13:52

  0 0

  www.RPArybnik.pl / / www.parkjurajski.net to dobre adresy

 • ~sponsor1 2009-09-15
  21:16:22

  0 0

  http://www.youtube.com/watch?v=NkYw4cBR3_c oraz http://www.youtube.com/watch?v=NkYw4cBR3_c Panie rzeczniku niech się pan nie ośmiesza boś chłopie żenujący jest

 • ~cige 2009-09-15
  21:41:21

  0 0

  ale dżes

 • ~mario33 2009-09-15
  22:15:22

  0 0

  witam właśnie na rude to jest kasa na wodę i na wszystko a na ośrodek w kamieniu nie zanim ruda była taka słynna to nasz ośrodek w kamieniu był ważny pan prezydent Makosz zawsze wygospodarował jakieś pieniądze a pan Fudali nieumi ??i niech nie mówi ze nie ma wody ludzie walczmy o swoją dzielnice nie dajmy się bo za niedługo wszystko nam zabiorom

 • ~RzecznikRPA 2009-09-15
  23:38:53

  0 0

  Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

  — Sokrates

 • ~charlie 2009-09-16
  00:12:21

  0 0

  Po pierwsze nie udawaj pan mądrego. Wie pan co robił Sokrates? chodził po ulicach Aten, zaczepiał ludzi i z nimi rozmawiał, nie kazał im tylko patrzeć i słuchać. Co nie zmienia faktu, że myśl mądra jest. Myśmy już zobaczyli i wysłuchali. Teraz mamy prawo się wypowiedzieć a że nasz cudowny prezydent gdzieś się chowa i boi wyjść do ludzi to możemy to robić tutaj. Cała ta sytuacja wygląda tak jakbym był kibicem jakiejś drużyny sportowej. Przychodzi prezes i mówi, słuchajcie za 6 lat w tym miejscu stanie nowoczesny stadion na 80 tys widzów, po czym za dwa lata przychodzi i mówi sorry, ale stadion będzie mniej nowoczesny i tylko na 10 tys widzów. Po prostu ich oszukał, ja w tym momencie czuje się jak ten kibic. Ja mam taką nieco inną mądrość może mniej filozoficzną bo po co starać się wszystkim udowadniać jakim się to jest mądrym. Nie bądźcie tacy do przodu bo was z tyłu może zabraknąć i to już niedługo i to wam mogę obiecać.

 • ~mario33 2009-09-16
  06:20:48

  0 0

  witam wasz wszystkich i panie panie ~Rzecznik RPA właśnie gdzie jest pan prezydent chowa się bo wie dobrze ze zrobił źle był dinopark we stodołach to mógł tam zostać pewnie zadurzy czynsz płacił pan K elektrowni teraz nam odbierają ośrodek bo ma tam być bajkowa krajina a co później nam wezniom ???? wogulie to ja myślę ze pan prezydent nie dba o naszą dzielnice składam kondolencje na jego ręce bo kamień bez tego ośrodka to tak jakby już umarł pozdrawiam

 • ~irons09 2009-09-16
  08:10:44

  0 0

  Dzisiaj kto może do UM!!! Może postawimy Panu prezydentowi przed urzędem jakieś plastikowe krasnale, zobaczymy czy będzie zadowolony. R.I.P KAMIEŃ :(

 • ~WojciechWue 2009-09-16
  08:48:38

  0 0

  Oj krzykacze... :( Gdie jest prezydent ? schował sie ? Nie. Jest tam gdzie zawsze. W pracy. A wy ?? anonimowi internetowi krzykacze ? to moze każdy się przedstawi i bedzie wiadomo kto krytykuje bo mu się pomysł w istocie nie podoba a kto wypisuje wkulko to samo bo po prostu jest przeciwnikiem p. Fudaliego.

 • ~ 2009-09-16
  09:28:07

  0 0

  A ja się temu procederowi nie dziwie. Wątpie że np. te komentarze są przez kogoś sterowane, jest ich po prostu zbyt dużo. Moim zdaniem Prezydent zwyczajnie popełnił błąd, być może nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji i że wzbudzi to aż tak duży sprzeciw społeczny. Naważniejszą kwestią jest kłamstwo polegające na roztaczaniu wielkiej wizji ośrodka od Rud do Kamienia, zorganizowanie konferencji, mówienie o wielkich inwestorach. Propozycja RPA patrząc z tej skali jest śmieszna. Dodatkowo trzeba jasno powiedzieć, że mieszkańcy chą tam ośrodka wypoczynku, a nie figurek za dość wysoką cenę. Wynajem za 3000 zł rocznie 20 ha budzi delikatnie rzecz ujmując wątpliwości. Powszechna anonimowość jest jedną z cech totalitaryzmów, ludzie w grupach mówią jednym głosem, indywidualnie i w pełni uzależnieni od władzy muszą być lojalni i się boją. Cała ta sytuacja negatywnie rzutuje na prezydenta, sposób sprawowania władzy. To taki swoisty i naturalny ferment władzy, dochodzi się do punktu krytycznego. Zobaczymy co będzie działo się dalej.

 • ~qwerty 2009-09-16
  09:40:13

  0 0

  do tego, co napisal muczaczos dodam tylko, ze to nie jedyna klapa planow i obietnic "wizjonera" prezydenta, ktory na kazde konretne pytanie o konretny problem odpowiada, "sa plany", "przygotwywane sa" itd itp. a podejrzewam, ze tak na prawde UM pali sie pod nogami, bo budzet sie nie zamyka i probuja kazdym sposobem generowac przychody. Pewnie tez obecna ekipa zdaje sobie sprawe z tego, ze "poplynie" niedlugo na tych swoich niezrealizowanych wizjonerskich pomyslach i wcale sie nie przejmuja tym co bedzie w Rybniku za 15 lat.

 • ~markiz 2009-09-16
  11:24:47

  0 0

  Uważam że w Kamieniu należałoby wybudować Park Sportowy ogólnodostępny dla mieszkańców Rybnika i nie tylko. Na pewno powinien być Aquapark (całoroczny kryty basen, część rekreacyjna, odnowa biologiczna z saunami, masażami itp.), kręgielnia, mini golf,korty tenisowe i inne atrakcje. Płatność tylko za wybrane przez siebie rozrywki. Powinien pozostać Kemping. Kempingi są bardzo modne w Europie. Mogą być także dinozaury, ale tylko jako jedna z wielu atrakcji. Lepiej poczekać trochę i mieć Park rozrywki z prawdziwego zdarzenia. I przydałby się alternatywny dojazd do centrum Rybnika.

 • ~werkk 2009-09-16
  12:16:13

  0 0

  Tereny w kamieniu powinie być przeznaczone na kompleks sportowy taki z prawdziwego zdarzenia. Ale takie inwestycje powinno finansować miasto wiadomo wydatek spory a zyski o ile będą to po latach i to wyłącznie wtedy jak obiekt jest mądrze zarządzany i dobrze by było mieć drużyny i zawodników na poziomie europejskim ( to też kosztuje) Prywatnego inwestor się nie znajdzie Tym bardziej że nawet jak by się znalazł to Rybniccy działacze nie wymienię nazwisk ale domyśla się każdy o kogo chodzi od razu by chcieli tam rządzić niech ktoś zapłaci a oni będą rządzić. Budżet miasta jest pod kreską i to bardzo dużą więc nie wybudują nic. Dlatego szuka się cwaniaków którzy by tam cokolwiek zrobili tylko po to że coś się dzieje. Dziwi mnie tylko postawa Prezydenta on myśli że Rybniczanie to ciemnota którą można zadowolić Chińską tandetą i to jet przykre.

 • ~Antoni12 2009-09-16
  14:39:36

  0 0

  Jeszcze pół godzinki i spacerkiem do urzędu miasta, mam nadzieję, że nie będę sam po padnę ze śmiechu, ale tym razem będę się śmiać nie z RPA a z was

 • ~dav 2009-09-16
  16:56:50

  0 0

  jakie miasto takie rozrywki :) pozdrowionka

 • ~WojciechWue 2009-09-16
  18:53:18

  0 0

  Nowe wiadomości !! http://www.youtube.com/watch?v=Cd89y21-qpA&feature=player_profilepage

 • ~dizers 2009-09-16
  19:14:24

  0 0

  dodam jeszcze tylko ... OCZYWIŚCIE PARKING PŁATNY "NIESTRZEŻONY" GODZINA POSTOJU 5 ZŁ ,patrole straży miejskiej ,odholowanie samochodu ,mandaty za parkowanie w miejscach niedozwolonych min. 100 zł (mają nowe gniazdko które trzeba opłacić) ...

 • ~Rybniczanin 2009-09-16
  19:42:47

  0 0

  Dinozaury przemówiły : http://www.youtube.com/watch?v=Cd89y21-qpA&feature=player_profilepage

 • ~JestemZa 2009-09-16
  19:49:03

  0 0

  Zobacz informacje z pierwszej ręki dot. RPA ..... http://www.youtube.com/watch?v=Cd89y21-qpA&feature=player_profilepage

 • ~JestemZa 2009-09-16
  19:52:11

  0 0

  Polecam wszystkim przeciwnikom RPA jak i mieszkańcom Kamienia . . http://www.youtube.com/watch?v=Cd89y21-qpA&feature=player_profilepage

 • ~JestemZa 2009-09-16
  20:40:57

  0 0

  "przez 15 lat rządzić będą dinozaury" - pobily rekord poczytalności dlatego polecam by informacje z pierwszej ręki dotyczące RPA pokazane na http://www.youtube.com/watch?v=Cd89y21-qpA&feature=player_profilepage opublikować na www.rybnik.com.pl - Dobrze było by gdybyśmy dopuścili do glosu tych ktorych sprawa dotyczy bezpośrednio Dajmy im szansę wypowiedzieć się /

 • ~JestemZa 2009-09-16
  21:05:40

  0 0

  "przez 15 lat rządzić będą dinozaury" - pobily rekord poczytalności dlatego polecam by informacje z pierwszej ręki dotyczące RPA pokazane na http://www.youtube.com/watch?v=Cd89y21-qpA&feature=player_profilepage opublikować na www.rybnik.com.pl - Dobrze było by gdybyśmy dopuścili do glosu tych ktorych sprawa dotyczy bezpośrednio Dajmy im szansę wypowiedzieć się /

 • ~JestemZa 2009-09-16
  21:11:05

  0 0

  Odkąd pojawila się wypowiedz z wiadomościami z pierwszej ręki dot RPA to wszyscy krzykacze stchórzyli. Brak komentarzy. ... a mialo tam być tylko kilka gipsowych figurek i jaszczurki. Nie dość ze nie byli protestować w UM to teraz zamilkli. Jak macie odwagę to przyjdzcie do Dino Parku. "Spinuś" rozpoznaa każdego krzykacza i tych co ludziom kłamstwa opowiadją i poleje się krew.

 • ~blackboy_aj 2009-09-16
  21:26:29

  0 0

  Boże, ale Ty głupi jesteś. W d.... sobie wsadź tego "spermusia; http://www.youtube.com/watch?v=NkYw4cBR3_c

 • ~alchemik 2009-09-16
  21:30:19

  0 0

  Krzykacze zrozumieli, że ktoś ich perfidnie podpuścił.... Szkoda Was chłopcy, ale cóż taki lajf...

 • ~alchemik 2009-09-16
  21:32:13

  0 0

  Krzykacze zrozumieli, że ktoś ich perfidnie podpuścił z tą sesją rady miasta.... Szkoda Was chłopcy, ale cóż taki lajf...

 • ~mario33 2009-09-16
  21:32:22

  0 0

  sam stchuzyłec ~JestemZa my ludzie z kamienia i tak będziemy bronic swojego dinozary niech zostaniom tam gdzie ich miejcie nad zalewem albo niech pan ??.............. postawi sobie je w ogródku

 • ~blackboy_aj 2009-09-16
  21:33:18

  0 0

  Boże, ale Ty głupi jesteś. W d.... sobie wsadź tego "spermusia; http://www.youtube.com/watch?v=NkYw4cBR3_c

 • ~mily pan 2009-09-16
  21:53:48

  0 0

  jest godzina 21 45 i moge wam napisac ze DINO PARK przepadl na dzisiaj,co bedzie pozniej jeszcze nie wiadomo.

 • ~JestemZa 2009-09-16
  22:08:21

  0 0

  Polecam wszystkim przeciwnikom RPA jak i mieszkańcom Kamienia . . http://www.youtube.com/watch?v=Cd89y21-qpA&feature=player_profilepage

 • ~Misiek1980 2009-09-16
  22:12:05

  0 0

  Przecież ten kretyn tylko chce żebyście pisali a sam do rzeczowej dyskusji się nie wdaje. Po co mu odpisujecie a GÓWNA PARKU najprawdopodobniej nie będzie. Nie martwcie się, poza tym są jeszcze znani ze swojej ambicji i nieustępliwości mieszkańcy Kamienia, jakby co hehe. Chłopie już Ci ktoś wczoraj pisał nie bądźcie tacy do przodu bo was z tyłu zabraknie. I mogę Ci powiedzieć jedno oj zabraknie. Szykowana jest fajna "bomba"

 • ~ 2009-09-16
  23:04:54

  0 0

  Czemu Redakcja nie usuwa tych spamerskich wypocin, brzydko to wygląda ...

 • ~nowytutaj 2009-09-16
  23:50:01

  0 0

  No ładnie się tu dzieje hehehe. Wszelkie mające tu miejsce zabiegi polityczne i tak nie mają sensu bo bardzo maly procent wyborców to czyta, nie mówiąc juz o zagladaniu na rybnik.com.pl. no ale opozycja jak widac robi co moze. Co do rpa to zobaczymy. wydaje mi się, ze jak nie w kamieniu to i tak gdzies powstanie. moze by to i dobrze wplynelo na ten osrodek - mam na mysli remont tej ruiny po relaxie i ogólne dobanie o ośrodek bo przecież napewno misato podpisując umowe wymagac bedzie pewnych rzeczy. a co do tych przepychanek na forum, youtubie i gdziekolwiek indziej to moim skromnym zdaniem jest to bez sensu z dwóch powodów: 1. rybnicki park atrakcji pewnie tak czy siak powstanie - jak nie w kamieniu to gdzie indziej 2. roztrząsanie tego krytycznymi komentarzami, filmikami i artukułami robi temu projektowi darmową reklame. tak czy siak rybnicki okręg węglowy to fajne miejsce w polsce i nikt tego nie zepsuje.

 • ~werkk 2009-09-17
  07:51:09

  0 0

  Racją jest że to co tutaj jest napisane czyta bardzo mało osób dlatego tez proponuję aby mieszkańcy Kamienia powiadomili media wtedy usłyszą ich wszyscy.To jedyny sposób nagłośnienia tego.

 • ~mario33 2009-09-17
  09:02:28

  0 0

  masz racje morze i nikt tego tutaj nie czyta ale dzielnica kamień nie jest nam obojętna p[ozdrawiam

 • ~Mariusz 2009-09-17
  09:04:21

  0 0

  No i co ? Była ta narada ? Był ktoś ? Jakaś pikieta ?

  Czy to co zwykle ? :)

 • ~JestemZa 2009-09-17
  09:04:56

  0 0

  Polecam wszystkim przeciwnikom RPA i mieszkańcom Kamienia . . http://www.youtube.com/watch?v=Cd89y21-qpA&feature=player_profilepage

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-17
  09:13:22

  0 0

  akurat przedstawiciele mediów czytają (a już na pewno co najmniej pobieżnie przeglądają) komentarze, bo przecież muszą szukać tematów żeby o czymś pisać. ci co piszą pod publiczkę i szukają taniej sensacji już swoje napisali. wprowadzając przy okazji wszystkich w błąd, bo dinozaury nie są "zamiast" basenu, ale widocznie żeby zostać dziennikarzem nie trzeba posiąść umiejętności logicznego myślenia, a jedynie umieć klecić zdania ku uciesze bezmyślnych czytelników. najbliższe artykuły dotyczące RPA w Kamieniu pojawią się jednak dopiero wtedy, gdy wydarzy się w tej sprawie coś przełomowego, wnoszącego coś nowego. wpisy kilku (na palcach jednej ręki można policzyć) oszołomów ciekawym materiałem nie są. jedynym ich skutkiem jest to, że ekipa Dino Parku miała dobrą zabawę kręcąc humorystyczną odpowiedź na ten ich filmik dając tym samym do zrozumienia, że nikt nie ma zamiaru traktować ich poważnie. wystarczy popatrzeć na sondę na stronie głównej. jeśli nie brać pod uwagi opcji z basenem (przypominam - normy UE i nieopłacalna operacja doprowadzenia wody z innego źródła), to dwie pierwsze opcje popierające RPA mają w sumie więcej głosów niż opcja stanowczo odrzucająca ten pomysł. jak widać, mimo totalnej krytyki w komentarzach pod artykułem duża część Rybniczan potrafi myśleć za pomocą własnego mózgu.

 • ~remmers 2009-09-17
  10:41:44

  0 0

  to ty masz problem z myśleniem skoro wg ciebie 4 opcja w sondażu nie jest stanowczo odrzucająca. Nie wiem jak można tak atrakcyjne tereny sprzedawać pod byle jakie inwestycje to jest głupota i zacofanie rządzących miastem i zwolenników tego marnego parku rozrywki widać ze to dalej jak do sąsiedniego miasta nie wyjechało i na pewno robią zakupy w biedronce z czego są przeszczęsliwi.

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-17
  11:32:48

  0 0

  znaki interpunkcyjne pomogłyby zrozumieć o co chodzi w tym twoim bełkocie :) basenu nie będzie z powodów, o których wspomniałem w poprzednim wpisie. tak naprawdę w chwili obecnej są dwie opcje: zrobić w końcu coś z tym terenem (czyt. RPA) albo czekać, może i kolejne 15 lat, aż znajdzie się inwestor, który wszystkich zadowoli (co w praktyce nie jest możliwe znając mentalność niektórych ludzików).

 • ~Misiek1980 2009-09-17
  11:45:53

  0 0

  Czekać może i 15 lat, tyle w temacie

 • ~zenek65 2009-09-17
  12:54:50

  0 0

  Ovis_Musimon, nie wiem co masz z muflonem poza nickiem, ale to wcale nie jest zwierze grzeszące przesadną inteligencją, którą tak się szczycisz i próbujesz poniżyć innych (mentalność niektórych ludzików, w tym twoim bełkocie i inne użyte prze ciebie zwroty). Moim zdaniem panu F. kończy się czas i co trzeba mieć na potem. Podpisanie umowy na 15 lat jest skandalem i niczym innym.

 • ~Ovis_Musimon 2009-09-17
  13:06:43

  0 0

  mentalność nie ma nic wspólnego z inteligencją, zaś wypowiedź remmersa trudno nazwać inaczej. umowa na ten jeden próbny rok nie została jeszcze podpisana, a co dopiero na 15, więc nie wyprzedzaj faktów.

 • ~werkk 2009-09-17
  13:45:55

  0 0

  Dziennikarz ma przedstawić problem mi jest obojętnie czy myśli obojętnie czy logicznie jak nie będzie chętnych do czytania jego artykułów to go zwolnią, nie może też pisać nieprawdy bo go postawią przed sądem za obrażanie i wprowadzanie w błąd. Ja bym się bardziej przejmował niektórymi Radnymi i Rybnicką władzą czy oni logicznie myślą? I tu jest problem dziennikarza zwolnią a Radnego i Prezydenta nie bez względu co by nie wymyślił, a jeśli się wymyśla głupoty i nie płaci się za nie z własnej kieszeni tylko z pieniędzy podatników to można każ głupotę wymyślić i nie ponosić za to żadnych konsekwencji.

 • ~UPR 2009-09-17
  15:20:04

  0 0

  Pytanie do redakcji, dlaczego nie mogę oddać głosu w sądzie, zresztą to nie pierwszy raz

 • ~remmers 2009-09-17
  15:48:51

  0 0

  Ozvis_Musimon nie byłeś ty wczoraj u mnie ze Strażnicą? A co do znaków interpunkcyjnych to szczerze wątpię czy one by ci pomogły cokolwiek zrozumieć.

 • ~remmers 2009-09-17
  16:12:00

  0 0

  te całe rpa będzie nam tak potrzebne jak kolejny z kilku tysięcy pomników Jana Pawła II. Ta cała inwestycja to wyrzucone pieniądze w błoto ale już widze jak Ozvis bedzie jadł tą swoją wymarzoną złotą rybkę którą wyłowił- uważaj na ości, dalej widzę te dzieciaki które w ramach lekcji będą biegać po tym pseudo parku-w ogóle im się nie dziwie bo wydadzą kilka złotych i lekcje z głowy a pan inwestor będzie się szczycił tak jak to było w przypadku parku w Stodołach że mu się inwestycja zwróciła ale już opinia zwiedzajacych go nie interesuje .

 • ~UPR 2009-09-17
  16:15:15

  0 0

  Pan? jaki Pan, na to żeby ktoś do Ciebie mówił Pan trzeba sobie zasłużyć a to zwykły karierowicz i cinkciarz, cwaniak nic więcej, z niego taki Pan jak ze mnie baletnica

 • ~JestemZa 2009-09-17
  17:01:01

  0 0

  Polecam wszystkim przeciwnikom RPA i mieszkańcom Kamienia . . http://www.youtube.com/watch?v=Cd89y21-qpA&feature=player_profilepage Zobacz www.rparybnik.pl / www.parkjurajski.net

 • ~irons09 2009-09-18
  06:33:23

  0 0

  JestemZa, może w końcu przestaniesz wysyłać te badziewne linki...

 • ~qbert 2009-09-18
  10:06:51

  0 0

  aaa gadanie w sumie bez sensu, powinniśmy sie wszystcy razem do kupy zebrac i zrownac cala te dzielnice rowno z gruntem i zasypac kamieniami. jak tam nikogo nie bedzie i nic nie bedzie to nie bedzie tez problemu :P a tak to za pare lat zas wszyscy beda plakac ze hotel sie juz wali ze dzici okolicznych mieszkancow gina w jakichs pozostalosciach basenu, a sonsorow jak ni ma tak nie bydzie hehe

 • ~dizers 2009-09-18
  10:50:17

  0 0

  ___________DO REDAKCJI__________ODNOŚNIE SONDY I MOŻLIWOŚCI GŁOSOWANIA !!!!!!!!!! PANOWIE ,DLACZEGO SONDA TRWAŁA JEDEN DZIEŃ ?? PROSZĘ ZOBACZYĆ ILE OSÓB WZIĘŁO W NIEJ UDZIAŁ ,323 OSOBY !!! TO KPINA !!!!!!!!!!! TAKA SONDA POWINNA TRWAĆ KILKA DNI ,LUDZIE POWINNI MIEĆ MOŻLIWOŚĆ WYRAŻENIA SWOJEJ OPINII NA TEN TEMAT ,A MOŻE ZA TYM KTOŚ STOI ??? !!!! MOŻE WYNIK SONDY JEST NIEWYGODNY DLA OBECNYCH WŁADZ ???? !!!!!!!!! JESTEM OBURZONY !!!!! PRZYPOMINAM ŻE MIASTO RYBNIK NIE JEST PRYWATNĄ WŁASNOŚCIĄ PREZYDENTA !!!!!!!!!

 • ~sfjenty 2009-09-18
  11:43:58

  0 0

  Ta sonda to absurd! RPA to jest dobry pomysl ale warunki, na ktorych zostaje oddany nasz Kamien to rozboj i dzialanie kryminalne. Pytania sa tendencyjne. Osoba z moimi pogladami nie ma zadnej opcji do zaznaczenia.

 • ~admin 2009-09-18
  12:03:08

  0 0

  Sonda nadal trwa. Ograniczenia w możliwości oddawania głosu wynikają z tego, że sonda zabezpieczona jest po numerach IP.

 • ~UPR 2009-09-18
  12:25:59

  0 0

  Redakcjo tylko, że ja w ogóle nie miałem możliwości zagłosować to raz a dwa w tej sondzie ilość głosów nawet nie jest równa 100% nie wiem jak to robicie ale to jest śmieszne. Po dodaniu wszystkich głosów musi wyjść 100% a wczoraj wychodziło 96, 97% nie wiem jak jest teraz zaraz sprawdzę, ale proszę mi umożliwić głosowanie. Do tej pory miałem tylko raz okazję zagłosować a portal odwiedzam każdego dnia

 • ~UPR 2009-09-18
  12:26:59

  0 0

  Oczywiście chodzi mi o inne sondy, w tej nie dano mi możliwości oddać głosu

 • ~keram 2009-09-18
  12:27:05

  0 0

  Faktycznie sonda jest źle skonstruowana i w większości komentarzy problem nie dotyczy kwestii "za" lub "przeciw" rpa, ale "jak". Do wszystkich wcześniejszych wypowiedzi dodałbym tylko jeszcze jedną uwagę - jeżeli umowa w takiej czy innej formie miałaby zostać podpisana, to konieczny byłby tam warunek umożliwiający wejście miasta w budowę basenu w dowolnym momencie (czyli część terenów ciągle zarezerwowana) a ponadto prezydent powinien się zobowiązać, że miasto co roku dodatkowo zainwestuje w ośrodek w Kamieniu co najmniej 573 tyś (3000 czynsz + 170 000 podatek + 400 000 oszczędności), przy czym nie może to pokrywać inwestycji zaplanowanych niezależnie od rpa (czyli przykładowo boisko ze sztuczną nawierzchnią musi mieć inne finansowanie). Jeżeli czynsze będą wyższe to inwestycje też odpowiednio rosną. Kwoty nie wydane w danym roku mogą być przeniesione na następny, w formie faktycznej rezerwy celowej, a nie mogą być wydawane na inne pomysły z nadzieją, że później to się jakoś odrobi...

 • ~UPR 2009-09-18
  13:56:59

  0 0

  Z @keram1977 zgadzam się połowicznie. W umowie powinna być klauzula mówiąca o tym, że miasto będzie nadal poszukiwać innego inwestora i jeśli takiego znajdzie ten cały RPA się wyniesie z Kamienia ze skutkiem natychmiastowym to raz. Dwa o postępach w poszukiwaniu nowego inwestora oraz o działaniach jakie przeprowadzono w tej sprawie Prezydent będzie informować opinię publiczną miasta co miesiąc na stronie głównej urzędu miasta. To, że oszukano mieszkańców chyba powinno sprawić, że honorowym i uczciwym rozwiązaniem będzie taka decyzja Prezydenta, jeśli nie podejmie takich działań uznam prezydenta za chama i oszusta. P.S A ja nadal nie mogę oddać głosu, więc może zróbcie to za mnie i oddajcie jeden głos na odpowiedź, że miasto powinno szukać innego inwestora. Poza tym jesteście niesamowici suma procent równa się 98.

 • ~JestemZa 2009-09-18
  19:18:25

  0 0

  Polecam wszystkim przeciwnikom RPA i mieszkańcom Kamienia . . http://www.youtube.com/watch?v=Cd89y21-qpA&feature=player_profilepage Zobacz www.rparybnik.pl / www.parkjurajski.net

 • ~nikodem1 2009-09-18
  19:38:48

  0 0

  po tych waszych wpisach jakbym był Kulczyckim to w ciągu jednego dnia zamieniłbym decyzję i... pieniądze zainwestował w Wodzisławiu lub Żorach ..... Już pan Rojek finansuje sport w Wodzisławiu więc czemu nie i następny ,,,,,, polskie piekiełko .... oby się komuś od nas nie udało ..... koszmar jeszcze nie wiemy co będzie ale już wiemy , że będzie źle

 • ~JestemZa 2009-09-18
  19:58:35

  0 0

  Zobacz nowy film z RPA http://www.youtube.com/user/DinozauryRybnik DINOZAURY GÓRĄ !

 • ~charlie 2009-09-18
  20:04:22

  0 0

  A niech idzie nikt za nim płakać nie będzie zapewniam

 • ~nikodem1 2009-09-18
  20:50:05

  0 0

  oczywiście,że nikt za nim płakać nie będzie .... a będzie jak było ... zawsze możesz zamieszkać w skansenie ... nic się nie zmienia i siano przewracasz grabiami ..... ja chcę zamian lubię nowości i dlatego chcę aby były zmiany a nie stagnacja .... Kamień to zabytek z lat 70 tylko brakuje bananówek szwedów i ...... mamy skansen ... jeszcze zapach lizolu w toalecie .... Może Fudali powinien wybudować takie szalety z lat 70 i ten zapach lizolu .................. to chyba powinna być inwestycja którą oczekujesz

 • ~charlie 2009-09-18
  21:12:26

  0 0

  Oczekuje spełnienia obietnic prezydenta, nic więcej

 • ~ 2009-09-18
  22:09:46

  0 0

  -jestem za ty jestes jakis pierdolniety,na koncu filmu zjadl cie dinozaur ale jak widac dostal ostrej sraczki i cie wysral nic dziwnego jestes wyjatkowo niestrawny gorol

 • ~JestemZa 2009-09-18
  22:37:47

  0 0

  Widać ~stfu1 ze ciekawość cię zżarla i film z "figórkami gipsowymi" podobal ci się bo patrzyleś zaciekawiony do samego końca / http://www.youtube.com/watch?v=Cd89y21-qpA&feature=player_profilepage / Zobacz nowy film z RPA http://www.youtube.com/user/DinozauryRybnik

 • ~charlie 2009-09-19
  01:24:58

  0 0

  Kolego po raz kolejny jesteś w błędzie. Użytkownik stfu1 najprawdopodobniej chciał się zapoznać z Twoimi argumentami, dla Ciebie jest to niezrozumiałe bo sam nie zapoznajesz się z naszymi argumentami a wklejasz jedynie linki do swoich, muszę przyznać banalnych argumentów. Nie potrafisz wdać się w rzeczową dyskusję dlatego takiej unikasz co jest ewidentną oznaką Twojej słabości a ona jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że to ja i nie tylko ja, ale choćby użytkownik stfu1 mamy rację a Ty jesteś w błędzie.

 • ~Monique A. 2009-09-19
  02:59:30

  0 0

  http://rybnik.naszemiasto.pl/wydarzenia/26375,internetowa-wojna-o-dinozaury,id,t.html czyli wynika z tego że ten wkurzający "jestem za" to sam tajemniczy inwestor ... gratuluję, jaki pan taki kram

 • ~ 2009-09-19
  10:54:38

  0 0

  Racja Monique ... może bojkot RPA ? zresztą znająć pana K. to po wywieszeniu nowego cennika, RPA samo upadnie ;-)

 • ~sfjenty 2009-09-19
  23:59:37

  0 0

  http://www.youtube.com/watch?v=NkYw4cBR3_c Polecam i gratuluje pomyslu.

 • ~WojciechWue 2009-09-20
  10:56:32

  0 0

  http://www.youtube.com/watch?v=oyljOEku5U8 Polecam i gratuluje pomysłu.

 • ~kermitzaba2009 2009-09-22
  11:37:26

  0 0

  http://www.youtube.com/watch?v=fn7v8jY6SFg Dinusie część druga polecam wszystkim i gratuluje twórcom... :)

 • ~JestemZa 2009-09-22
  23:01:32

  0 0

  Przeczytaj, pomyśl i komentarz zostaw dla siebie
  Kolejna nagroda dla JuraParku ( to PARK DINOZAURÓW)
  W konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na „NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY” Stowarzyszenie Delta zostało uhonorowane Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej „Turystyczny Produkt Roku”.
  Dla ludzi z Rybnika walczacych o stołki którzy mącą ludziom w głowach Park Dinozaurów to nie jest atrakcja.
  Z tego co mi wiadomo RPA z Bajkową Krainą, Dino Parkiem i wieloma atrakcjami jest w trakcie realizacji.
  Ciekaw jestem co krzykacze z Rybnika powiedzą jak RPA w Rybniku zdobędzie taką nagrodę.
  Zobacz na http://www.juraparkbaltow.pl/ pomyśl i komentarz zostaw dla siebie

 • ~Korba 2009-09-23
  21:22:49

  0 0

  No to udało się Panu Prezydentowi pozamykać wszystkie baseny w okolicy, została smażalnia Ruda !!!! Doprowadził do upadku ośrodek w Kamieniu, a obietnica związana z basenem po tym jak już będzie kanalizacja, czysta woda itp itd padła w gruzach ponieważ kanalizacji na basenie nie zrobiono do końca jak trzeba ... Panie Prezydencie my nie mam pojęcia czy umie Pan pływać, czy ma pan dziec i wnuki, ale ile można chodzić między wrzeszczącymi dinozaurami jak jest 35 stopni ciepła i szuka się ochłody w takim miejscu jakim był ośrodek w Kamieniu (a nie w pobliskich stawach, gzie od dwóch lat kąpią się wszyscy z pobliskich miejscowości ) czekamy tylko na pierwsze przypadki utonięć! Pozdrawiamy Pana Prezydenta ...i życzymy powodzenia.

 • ~blackboy_aj 2009-09-23
  23:46:59

  0 0

  ~JestemZa hehe nie masz co się porównywać do Jura Parku. Obecnie prezntujecie żenująco niski poziom swoich usług i nie macie do zaproponowania nic poza paroma dinozaurami. Zresztą ostatnio jak byłem na ośrodku to pustkami w Dino Parku świeciło :)

 • ~JestemZa 2009-09-24
  14:57:06

  0 0

  ~blackboy_aj Jwesteś tępak bo ponad czterdziesci szt wg ciebie to para dinozaurów Czy Ty wiesz ze para znaczy dwa ?

  Zobacz tępaku i policz te figórki z gipsu - http://www.youtube.com/user/DinozauryRybnik#play/uploads/0/NSUXcqpyuYM

 • ~Monique A. 2009-09-24
  16:35:49

  0 0

  ~JestemZa przestań już smęcić, naucz się wpierw poprawnie pisać oraz czytać. Black napisał "paroma" nie parę :] Mam tak dość Ciebie i tych nędznych dinozaurów, że nie wydam ani grosza na oglądanie ich :]

 • ~ratjo 2009-09-24
  19:45:26

  0 0

  Witam. Obecnie mieszkam poza Rybnikiem, lecz ostatnio często do niego wracam. W ciągu ostatnich lat widziałem trochę tzw. "parków dinozaurów". Jeden z ciekawych znajduje się blisko Krakowa (Inwałd). Jeżeli ten w Rybniku ma CO NAJMNIEJ wyglądać i funkcjonować jak ten w Inwałdzie, to jestem ZA. Obawiam się jednak, że nakłady finansowe musiałyby być duże (kilka milionów zł). Czy tak będzie - czas pokaże. Pozdrawiam.

 • ~blackboy_aj 2009-09-24
  23:06:05

  0 0

  ~JestemZa Widzę, że swoją osobą również reprezentujesz wyjątkowo niski poziom. Sposób wysławiania sie także pozostawia wiele do życzenia, zapewne świadczy to o Twoich brakach w wykształceniu bądź o niewłaściwym wychowaniu. Błędów ortograficznych już nie będę wymieniał. Twoje wypowiedzi ograniczają sie do wklejania tych samych durnych linków, a jak chcesz coś już powiedzieć to nie potrafisz tego ubrać w zdania. Jak wspomniała ~Monique A. napisałem paroma, a nie parą, ale masz za płytki umysł, żeby zrozumieć, że to dwa różne pojęcia. Wracając do RPA już sama konferencja prasowa pokazała z jakimi prostakami mamy do czynienia. Rzecznik prasowy nie potrafił złożyć sensownego zdania, nie zaprezentowano żadnej wizulalizacji planowanego przedsięwzięcia, poza paroma zdjęciami i zaznaczeniem na mapie miejsc danych atrakcji. Ubiór pana K. jako inwestora też pozostawiał wiele do życzenia. Świadczy to o braku Waszego profesjonalizmu. To już bardziej do gustu przypadła mi konferencja na prezentację loga naszego miasta.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4900