Kacper Woryna z ROW-u Rybnik na podium 4. rundy Tauron SEC na Stadionie Śląskim w Chorzowie

2018-09-15, Autor:

Kacper Woryna z ROW-u Rybnik szalał dziś na Stadionie Śląskim w Chorzowie w 4. finale Tauron Speedway European Championship.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się finał Tauron Speedway European Championship. Po czterech turniejach indywidualnym mistrzem Europy został Duńczyk Leon Madsen. Srebro zdobył Jarosław Hampel, a brąz – Robert Lambert.

Dla kibiców z Rybnika najważniejszy był dziś start Kacpra Woryny, który na finałowe zawody w Chorzowie otrzymał dziką kartę. Wychowanek ROW-u rozpoczął znakomicie, wygrywając swoje trzy pierwsze biegi. Dopiero w czwartym wyścigu musiał uznać wyższość rywala, mijając linię mety za plecami Hampela. W zamykającej rundę zasadniczą gonitwie Woryna przyjechał trzeci, przegrywając z Madsenem i Emilem Sajfutdinowem.

Do finałowego biegu dzisiejszych zawodów wjechało bezpośrednio dwóch najlepszych żużlowców rundy zasadniczej, czyli Madsen (15 punktów) i Woryna (12 punktów). W wyścigu barażowym o dwa kolejne miejsca w finale zmierzyli się Mikkel Michelsen (12 punktów), Hampel (11 punktów), Antonio Lindbaeck (10 punktów) i Sajfutdinow (9 punktów). W nim linię mety jako pierwsi minęli Hampel i Lindbaeck.

W wielkim finale bezkonkurencyjny okazał się Madsen, który tego dnia nie znalazł pogromcy. Woryna przez jedno okrążenie jechał drugi, ale na dystansie wyprzedził go Lindbaeck. Tym samym rybniczanin stanął na trzecim stopniu podium 4. rundy Tauron Speedway European Championship.

Kluczem do dobrego wyniku Woryny w dzisiejszych zawodach mogła być znajomość chorzowskiego toru. Rybniczanin miał okazję testować tor po jego budowie, a dwa tygodnie temu wziął udział w meczu Polska – Reszta Świata, wygranym przez Biało-Czerwonych 46:44. Wywalczył wtedy 6 punktów.

Oprócz Woryny na Stadionie Śląskim zaprezentował się również inny zawodnik ROW-u Rybnik, Andrzej Lebiediew. Zdobył on tylko 3 punkty i zajął 15. miejsce.

Przypomnijmy, że w 2016 roku finał SEC odbył się na torze w Rybniku. Wówczas z dzikiej karty również skorzystał Woryna. Zawodnik ROW-u zdobył wówczas 6 punktów.