zamknij

Wiadomości

Kabaret Młodych Panów zachęca: „przekaż 1% podatku”

2015-03-01, Autor:  bf, źródło: UM Rybnik
Trwa okres rozliczeń podatkowych. Przypominamy, że to doskonała okazja do przekazania 1% podatku dochodowego organizacjom posiadającym status OPP, działającym na terenie Rybnika. Do wzięcia udziału w akcji zachęca Kabaret Młodych Panów.

Reklama

Do zakończenia okresu rozliczeń podatkowych pozostało jeszcze sporo czasu - termin oddawania PIT-ów upływa z końcem kwietnia. Przypomnijmy, że przygotowując roczne rozliczenie podatkowe, możemy wesprzeć jedną z 24 rybnickich organizacji pożytku publicznego >>Sprawdź komu w Rybniku możesz przekazać 1% podatku<<

Do akcji przyłączył się też Kabaret Młodych Panów, który zachęca, aby wspomagać rybnickie organizacje.

Z kolei magistrat opublikował pełny wykaz Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2014. Znajduje się on na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Natomiast informacje i zasady przekazywania 1% swojego podatku znajdziemy m.in. na stronach portalu organizacji pozarządowych NGO.pl.

Czy wiecie już komu przekażecie swój 1 procent?

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~akacja 1 2015-03-01
  16:50:25

  13 0

  J a chciałam tylko przypomnieć,że w Rybniku mieszkają też niepełnosprawni,którzy mają subkonta w fundacja i stworzyszeniach z innych miast,dla nich to wielka szansa na rozwój i rehabilitacje.

 • ~Marcin74 2015-03-01
  21:05:21

  14 1

  Dla jasności. Jestem absolutnym zwolennikiem 1% oddanego komuś kto potrzebuje. Zawsze to 1% wyrwany z pazernych rąk urzędników, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za źle wydane nasze piniądze ale… W OPP wrzucone są organizacje o tak różnych profilach działalności jak „Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym”czy Akogo Ewy Błaszczyk vs. Ludowy Klub Sportowy "Buk" lub Zakładowy Klub Sportowy "Stal" Rzeszów. Zupełnie nie rozumiem kogoś kto przez chwilę wahał by się czy wesprzeć 1.Człowieka w szansie do powrotu do zdrowia, kupieniu leków, zapłaceniu operacji dającej szansę przeżyć czy 2. Klubu piłkarskiego lub Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego w Raciborzu. Przecież to jakaś kompletna paranoja namawiać do wspierania wszystkich OPP! Wspierajmy w pierwszej kolejności te osoby, rodziny, organizacje, które ratują życie ludzkie! Małe dzieci umierają bo polski nie stać na ich leczenie! Oddanie w tym wypadku pieniędzy na np.: Towarzystwo Miłośników Rydułtów w Rydułtowach (to też OPP) jest po prostu kretynizmem! (nic nie mam do Rydułtów. To tylko przykład).

 • ~jedrek_1_1 2015-03-02
  07:40:32

  1 3

  Marcin, a ja uważam dokładnie odwrotnie. Ja tego 1% mam ze 100 złotych. I nie stać mnie na wsparcie potrzebującego stówką? Oczywiście, że tak. To ode mnie zależy czy to robię, czy nie. 1% miał służyć wzmacnianiu organizacji. Bo z czego ta mniejszość niemiecka ma mieć środki, da im ktoś datek od serca? W Polsce jak zawsze wychodzi z tego paranoja poza społeczną kontrola. ps. jak dajesz na Akogo- jest ok, jak dajesz na konkretne subkonto pozbawiasz się kontroli nad tym groszem i jeszcze wspierasz żyjących z haraczy od subkont.

 • ~justi 2015-03-03
  15:34:53

  0 1

  Do ~jedrek_1_1
  To co piszesz to głupoty , nie życzę Ci chorego dziecka bo tego nawet wrogowi nie życzę. Gdy moje dziecko sie pochorowało i okazało się ze będzie niepełnosprawne założyliśmy jej subkonto z Zdazyc z pomocą bo to duża fundacja, znana i można sprawdzić czy dziecko faktycznie do niej należy na stronie internetowej. Nie chciałam być posądzana o oszustwo bo te pieniązki sa naprawde dla niej bardzo ważne ceny rehabilitacji i sprzętu są kosmiczne a nasze państwo dokłada grosze. Jeśli państwo zapewni to co na zachodzie jest norma to % nie bedzie potrzebny, ale na dzien dzisiejszy zwykłej rodzinie z własnej kieszeni ciężko jest dać 5 tyś. na turnus reh. lub 12 tyś na specjalistyczny wózek no chyba że Ciebie stać...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wiceprezydent powinien "dorabiać" w innych miastach i spółkach?
Oddanych głosów: 410