zamknij

Wiadomości

Już po egzaminie z polskiego. "Jesteśmy wyjątkowym rocznikiem"

2020-06-08, Autor: 

Treści pytań można było się spodziewać, ale egzamin mógł przysporzyć trochę kłopotów. Tegoroczni maturzyści już zakończyli egzamin z języka polskiego. Zwrócili też uwagę na reżim sanitarny w szkołach na czas matur.

Reklama

Byliśmy przed Zespołem Szkół nr 3 w Rybniku. Przed schodami do budynku stał Mateusz Szymura i Michał Marciniak. Pytaliśmy o wrażenia po egzaminie.

- Było bardzo dobrze. Dostaliśmy podstawowe rzeczy jak rozprawka nt. „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. To nie było nic trudnego – mówił Mateusz.

Jego kolega zwrócił uwagę natomiast na ilość sal, w których musieli przebywać zdający.

- Na auli było około 50 osób, moim zdaniem maturzyści przebywający w największej sali mieli najtrudniejsze warunki w porównaniu do tych, w mniejszych pomieszczeniach. Inaczej jednak nie dało się tego zrobić – przyznał Michał.

Młodzi ludzie byli zgodni, że większość maturzystów przyzwyczaiła się do maseczek ochronnych.

- Po takim czasie są one czymś normalnym – usłyszeliśmy.

Przed szkołą spotkaliśmy Aleksandrę Wartolec i Damiana Barcia.

- Nie było tak prosto jak zakładaliśmy, ale mieliśmy do czynienia ze znajomymi lekturami. W „Panu Tadeuszu” musieliśmy rozpoznać tekst i autora, oraz wykazać wpływ Klucznika na decyzje. W przypadku „Wesela” trzeba było wykazać fantastykę w dziełach sztuki. Napisaliśmy wszystko, ale niepewność jest – uśmiechali się nasi rozmówcy.

Aleksandra i Damian zwrócili też uwagę na reżim sanitarny.

- Ogólnie sytuacja była dość niecodzienna. Wchodzenie do szkoły pojedynczo, zakaz przebywania na korytarzach, wszędzie odkażanie przedmiotów, nawet słownika – wyliczył Damian.

To właśnie zakaz siedzenia w szkole jest dzisiaj największą zmorą wśród maturzystów. Jest zimno, czasem pada deszcz.

Maja i Natalia te niedogodności obróciły w żart.

- Jesteśmy wyjątkowym rocznikiem, nikt przed nami nie musiał nosić maseczek na maturze. Egzamin nie wydawał się trudny, ale stres i tak był. Będzie ok – zapewniły dziewczyny.

Jutro od godz. 9.00 ruszają egzaminy z matematyki.

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Janusz_Cebularz 2020-06-08
  13:40:42

  4 4

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~ 2020-06-08
  20:03:45

  2 3

  Nie dość, że matura to duży stres, to jeszcze w dodatku w takich okolicznościach. Tym razem nie chciałbym się zamienić i nie chciałbym pisać matury w tym roku. Trzymajcie się maturzyści!

 • ~silesia-first 2020-06-09
  00:31:55

  0 4

  uż za moich czasów tematyka programu nauczania była archaiczna tymczasem PIS ten archaizm przywrócił x10, niestety polska szkoła kształci szowinistów i nacjonalistów bo tak jest ułożony ten program do tego skrajnie archaiczny nie przystający do dzisiejszych czasów, nowa wladza musi zmienic podtsawe programowa i to całkowicie bo humanistyka to tragedia, nauki ścisle też s źle nauczane ale to troche inny temat.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4025