Judo: złote medale dwóch weteranów i jednego juniora młodszego

2015-04-20, Autor:
W miniony weekend dżudocy Polonii Rybnik z powodzeniem walczyli na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Dwa medale i jedno 5. miejsce – to dorobek rybnickich dżudoków podczas rozegranego w sobotę w Suchym Lesie Pucharze Polski Juniorów Młodszych. Złoto w kat. wag. 90 kg zdobył Paweł Kejza, natomiast srebro - Damian Penkala (kat. wag. 46 kg). Piąte miejsce wywalczył powracający do startów po kontuzji kolana Łukasz Wala. W zawodach wzięli udział jeszcze Dawid Janas i Bartosz Andrzejewski, ale tym razem bez powodzenia.

Rywalizująca w niedzielę Wioleta Kuczera po dwóch wygranych i dwóch przegranych walkach ostatecznie uplasowała się na 9. miejscu (kategoria wagowa 57kg).

W zawodach wzięło udział 310 zawodników i 145 zawodniczek z wszystkich liczących się klubów judo w Polsce.

W sobotę odbyły się także Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Weteranów. W Galancie rywalizowało dwóch dżudoków Polonii Rybnik, Krzysztof Czypryna i Mariusz Walendzewicz. Obaj zdobyli złote medale. Czupryna w kat. wag. do 73 kg w grupie wiekowej M4 (45-49 lat), a Walendzewicz w kat. wag. 90 kg w grupie wiekowej M1 (30-34 lat).

Warto dodać, że Czypryna i Walendzewicz to także aktualni Mistrzowie Węgier Weteranów w Judo. Tytuły te zdobyli w Szazhalombatta k. Budapesztu 28 marca br.

Następny start rybnickich zawodników zaplanowano w Mistrzostwach Europy Weteranów, które odbędą się w węgierskim Balatonfured (28-31 maja).

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 1