Judo: wysokie miejsca Agaty Perenc i Katarzyny Kłys w rankingu olimpijskim

2015-06-10, Autor:
Agata Perenc już po raz czwarty w bieżącym roku stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. W Rumunii dżudoczka Polonii Rybnik zajęła trzecie miejsce.

W rumuńskim Kluż-Napoce rybniczanka Agata Perenc po raz czwarty w bieżącym roku stanęła na podium zawodów będących kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Rio de Janerio. Zawodniczka Polonii Rybnik dołożyła tym samym 40 punktów do rankingu olimpijskiego.

Rok bieżący jest popisowy w wykonaniu aspirującej do startu w Rio de Janerio rybniczanki. W pierwszym starcie w European Open w Oberwart Perenc zdobyła brązowy medal, a dwa tygodnie później w European Open w Pradze zajęła 7. miejsce. W ostatni weekend marca w tureckim Samsun w zawodach Grand Prix zdobyła brązowy medal. Medale takiego samego koloru zdobyła również w Grand Prix w Zagrzebiu (1 maja) oraz Pucharze Świata w Kluż-Napoce.

Dzięki tym sukcesom Perenc zajmuje obecnie 19. miejsce w rankingu olimpijskim, które daje jej na chwilę obecną kwalifikację olimpijską.

Warto dodać, że druga zawodniczka Polonii Rybnik, Katarzyna Kłys, aktualnie znajduje się na 10. miejscu w rankingu olimpijskim. Lokata ta również daje jej prawo startu w olimpiadzie w Rio de Janerio.

Cyklu kwalifikacji olimpijskich zakończy się w maju 2016 roku. Przed zawodniczkami rybnickiego klubu rok intensywnej pracy i startów, żeby utrzymać zajmowane aktualnie pozycje.

W najbliższym czasie Kłys wystąpi w zawodach Grand Prix w Budapeszcie oraz w igrzyskach europejskich (indywidualnie i drużynowo). W tej drugiej imprezie zaprezentuje się również Perenc (drużynowo).

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 0