Judo: w czołówce od młodzika do seniora

2011-06-04, Autor:
Kolejne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej odnieśli rybniccy dżudocy trenujący na co dzień w klubie Polonia Rybnik. Potwierdzili oni tym samym, że są w ścisłej czołówce krajowej w każdej kategorii wiekowej od młodzika po seniora.

Agata Perenc startująca w Pucharze Europy 22 maja w Orenburgu w Rosji zajęła wysokie V miejsce, które zapewniło jej kwalifikacje do tegorocznej Uniwersjady (w lipcu w Chinach).

Juniorzy i młodzicy startowali 28 i 29 maja w Łodzi na Międzynarodowym Pucharze Polski doskonale radząc sobie z zawodnikami z Polski, Wielkiej Brytanii, Litwy, Ukrainy, Łotwy i Czech. W kategorii Juniorów wystartowało kilkoro zawodników. Rafał Kowalczyk w wadze do 73 kg zdominował swoją kategorię pokonując pewnie i szybko wszystkich swoich przeciwników. Rybniczanin zajął I miejsce. Karolina Wojciechowska, która przeszła do wyższej kategorii wagowej – 52 kg, przegrała dopiero w finale zajmując II miejsce. Przemysław Smołka w kat. wagowej do 90 kg zajął III miejsce, co jest jego najlepszym wynikiem w ostatnim czasie. Adrian Wala w kat. wagowej do 60 kg przegrał jedną walkę zajmując III miejsce potwierdzając medalowe predyspozycje i dobre przygotowanie. Miejsca punktowane zajęli również: Anna Borowska w wadze do 57 kg i Przemysław Frysztacki w wadze do 55 kg zajęli VII miejsca. Piotr Kuczera, który jest jeszcze juniorem młodszym, w wadze do 73 kg dwie walki wygrał i dwie przegrał: jedną z finalistą swojej wagi, a drugą z obecnym Mistrzem Polski. Kuczera choć dużo młodszy tanio nie sprzedał skóry walcząc jak równy z równym. Zawodnik ten będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy, które odbędą się na Malcie.

Na tych samych zawodach bardzo dobre wyniki uzyskali zawodnicy w kategorii młodzików pokazując, że rośnie młode pokolenie doskonale wyszkolone przez kadrę trenerską, jaka pracuje z młodzieżą od wielu lat w klubie Polonia Rybnik. Julia Kowalczyk w wadze do 52 kg poszła w ślady swojego brata i tak jak on nie dała szans żadnej przeciwniczce zajmując I miejsce. W tej samej kategorii wagowej Zuzanna Komarek przegrała jedną walkę i zajęła ostatecznie III miejsce. W kategorii wagowej do 81 kg Dawid GóreckiDaniel Kejza również przegrali tylko jedną walkę zajmując odpowiednio II i III miejsce. Pozostali również stoczyli doskonałe boje przegrywając nieznacznie, co widać, że są blisko wygranej i po wakacyjnych zgrupowaniach i obozach wzmocnią się na tyle, że zaczną odnosić sukcesy.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1