Judo: śladami Agaty Perenc

2012-04-03, Autor:
Marzec to miesiąc intensywnych starów zawodników judo klubu Polonii Rybnik. Po intensywnych zimowych przygotowaniach na obozach w kraju i za granicą oraz w klubie pod czujnym okiem trenera Artura Kejzy zawodnicy i zawodniczki rozpoczęli sezon startów w zawodach.

W pierwszy weekend marca w Skierniewicach został rozegrany Puchar Polski juniorów i juniorek młodszych w których startowali najlepsi zawodnicy naszego klubu potwierdzając swoją formę. Julia Kowalczyk w wadze 52 kg wywalczyła srebro, Zuzanna Komarek w tej samej kategorii zajęła piąte miejsce, a Daniel Kejza w wadze 81 kg zdobył brąz.

Przyzwyczaili nas zawodnicy i zawodniczki w kategorii wiekowej senior, młodzież i junior do doskonałych wyników w judo na arenie krajowej i na międzynarodowej. W ślady za nimi poszły młodsze zawodniczki Julia Kowalczyk i Zuzanna Komarek startujące w połowie marca w kategorii juniorek młodszych w zawodach Pucharu Europy. Pierwsza z nich zajęła trzecie miejsce w Pucharze Europy rozegranym w hiszpańskiej miejscowości Fuengirola, przegrywając tylko jedną walkę. Natomiast Komarek przegrywając nieznacznie walkę o brąz zajęła piąte miejsce w Pucharze Europy w Kijowie. Tak doskonałe wyniki na arenie europejskiej dobrze wróżą na zbliżające się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów młodszych. Widać, że Agata Perenc może spać spokojnie mając następczynie w młodszej grupie wiekowej.

Natomiast w ostatnią sobotę marca młodzicy i młodziczki z całego Śląska mogli spróbować sił przed kwietniowymi mistrzostwami Polski w w/w kategorii wiekowej w zawodach o Puchar Gminy Dębowiec. Na ośmiu startujących sześciu zajęło miejsca w pierwszej trójce: Nicole Dorabiała (waga do 44kg) - I miejsce, Wioletta Kuczera (waga do 48kg) - I miejsce, Łukasz Wala (waga do 50kg) - II miejsce, Jakub Mikszta (waga do 55kg) - II miejsce, Adam Razik (waga do 55kg) - III miejsce, Aleksy Mazur (waga do 60 kg) - III miejsce, Kacper Widuch (waga do 50 kg) - VII miejsce, Paweł Lutostański (waga do 66kg) - VII miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0