Judo, Polonia Rybnik: Zuzanna Łogożna piąta w Sarajewie

2021-06-21, Autor:

Dobry start w Pucharze Europy Juniorek w Sarajewie zanotowała rybnicka dżudoczka Zuzanna Łogożna. Jej młodsi koledzy z Polonii Rybnik rywalizowali w tym czasie w Bochni.

Puchar Europy Juniorek w Sarajewie to miejsce pierwszego, międzynarodowego startu Zuzanny Łogożnej w tym roku. Nasza aktualna mistrzyni Polski Juniorek i wicemistrzyni Mistrzostw Polski Seniorek po niezwykle zaciętych pojedynkach ostatecznie uplasowała się na wysokim 5. miejscu w stawce 23 zawodniczek.

Ogółem w Sarajewie wystartowało 267 zawodników z 24 krajów. W decydującym o brązowym medalu pojedynku rybniczanka, po niezwykle zaciętej walce, w dogrywce uległa zawodniczce z Niderlandów, Emmie Nalbat.

Startująca w Sarajevie reprezentacja Polski Juniorów i Juniorek przywozi 1 srebrny - Michał Kowalczyk, 73 kg i 3 brazowe medale - Katarzyna Sobierajska, 70 kg, Kinga Wolszczak, +78 kg i Jakub Sordył +100 kg.

Gdy Łogożna walczyła o kwalifikację na wrześniowe mistrzostwa Europy juniorek w Luksemburgu siódemka młodych judoków Polonii wystartowała w XIII Międzynarodowym Turnieju Judo w Bochni. W licznie obsadzonym turnieju wzięło udział 362 zawodników z 32 klubów z całej Polski. W tym doborowym towarzystwie najlepiej z naszych spisał się Miłosz Ratajczak, który w kat. do 42 kg M16 (młodzików) zdobył złoty medal. Brązowy medal w kat. wag. 73 kg młodzików wywalczył Mateusz Jelonek.

Piąte miejsca zajęli Ola Kubina, Wiktoria Mołdrzyk i Igor Gabriel.

Kamil Duda i Dawid Martis nie sprostali swoim rywalom i tym razem musieli uznać ich wyższość.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 4