Judo: Paweł Kejza mistrzem Polski, Damian Penkala ze srebrem

2015-06-23, Autor:
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która była jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych, dżudocy Polonii Rybnik zdobyli dwa medale.

Na rozgrywane w podpoznańskim Luboniu mistrzostwa pojechała szóstka dżudoków Polonii Rybnik wyłoniona w eliminacjach regionalnych: Paweł Kejza (90kg), Damian Penkala (46kg), Łukasz Wala (66kg), Bartosz Andrzejewski (55kg), Maciej Mikszta (55kg) i Wioletta Kuczera (57kg).

Liderem naszej ekipy był Paweł Kejza, który do finału przeszedł jak burza pokonując kolejno Jakuba Kołodzieja z Tarnowskich Gór (10:0), Pawła Duszyńskiego z Wybrzeża Gdańsk (10:0), Mieszka Przywarę z Juvenii Wrocław (10:0) oraz Miłosza Grzegorzka z Gwardii Bielsko-Biała (10:0). W finale rybniczanin wygrał z faworyzowanym Erykiem Ryciakiem z AZS UW Warszawa i tym samym wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów młodszych.

Drugi medal dla rybnickiego klubu zdobył Damian Penkala (46kg). W Luboniu wywalczył on tytuł wicemistrza Polski juniorów młodszych.

Łukasz Wala po dwóch wygranych i dwóch przegranych pojedynkach uplasował się ostatecznie na 5. miejscu w swojej kategorii wagowej (66kg).

Wioletta Kuczera po zwycięskim pierwszym pojedynku z Zofią Hatlińską z Gwardii Warszawa, w drugim uległa Dominice Mróz z KJ Drako Warszawa i odpadła z turnieju. Również Maciej Mikszta (debiutant w imprezie tej rangi) musiał uznać wyższość rywala, ulegając w pierwszym pojedynku Szymonowi Śmiegielowi z UKS 10 Bydgoszcz. Z kolei Bartosz Andrzejewski (ubiegłoroczny mistrz Polski młodzików) po dwóch wygranych i dwóch przegranych pojedynkach uplasował się na 7. miejscu.

Dzięki wywalczonym wysokim miejscom rybniczanie uplasowali się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej mężczyzn.

Za sukcesami rybnickiego klubu w Luboniu stoją trenerzy Artur Kejza i Ariel Kuśka.

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 0