Judo: N. Kukuczka na podium MP

2010-04-14, Autor:
We Wrocławiu w hali judo AZS-AWF Wrocław zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów.

Do zawodów zgłoszono ponad 400 zawodniczek i zawodników reprezentujących 97 klubów z całej Polski.

Udział w mistrzostwach  wzięła cała czołówka polskich judoków tej grupy wiekowej. Na wrocławskich matach podczas Mistrzostw Polski Juniorów zobaczyliśmy aktualnych medalistów Mistrzostw Świata oraz Pucharów Świata i Europy w 2009 r.

Pierwszego dnia imprezy rywalizowały juniorki. Z klubu Polonia Rybnik wystartowały dwie zawodniczki: Karolina Wojciechowska w kategorii wagowej do 48 kg, która zajęła V miejsce oraz Nicole Kukuczka w kategorii wagowej +78 kg, która zajęła wysokie III miejsce.

W następny dzień do walki jako pierwszy stanął Roman Bober w wadze do 60 kg. Rybniczanin zajął IX miejsce. Po nim do rywalizacji przystąpił Rafał Kowalczyk, który również zajął IX miejsce. Ostatni do walki stanął Przemek Smołka, który przegrał pierwszą walkę i odpadł z turnieju.

Z kolei 10 kwietnia w Tver (Rosja) w Pucharze Europy Kadetów wystąpił Adrian Wala. Zawodnik Polonii przegrał pierwszą walkę z reprezentantem gospodarzy, który ostatecznie zajął III miejsce. Warto dodać, że Wala prowadził walkę, ale przegrał ponieważ przeciwnik był silniejszy.