zamknij

Sport i rekreacja

Judo: Łukasz Wala walczy o powrót do zdrowia

2018-03-01, Autor: Adam Doliba

Dżudoka Kejza Team Rybnik, Łukasz Wala, uległ wypadkowi, w którym uszkodził kręgosłup i jest sparaliżowany od pasa w dół.

Reklama

Łukasz Wala, czynny zawodnik judo, członek kadry narodowej, medalista mistrzostw Polski i Pucharu Europy, po miesięcznych treningach i zawodach w Japonii wracając z Warszawy, nie spodziewając się niczego obudził się w szpitalu z uszkodzonym kręgosłupem, złamaniem otwartym prawej nogi i paraliżem od pasa w dół. Jedna chwila całkowicie zmieniła jego życie.

– Przed Łukaszem najważniejsza walka życia, walka o zdrowie. Czeka go wielomiesięczna rehabilitacja, dlatego każde wsparcie jest dla niego ważne. W imieniu mojego syna proszę o przekazanie 1% na jego rehabilitację. Pozwoli to na podjęcie walki o powrót do sprawności ruchowej Łukasza – mówił tata rybnickiego dżudoki, Aleksander Wala.

Uchwałą zarządu klub Kejza Team Rybnik postanowił przekazać całą dotację z 1% na „Twój Klub” na rehabilitację swojego zawodnika. – Proszę o wsparcie dla mojego zawodnika, aby spełnił swoje marzenia – dodał trener Artur Kejza.

Ważne jest prawidłowe wypełnienie deklaracji podatkowej. Jak to zrobić? Informację znajdziecie pod tym linkiem: http://kejzateam.rybnik.pl/pliki/jeden_procent.pdf

Wsparcie dla Łukasza Wali można również okazać wpłacając pieniądze na specjalnie utworzony dla niego numer konta w Fundacji Pomocna Dłoń Po Wypadku z Rybnika: 26116022020000000344730285. - W imieniu Łukasza bardzo dziękuje za każdy gest pomocy - dodał Aleksander Wala.

Oceń publikację: + 1 + 107 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2018-03-01 18:06:51

  Szkoda chłopaka i to w ogóle cud, że przeżył ten wypadek (w internecie można znaleźć wiele informacji na temat tego wypadku, w tym zdjęcia - samochód strasznie zniszczony). Oby chłopak wrócił do zdrowia.

  I co gorsza, tego wypadku absolutnie można było uniknąć. Niestety chłopak stał się niewinną ofiarą kierowcy, który popisał się wyjątkową bezmyślnością, będącą normą na polskich drogach.

  Fragmenty z artykułu na temat wypadku

  - 23-letni kierowca bmw przejechał na CZERWONYM (!!!) świetle. Gdy mężczyzna próbował uniknąć zderzenia z innym pojazdem, wypadł z drogi i i rozbił się o bariery energochłonne. Bmw zostało doszczętnie zniszczone.

  - Samochodem podróżowały cztery osoby. Zginął 22-letni pasażer. Kierowca w stanie ciężkim trafił na oddział intensywnej terapii. Drugi z pasażerów został również ciężko ranny, jedynie 16-letnia pasażerka doznała lekkich obrażeń.

  Wypadek miał miejsce w nocy z 17 na 18 lutego na trasie Warszawa-Katowice (na wysokości Sękocina Starego).

  7 39
 • ~mewa74 2018-03-01 19:02:10

  Siwy jesteś pewien, że cytujesz informację o tym wypadku? Wygląda na zbieg okoliczności, we wspomnianym przez Ciebie wypadku jechały osoby z Grójca.

  13 4
 • ~ 2018-03-02 07:34:03

  Siwy i mewa74 teraz najważniejsze jest aby Łukasz dostał jak najlepsza opiekę medyczną. Dużo zrobiła dla kraju i Rybnika więc i my możemy mu pomóc i finansowo i inną pomocą kierowaną przez Artur Kejza.

  31 4
 • ~Barakuda 2018-03-03 11:21:33

  Koszty leczenia pokrywane są przecież z polisy OC sprawcy wypadku. Należy zwrócić się o to do ubezpieczyciela. Oczywiście pieniędzy nigdy za wiele w takiej sytuacji i jak najbardziej należy odrębnym torem zbierać pieniądze na ten cel również.

  17 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zbliżają się wybory prezydenckie. Zagłosujesz na:Oddanych głosów: 6108