Judo: Julia Kowalczyk na podium w Berlinie

2016-08-01, Autor:

Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik zdobyła brązowy medal w wadze 57 kg Pucharu Europy Juniorek w Berlinie. W imprezie wystartowało 524 zawodników z 38 państw. W wadze 57 kg rywalizowało 48 dżudoczek z 20 państw.

Julia Kowalczyk, która za dwa miesiące skończy 19 lat, w minioną sobotę ponownie stanęła na podium Pucharu Europy Juniorek. W Berlinie stoczyła 6 pojedynków, z czego 5 rozstrzygnęła na swoją korzyść. W walce decydującej o brązowym medalu pokonała przez efektowny rzut Brytyjkę Lele Nairne.

Przypomnijmy, że przed dwoma tygodniami podczas zawodów Pucharu Europy w Gdyni reprezentantka Polonii Rybnik zdobyła srebrny medal ulegając tylko w finale Japonce Murai Yui.

Warto dodać, że Berlin jest szczęśliwy dla Kowalczyk. Dwa lata temu podczas Pucharu Europy Kadetek zdobyła tam srebrny medal, a dwa miesiące później wywalczyła w Atenach brąz Mistrzostw Europy Kadetek. Sobotni sukces jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się wrześniowymi Mistrzostwami Europy w Hiszpańskiej Maladze.

Złoty medal w stolicy Niemiec zdobyła Anna Dąbrowska z MKS Juvenia Wrocław i dzięki temu mogliśmy usłyszeć w Berlinie Mazurka Dąbrowskiego.

Waga 57 kg to jedna z najmocniejszych w Polsce. Oprócz wspomnianych Kowalczyk i Dąbrowskiej, w tej wadze Arleta Podolak (GKS Czarni Bytom) będzie reprezentować Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W tej wadze startuje też rybniczanka Anna Borowska - złota medalistka Mistrzostw Europy Juniorek z Bukaresztu (2014 r.) i brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy z Bratysławy (2015 r.).

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 7