Judo: brąz A. Perenc! „Po kontuzji nie ma śladu i wszystko zmierza w dobrym kierunku”

2015-02-16, Autor:
Dżudoczka Polonii Rybnik, Agata Perenc, zajęła trzecie miejsce w zawodach Otwartego Pucharu Europy (European Judo Open Women) w austriackim mieście Oberwart.

W decydującej o brązowym medalu walce rybniczanka Agata Perenc (52 kg) pokonała przez ippon Japonkę Ai Shishime. Triumfowała Chinka Ma Yingnan, z którą zawodniczka Polonii Rybnik przegrała w ćwierćfinale.

Zawody były zaliczane do kwalifikacji olimpijskich Rio 2016. Perenc zdobyła pierwsze punkty po kontuzji i w nowej kategorii wagowej. Wcześniej walczyła w kat. do 57 kg, a teraz – 52 kg.

– Radość z wyniku potęguje bardzo mocna obsada turnieju i wygrana o brąz z Japonką – powiedziała rybniczanka. – Stoczyłam pięć walk, z czego cztery z bardzo mocnymi i utytułowanymi zawodniczkami, m.in. z doświadczoną, wielokrotną medalistką Pucharów Świata, Grand Prix i Grand Slam - Petrą Nareks ze Słowenii, a także ze wspomnianymi wcześniej Ma Yingnan z Chin i Ai Shishime z Japonii – dodała.

Rybnicka dżudoczka podkreśliła, że każda walka była bardzo ciężka: – Najbardziej cieszę się z wygranej w pięknym stylu z Japonką, z którą przegrałam dwa miesiące temu w turnieju Grand Slam w Tokio. Ogólnie zawody dały mi pozytywnego „kopa” oraz znak, że po kontuzji nie ma śladu i wszystko zmierza w dobrym kierunku!

W rankingu międzynarodowej federacji (IJF) Perenc zajmuje 160. miejsce. Wspomniana Japonka plasuje się na 42. pozycji.

Warto dodać, że w Oberwarcie startowała również druga zawodniczka Polonii Rybnik, Anna Borowska (57 kg). Niestety przegrała ona pierwszą walkę i odpadła z turnieju.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 0