Judo: Anna Borowska mistrzynią Europy juniorek

2014-09-22, Autor:
W zakończonych wczoraj w Bukareszcie mistrzostwach Europy juniorów i juniorek w judo bardzo dobrze spisała się Anna Borowska. Zawodniczka Polonii Rybnik zdobyła złoty medal!

W dniach 19-21 września w Bukareszcie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów. Po dobrych występach w Pucharach Europy do imprezy bez problemów zakwalifikowali się Anna Borowska (kat. do 57 kg) i Piotr Kuczera (kat. do 90 kg) z Polonii Rybnik.

Rumuński turniej lepiej będzie wspominać Borowska, która w całych zawodach nie przegrała żadnej walki. W finale rybniczanka pokonała Włoszkę Marię Centracchio, dzięki czemu wywalczyła tytuł najlepszej juniorki w Europie.

Z kolei Kuczera, po dobrych pierwszy walkach, ostatecznie zajął piąte miejsce.

Zobacz wywiad z Anną Borowską (od 4:25):

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 0