Judo: Anna Borowska (Kejza Team Rybnik) piąta w Duesseldorfie

2019-02-23, Autor:

Anna Borowska z Kejza Team Rybnik zajęła piąte miejsce w zawodach Grand Slam w Duesseldorfie, zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich.

Podczas zawodów Grand Slam w Duesseldorfie Anna Borowska (57 kg) wygrała cztery pojedynki, w tym z dziewiątą w klasyfikacji Izraelką Timną Nelson Levy. W ćwierćfinale uległa wicemistrzyni Europy Niemce Theresie Stoll, potem w repesażu pokonała Koreankę Kim Jisu i na koniec przegrała z wicemistrzynią igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i byłą mistrzynią świata Sumiyą Dorjsuren z Mongolii.

Za wywalczenie piątej pozycji Borowska zdobyła 360 punktów w rankingu olimpijskim.

W Niemczech startowały również dwie zawodniczki Polonii Rybnik, ale odpadły w eliminacjach. Julia Kowalczyk (57 kg) przegrała z wicemistrzynią świata Brytyjką Nekodą Smythe-Davis, a Agata Perenc (52 kg) uległa Turczynce Irem Korkmaz.

Oceń publikację: + 1 + 32 - 1 - 7