Judo: A. Perenc wygrała Puchar Europy w Boras

2011-10-31, Autor:
W finale Pucharu Europy w judo w szwedzkim Boras zawodniczka Polonii Rybnik, Agata Perenc, pokonała Holenderkę Shareen Richardson 7:0.

W Boras Agata Perenc walczyła w kategorii wagowej 57 kg. W drodze do finału pokonała ona na ippon Szwedkę Mikaelę Barrera oraz Niemkę Doreen Brandt zdobywając 3 YUKO. Walczyła również z Martą Kubań z warszawskiej Gwardii, z którą tydzień wcześniej wygrała w Opolu podczas Mistrzostw Polski Seniorek (tam zajęła drugie miejsce). W finale rybniczanka pokonała reprezentantkę Holandii Shareen Richardson wygrywając na wazari.

W turnieju w szwedzkim Boras wystąpiło w sumie 20 zawodników z Polski. Brązowe medale zdobyły Ewa Konieczny (48 kg, Czarni Bytom), Katarzyna Furmanek (78 kg) i Joanna Jaworska (+78 kg, obie AZS AWFiS Gdańsk). Piąte miejsce w kategorii, w której walczyła Perenc, zajęła Marta Kubań (Gwardia Warszawa). Również piąty, w kat. 66 kg, był Grzegorz Lewiński (UKJ AON Warszawa).
Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 0