Judo: A. Perenc pokonała medalistkę olimpijską

2013-06-22, Autor:
Kolejny bardzo dobry start na arenach europejskich zanotowali dżudocy Polonii Rybnik.

W turnieju European Open (dawny Puchar Świata) w Lizbonie Agata Perenc (57 kg) zajęła trzecie miejsce W zawodach tych pokonała ona m.in. wicemistrzynię olimpijską z Londynu Rumunkę Corinę Caprioriu. W eliminacjach Perenc wygrała kolejno z Węgierką Katinką Szabo, Caprioriu i Kanadyjką Stefanie Tremblay. Wyjątkowo prestiżowe było zwycięstwo nad Rumunką, która poza srebrem ubiegłorocznych igrzysk, ma w dorobku również mistrzostwo Europy z 2010 roku i brąz mistrzostw świata 2011. W półfinale polska dżudoczka przegrała z Holenderką Carlą Grol, a w ostatnim pojedynku okazała się lepsza od Izraelki Camili Satie Zyman Minagawy.Z kolei w Paryżu odbyły się Mistrzostwa Europy Weteranów, w których po stoczeniu sześciu walk w wadze do 90kg Mariusz Walendzewicz zajął piąte miejsce. To jego najlepszy wynik na arenach europejskich.

W tym samym czasie młodsza grupa zawodników startowała w węgierskim Gyor na Pucharze Europy młodzików. Trenerzy Ariel Kuśka i Przemysław Smołka wybrali ośmioosobową grupę, z której najlepiej walczył Łukasz Wala w wadze do 50 kg,. W sześciu walkach przegrał on tylko raz, z późniejszym triumfatorem wagi z zawodnikiem z Serbii. Ostatecznie Wala zdobył brązowy medal. Na dziewiątym miejscu uplasował się Konrad Życzyński.

Wcześniej w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w hali Czarnych Bytom, srebrne medale zdobyli: Anna Bober i Łukasz Wala, a brązowe Wioletta Kuczera, Damian Penkala i Kajetan Mika. Na piątych miejscach uplasowali się Konrad Życzyński i Bartosz Andrzejewski.
Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 1