Ju jitsu: trzy złote medale i powołania do kadry

2012-09-25, Autor:
Ostatnie dni były bardzo udane dla zawodników Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Ju Jitsu bardzo dobrze spisali się zawodnicy Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego. W zawodach rozegranych w Gorzowie rybniczanie zdobyli aż trzy złote medale! Młodzieżowymi mistrzami Polski zostali Weronika Albrecht (kat. do 70 kg), Magdalena Albrecht (kat do 70 kg; ponadto 2. miejsce w kat. do 62 kg) i Oliwier Szczygieł (kat. do 85 kg; ponadto 3. miejsce w kat. do 94 kg). Inni zawodnicy z Rybnika również zajęli wysokie lokaty: Jakub Urbański w kat. do 62 kg był drugi, Dawid Swaczyna w kat. do 77 kg – trzeci, a Dominik Wróbel w kat. wagowej do 69 kg – piąty. – Wszystkie walki naszych zawodników były bardzo emocjonujące i zacięte. Na szczególne uznanie zasługuje najmłodszy zawodnik RKJJS Kuba Urbański, który wszystkie walki kończył przed czasem deklasując swoich rywali. Jednakże w finale przegrał jednym punktem z zawodnikiem z Mysłowic krzywdzącą decyzją sędziów – skomentował trener Mariusz Wowra.

Sukcesy rybnickich zawodników dostrzegli trenerzy kadry narodowej, którzy powołali Weronikę Albrecht i Jakuba Urbańskiego na zawody międzynarodowe do Hanau (6-7 października).

Warto dodać, że młodsi zawodnicy RKJJS zakończyli zmagania w Ogólnopolskiej Lidze Ju Jitsu. W cyklu sześciu turniejów rozgrywanych co miesiąc w Katowicach (w odmianach fighting system, BJJ, semi contakt) rybnicki klub został sklasyfikowany na 2. miejscu. Ponadto tacy zawodnicy jak Martyna Wowra (uczennica klasy sportowej ju jitsu w Gimnazjum nr 2 w Rybniku), Paulina Szumska, Klaudiusz Rechlis, Jakub Urbański, Zofia Sitek, Julia Kuczera, Paweł Fizia i Dawid Mandrela zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych.

Wszelkich informacji na temat działalności klubu udziela trener Mariusz Wowra – tel. 661-920-440.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 1