Ju jitsu: Słowenia szczęśliwa dla zawodników RKJJS

2013-11-03, Autor:
Zawodnicy Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego reprezentowali nasz kraj w Pucharze Europy Słowenia Open 2013.

W kategorii junior do 52 kg Magdalena Kalbarz zdobyła srebrny medal.

W kategorii junior do 66 kg Jakub Urbański, po bardzo zaciętych walkach, zajął piątą lokatę: - Kuba decyzją sędziów w walce o trzecie miejsce przegrał z reprezentantem Włoch, prowadząc 12:8, ale w ostatnich minutach walki wykonał technikę yoko geri, podczas której Włoch się pochylił się i kopnięcie doszło do głowy. Lekarz zawodów wycofał przeciwnika Kuby, a ten został zdysfalikowany. Była to bardzo niesłuszna decyzja. Złożono protest, który jednak nie został uznany. Kuba, nawet gdyby dostał najwyższą karę, to by wygrał ten pojedynek. Stało się jednak inaczej – skomentował całą sytuację trener, Mariusz Wowra.

W kategorii junior do 70 kg złoty medal dla Polski wywalczyła Magdalena Albrecht.

W kategorii młodzieżowiec do 62 kg Amadeusz Półtorak zajął wysokie, punktowane piąte miejsce.

W kategorii młodzieżowiec do 77 kg Dawid Swaczyna wywalczył siódme miejsce: - Dawid, pomimo problemów zdrowotnych, stoczył bardzo dobre walki – powiedział Wowra.

W kategorii młodzieżowiec do 85 kg startował Oliwier Szczygieł przywiózł dla naszego kraju brązowy medal.

Ostatnia nasza reprezentantka, startująca w kategorii młodzieżowiec +70 kg, Weronika Albrecht, wywalczyła srebro.

Polska reprezentacja, licząca 31 osób, zajęła drużynowo drugie miejsce. Wygrali Włosi, a na trzecim stopniu podium stanęli Austriacy.

- Gratulacje dla wszystkich zawodników RKJJS i reprezentantów pozostałych klubów, którzy reprezentowali nasz kraj w powyższych zawodach. Wszystkie walki były bardzo zacięte i emocjonujące. Jestem bardzo dumny z zawodników RKJJS i cieszę się, że cykl szkoleniowy, który jest realizowany przez nasz klub, zaczyna przynosić wymierne efekty – dodał trener Wowra.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 1