zamknij

Wiadomości

Jesteś „złotą rączką”? Podziel się wiedzą z innymi!

2019-04-28, Autor: bf

W dzisiejszych czasach wiedza i zdolności manualne nad drobnymi pracami fizycznymi jest na wagę złota. Jesteś taką „złotą rączką”? Stowarzyszenie 17-tka szuka właśnie takich osób, które potrafią coś i mogą się tym czymś podzielić z innymi.

Reklama

Organizatorzy mają tutaj na myśli organizację warsztatów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. - Jeśli umiesz coś fajnego i chciałbyś to pokazać to zapraszamy. Będzie nam bardzo miło. Warsztaty miały by się odbywać 1 raz w tygodniu i za każdym razem na warsztatach byłoby coś innego – dowiadujemy się.

Poszukiwane są osoby, które znają się np. na:

- wykonywaniu prac ze sznurka (kosze, torebki itp)
- pieczeniu ciast
- szyciu
- stolarce
- elektryce
- pracy z wikliną
- malarstwie
- rzeźbiarstwie
- projektowanie ubrań
- rękodziełach różnego rodzaju
- makramach
- oraz wiele innych talentów

Masz doświadczenie z wyżej wymienionych czynności lub masz jeszcze inny pomysł? Zadzwoń pod numer 509385134.

Warsztaty odbywałyby się w Rybniku – Boguszowicach.

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~KSnake 2019-04-28 09:42:21

  Za wiedzę się płaci. Obecnie umiejętności i doświadczenie to największa wartość. Od nauczania są nauczyciele i mistrzowie zawodu na praktykach. Rozumiem rękodzieło, ale np. taka elektryka to nie zabawa. Jestem przeciwnikiem takich akcji. Za dużo widziałem pożarów i spalonych instalacji, żeby kogoś bez fachowej wiedzy uczyć czegokolwiek w tej dziedzinie. To jest igranie z życiem! Bawcie się w sztukę, ale nie w coś co grozi utratą zdrowia.

  82 12
 • ~ 2019-04-28 09:55:07

  @KSnake bardzo trafny komentarz. Rękodzieło najbardziej, ale pracę elektryczne to są rzeczy dla osób z uprawnieniami, chyba że wymiana żarówki, a to dzisiejszej młodzieży może sprawić problem, jak tego na YouTube nie znajdą. Umocowanie czegoś na ścianie też nie jednemu przysporzy problemu.

  53 5
 • ~artefaks 2019-04-28 10:00:41

  Nie jestem pewien czy US na takie rzeczy patrzy przychylnym okiem ?

  5 21
 • ~tf2 2019-04-28 10:10:45

  Kolejny "projekt" dofinandowany. Tylko kogo finansuje lub co? Urzednikow, "fundacje"? Bo trenerzy maja robic za darmo.

  38 5
 • ~1floyd 2019-04-28 10:34:40

  Od dłuższego czasu, noszę się z pomysłem aktywizacji pomocy sąsiedzkiej. Coś w stylu pomoc, za pomoc. Stworzenie takiego forum. Np. Pani Basia potrafi piec świetne domowe ciasta, a Pan Kazio jest dobry np malowaniu ścian. Ktoś inny jest dobry w szyciu firan, inny potrafi przekazać wiedzę, potrzebującym dzieciakom. Byłaby to forma aktywizacji osób starszych, sposób na nawiązanie nowych znajomości. Na takim forum można by też prowadzić wymianę zabawek dla dzieci, czy ubranek. Wiem że, w kilku miastach w Polsce to się sprawdza. W dzisiejszych czasach, zanikają tzw. więzi sąsiedzkie. Odcinamy się od ludzi nas otaczających. Osoby starsze, coraz częściej są odcinane od życia społecznego, i pozostawione samym sobie. Ich dzieci pracują zagranicą, lub w odległych miastach. Nie zawsze mają czas i możliwości by ogarnąć im pomoc.

  57 5
 • ~pprywatne 2019-04-28 11:57:50

  Do tego wszystkiego trzeba mieć aplikację. Tak uważają teraz dzieci/młodzież.

  18 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 4073