zamknij

Wiadomości

Jest weto prezydenta, ale protestujący nie odpuszczają. Poseł PiS: „to nie ulica dyktuje ustawy”

2017-07-24, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Prezydent Andrzej Duda oświadczył dzisiaj, że zawetuje dwie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Protestujący nie składają jednak broni i zapowiadają protest pod biurami posłów PiS. Suchej nitki na ustawach nie pozostawia również adwokat Jarosław Reck. Jak całe te zamieszanie komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości – Czesław Sobierajski?

Reklama

Marek Krząkała: to zemsta prezesa

Na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej poseł Platformy Obywatelskiej – Marek Krząkała oznajmił, że w minionym tygodniu mieliśmy po raz kolejny do czynienia z arogancją władzy. - Tak ważna ustawa jest procedowania bez konsultacji społecznych i jest przedstawiana jako projekt poselski, gdzie nie słucha się opinii ekspertów, urywa się dyskusję, nie dopuszcza się opozycji zgłaszającej poprawki. To jest skandaliczne podejście do trójpodziału władzy – powiedział.

Jego zdaniem prezesowi PiS chodzi o jedno – o zemstę. - Wypowiedział to w sposób wyraźny, że chce wsadzić do więzienia tych, którzy jego zdaniem są odpowiedzialny za śmieć jego brata. Gdyby dzisiaj te trzy ustawy weszły w życie, to nie daj Boże zadrzeć z jakimś politykiem PiS-u. Skandalem jest też to, że stoi za tym wszystkim jedna twarz – prokurator stanu wojennego, który skazywał ludzi. I on jest twarzą demokratycznych zdań. To pseudoreforma – dodał.

Adwokat Jarosław Reck: ustawy są niekonstytucyjne

Jak zaznaczył na wstępie Jarosław Reck, nie mamy do czynienia ze zmianami systemowymi, ale osobowymi. - Wszystkie te trzy ustawy dotyczą odwołania sędziów, a minister sprawiedliwości będzie decydował kto nim zostanie. Kiedyś przyjdzie zmiana, za 5 lat, za 4 czy 12. Co zrobi obóz, który będzie rządził? Odwoła wszystkich sędziów i powoła swoich. To doprowadzi do braku stabilności – argumentował.

Podkreślił jednak, że każdy chce stabilności w polskim sądownictwie – zarówno obywatele jak i adwokaci. - Ludzi denerwuje, że sprawa może trwać 3-4 lata, to że mamy anachronizm w systemie doręczeń. Kto się kiedykolwiek umawiał z kimś wysyłając list? Teraz mamy XXI wiek. Są do stworzenia mechanizmy, które to wszystko przyśpieszą. Nad tym trzeba jednak siąść w szerszym gronie, nie tylko posłów, ale np. radców prawnych, komorników, naczelnej rady adwokackiej, prokuratury – dodał.

Jarosław Reck stanowczo oznajmił – trzy ustawy o których mowa są niekonstytucyjne. - Ponadto mamy kuriozum. Sejm głosował nad inną ustawą niż Senat. Mamy weto prezydenta, a ja się pytam których ustaw? Tych z Sejmu czy z Senatu? - zapytał retorycznie.

Adwokat omówił też reformę ustawy o sądach powszechnych, która nie została zawetowana przez prezydenta. - Jest to ona bardzo niebezpieczna dla wszystkich ludzi. Wg niej sędziowie mają być wybierani w drodze losowania. Jest jeden szczegół – sędziowie będą mieli dyżury. To oznacza, że jeżeli komuś będzie zależało na tym, by spowodować jakieś zatrzymanie polityczne, to spojrzy, który sędzia ma dyżur. Jeżeli jest on z politycznego nadania, to wystarczy na niego poczekać, by spowodować polityczne zagranie w celu osiągnięcia korzyści – tłumaczył.

Jolanta Jackiewicz: tym razem nie damy się oszukać

Współzałożyciela Śląskich Pereł i organizatorka Strajku Kobiet przebywała od minionego poniedziałku w Warszawie na protestach. - Byłyśmy tam po to, by wyrazić nasze oburzenie, wyrazić sprzeciw przeciwko łamaniu podstawowych wartości demokracji. Chcę wyraźnie powiedzieć, że w Warszawie było mnóstwo ludzie z rożnych miast i miasteczek w Polsce. PiS boi się właśnie małych miast, w tym jest nasza siła. Dlatego ważne jest, byśmy codziennie spotykali się w miejscowościach tworząc łańcuch świateł – powiedziała Jolanta Jackiewicz.

- To, że prezydent zawetował 2 ustawy, to nie wszystko. Czekamy na 3 weto, nie damy się oszukać tak jak to było poprzednim razem przy Strajku Kobiet. PiS cofnął się o krok, by zrobić 2 kroki do przodu. Tym razem nie damy się na to nabrać – dodała. Na środę zapowiadany jest protest przed biurami PiS w Rybniku. Godzina jest jeszcze nieznana. W dalszym ciągu będą natomiast organizowane protesty pod sądami.

Czesław Sobierajski: czekam na ruch prezydenta

Jak do tego wszystkiego odnosi się poseł Prawa i Sprawiedliwości – Czesław Sobierajski? To właśnie jego nazwisko i podpis widniał pod projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. - Nie ukrywam, że byłem spokojny o to, że prezydent podpisze ustawy. Skoro stało się inaczej, to oczekuję od prezydenta wskazania, gdzie jest problem. Profesor Anna Łabno z Uniwersytetu Śląskiego jako niezależny ekspert twierdziła, że w projektach ustaw nie ma najmniejszego śladu, które łamałoby konstytucję. Pani profesor radziła niezwłocznie podpisać ustawy. Być może pan prezydent ma w zamian inicjatywę ustawodawczą, to się okaże – wyjaśnił Czesław Sobierajski.

Jak poseł PiS skomentował to, co działo się w minionym tygodniu w Sejmie i przed Sejmem? - To nie ulica dyktuje ustawy, nie ona dyktuje warunki. Nie przeraziłoby mnie nawet jakby było pięć razy więcej ludzi czy pół miliona. Czekam na ruch prezydenta. Proszę to przedstawić bardzo szybko i pracujemy dalej – powiedział.

A Wy co uważacie o całej tej sytuacji?

Oceń publikację: + 1 + 35 - 1 - 82

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (56):
 • ~blackboy_aj 2017-07-24 15:50:17

  Haha "Nie przeraziłoby mnie nawet jakby było pięć razy więcej ludzi czy pół miliona" widać nie był na miejscu Janika jak policja musiała go odgradzać od tłumu,...P.S. To nie ulica dyktuje warunki, ale tym bardziej nie grupka ludzi którzy myślą, że im wszystko wolno.

 • ~Maja_1 2017-07-24 15:58:01

  „Dziś [wpis pochodzi z 22 lipca-red.] pojawiła się informacja, że pewna wpływowa Fundacja powiązana z Sorosem przygotowuje plany organizacji polskiego majdanu czyli w skrócie masowych protestów ulicznych, które z pomocą zagranicy obalą polski rząd. W związku z powyższym, po weekendzie złożę interpelację do odpowiednich ministerstw i służb. Będę domagał się szczegółowych kontroli tej Fundacji, a jeśli plany wywołania zamieszek w Polsce okażą się prawdziwe, także konsekwencji karnych” – zapowiedział na Facebooku parlamentarzysta klubu Kukiz’15.
  „Nie możemy za wszelką cenę dopuścić, aby Soros, Juncker, TVNy i inne tego typu media, doprowadziły do rozlewu polskiej krwi. Jednak polski rząd nie może się też biernie przyglądać takim planom. Każdy, kto publicznie wzywa do majdanu w Polsce (czyli rozlewu krwi) musi zacząć ponosić konsekwencje. Nieważne czy robi to Tomasz Lis, czy jakiś ważny polityk – powinni być ścigani karnie. Bo jeśli nie będziemy teraz reagować, to w pewnym momencie będzie za późno. Poleje się krew, organizacje międzynarodowe zażądają ustąpienia rządu i nowych wyborów, a Tusk i Soros zrobią wszystko, by przejąć naszą kochaną Polskę. Nie pozwólmy na to!!! Bądźmy mądrzy przed szkodą!!! Działamy” – napisał poseł z Podlasia.
  Swoimi przemyśleniami na temat instrukcji stworzenia polskiego „majdanu” podzielił się także były wolontariusz Fundacji Otwarty Dialog, niegdyś wspierający ukraińską rewolucję oraz – do pewnego momentu – żołnierzy walczących z separatystami w Donbasie, Tomasz Maciejczuk. Swoją entuzjastyczną postawę wobec pomajdanowych władz i ochotniczych formacji ukraińskich zmienił z czasem wraz z pojawiającymi się doniesieniami o neonazistowskich przekonaniach oraz hitlerowskiej i banderowskiej symbolice stosowanej w owych „batalionach”. Sam Maciejczuk miał udział w ujawnianiu tych faktów.
  „Kto chce wyłożyć pieniądze na krwawą rewolucję w Warszawie? Soros? Europejska lewica? Niestety, lista tych, którym nie podoba się silna, niepodległa i prawicowa Polska jest długa!” – napisał na Facebooku były wolontariusz Fundacji zarządzanej m.in. przez Bartosza Kramka.

 • ~RNM 2017-07-24 15:59:58

  jeżeli Pan Sobierajski dalej podtrzymuje, że ustawa o zmianach w SN nie ŁAMAŁA KONSTYTUCJI to może wreszcie w czasie wakacji Konstytucję RP by ze zrozumieniem przeczytał

 • ~ 2017-07-24 16:21:14

  czyli wychodzi na to że co by rząd nie zrobił to i tak będą protestować :D bo nie mogą pogodzić się z utratą władzy i tylko o to chodzi

 • ~master4k 2017-07-24 16:27:53

  Jak widać prezydent Duda poszedł po rozum do głowy. I bardzo dobrze, lepiej późno niż wcale, bo te reformy, to było jedno wielkie zwolnienie grupowe dla mało dyspozycyjnych. Nawet w odległych Stanach zauważyli, że te reformy to jedno wielkie przegięcie pały i gigantyczna ściema. A jeszcze niedawno Trump'a na rękach nosili, o błogosławieństwa prosili, prawie z ręki jedli...

  No Mietki. Teraz jakbym miał dla przysłowiowej beki tą całą narrację i te wszystkie dyrdymały co niektórzy wypisują przyłożyć do jego postępowania, to musiałbym stawiać absurdalne pytania w ten oto deseń:
  Czy prezydent Duda jest sterowany przez Sorosa?
  A może jest sowieckim zdrajcą polskiej racji stanu?
  Może ktoś go opłaca (najpewniej Niemcy)?
  Okazał się być zakamuflowaną opcją lewacką?
  Dostał za darmo dekoder TVN'u?
  Ktoś go szantażuje?
  Jest masonem?

  A prawda jest zupełnie prozaiczna. Zaczął samodzielnie myśleć.

  Ludzie, na Boga, ogarnijcie się i skończcie uprawiać polityczne S-F...

 • ~piotrekdec 2017-07-24 16:43:58

  tylko osoba naiwna nazwie to zwycięstwem;
  teraz będzie trzeba więcej woli, bo wielu
  łyknie tą zagrywkę, a ci od błaszczaka już
  pewnie będą znacznie bardziej zdecydowani

  wystarczy 3/5 głosów przy obecności połowy w Sejmie i wtedy: katobolszewia, kolaboranci kukiza i parę planktonu a ten człowiek który zyskał nagle nieuprawnione uznanie podpisze ustawę gwałcąca Konstytucje na podstawie której wybrany został on katobolszewia i kolaboranci kukiza

  o ironio

  87 76
 • ~piotrekdec 2017-07-24 16:45:16

  oooo widze, że argumentum ad sorosum poleciało już w drugim wpisie;))
  tracicie grunt pod nogami skoro przekaz dotyka najniższych instynktów

  59 57
 • ~rekin59 2017-07-24 16:46:55

  To jakiś żart wymaganie od niektórych posłów żeby przeczytali cos ze zrozumieniem. Walczymy dalej, to dopiero początek

  78 61
 • ~master4k 2017-07-24 16:48:20

  @ piotrekdec

  Kukiz już się zdeklarował, że będą za utrzymaniem weta.
  Zaraz Ci jakiś jedynie prawdziwy Pan Polak napisze, co z Kukizem jest nie tak...

  30 33
 • ~kasti 2017-07-24 16:49:16

  Dalej protest pod biurami poslow? Dzis to z wiader Was potraktuje chyba a nie drzecie mi sie pod oknami. Juz chyba dosc tego pajacowania a nie ludzia pod oknami demagogie wykrzykiwac a posel I tak Was nie uslyszal daremne wasze darcie japki

  81 57
 • ~piotrekdec 2017-07-24 17:18:29

  rekin59: kukiz to koniunkturalista, idzie tam gdzie więcej dają;
  brał udział w próbie nielegalnej zmiany ustroju RP, nie mam podstaw żeby temu człowiekowi w cokolwiek uwierzyć na słowo

  43 28
 • ~tf2 2017-07-24 17:24:38

  Szkoda klawiatury na tych lewackich zadymiarzy.

  91 65
 • ~zaniepokojony 2017-07-24 17:32:09

  PAD zapewnił sobie ciągłe protesty o każdą ustawę pozwalając by motłoch myślał, że ulicznym prawem wymusił weto. teraz schetyna i petru będą dalej wyciągać ludzi na ulice w walce o usunięcie demokratycznie wybranego rządu. sprawa wraca do sejmu. po poprawkach w normalnym trybie zostanie podpisana. Jak na razie zostajemy przy dwupodziale władzy. A co do tych baranów z ich hasłami i zachowaniem to szkoda słów rozstali się z rozumem na dobre jak widać. Tak jak powiedział prezydent nie osiąga się porozumienia krzycząc na ulicy, ale to rozwiązanie właśnie takich prymitywów.

  68 52
 • ~kuczerka 2017-07-24 17:35:13

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  4 2
 • ~kuczerka 2017-07-24 17:37:09

  w uroczystosciach wezmna udzial "politycy" po pan ko.... reszta jak ta pizzeria:)demonstrowac, a nie siedziaec w domu i ogladac tvn, demonstorwac. jest szansa, zeby przylaczyc slonsk do sosnowca hanysy laczmy sie. konstytuja dla slonska

  4 36
 • ~kuczerka 2017-07-24 17:38:00

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  4 3
 • ~blackboy_aj 2017-07-24 17:40:46

  ~Maja_1 nie mieszaj w to Majdana ;) Połowa z Was co popierała tą ustawę nawet nie wie o co w niej chodzi, a druga połowo popierających wie czego ona dotyczy, ale nie rozumie jakie niesie ze sobą konsekwencje.

  46 33
 • ~rekin59 2017-07-24 17:43:50

  `piotrekdec ja nic nie pisałem o Kukizie, nie mam złudzeń co do niego. O litości aby nie wymagać czytania ze zrozumieniem to myślałem o posłach pis.
  Co do ~zaniepokojonego, pisząc o wolnych ludziach "motłoch" daje dowód pisowskiej pogardy dla ludzi o umysłach nie zniewolonych kaczyzmem. Żal mi go bo to może być nieuleczalne i będzie z tym do końca życia.

  36 46
 • ~ 2017-07-24 18:12:15

  Może nie wszystko jeszcze stracone i nie staniemy się Bialorusią... Nie wolno tracić nadziei, że dyktatura PiS sie skończy.

  69 74
 • ~rekin59 2017-07-24 18:43:30

  Zdradzieckie mordeczki, spotykamy się dalej, jeszcze sporo do załatwienia: trzecie weto i sprawa TK.
  Pozdrawiam wolnych, radosnych ludzi a do pisowców z chrześcijańską troską: "Żółć zabija, wyluzujcie"

  64 60
 • ~piotrekdec 2017-07-24 19:20:16

  rekin59: spokojnie, wiem co napisałeś,
  to była tylko moja ogólna uwaga o tym człowieku wygłoszona w "trybie żadnym"

  13 8
 • ~Maja_1 2017-07-24 19:35:42

  Wysłałam już dwa posty, w których odniosłam się do tych, którzy odpowiedzieli na mój post. Nie widzę żadnego z nich. Dlaczego Redakcjo?

  20 7
 • ~waldus 2017-07-24 19:40:24

  jesli ktos wierzy ze ci ludzie chca cos ratowac, budowac czy bronic to jest naiwny. ci z pisu nie sa lepsi a nawet bym powiedzial bardziej niebezpieczni dla polski, ale wyglada na to ze kradna zdecydowanie mniej niz poprzednicy. dlatego wiecej zostaje dla ludzi. ale pamietajcie pis to tez nie jest dory wybor dla polski. trzeba zmieniac ustroj i glosowac na ludzi ktorych media przedstawiaja jako odstajacych od normy. media i partie polityczne to ta sama banda.

  35 21
 • ~rekin59 2017-07-24 19:48:10

  Kradną znacznie więcej, kradną nasze prawa, kradną nasze wolności, kradną nasze nadzieje, kradną nasz spokój w rodzinach, ukradli Konstytucję, ukradli Trybunał Konstytucyjny, kradną teatry, ukradli telewizję. To mało ?

  57 58
 • ~Maja_1 2017-07-24 19:51:18

  ~master4k Myślę, że na ten moment ( nie wiem, czy świadomie, czy nie) PAD pomieszał szyki inspiratorom protestów. A było już tak blisko. Część tzw. ideowych bojowników o demokrację, którzy wyszli na ulice miast i miasteczek z przekonania, wróci już dziś do swoich codziennych zajęć. Niektórzy zmęczeni monotonią wieczornego łazikowania ze zniczami niczym nocne mary zrobią to jutro, może po jutrze...Zostaną ci, którzy są podłączeni do finansowej kroplówki. Bo kto im płaci ten wymaga.

  45 19
 • ~xxxx 2017-07-24 19:57:37

  uuuuuuuuu to ten z kozią bródką nie będzie miał co robić

  31 6
 • ~rekin59 2017-07-24 19:58:30

  Dziękuję za prawdziwa troskę, ale twoi mocodawcy płacą ci albo za mało bo te twoje posty jakieś cienkie albo twoje możliwości takie słabe i wynajmą kogoś innego

  18 29
 • ~rekin59 2017-07-24 19:59:57

  To do Maja1 i innych, którzy tu słuzbowo

  22 21
 • ~przykopa 2017-07-24 20:06:39

  To po prostu mydlenie oczu. Nie podpisał 2 ustaw które były sprzeczne z konstytucją. Ale zamierza ( tak to wygląda) podpisać kolejną ustawę która też tą konstytucję narusza . Nie mówiąc że od dłuższego czasu kpił sobie z ludzi i konstytucji. I mamy mu dziękować za to że tylko raz złamał prawo , bo mógł to zrobić 3 razy ?

  30 36
 • ~waldus 2017-07-24 20:15:08

  no tak a PO nie kradlo. ukradlo nasz honor i dume. prowadzilo polityke na kolanach i polityke nienwaisci i wstydu. katasrofa smolenska do dzis nie wyjasnione. ciala powrzucane byle jak do workow i trumien i tusk ktory wszystko przykryl zeby isc do Eurokolchozu. To jest honor, to jest godnsc? Wstyd i to na caly swiat. I tak sie zasstanawiam, jak to byl z donkiem. moim zdaniem mial "posrzatac" po katastrofe i to zrobil na tyle dobrze ze zostal naczelnikiem eurokolchozu. taka nagroda od Angeli. to mnie sklania ze akcja byla koordynowana miedzynarodowo. ale to taka dygresja pokazujaca ze polityka to dno a polityka polska to dno w najwiekszym wydaniu.

  52 28
 • ~Maja_1 2017-07-24 20:19:15

  ~rekin59 Uderzyłam w stół i nożyce się odezwały. To utwierdza mnie w przekonaniu, że mam rację.

  25 22
 • ~blackboy_aj 2017-07-24 20:28:27

  ~Maja_1 tak, czytaj więcej tych pierdół, które piorą Ci mózg, wszędzie jakieś spiski, Majdany, itp. pewnie czerpiesz informacje z czerwonego paska na TVP Info bo widzę, że nie z życia codziennego.

  31 35
 • ~Maja_1 2017-07-24 20:32:12

  ~rekin59 Właśnie teraz przeczytałam Twój post, w którym żalisz się, że zostałeś okradziony. Współczuję. Podaj adres - wyślę Ci nowy egzemplarz Konstytucji RP. Teatru, który Ci ukradli nie zbuduję, ale polecam Twoją ulubioną rozrywkę - teatr uliczny. Ukradli Ci spokój w rodzinie? Polecam terapię rodzinną. Telewizję Ci też ukradli? Mam dla Ciebie propozycję. Przerzuć się na internet. Chyba że Ci łącze ukradną...

  36 29
 • ~Maja_1 2017-07-24 20:41:29

  ~blackboy_aj Czym jest spisek? Tajne porozumienie grupy osób dla osiągnięcia jakiegoś celu Naiwnością jest sądzić, że polityka toczy się przy podniesionej kurtynie. Historia świata to spiskowa praktyka.

  27 16
 • ~rekin59 2017-07-24 20:43:25

  Nadal cienko. ale po pisowscach nie spodziewam się, że rozumieją ten normalny świat. Dla was istnieje tylko spisek, katastrofa, wszędzie czyha wróg płacony przez zachodnich mocodawców, cały świat was nie rozumie. To musi być straszne być tak osaczonym przez własne paranoje.

  31 42
 • ~ 2017-07-24 20:43:56

  Oj maja, jak twój kochany prezes nie zostalby zatrzymany, to na pewno masz racje - internetu wolnego tez nie będziesz mieć

  25 31
 • ~ 2017-07-24 20:47:08

  Waldus :) :) :) Hollywood cie powinno zatrudnic, pozazdroscic wyobrazni :)

  11 15
 • ~rekin59 2017-07-24 20:50:00

  Nawet wasz prezydent wam zdradziecko wbija nóź w plecy zza węgła ,brrrrrrrr zło czai się wszędzie -........

  29 32
 • ~zaniepokojony 2017-07-24 21:03:32

  zajrzyjcie na fb na profil rybnik.com.pl komentarz pod artykułem j.w. i zobaczcie komentarz Grażyny chyba 2 z kolei nie uwierzycie mocne polecam

  4 11
 • ~Maja_1 2017-07-24 21:04:16

  Nie byłam i nigdy nie będę wyborcą pookrągłostołowej ferajny. Niektórzy na tym forum dokonali nadinterpretacji, że skoro nie chwalę protestów, to jestem za PiS. Kochani, poza mainstreamem też jest życie!!!

  32 21
 • ~zak 2017-07-24 21:41:26

  Hhahahahha biedne lemingi :))))chodzą , świecą i nic im nie wychodzi . Chcieli walczyć o demokrację , a PAD im argumenty skradł i co ..... i nic.... dalej chodzą i świecą i tak sobie będą aż im się znudzi , albo ktoś wkurzony gnojówkę im na łby wyleje.

  37 32
 • ~ 2017-07-24 21:59:19

  pan Duda wie co robi krok w tył i dwa do przodu

  25 6
 • ~minowa 2017-07-24 22:30:56

  PAD rozzuchwalił totalną opozycję. Jak wybuchną zamieszki, pójdzie do Błaszczaka i Ziobry. A oni mogą powiedzieć - sam sobie teraz gaś pożar. I będzie jeszcze klęczał przed ZOMOwcami, UBekami, Schetyną i Petru błagając o spokój. Tak skończy ten, którego pycha, po uściskach dłoni Williama i Trumpa, kroczy przed upadkiem.

  10 33
 • ~hanys123 2017-07-24 23:11:12

  Jedno trzeba przyznać tym uczciwym , zapracowanym, znającym się na wszystkim politykom.Potrafili jak mało kto skłócić nasze społeczeństwo. Syn kłóci się z matką, brat z bratem.Sytuacja wymalowana jak przed rozbiorami w 1772 roku.Żyje już zbyt długo na tym świecie aby ufać słowom polityka.Każdy z nich załatwia swoje interesy za 12.000 złotych miesięcznie.Nikt nie sprawdza czy jest w pracy. Jak już jest to nie wiadomo czy trzeźwy. Oglądając twarze Pawłowicz, Niesiołowskiego i paru innych utwierdzam się w przekonaniu że jeszcze długo nic się nie zmieni.Jak większość społeczeństwa uważam że powinny zajść zmiany sądownictwie, ale czy nie można tego dokonać w sposób cywilizowany?Mimo że nie głosuje w wyborach to cieszę się prezydent Duda uciszył tę szczekającą watahę pisiorów , petrusków , pełowców i wezwał ich do dialogu.

  29 10
 • ~templariusz 2017-07-25 00:44:53

  Jakie piękne towarzystwo, panie pośle Krząkała. I TAK NIE WYGRACIE !

  37 37
 • ~MArudzia 2017-07-25 06:45:26

  Oj Duduś, Duduś, komu Ty chcesz się przypodobać ???

  16 17
 • ~ 2017-07-25 10:28:59

  JESTEM PRZEKONANY, ŻE MIMO PROTESTOW, RAD MĄDRZEJSZYCH OSÓB, KACZYŃSKI WYGRA. MA POPARCIE PRYMITYWNEJ CZESCI SPOŁECZEŃSTWA I NARODOWCOW. TAK JAK HITLER. KIEDYŚ TO WSZYSTKO RUNIE, ALE TO MOŻE BYĆ DOPIERO ZA 20 LAT. CO MĄDRZEJSI MŁODZI WYJADĄ Z KRAJU, A CO MĄDRZEJSI STARSI UMRĄ. ZREFORMOWANE SZKOLNICTWO BĘDZIE KSZTAŁCIĆ JESZCZE CIEMNIEJSZY NARÓD. PRZYKRO MI, ALE NIE MA NADZIEI. TERAZ JESZCZE DLUGO CHAMSTWO I PRYMITYWY BĘDĄ ZWYCIĘŻAĆ.

  20 22
 • ~Lateks 2017-07-25 10:30:15

  Świnie przepychają się przy korycie, a barany słysząc ten kwik lecą zaciekawieni rycząc razem z trzodą...

  13 6
 • ~piotrekdec 2017-07-25 11:10:30

  Godzinę temu p.o. prezydenta podpisał ustawę
  która potraktowała Konstytucję jak makulaturę,
  zostali wybrani na jej podstawie a później stwierdzili, że już nie jest ważna
  Odebrano nam 1/3 demokracji (i wam elektoracie tej partii, oraz co to piszą że wszyscy to jedna banda)
  Ziobro będzie jednocześnie oskarżał i sądził
  Człowiek przez którego z powodu jego osobistej zemsty
  Właściwie zatrzymano transplantologie w tym kraju
  :-(

  19 24
 • ~brandonn 2017-07-25 11:51:02

  hej, ja jestem z zor i jak czytam wasze komentarze to nie dziwie się ze szpital na gliwickiej wlasnie jest w rybniku. oszczednosc na transporcie:)

  20 17
 • ~goliat 2017-07-25 12:59:28

  Żal mi protestujących , to tacy nieszczęśliwi ludzie,. Co niektórzy ze zdjęć w czasach PRL- uciekali do Niemiec, nie wiem co ich jeszcze tu trzyma jak im tak źle, boją się tam uchodźców?

  28 22
 • ~brandonn 2017-07-25 13:42:23

  no co tyle minusow? :) przeciez sami sobie wystawiacie swiadectwo waszymi komentarzami. stanislaw lem kiedyś napisał ze dopóki nie otwarl internetu to nie wiedział ze po swiecie chodzi tylu idiotow czy cos w tym stylu. ja czytając niektóre wasze komentarze doszedłem po prostu do podobnego wniosku i tyle:) uszy do gory każdy ma prawo do swoich pogladow choćby nie wiem jak były durne :) PZDR4ALL

  9 6
 • ~Escape 2017-07-25 14:43:42

  brandonn dla nich liczy sie tylko 500+ i emerytura wieku 45 lat
  maja wszystko w nosie

  8 13
 • ~ 2017-07-25 16:58:11

  Tendencyjny i manipulujący tytuł: Jest veto prezydenta, ALE protestujący nie ustępują. Od początku w proteście chodziło o zawetowanie trzech złych ustaw, co jak wiemy się nie stało, prawda? Niezbyt uczciwe postawienie sprawy, zresztą w innym artykule również. Widać, że jednak "dobra zmiana" rządzi i na tym portalu...

  11 18
 • ~waldus 2017-07-25 22:34:13

  tu cytat z nimieckigo lojnetu:
  "
  Kampania, którą w weekend żył polski internet "wydaje się być jednym z elementów rosyjskiej operacji specjalnej przeciwko Polsce" – podaje Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji. Zwolennicy rządu oskarżali bowiem opozycję o stosowanie tzw. astroturfingu budującego sprzeciw wobec reformy sądów. Zdaniem amerykańskich ekspertów, krytycy tej techniki sami jej używali do wzmocnienia sztucznego protestu przeciwko opozycji."

  zakladajac ze nimce w polsce moga prawde napisac, to tak jak pisalem nie warto sie w te durne akcje angazowac bo to jest przeciw Polsce.

  6 5
 • ~wiesia55 2017-07-26 14:41:08

  To nie ulica dyktuje ustawy, nie ona dyktuje warunki. Nie przeraziłoby mnie nawet jakby było pięć razy więcej ludzi czy pół miliona. Czekam na ruch prezydenta.
  Miły Panie pośle - ulica to ja mój mąz moje dorosłe dzieci znajomi i przyjaciele oraz wszyscy których mijam w pracy czy własnie na ulicy i to my jesteśmy którzy maja głos a wy czyli posłowie zostaliście wybrani nie z nas tylko przez klucz partyjny więc my ludzie ulicy mamy prawo pokazać co nam sie NIE podoba (my głosowalismy na konkretnych ludzi) i wy powinniście słuchać ulicę własnie wy bo ulica pamięta i okaże się juz w następnym wybieraniu. Wybory będą a wy posłowie nie jesteście do końca przyspawani do foteli poselskich . my pamiętamy niezaleznie od opcji a pan w tej chwili jest niegrzeczny oraz zbyt pewny siebie wręcz butny - trochę pokory - karma wraca.

  11 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku powinien obowiązywać podatek od psa?
Oddanych głosów: 1829