Jest promyk nadziei! Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik wygrali w Grudziądzu

2019-04-28, Autor:

W 31. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik wygrali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 2:1.

Olimpia Grudziądz walczy o awans, a ROW 1964 Rybnik o utrzymanie. Faworyt dzisiejszego meczu był tylko jeden. Tym bardziej, że rybniczanie przegrali dwa ostatnie mecze. W Grudziądzu gospodarze jednak nie wygrali. Co prawda już w 2. minucie wyszli na prowadzenie po golu Germána Ruiza, to jednak piłkarze ROW-u 1964 cieszyli się ze zwycięstwa. Jeszcze przed przerwą wyrównał Dominik Zawadzki, a w końcowych minutach 3 punkty rybniczanom zapewnił Przemysław Brychlik

Zwycięstwo w Grudziądzu daje promyk nadziei w walce ROW-u 1964 o utrzymanie. Podopieczni trenera Jacka Trzeciaka opuścili ostatnie miejsce w tabeli, ale nadal potrzebują punktów. W okolicach strefy spadkowej jest bardzo ciasno.

Kolejne dwa spotkania ROW 1964 rozegra z rywalami, którzy również walczą o utrzymanie w II lidze. Mecz z Olimpią Elbląg odbędzie się w sobotę 4 maja o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej. Z kolej wyjazdowe starcie z Rozwojem Katowice zaplanowano na sobotę 11 maja o godzinie 17:00. Ostatni mecz sezonu, ze Zniczem Pruszków, rybniczanie rozegrają przed własną publicznością w niedzielę 19 maja o godzinie 13:00.

Olimpia Grudziądz - ROW 1964 Rybnik 1:2 (1:1)

1:0 - Ruiz (2), 1:1 - Zawadzki (37), 1:2 - Brychlik (87)

Olimpia: Wojciech Muzyk - Patryk Fryc (90’ Mikołaj Gabor), Ivan Očenáš, Ariel Wawszczyk, Bartosz Sulkowski - Kacper Skibicki (57’ Konrad Handzlik), Maciej Kona, Robert Ziętarski, Germán Ruiz (65’ Mateusz Marzec), Tiago Alves (78’ Marcin Kaczmarek) - Przemysław Kita

ROW 1964: Aleksander Łubik - Jan Janik, Marek Krotofil, Michał Bojdys, Przemysław Szkatuła - Robert Tkocz, Szymon Jary, Dominik Zawadzki (85’ Bartosz Kunat; 90’ Michał Rostkowski), Bartosz Giełażyn (89’ Paweł Jaroszewski), Mateusz Mazurek (86’ Mateusz Bukowiec) - Przemysław Brychlik