zamknij

Wiadomości

Jest nowy dyrektor ZTZ! Ma bogate CV

2019-09-13, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Znamy nazwisko nowego dyrektora Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku. Został nim Łukasz Kosobucki. Jego oficjalna prezentacja powinna nastąpić w przyszłym tygodniu. My już teraz przedstawiamy Wam, jakim doświadczeniem może pochwalić się nowy szef ZTZ. Ma bogate CV!

Reklama

Ta informacja rozeszła się echem po całym Rybniku. Pod koniec sierpnia pisaliśmy o tym, że dotychczasowy dyrektor ZTZ w Rybniku – Kazimierz Berger odchodzi na emeryturę. Urząd Miasta w Rybniku ruszył z konkursem na nowego szefa na to stanowisko >>Kazimierz Berger odchodzi na emeryturę! Miasto szuka dyrektora ZTZ<<

Wbrew temu, co niektórzy złośliwie twierdzili, konkursu nie wygrał dr Bartosz Mazur. Jak mówi nam dzisiaj Lucyna Tyl z biura prasowego magistratu, główny specjalista w Wydziale Komunikacji UM nie startował w konkursie. Był za to członkiem komisji konkursowej.

O stanowisko dyrektora ubiegało się 6 kandydatów. Wczoraj wyłoniono zwycięzcę. Nowym szefem ZTZ został Łukasz Kosobucki z Tychów.

- Pan Łukasz Kosobucki uzyskał pozytywne wyniki na wszystkich etapach postępowania rekrutacyjnego. Komisja Rekrutacyjna, po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych – uznała, że kandydat posiada odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, aby prawidłowo realizować zadania na oferowanym stanowisku pracy

- czytamy w uzasadnieniu.

Do oficjalnej prezentacji nowego dyrektora Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku dojdzie w nowym tygodniu. My jednak już teraz poszperaliśmy trochę w sieci na jego temat.

Łukasz Kosobucki ma bogate CV! Od lutego tego roku jest Zastępcą Naczelnika Wydziału Transportu w Urzędzie Miasta Katowice. Wcześniej pracował jako Kierownik Referatu Systemów Transportowych w tym samym miejscu.

Ma też doświadczenie jako Inspektor w Wydziale Organizacji Przewozów w KZK GOP w Katowicach. Sporządzał rozkłady jazdy linii autobusowych i tramwajowych, prowadził analizy statystyczne i ekonomiczne.

Łukasz Kosobucki jest też współautorem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie. Odpowiadał za opracowanie pn. Wieloletni plan rozwoju zintegrowanego systemu transportowego miasta Katowice.

Nowy dyrektor ZTZ jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Do dzisiaj współpracuje z tą drugą uczelnią.

Co ciekawe, Łukasz Kosobucki pracował już dla Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku. Miało to miejsce na przełomie października 2008 – lutego 2009. Był Specjalistą ds. Dworca Komunikacji Miejskiej, Specjalistą ds. Logistyki. Odpowiadał za obsługę systemu elektronicznej karty miejskiej, sporządzanie dokumentacji, organizowanie postępowań zgodnie z Ustawą prawo zamówień publicznych.

Do tematu będziemy wracać.

Oceń publikację: + 1 + 103 - 1 - 24

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (29):
 • ~rzyt 2019-09-13
  13:55:47

  85 17

  Jak pomysł z lokalizacją dworca KM był jego to średnio to widzę. Ale jeden gość w Rybniku będzie zadowolony; piewca rozwiązań katowickich.

 • ~Arteks 2019-09-13
  14:47:07

  24 78

  Z informacji jakie można o nim odszukać, to jest to bardzo kompetentna osoba z ciekawym doświadczeniem no i zupełnie z innej epoki niż Berger. No i wbrew malkontentom, konkurs nie był "pod Mazura". @rzyt - baaardzo! Nawet mógłbym to skomentować - drżyjcie motokultyści - jeśli facet przekona prezydenta do zmian jakie UM w Katowicach wprowadza gdzie Kosubucki pracował. Za lokalizację DKM odpowiada najprawdopodobniej Berger i Cyran który wtedy był prezydentem od inwestycji. DKM oddano do użytku w 2001 roku.

 • ~pprywatne 2019-09-13
  14:56:47

  92 20

  ~Arteks - Przed czym mają drżeć "motokultyści", że będzie więcej autobusów, że zamkną centrum dla samochodów? Niech zamkną centrum dla samochodów i tak nie ma poco tam jechać, a ci co będą tam dreptać i pomykać na rowerach zawsze będą mogli się przytulić do jakiegoś żula lun nawet z nim przenocować w apartamentach centrum przesiadkowego.

 • ~Fischer 2019-09-13
  15:05:46

  38 10

  ~Arteksie rzyt raczej nie miał na myśli lokalizacji rybnickiego dworca KM, lepiej orientuje się w rybnickich realiach niż Ci się wydaje

 • ~Arteks 2019-09-13
  15:07:52

  22 78

  @pprywatne - epokowa zmiana w Rybniku na którą niektórzy czekali kilkanaście lat, a ty wyjeżdżasz z takimi głupimi sarkazmami? To trochę tak jakby polska reprezentacja wygrała mecz na mundialu, a ktoś by napisał na forum, że co z tego skoro pietruszka podrożała... Mniej więcej ten sam poziom. Potem się dziwisz jak kojarzysz się niektórym jako ekspert od żuli i nie wspomnę już od czego aby nie odchodzić od tematu. Kompletnie nie czujesz powagi tematu i zmian jakie się mogą z tym wiązać. Właśnie skończyła się w Rybniku pewnego rodzaju epoka. Ja myślę, że zmiany będą teraz szybsze i w dobrym kierunku. I to nie tylko jeśli chodzi o autobusy...

 • ~Arteks 2019-09-13
  15:09:53

  14 61

  @Fischer - tak, rzyt czasami napisze coś rozsądnego. Czasami się zgadzamy w różnych opiniach. Ale odnośnie powiązania Kosubuckiego z lokalizacją dworca to przestrzelił o... 7 lat.

 • ~Fischer 2019-09-13
  15:37:24

  16 6

  ~Arteks czy rzyt miał na myśli rybnicki KM? niech sam doprecyzuje

 • ~Gwidon 2019-09-13
  16:13:55

  45 12

  Niech nic nie robi sam. Niech przez 1-szy miesiąc czyta wpisy
  p. Arteksa a potem niech to wprowadza w życie. Za rok będzie nazywany Billem Gatesem rybnickiej komunikacji. Potem już tylko wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy...

 • ~pprywatne 2019-09-13
  16:39:08

  60 14

  ~Arteks - Ilość minusów pod Twoimi komentarzami i ilość plusów pod moimi tłumaczy wszystko.

  Wcale się tego nie wstydzę, że nazywasz mnie "specjalistą od żuli", bo ja wiem i inni też, że rybnickie ławki, kwietniki, fontanny nie należą się tylko żulom.

 • ~Jan R. 2019-09-13
  17:01:21

  14 25

  Jeżeli "prowadził analizy statystyczne i ekonomiczne" tzn. że nie maczał palców w "wizji" Jarosława Aleksandra K. polegającej na reanimacji PKS-u. Bowiem ani statystyka ani ekonomia nie przemawiają za tym, żeby wskrzesić PRL-owską PKS.

 • ~Jan R. 2019-09-13
  17:03:41

  16 27

  I to jest jego duży plus, bowiem prawie wszystko co kaczyńskie jest mi obce.

 • ~Arteks 2019-09-13
  17:43:09

  23 52

  @gwidon - kiedyś ktoś się zapytał, "czy Arteks i Mazur to ta sama osoba". Wiesz dlaczego? Bo nagle ktoś na stanowisku w UM, z tytułem doktora mówił prawie to samo co Arteks pisał w tematyce transportowej. A wiesz dlaczego tak jest? Bo to co ja piszę, to nie jest żadne moje odkrycie. Ja propaguję tylko coś co w transportowo-urbanistycznym świecie już jest odkryte od dawna, wypróbowane w wielu miastach i korzystne dla nich. Jestem prawie pewien nie znając Kosobuckiego, że jest obcykany w tym materiale i nie jest mu potrzebna moja wiedza bo ma pewnie większą. Bo na ten temat jest sporo literatury, a w transporcie tak jak w innych dziedzinach - nikt nie chce być do tyłu. @pprywatne - minusowanie/plusowanie to zabawa. Uważam, że ja mam bardzo mało minusów, a ty plusów jak na miasto i region absolutnej motodominacji... Natomiast jeśli cię bawią takie zabawy to zobacz jaka jest przewaga tych którym podoba się petycja. Ty puściłeś niezbyt grzeczny komentarz - chociaż mogłeś sobie odpuścić skoro ci nie jest potrzebny alternatywny transport. A plusa pod artykułem dało 217 osób, minusa 5 w tym jeden poszedł od ciebie... Miażdżące nie? ;)

 • ~Karolina# 2019-09-13
  18:09:38

  36 5

  A jak wygląda CV pozostałych kandydatów? Mieszkańcy umieją czytać ze zrozumieniem,.

 • ~rzyt 2019-09-13
  18:17:08

  43 9

  ~W klubach piłkarskich /poważnych/ kupuje się zagranicznego zawodnika pod jednym warunkiem - musi być dużo lepszy od krajowego...
  My w Rybniku mamy już parę "obcokrajowców", a poprawy nie widzę w wielu dziedzinach. Jedno co naszym "wodzom" się sprawdza to depopulacja miasta. Będę nudny; to jest największy problem. Czy jest jakiś program w mieście analizujący tą sytuację? Tworzenie miejsc pracy dla młodych, a nie dla "spadów politycznych" z innych miast ...?
  W Rybniku coraz mniej ludzi myśli o Rybniku.
  ~Arteks, może czas zacząć myśleć o geriatriobusach.

 • ~Arteks 2019-09-13
  18:58:38

  16 47

  @rzyt - twoja zasada sportowa nie sprawdza się już od dawna. Nawet w kraju gdzie poziom piłkarski jest słaby - grają zawodnicy z innych krajów. Dzisiaj o ekspertów samorządy się biją - bo jest ich mało.
  Skąd ty wiesz jak mieszkańcy myślą o Rybniku? Masz jakieś nadzwyczajne zdolności? O ile pamiętam to wszystkie badania socjologiczne jakie przeprowadzali w Rybniku specjaliści, wypadały na korzyść opinii o naszym mieście. Natomiast zgodzę się, że jedną z przyczyn wyprowadzek poważnych ludzi z Rybnika i Śląska jest powietrze psute przez naszych współmieszkańców. Niestety ale kiedy u władzy był Fudali - popełniono kardynalne błędy związane z planem zagospodarowania miasta i bagatelizowaniem problemu. To wstyd, że jeszcze obecnie są jakieś budynki komunalne w których pali się węglem. To wstyd, że przez lata dopłacano ludziom do wymiany pieców węglowych na inne węglowe. Przez lata też bagatelizowano potrzeby rozwoju transportu zbiorowego.

 • ~niuti 2019-09-13
  19:07:18

  34 10

  Nie jeden spoza Rybnika juz jest i był a efektów nie widać. W tej materii myślę, że trzeba dobrze poznać miasto, jego specyfikę , sieć dróg itp itd. Czy to będzie potrafił gość z Tych ? Ciężko w to uwierzyć....w końcu to nie KZK GOP. W Rybniku już gościł i długo nie zagościł. Nie wróżę cudów.

 • ~Arteks 2019-09-13
  19:23:42

  14 36

  @niuti - Tychy mają bardzo dobrą komunikację. Nawet kiedyś podawałem je jako przykład pewnych rozwiązań (budowa SKM, nowych przystanków kolejowych, budowa parkingów przy dworcach, sieć trolejbusowa kilka "silnych" linii łączących najważniejsze punkty miasta). Berger znał świetnie specyfikę miasta czy drogi i co? Dawał plamę nawet przy zwykłej sprawie związanej z interwencją pasażerki... Nie miał pomysłu na przyciągnięcie pasażerów do autobusów, nie miał pomysłów na estetyzację tablic przystankowych, nie miał pomysłów na chaos liniowo-rozkładowy... Zobaczymy co zrobi nowy dyrektor. Ale nie sądzę, że przyszedł tu dla samej kasy. W Urzędzie Miasta w Katowicach pewnie też mu mało nie płacili. Może szuka wyzwań? Przypomnę, że oficer rowerowy był z Rybnika i jakoś też się niektórym nie podobał... Prezydent nie jest od tego aby kogokolwiek zadowalał ale aby rządził i realizował swoją wizję miasta. Specjaliści mogą mu w tym pomóc. Mazur też dużo dobrego zrobił dla transportu w naszym mieście.

 • ~pprywatne 2019-09-13
  19:43:48

  17 6

  ~Arteks - No właśnie, wreszcie coś mądrego napisałeś: "To jest zabawa".

 • ~rzyt 2019-09-13
  19:52:26

  27 6

  ~Arteks, w nawiasie pisałem o poważnych klubach sportowych. Nie zauważyłeś? A miasto Rybnik zaliczam do tej elity.
  Mieszkańcy może myślą o Rybniku ale władze traktują miasto jak piaskownicę.
  Gdzie się jeszcze zabawić? Przed problemami chowają się w piaskownicy, parklecie ciągle zasłaniają się inwestycją "tysiąclecia" czyli drogą P-R.
  Czas pokaże wizjonerstwo tego towarzystwa.

 • ~niuti 2019-09-13
  20:34:22

  34 8

  @Arteks czytasz co piszesz czasem ? Gościu jest z Tych a nie, że zajmował sie komunikacją w Tychach. Dalej w UM Katowice był zastępcą tu będzie dyrektorem. Jak widać pnie się po drabince. Więc jak nie dla kasy to dla kariery. Napewno nie dla pasji :). Oficera nie przywołuj jak Bergera bo szkoda słów na jednego i drugiego. Jeden został w latach 90 drugi był tyle ile potrzebował jak niektórzy pisali z różnych względów. Cudów nie stworzył ani jeden ani drugi. Natomiast nasz włodarz to wizji nie ma żadnej, sory żadnej. Jedyne co robi to rekreację a w zasadzie wykorzystuje, to co jest jedynie lifting. Nowości i twórczości jakoś nie widzę.

 • ~rybnikus 2019-09-13
  22:49:48

  24 12

  PO owocach go poznamy ale jak go chwali Arteks to marnie to widzę i tylko mogę mieć nadzieję, że się mylę.

 • ~Abisall 2019-09-14
  08:55:20

  17 1

  "Jak widać pnie się po drabince. Więc jak nie dla kasy to dla kariery. Napewno nie dla pasji "
  Robić zarzut z tego że ktoś rozwija swoją karierę zawodową i za pracę chce pieniędzy to już nie jest nawet trolling a umysłowa aberracja...

 • ~hub381 2019-09-14
  10:28:36

  9 2

  Myślę,że "chłop na miejscu".

 • ~rzyt 2019-09-14
  14:22:27

  15 3

  ~Panie Kosobucki, życzę panu sukcesu, bo Rybnik to kontrowersyjne miasto. Niech zacznie Pan rozmawiać z ludźmi, czego do tej pory włodarze miasta unikają jak ognia. A jakby Pan wymyślił coś w związku z odbiorem nieczystości to jest Pan mistrzem. A jest tu duże pole do popisu korzystając z wzorów tak wychwalanego zachodu. W UM jest już dużo fachowców z długim ale bezwartościowym cv.
  Pozdrawiam

 • ~Arteks 2019-09-15
  19:27:48

  6 7

  @rzyt - trzeba słuchać tych którzy mają coś rozsądnego do zaproponowania. Gdyby np. władze województwa słuchały wszystkich - do dzisiaj można byłoby by palić takim g. jak muł bo przecież byli przeciwnicy uchwały antysmogowej. @niuti - sam napisałeś o Tychach - tak jakby to była jakaś wada. A ja uważam, że to może być zaleta bo może pewne dobre wzorce przenieść zarówno z Tychów jak i Katowic do Rybnika, tak jak w innych dziedzinach można czasami czerpać przykłady na Rybniku. Gdyby Berger zrobił tyle w ciągu swojego urzędowania co Fiałkowski w ciągu tak krótkiego okresu to Rybnik miałby dzisiaj komunikację porównywalną z najlepszymi. @rybnikus - mylisz się tak jak zawsze. Ciekaw jestem czy gdyby PiS rządziło Rybnikiem to czy mielibyśmy konkurs w którym postawiono na fachowca - transportowca czy też dyrektorem zostałby jakiś "swój z partii" z zawodu teolog. ;)

 • ~rzyt 2019-09-15
  22:16:23

  4 2

  ~Arteks, tylko mamy w Rybniku problem z tymi, którzy by potrafili te "rozsądne coś" dostrzec. Pamiętaj o jednej sprawie, miasto ma być dla ludzi w nim mieszkających....potem, by inni chcieli w nim zamieszkać i pracować.
  Potrzeba kogoś "rozsądnego" czy znowu zadowolimy się jakimś "spadem politycznym" z dobrym cv.
  Piszę tutaj nie o panu Kosobuckim, bo on jednak coś robił; problem czy jego pomysły przebiją się przez cedzak polityczny w naszym urzędzie.
  Pozdrawiam

 • ~obserwathor 2019-09-15
  22:24:58

  10 4

  proszę pisać na temat, który dotyczy nowego dyrektora ZTZ, a nie palenia mułem
  uwaga dotyczy zwłaszcza tych, którzy mają w zwyczaju upominanie innych

 • ~Arteks 2019-09-16
  10:19:57

  4 5

  @obserwathor - no właśnie, proszę pisać na temat, zamiast zwracać uwagę komuś kto pisze tylko na temat, a przykład z uchwałą antysmogową miał ilustrować to, że nawet w oczywistych sprawach znajdą się tacy którym zmiany nie odpowiadają. @rzyt - no to w końcu nie wiem czy jesteś zadowolony z tej zmiany czy nie i czy byłeś zadowolony z funkcjonowania ZTZ w minionych latach?

 • ~rzyt 2019-09-16
  12:12:53

  6 0

  ~Arteks, uważam, że trzeba nowemu dyrektorowi dać szansę. Od kilkunastu lat nie korzystam z transportu zbiorowego więc moje zdanie jest nie poparte doświadczeniem w tym zakresie. Nigdy też nikogo nie pouczałem w tej materii. A że czasy się zmieniają....

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 527