zamknij

Wiadomości

Jejkowice: czy ktoś chciał porwać dziecko? Rodzice są czujni

2017-03-03, Autor: bf

Rodzice dzieci chodzących do szkoły podstawowej w Jejkowicach są czujni. W miniony poniedziałek miało tam dojść do próby porwania dziewczynki. Czy faktycznie doszło do takiego zdarzenia? Jak sprawę komentuje szkoła?

Reklama

O próbie porwania dziecka dowiedzieliśmy się z dwóch źródeł. - (pisownia oryginalna) Czy dotarły do redakcji info odnośnie próby porwania w Jejkowicach bądź jankowicach bo takie info zaczęły krążyć a nic nie można znaleźć w sieci miało do tego dojść w poniedziałek prawdopodobnie. pozdrawiam spróbujcie się czegoś dowiedzieć, bo ludzie zaczynają się martwić – pisze do nas Czytelnik.

Czy faktycznie doszło do takiego zdarzenia? - Próba porwania to za duże słowo – mówi nam Anna Porwoł, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach. - W miniony poniedziałek uczennica naszej szkoły wracała po lekcjach sama do domu. W pewnej chwili koło niej zatrzymał się mężczyzna w samochodzie, który zaczął do niej się odzywać. Reakcja dziewczynki była bardzo dobra, od razu uciekła do domu i powiedziała o wszystkim rodzicom. Ci powiadomili o zdarzeniu nas i policję – wyjaśnia dyrektorka szkoły.

Podobnymi informacjami dysponuje rybnicka policja. - Kilka dni temu dziewczynkę wracającą ze szkoły do domu zaczepił mężczyzna w samochodzie. Prosił ją, aby podeszła bliżej do niego. Nie posłuchała go. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zwiększyli liczbę patroli w tym miejscu – mówi st. sierż. Anna Karkoszka. Nie wiadomo jednak jakim pojazdem poruszał się mężczyzna i jak wyglądał.

Reakcja dyrekcji szkoły była szybka, wychowawcy klas porozmawiali z uczniami o zagrożeniach, jakie mogą wynikać podczas kontaktu z obcą osobą. Z kolei rodzice dziewczynki zostali poinformowani, że może liczyć na pomoc pedagogiczną i psychologiczną. - Zaprosiliśmy też do siebie policjanta z komisariatu w Gaszowicach, który wskazał uczniom jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach – dodaje Anna Porwoł.

Być może mężczyzna w samochodzie chciał zapytać dziewczynkę jedynie o drogę. Szczegółów pewnie już nie poznamy. Niemniej służby mundurowe nie od dzisiaj przestrzegają, aby dzieci były ostrożne w kontakcie z obcymi osobami.

Oceń publikację: + 1 + 76 - 1 - 17

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Hans Klos 2017-03-03 15:18:34

  Reakcja dziewczynki bardzo dobra tylko pytanie czy czasem sprawa nie jest za bardzo rozdmuchana. Bo może ktos chciał zapytać o drogę na tartak a nikt inny nie szedł drogą. Właściciel tego zdarzenia powinien zgłosić się sam na policję jeśli nie miał złych zamiarów

  78 7
 • ~ 2017-03-03 15:52:45

  Hans Klos
  Fakt Gmina Jejkowice jest bardzo ożywiona gospodarczo jak się nie mylę jest na pierwszym miejscu pod względem ilości działalności gospodarczej w Powiecie Rybnickim .

  8 50
 • ~tommi 2017-03-03 19:57:55

  Hans Klos, jeśli gośc pytał o drogę to nie był z naszego terenu, wiec nie zgłosi się, na to nie ma co liczyć, poza tym to bardzo ryzykowne,

  28 1
 • ~jurempus 2017-03-04 00:03:27

  Z tego co się czyta w internecie albo mówią w telewizji to zazwyczaj w porwaniu uczestniczy 2 kolesi albo więcej.Jak ktoś jechał i pytał sie o drogę to dziewczynka miała prawo się bać.Po drugie mogła do tej historii sporo dodać od siebie i wyszło że ktoś chciał ją porwać a pewnie okazało by się że był to zagubiony wędrowiec który kupił cos na olx ktoś mu podał adres wjechał w jakąs ulice i klapa i chciał się zapytać.

  20 6
 • ~master4k 2017-03-04 00:46:43

  AAAAAA sprzedaż czarną wołgę.

  A tak poważniej. Jak facet leje babę latami, to nikt nie widzi, a jak się koleś (być może) chciał się o drogę zapytać, to od razu porwanie. Nie ma specjalnego doświadczenia w porywaniu ludzi, ale raczej bym tego nie robił w miejscu publicznym (jeśli takowe to było).

  29 8
 • ~Hans Klos 2017-03-04 07:11:43

  Oczywiście w tych czasach lepiej dmuchać na zimne ale nie popadajmy w skrajności jak ktoś się zatrzyma żeby informować media i policje. Bo za chwilę każdy kto się zatrzyma będzie terorysta, porywaczem albo złodziejem.

  34 4
 • ~bramka 2017-03-04 15:47:53

  Najciemniej jest pod latarnią. Może trzeba się przyjrzeć miejscowemu - mobilnemu p....., bo ludzie po jakimś czasie zapominają, ale ofiary nigdy!

  13 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1485