zamknij

Biznes

Jeden z zakładów Kompanii Węglowej w naszym powiecie trafi w ręce JSW

2014-10-10, Autor: 
Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji S.A. wchodzące w skład Grupy Kapitałowej JSW S.A. podpisało z Kompanią Węglową umowę warunkową nabycia 100 % udziałów w Zakładzie Odsalania Dębieńsko Sp. z o.o.

Reklama

Spełnienie warunków zawieszających i przejęcie 100 proc. udziałów planowane jest do końca roku 2014.

- Przejęcie udziałów to kolejny etap realizacji strategii systemowego podejścia przez JSW do problematyki gospodarki wodno-ściekowej w kopalniach węgla kamiennego tak, aby zminimalizować negatywne oddziaływanie kopalń na środowisko naturalne – wyjaśniają władze Spółki.

Zakład Odsalania Dębieńsko Sp. z o.o. zbudowany został w celu odsalania wód dołowych KWK Dębieńsko oraz KWK Budryk. Możliwe jest też objęcie procesem odsalania innych kopalń.

PGWiR S.A. planuje rozwój Zakładu Odsalania Dębieńsko, a w szczególności modernizację i rozbudowę instalacji odwróconej osmozy tak, aby zdolność zakładu do utylizacji wód dołowych była dostosowana do ilości wód pochodzących z odwadniania kopalń, oddziaływujących na wody rzeki Bierawki.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Kurz 2014-10-12
  13:09:50

  0 0


  Z dołu kopalń jastrzębskich
  Wody pompowane,
  Muszą KONIECZNIE
  Być pompowane.

 • ~Kurz 2014-10-12
  13:13:08

  0 0


  Pardon.
  Z dołu kopalń jastrzębskich
  Wody pompowane,
  Muszą KONIECZNIE
  Być odsalane.

 • ~Kurz 2014-10-12
  13:20:28

  0 0


  Z tych kopalń gdzie wody
  Słone występują,
  Górnicy rzadko na grypę,
  Czy katar chorują.

 • ~ 2014-10-12
  14:55:24

  2 0

  Doszły mnie słuchy że górnicy ze Szczygłowic mają na wypłacie co najmniej kilka stówek mniej po przejęciu przez JSW.Ciekawe czy pracownicy odsalania też poczują na pasku ten dobrobyt JSW.Niech ktoś się wypowie w temacie ,ale przecież podpisaliście cyrograf i nie możecie na ten temat pisnąc słówka.Dziadostwo...

 • ~matszw 2014-10-13
  09:11:05

  4 0

  Wypłaty bez różnicy, takie same jak za czasów KW

 • ~mati1313 2014-10-15
  09:41:49

  10 0

  Zobaczcie czym grozi maczanie palców w Rybniku przez JSW S.A.
  http://www.tujastrzebie.pl/wiadomosci,jsw-proponuje-kolejne-ciecia-tym-razem-dotycza-przywilejow-gorniczych,wia5-3266-7245.html

  No to zaczyna się to co niektórzy wspominali wczesniej przy okazji innych artykulów. GÓRNICY NIE MAJA"JAJ", kiedyś ich ojcowie, wujkowie, dziadkowie i chrzesni mieli jaja i walczyli o swoje. Nie pozwolili tym darmozjadą na takie swiństwa! Zabiorą Wam wszsytko, będziecie pracowali za 2tys.zł, już się z Was śmieją, nie macie poparcia społeczeństwa dlatego, że przez nieudolność zarządu i brak"jaj"podatnicy dopłacają do górnictwa! Jestescie zwiazani kredytami więc się nie odezwiecie, na Wasze miejsce jest setki chętnych niewykształciuchów chcących robic za 2tys.zł. Kadra zarządzająca, kierownicy i inne"darmozjady" zarabiaja po 7-10tys.zł, bo mają znajomosci i Wam dyktują fachowcą, poniżają Wasz dorobek doswiadczenia. Szkoda mi Was , bo Wasza praca jest ciężka i powinniście zarabiać 7tys.zł, ale nie możecie, bo węgiel zalega i to jest im na rękę, bo jest pretekst by zabrać. Zacznijcie myślec Górnicy, bo niedługo zamiast myśleć o pracy i bezpieczeństwie na dole będziecie myśleć czy wypłata przekroczy 2 tys...a wtedy o wypadek nietrudno. Wezcie się w garsc! Powodzenia Górnicy!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4905