zamknij

Wiadomości

Janusz Palikot na rybnickim rynku nawoływał do bojkotu wyborów

2014-09-02, Autor: Bartłomiej Furmanowicz
- W obliczu takiego absurdu jak tutaj w Rybniku, że dwa razy pod rząd w tak krótkim odstępie czasu odbywają się wybory do instytucji niepotrzebnej, to naprawdę lepiej zostać w domu niż głosować – powiedział dzisiaj na rybnickim rynku Janusz Palikot. Lider Twojego Ruchu nawoływał mieszkańców do bojkotu nadchodzących wyborów uzupełniających.

Reklama

- Twój Ruch podobnie jak Ruch Palikota konsekwentnie od 2010 roku głosi, że Senat jest bez sensu, jest niepotrzebny. Niczego nie daje, a kosztuje duże pieniędzy. Likwidacja Senatu nie jest łatwa, ponieważ do tego potrzeba zmiany konstytucji, a więc większości konstytucyjnej. Niemniej trzeba o to apelować, może kiedyś do zmiany dojdzie – powiedział Janusz Palikot, tym bardziej, że zdaniem przewodniczącego Twojego Ruchu w Rybniku doszło do kuriozalnej sytuacji. - Po raz drugi w tak krótkim czasie odbywają się wybory do Senatu za sprawą widzimisię pana Bolesława Piechy – człowieka, który przeszedł z funkcji posła do senatora, a teraz na europosła. Po raz drugi państwo polskie wydaje na wybory uzupełniające pół miliona złotych – dodał Janusz Palikot.

Lider TR przyjechał do Rybnika z jednym, konkretnym apelem – „nie bierzcie udziału w głosowaniu”. - Wiem, że w ustach polityka to trudne wezwanie. Sam jestem za tym, by ludzie chodzili na wybory i głosowali. Ale w obliczu takiego absurdu jak tutaj w Rybniku, że dwa razy pod rząd w tak krótkim odstępie czasu odbywają się wybory do niepotrzebnej instytucji, to naprawdę lepiej zostać w domu niż głosować. Jeżeli już ktoś chce pójść do wyborów, to niech skreśli wszystkich kandydatów – oznajmił.

Dlaczego zdaniem J. Palikota należy zlikwidować Senat? Po pierwsze: wszystkie poprawki tej instytucji mogą zostać odrzucone przez Sejm zwykłą większością głosów. Po drugie: Senat ze względu na konstrukcje tak naprawdę reprezentuje dwie największe partie – PO i PiS, co ogranicza dyskusję wśród senatorów. - Trzeci powód to koszty utrzymania Senatu, które wynoszą ponad 100 mln złotych rocznie, a tymczasem w Rybniku na służbę zdrowia wydało się niecałe 10 mln złotych. Jeżeli w polskiej polityce będzie przeważała opinia, żeby Senat z jakiś powodów sentymentalnych zostawić, to trzeba zmienić sposób wyłaniania osób w senacie. My opowiadamy się za likwidacją, ale jesteśmy gotowi do dyskusji – dodał lider Twojego Ruchu.

Polityk przeszedł się dzisiaj po centrum Rybnika, rozdawał ulotki oraz rozmawiał z mieszkańcami nt. likwidacji Senatu. Januszowi Palikotowi towarzyszyli przedstawiciele rybnickiego Twojego Ruchu – Łukasz Kohut i Maciej Kopiec.

>>Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia<<

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~smr 2014-09-02 19:32:01

  Chłop ma rację, ale co z tego jak i tak tego koryta nie zlikwidują a Ja moczyć rąk w tym korycie nie mam zamiaru ...

  12 0
 • ~Mark44 2014-09-02 19:40:13

  Apel o bojkot nie zmieni kosztów, bo wybory i tak będą , czerwona kartka to wybór nie-posła !!! czerwona karta dla partyjnych bonzów! Nalezy głosować na Nowa Prawicę i utrzec reszcie nosa.

  0 7
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-09-02 19:46:07

  Mark44 - o czym Ty piszesz , zobacz co o senacie mówi JKM , a tak wystawia ludzi! Napalacie się na sondaż na portalu , daje temu Panu z KNP jakieś 7 % max !

  2 0
 • ~Mark44 2014-09-02 20:04:33

  Stefan, juz pisałem, Korwin jest za likwidacją Sejmu a nie Senatu ! Senat ma być zmniejszony do 30-38 osób + dozywotnio byli prezydenci ;) Zatem bilans to zmniejszenie o 460 +60 = 520 mniej politykierów ;)

  0 3
 • ~wera 2014-09-02 20:14:55

  Senat to raczej przechowalnia politycznych bankrutów i emerytów, obojętnie kto by się nie dostał i tak nic to nie zmieni...

  28 0
 • ~Jan R. 2014-09-02 20:43:52

  Lewactwo należy tępić jak szczury i wszy. A jako, że lewactwa nie wolno tępić skutecznie np. przy pomocy środków medycyny naturalnej takich jak np. muchomor sromotnikowy, to pozostaje nam jedynie chodzić na wybory i w żadnym wypadku nie głosować na ruchawki (RP to znów TR) tego oszołoma, żeby za każdym razem jego naćpana hołota spadała pod próg wyborczy.

  0 2
 • ~Jan R. 2014-09-02 20:46:30

  I jeszcze jedno, nawoływał do bojkotu wyborów wszystkich ale jego ferajnie przykazał, żeby głosowała na jego kandydata. Inaczej po co by przyjeżdżał do naszego Grodu?

  0 1
 • ~ 2014-09-02 21:21:21

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 0
 • ~roy 2014-09-03 08:26:00

  Mam odruchy wymiotne, tym częściej im bliżej wyborów, żenada, dno i metr mułu.

  10 0
 • ~hardmark 2014-09-04 20:53:02


  ~Jan R. "....I jeszcze jedno, nawoływał do bojkotu wyborów wszystkich ale jego ferajnie przykazał, żeby głosowała na jego kandydata. Inaczej po co by przyjeżdżał do naszego Grodu?..."
  Nawet nie wiesz o czym piszesz.Twój Ruch nie wystawia kandydata.

  1 0
 • ~Mark44 2014-09-05 11:56:31

  Bojkot co za nierozumne posunięcie ?? co odwołaja wybory? nie !!!
  A ja będę głosował na P. Macieja Urbańczyka z KNP, co wniesie do polityki PO czy PiS ? - NIC? czemu obiecanek nie realizują jako posłowie? Co?! będą je realizować jako Senatorowie?. Mydlenie oczu i ściema Q!!!! Głosowanie na PO i PiS jak wiadomo, do dopchanie do sejmu jakieś miernoty !! Ludzie myślcie to nie boli !!!

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za obowiązkowym szczepieniem przeciw Covid-19?
Oddanych głosów: 855